Tampa Bay – NY Rangers 9:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 3:4 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.)
Minnesota – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:4 (kon.)
Anaheim – San Jose 3:5 (kon.) | LA Kings – Detroit 3:2 (po pr.)
Buffalo Sabres
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Carolina Hurricanes
cz Piatok 15.11.2019, 01:08 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Buffalo hostí ve čtvrtek Carolinu a pokusí se ukončit svou šňůru pěti porážek v řadě, která Sabres srazila tabulkou Východní konference až na 10. místo.

Buffalo prožívá dejavu minulé sezony. Také se mu dařilo, dokonce se dokázal prokousat do čela Východní konference... a pak přišel tvrdý propad. Něco podobného se děje i tentokrát. Sabres měli výborný vstup do sezony, ale s šesti porážkami z posledních sedmi zápasů se propadli tabulkou a marně hledají formu.

Týmu navíc bude chybět český útočník Vladimír Sobotka, který bude na marodce minimálně měsíc.

Také Hurricanes se propadli na deváté místo po velmi dobrém začátku sezony. V posledních dvou týdnech zaznamenali ovšem čtyři porážky a neúspěchy ukončili až v posledním duelu, ve kterém deklasovali Ottawu 8:2.

Týmu se vrátí na soupisku po čtyřech zápasech Erik Haula, který marodil s kolenem. Patří k nejlepším střelcům Caroliny.

Pravděpodobné sestavy:

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, Montour, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Rodrigues, Sheary – Vesey, Mittelstadt, Lazar – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin, D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, H. Fleury – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Dzingel, J. Staal, Foegele – Niederreiter, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Haula, Gibbons..

00:01

00:20
    Hutton hned zkraje utkání musí zasahovat, letící puk vytěsnil.

00:53
    Staal z pravého kruhu nutí Huttona přerušit hru. Bude se vhazovat po levici domácího brankáře.

01:48
    Carolina je v úvodních minutách mnohem aktivnější a snáz prochází obranou soupeře. Znovu vybojovala vhazování v útočném pásmu po střele Gardinera od levého mantinelu.

03:06
    První nepříjemnosti Mrázka, který vyrážečkou odrazil puk na zadní mantinel.

03:28
    Eichel před brankovištěm hostujícího brankáře vyslal rychlou střelu na betony, Mrázek přerušuje hru.

04:26
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí otevírají skóre! Sheary obkroužil branku Mrázka, křižným pasem přihrál do pravého kruhu a našel JEFFA SKINNERA. Jeho rána z první prošla Mrázkovi za záda. Asistence: Conor Sheary, Evan Rodrigues.
    04:26 Jeff SKINNER - 1:0

05:34
    Eichel znovu ohrozil českého brankáře, který v rozkleku vyráží nepříjemný puk.

06:10
    Rychlý průnik Caroliny skrz střední pásmo podél pravého křídla, Hutton vyráží zakončení.

06:59
    Skinner se vrátil na led a znovu se dostal do velké šance. Před brankovištěm si přehodil puk do bekhendu, Mrázka tentokrát neobhodil.

07:16
    Martin Nečas o sobě dal poprvé v utkání výrazněji vědět. Z levého kruhu se mu nepovedlo překonat Huttona.

07:42
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl mezi střídačky. Komerční pauza.

08:38
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., sekání).

09:06
    Mrázek ránu Ristolainena od modré vyráží, Edmundson poté vyhazuje puk na střídačku svého týmu.

09:45
    Sabres předvádí dobrou kombinaci v útočném pásmu při této přesilovce. Trochu tomu ovšem chybí více střelby.

10:18
    Bekhend Skinnera dokázal Mrázek vytěsnit na zadní mantinel.

10:38

11:42
    Mrázek opětovně v akci, střelu domácích zpoza kruhů vyráží až do ochranné sítě. Komerční pauza.

12:07
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají po krátkém tlaku do branky Sabres. JORDAN STAAL byl v pravém kruhu napřed zblokován obráncem, ale okamžitě se k němu puk vrátit a hostující útočník jej obloučkem poslal přes brankáře Huttona pod horní tyč. Asistence: Brett Pesce, Joel Edmundson.
    12:07 Jordan STAAL - 1:1

13:29
    Zakázané uvolnění Buffala po nepřesné rozehrávce.

14:09
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brian Gibbons – 2 min., držení).

14:09
    Komerční přestávka.

14:31
    Kombinace domácích byla rychlá, ale bylo jí až moc. Ústí jen ve ztrátu útočného pásma. Už Eichel z levého kruhu mohl střílet, další tři přihrávky byly příliš.

15:04
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

15:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., hákování).

16:09
    Začíná zkrácená přesilovka Caroliny.

16:55
    Sražená střela Hamiltona od modré čáry vyletěla až do ochranné sítě.

17:17
    Hosté využívají přesilovku! Teravainen přihrál před brankoviště, odkud SEBASTIAN AHO protečoval puk mezi betony Huttona. Asistence: Teuvo Teräväinen, Andrej Svečnikov.
    17:17 Sebastian AHO - 1:2

17:33
    Dzingel srazil střelu Eichela z mezikruží nad branku Mrázka. Puk se odrazil dokonce až do ochranné sítě.

18:01
    Zakázané uvolnění hostů.

18:30
    Hutton čelil nepříjemnému výpadu Wallmarka, který dostal přihrávku mezi kruhy za obranu domácích. Brankáře Sabres ovšem nevymíchal.

19:04
    Dvě střely Scandelly od modré, oba puky letí na zadní mantinel.

19:37
    Bude se vhazovat v obranném pásmu Buffala. To při odehrání puku trefilo svou střídáčku.

20:00

Sabres sice v páté minutě otevřeli skóre a dařilo se jim hrozit zkraje mnohem častěji, ale druhá polovina první třetiny patřila hostům. Ti zásluhou Staala a Aha otočili skóre a vedou po 20 minutách 2:1.

Další třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:49
    Výborný vstup Caroliny do druhé třetiny! Křižnou přihrávku kolem brankoviště přetavil v zakončení Sebastian Aho, který sice byl tělem vedle branky, ale k puku se natáhl hokejkou a jeho střelu ještě tečoval za záda Huttona TEUVO TERÄVÄINEN. Asistence: Sebastian Aho, Andrej Svečnikov.
    20:49 Teuvo Teräväinen - 1:3

20:56
    Zakázané uvolnění Buffala.

21:45
    Marně se hosté snažili zachytit přihrávku skrz střední pásmo. Pro změnu se jedná o jejich zakázané uvolnění.

22:16
    Smůlu si vybral Skinner, jehož útok po levé straně končí bez střely. Puk mu sjel po čepeli a domácí útočník promáchl.

23:45
    Scandella vypálil dělovku od modré, Mrázek letící puk chytá a přerušuje hru.

24:39
    Znovu se vhazuje před brankou českého brankáře.

25:44
    Crolina se snažila projít do útočného pásma, její útok byl zastaven postavením mimo hru.

25:53
    Nahození Gibbonse šlo už zpoza červené čáry, zakázané uvolnění.

25:59
    Pro změnu neprotečované nahození a další icing Caroliny.

26:36
    Útok Teravainena po pravém křídle, Hutton přerušuje hru. Komerční pauza.

27:02
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., vysoká hůl).

27:35
    Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

27:57
    Buffalo je zpět v útoku, marně zatím hledá střeleckou pozici.

28:35
    Hurricanes vyváží puk ze svého pásma.

29:02

29:45
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Nahození Caroliny do útoku vyráží Hutton mimo tři tyče.

30:51
    Sabres se nepřesnou přihrávkou dopouští zakázaného uvolnění.

31:35
    Hra se přelévá ze strany na stranu, trochu na to doplácí střelba obou týmů.

32:24
    Mrázek kryje střelu Olofssona z pravého kruhu a přerušuje hru. Je to 13. zásah českého brankáře. Komerční pauza.

33:33
    Nahození Caroliny se odrazilo až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Hra má sice v posledních minutách dobré tempo, ale nenabízí ani zdaleka nějakou útočnou smršť nebo pohledný hokej.

34:20
    Změnit se to pokusili domácí, jejich dvě střely včetně dorážky končí v obou případech na zadním mantinelu. Dobře v obraně pracoval Ristolainen.

35:04
    Zblokovaná střela hostů od modré čáry vedla k úniku CURTISE LAZARA, který předvedl před brankovištěm krátké přehození na forhend a poslal střelu pod horní tyčku Mrázkovy klece! Bez asistence.
    35:04 Curtis LAZAR - 2:3

35:50
    Sabres po vstřelení kontaktního gólu trochu ožili, snaží se tlačit na své soupeře a jsou znovu usazeni v útoku.

36:31
    Zakázané uvolnění Caroliny.

36:55
    Mrázek musel poněkolikáté v tomto utkání zasahovat proti Skinnerovi, který ho už jednou překonal.

38:02
    Niederreiter se marně snažil mezi kruhy ohrozit Huttona, zblokoval ho domácí Dahlin.

38:34
    Olofsson a Eichel se tlačili do branky Mrázka, ten přerušuje hru. Komerční pauza.

38:56
    Mrázek je po zákroku proti Skinnerovi otřesený a spěchá k němu člen realizačního týmu.

38:56
    Mrázek schytal střelu do oblasti mezi ramenem a krkem, bolestivou ránu se mu ale podařilo rozdýchat a bude pokračovat.

39:39
    Ristolainen tvrdě atakoval soupeře u levého mantinelu, vylučovat se nebude.

40:00
    Po závěrečné siréně ještě dochází ke strkanici a menšímu dohrání předchozí situace, kdy byl Aho doslova odhozen Ristolainenem.

40:00

Carolina na začátku druhé třetiny zvýšila vedení na 3:1 a dlouho měla převahu. Ve 36. minutě ovšem Lazar zblokoval střelu soupeře od modré čáry a sám vyrazil se sraženým pukem do brejku, který také dokázal proměnit.

Další třetina začne přibližně v 02:48.

40:01

41:25
    Třetí třetina nastavila o úvodních vteřin hodně rychlé tempo s bleskovými přechody středního pásma. Buffalu se ovšem jeden z těchto přechodů nevyvedl a končí to zakázaných uvolněním.

41:40
    Rána zpoza kruhů Huttona neohrozila, puk orazítkoval zadní mantinel.

42:20
    V klidu mohl zůstat i na druhé straně Mrázek, také zakončení domácích šlo vedle.

42:45
    Sabres byli zastaveni postavením mimo hru.

43:04
    Rodrigues takřka zastavil před brankou Caroliny a čekal na doplnění. Jeho přihrávku ovšem srazil hokejkou sklouznutý bek hostí a poté se do klece Mrázka místo puku dostali dva hráči obou týmů.

43:23
    Hurricanes se dopouští zakázaného uvolnění.

44:11
    Střelu Ristolainena zpoza kruhů krotí Mrázek, který přerušuje hru.

44:27
    Mittelstadtova střela z levého kruhu mířila šikovně pod horní tyčku. Mrázek ovšem puk zastavil výtečným zákrokem svým ramenem.

45:03
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., vysoká hůl).

45:30
    Sabres vyhodili puk ze svého pásma.

45:51
    Hosté se v útočném pásmu provinili hrou vysokou holí a vhazovat se bude pásmu středním.

46:45
    Přesilovka Caroliny se hodně kouskuje, Vesey srazil přihrávku na modrou čáru až do hlediště.

46:57
    Domácí odpálili puk do neutrální zóny.

47:03

47:13
    Hutton našel ve skrumáži před sebou puk a přerušil hru. Komerční pauza.

48:11
    Skinner posunul puk před kruhy Shearymu, jehož dělovka zaduněla jen o zadní mantinel.

49:10

50:37
    Hosté se tlačili do útoku, zastavilo je však postavení mimo hru. Komerční přestávka.

51:20
    Buffalu se pomalu, ale jistě krátí čas, během něhož mohou něco udělat s výsledkem.

51:49
    Mrázek drží kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.

52:01

52:03
    Okamžitě po buly pálil Montour, Mrázek likviduje jeho střelu.

52:32
    Další přerušení hry v útočném pásmu Buffala. Mrázek zatím ve třetí třetině odolává výpadům soupeře.

52:57
    Hutton čelil dvěma nepříjemným střelám Teravainena. Zvládl jak zakončení z prostoru mezi kruhy, tak i následnou dorážku.

53:35
    Výborný forčeking Buffala, chybná přihrávka hostů a puk propadl z levého kruhu až do mezikruží. Tam se k puku dostal HENRI JOKIHARJU, který nikým nebráněn prostřelil Mrázka, jenž byl ponechán svou obranou napospas. Bez asistence.
    53:35 Henri JOKIHARJU - 3:3

54:25
    Niederreiter se odhodlal ke střele přes obránce zpoza kruhů. Hutton bez problémů vyráží.

54:52
    Kotouč vyletěl na střídačku domácích. Komerční pauza.

55:33
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Sam Reinhart – 2 min., vysoká hůl).

55:47
    Hamiltonova střela neprošla až na branku, domácí poté vyhazují.

56:06
    Hurricanes využívají přesilovku a dělají výrazný krok za vítězstvím! ANDREJ SVEČNIKOV po dvou asistencích tentokrát byl střelcem a z levého kruhu se mu povedlou vypálit na vzdálenější tyč a poslat puk za záda Huttona. Asistence: Teuvo Teräväinen, Dougie Hamilton.
    56:06 Andrej SVEČNIKOV - 3:4

56:06
    Reinhart dostává osobní trest na 10 minut.

56:29
    Mrázek zastavil výpad domácích a vyráží puk až do středního pásma.

57:14
    Zakázané uvolnění domácích.

57:27
    A další zakázané uvolnění Buffala.

58:04
    Rodrigues po obkroužení branky poslal puk před brankoviště, kde se ovšem jeho spoluhráči do zakončení nedostali. Mezitím Hutton odjel na střídačku!

58:38
    Nahození domácích do útočného pásma bylo uspěchané a znamená zakázané uvolnění. Hutton musí zpět do klece.

58:55
    Hutton opět pospíchá na střídačku.

59:07
    Mrázek ramenem vytěsnil střelu Eichela.

59:19
    Mrázek dělal, co jen mohl, ale tlak Buffala byl příliš velký. Puk mu nakonec propadl mezi betony po střele Skinnera od pravého mantinelu, kterou protečoval JOHAN LARSSON. Asistence: Jeff Skinner, Victor Olofsson.
    59:19 Johan LARSSON - 4:4

60:00

60:01

60:17
    Průnik Aha až mezi kruhy, střelu po ledě Hutton zastavil.

61:02
    Domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, povedlo se jim i dostat obránce ze hry, ale proti Mrázkovi se z pravého křídla Mittelstadt neprosadil.

61:19
    Na obou stranách dochází k vyloučení. Ristolainen a Svečnikov odchází na trestnou lavici. Hrát se bude dál ve třech.

62:04
    Eichelova střela vyletěla až do ochranné sítě.

62:28
    Rodrigues v obraně zaváhal, nechal Martina Nečase na levém křídle proniknout prakticky až za obranu a po zpětně přihrávce do pravého kruhu, kde číhal DOUGIE HAMILTON, rozhoduje Carolina o svém vítězství. Asistence: Martin Nečas.
    62:28 Dougie HAMILTON - 4:5

Byť Buffalo po většinu utkání prohrávalo, povedlo se mu dotáhnout duel až do prodloužení. V něm ovšem tečku za celým zápasem zaznamenal Dougie Hamilton po parádním útočném průniku českého mladíka Martina Nečase.

Martin Nečas (CAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:47

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:59:02)

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 5. Skinner (Sheary, Rodrigues), 36. Lazar, 54. Jokiharju, 60. Jo. Larsson (Skinner, Olofsson) – 13. J. Staal (Pesce, Edmundson), 18. Aho (T. Teräväinen, Svečnikov), 21. T. Teräväinen (Aho, Svečnikov), 57. Svečnikov (T. Teräväinen, D. Hamilton), 63. D. Hamilton (Nečas)