Mníchov – Junosť Minsk 6:0 (kon.)
EHC Red Bull Mníchov
6:0 (0:0, 1:0, 5:0)
Junosť Minsk
cz Streda 20.11.2019, 20:00 • Olympia Eishalle • Play-off Ligy majstrov • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám všechny hokejové příznivce! Dnes se zaměříme na zápas osmifinále play off Ligy mistrů mezi týmy Junosť Minsk a EHC Red Bull Mnichov.

EHC RED BULL MNICHOV

Mnichov do osmifinále postoupil jako vítěz skupiny G s dvanácti body. Po minulém zápase, který venku tento tým dovedl do vítězného konce, má Mnichov velké ambice na postup do čtvrtfinále.
    V domácí soutěži se tomuto celku daří ještě více. Nachází se na prvním místě s 52 body, což je jedenáctibodový náskok na druhý Straunbing.

Nejproduktivnějším hráčem Mnichova je Justin Schultz se dvěma body (1+1).

JUNOSŤ MINSK

Běloruský celek postoupil do osmifinále Ligy mistrů jako druhý nejlepší celek skupiny D. Před týdnem ale podlehl na ledě Mnichova 2:3. Ačkoli je Mnichov favorit, tak se Junosť určitě bude chtít poprat o postup do čtvrtfinále.
    V domácí soutěži se tento celek nachází na druhém místě.

Nejlepšími střelci Junostě Minsk jsou Ivan Drozdov a Yegor Gainetdinov s jedním gólem.

Minulý vzájemný zápas v Lize mistrů skončil 3:2 pro Mnichov.

EHC Red Bull Mnichov: Reich (Fiessinger) – Boyle, Aulie, Sanguinetti, Abeltshauser, Bodnarchuk, Parlett, Quass, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Parkes, Voakes, Christensen – Mauer, Kastner, Bourque – Schultz, Daubner, Peterka.

Junosť Minsk: I. Brikun (Shelepnyov) – Antonov, Nogachyov, Mitskevich, Lesnikov, Mazhuga, Schechin, Tarletsky, Geraschenko – Tsyganov, Maltsev, Kolgotin – Lopachuk, Drozd, Stepanov – Kashkar, Kulakov, Parfeyevets – Zhelnerovsky, K. Brikun, Gainetdinov.

Rozhodčí: Wiegand, Stricker – Hofer, Schwenk.

00:01

00:27
    Vhazuje se na polovině hostí.

00:43
    Zakázané uvolnění hostí.

00:50
    Domácí se pokoušejí získat puk ve středním pásmu. Zatím marně.

01:06
    Domácí si najeli do třetiny hostí a začali kombinovat. střeleckou pozici si zatím nevytvořili.

02:55
    Domácí se snaží založit rychlí protiútok. Nedaří se jim projít přes střední pásmo.

03:36
    Hosté se dostali do útoku, ale střela končí za brankou. Rozehrávají domácí obránci.

04:23
    Hra se přesunula do středního pásma. Hosté výborně napadají.

05:49
    Hostům se podařilo ubránit útok domácích. Hager se ihned rozjel k bráně Mnichova.

06:41
    Mauer dostal přihrávku před branku, ale vystřelit nedokázal. Puk mu byl pohotově odebrán jedním z obránců.

07:45
    Domácí vyvážejí puk ze třetiny. Přihrávka ale nebyla přesná a skončila až za poslední čárou. Zakázané uvolnění.

08:30
    Domácí se pokoušejí ohrozit branku Junostě. Pokus Voakense však letí vedle pravé tyče.

09:48
    Střely na branku – 5:3.

10:40
    Domácí kombinují ve své třetině. Vyčkávají, než si útočníci najdou lepší pozice.

11:04
    Střelu domácích lapil Brikun do lapačky. Bude se vhazovat v pásmu hostí.

11:25
    Domácí nevyužili vhazování ve třetině soupeře a puk ztratili.

12:05
    Obránce hostí se pokusil vyhodit puk z vlastního pásma, přihrávka však byla pomalá a Parkes ji zachytil.

12:15
    Ofsajd domácího celku.

12:49
    Drozdovo nahození na bránu. Nikdo se ale k dorážce nedostal.

13:52
    Domácí kombinují ve středním pásmu.

14:39
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kulakov – 2 min., hákování).

15:13
    Hosté jsou dobře rozprostření v pásmu hostí a nic neruší jejich kombinace. Hostům se zatím vyhodit nepodařilo.

16:52

Hra je přerušena kvůli posunuté bráně.

16:57
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Brikun I. – 10 min. osobní trest, hákování).

17:04
    Situace před bránou hostí se přezkoumává! Brikun si na puk lehnul na brankové čáře a je posuzováno, zda se puk pod ním nedostal až za brankovou čáru.

19:48
    Domácí skvěle obsadili pásmo soupeře. Hráči hostí musejí bránit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:52.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Nejblíž ji ale byli v několika případech domácí, například když Ehliz netrefil odkrytou bránu. Gól mohl taky přinést nejistý zákrok gólmana hostí. Tato situace byla i přezkoumána, o branku se však nejednalo a Igor Brikun dostal desetiminutový osobní trest.
    V tomto zápase zatím dominují domácí, kteří neustále kombinují na polovině hostí a taky Junosť přestříleli 16:6.

20:01

20:23
    Hosté si bezprostředně po vyhraném vhazování najeli do pásma hostí. O zakončení se postaral Tsyganov, který zvolil střelu příklepem.

21:38
    Domácí musí opět bránit. Hosté si v tomto poločase opět najeli do jejich pásma.

22:33
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Brikun K. – 2 min., nesportovní chování).

22:35

24:34
    Krásný zákrok Igora Brikuna! Schutz dostal přihrávku před branku hostí a zvolil zakončení golfákem. Jeho střelu pohotově chytá golman do lapačky.

25:33

26:37
    Domácí se dostali k zakončení. Pokus Lastnera však lapil gólman hostí.

26:51
    Vhazuje se ve středním pásmu.

27:26
    Domácím se nepodařilo dlouho udržet ve třetině soupeře. Nepřesnou přihrávkou puk ztratili.

28:10
    Vhazovalo se v pásmu hostí. Domácí toho ale nedokázali využít, vhazování prohráli a hráči Junostě kombinují ve své třetině.

28:37
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Sanguinetty – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

29:38
    Hosté zavřeli třetinu soupeře a na hranici třetiny si nahrávají. Ale poslední kombinace byla nepřesná a tak domácí vyhazují.

30:29
    Hosté se opět dostali do třetiny soupeře a stejným způsobem ztratili.

31:30
    Hráči Junostě kombinují krátkými přihrávkami v pásmu domácích. Nikdy se tam ale neudrží příliš dlouho, jelikož obrana Mnichova brání velmi dobře. Za celou přesilovku nepustila hosty ke střele na branku.

32:37

33:09
    Vhazuje se v pásmu hostí.

34:26
    Domácí Parkes neproměnil samostatný únik. Zvolil zakončení bekendem, ale před vystřelením byl zfaulován. Domácí budou mít k dispozici samostatný nájezd.

34:26
    Parkes pojede samostatný nájezd!
    Sebevědomně se rozjel přímo na gomana, kterého se marně pokusil dostat do pohybu. Igor Brikun zůstal ve stejné pozici a zakončení mezi betony nedal šanci. Parkes samostatný nájezd neproměňuje!

35:09
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Bourque – 2 min., krosček).

35:57
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANDREW BODNARCHUK, který v oslabení dokázal odebrat puk, následně ujet obránci hostí a nakonec zakončit mezi betony Igora Brikuna. Nádherný gól. Bez asistence.
    35:57 ANDREW BODNARCHUK - 1:0

37:25
    Střely na branku – 22:14.

38:20
    Domácímu Hagerovi se podařilo k puku dostat dřív než obránce za brankou hostí. Ihned nahrává před bránu, jeho přihrávka je ale nepřesná.

39:32
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kolgotin – 2 min., hákování).

39:46
    Hra je přerušena. Puk se bude vhazovat v pravém kruhu v pásmu hostí.

39:56
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kulakov – 2+2 min, vysoká hůl).

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:48.

Druhá třetina byla aktivnější než ta první. Znovu zejména ze strany domácích, ale i hosté byli o dost aktivnější. Nejvýraznější šanci tohoto zápasu měli ale opět domácí. K dipozici měli samostatný nájezd, který neproměnil Parkes. Střely na branku – 22:14.

40:01

40:36
    Domácí pokračijí v přesilovce pět na tři. Vystřelit na branku se jim zatím nepodařilo.

41:32
    Hosté hrají ve čtyřech.

43:09
    Mnichov stále nezvládá kvalitně kombinovat ve třetině soupeře. Po několika krátkých přihrávkách se hostům vždy podaří vyhodit.

43:56

44:37

45:44
    Nyní kombinují zase hosté. Dostali se až před branku soupeře.

45:50
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Drozd – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

46:16
    Domácí využívají přesilovku! Autorem branky je BOBBY SANGUINETTY, který dostal přihrávku na hranici třetiny hostí a pohotově vypálil zápěstím. Střelu trefil výborně, puk zapadl do pravé šibenice. Asistence: Mark Voakes.
    46:16 BOBBY SANGUINETTY - 2:0

46:52
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Akule – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

48:34
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kulakov – 2 min., hrubost).

49:21
    Autorem branky je CHRIS BOURQUE. Ten se dostal k dorážce do odkryté části branky, kterou trefil výborně. Domácí využili další přesilovku. Asistence: Trevor Parkes, John-Jason Peterka.

51:06
    Nogachyov vystřelil od modré čáry střelou s příklepem. Puk však netrefil bránu.

52:02
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Daubner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Stepanov – 2 min., hrubost).

52:51
    Hosté vyhráli vhazováni ve třetině soupeře. Antonov na nic nečeká a ihned golfákem pálí na bránu. Reich puk chytá do lapačky.

53:36
    Ehliz bere vše na sebe a projíždí hřiště směrem k brankáři hostí. Střela se mu ale vůbec nepovedla, protože míří doprostřed brány. Brankář s ní nemá žádné problémy.

53:47
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Lopachuk – 2 min.).

54:02
    Autorem branky je JOHN-JASON PETERKA. Ten velmi rychle využívá přesilovku svou střelou do odkryté brány. Asistence: Chris Bourque a Konrad Abeltshauser.
    54:02 JOHN-JASON PETERKA - 4:0

54:41
    Autorem branky je JUSTIN SCHUTZ, který se dostal až před branku soupeře a bekhendem posunul puk za Igora Brikuna. Po tomto gólu došlo k hromadné šarvátce před brankou hostí. Bez asistence.
    54:41 JUSTIN SCHUTZ - 5:0

54:41
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Brikun K. – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Boyle – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Mauer – 2 min., hrubost).

54:41
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Gainetdinov – 5 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

54:41
    Střídání v týmu Junosť Minsk: ze hřiště odchází Brikun, přichází Shelepnyov.

55:32
    Další využitá přesilovka domácích! Autorem branky je LUCA ZITTERBART. Ten dostal krásnou přihrávku před odkrytou bránu. Na nic nečekal a výborně vypálil do levé šibenice. Asistence: Mark Voakes a Andrew Bondnarchuk.
    55:32 LUCA ZITTERBART - 6:0

57:19

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny!

59:54
    Domácí si už pouze nahrávají za vlastní bránou.

Dnešní utkání sledovalo 4 120 diváků.

Mnichov zaslouženě postupuje do čtvrtfinále! V dnešním zápase jednoznačně přejel Junosť Minsk rozdílem šesti gólů. Domácí byli celý zápas lepším týmem. Neustále se drželi v pásmu soupeře a stříleli na branku. Svého soupeře přestříleli 33:20.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše a někdy příště u dalších onlajnů. (23:21:34)

Vojtěch Plášil

Góly a asistencie: 36. Bodnarchuk, 47. Sanguinetty (Voakes), 50. Bourque (Kastner), 55. Peterka (Bourque, Abeltshauser), 55. Schutz, 56. Zitterbart (Voakes, Bodnarchuk)

EHC Red Bull Mníchov: Reich (Fiessinger) – Boyle, Aulie, Sanguinetti, Abeltshauser, Bodnarchuk, Parlett, Quass, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Parkes, Voakes, Christensen – Mauer, Kastner, Bourque – Schultz, Daubner, Peterka.

Rozhodca: Wiegand, Stricker – Hofer, Schwenk

Diváci: 4 120
    12.11.2019
    Junosť Minsk - Mníchov 2:3

Góly a asistencie: 9. Gajnetdinov (K.Brikun), 17. Drozdov (Stefanovič) – 34. Schütz, 42. Parkes (Schütz), 44. Ehliz (Hager)