Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta Praha – Hradec Králové 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Olomouc
cz Piatok 15.11.2019, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga (ČR) • 18. kolo

HC OLOMOUC

Hosté jedou na východ Čech s tristní bilancí pouhých dvou výher v posledních jedenácti zápasech. Olomouci patří se ziskem dvaceti bodů 10. příčka.

Nejproduktivnější hráči
    1. Zbyněk Irgl – 17 zápasů, 11 bodů (7+4)
    2. Rostislav Olesz – 17 zápasů, 9 bodů (4+5)
    3. Lukáš Nahodil – 16 zápasů, 8 bodů (5+3)

HC DYNAMO PARDUBICE

Domácí jsou dosud na posledním místě se ziskem 16 bodů. Dynamu se povedlo vítězstvím v derby přetrhnout šňůru pěti porážek. Během přestávky z kádru odešel Jakub Štěpánek, kterého nahradil Pavel Kantor. Do útoku přišel Matěj Beran a Tomáš Knotek.

3.11. – Mountfield – Dynamo 2:5
    1.11. – Dynamo – Litvínov 3:4
    29.10. – K. Vary – Dynamo 8:0
    27.10. – Dynamo – Ml. Boleslav 1:2
    25.10. – Kometa – Dynamo 5:1

1. Radoslav Tybor – 15 zápasů, 12 bodů (7+5)
    2. Jan Mandát – 16 zápasů, 12 bodů (5+7)
    3. Robert Kousal – 16 zápasů, 10 bodů (4+6)

Vítáme vás u online přenosu z utkání hokejové extraligy mezi HC Dynamo Pardubice a HC Olomouc. Duel začíná v 18:00.
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

Radost hokejistů @hcpce ???????? #ccm #jetspeedft2

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – D. Kindl, R. Kousal, Tybor – Hovorka, Mandát, Harju – Látal, T. Knotek, Blümel – M. Beran, Pochobradský, Matýs – Machač.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, J. Knotek, V. Tomeček.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kis, Lučan.

Na led enteria areny vjíždějí za bouřlivého potlesku fanoušků hokejisté. Utkání co nevidět odstartuje.

00:01

00:19
    Hosté vyhráli úvodní vhazování, ale kotouč se nakonec dostal k brankáři Dynama. Ten pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

00:57
    Domácí se pomalu dostávali do první příležitosti, Hovorka posílal puk před branku, nicméně nikoho ze spoluhráčů nenašel.

01:29
    Hosté se udrželi v útočném pásmu a Švrček se dostal i ke střele, Kacetl si poradil.

02:21
    Olomouc se dostala do útočného pásma, kde od modré nahazoval Jaroměřský, Kacetl puk vyrazil.

02:48
    Kohouti zůstávali nadále v pásmu, ale nic nebezpečného pro branku Dynama nevymysleli.

03:18
    Tybor si najel do útočného pásma a střelou z kruhu zamířil vedle.

03:29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Irgl šikovně prostrčil puk před sebe, kde byl TOMÁŠ DUJSÍK, který dokázal překonat Kacetla – 0:1! Asistence: Zbyněk Irgl, Vilém Burian.
    03:29 Tomáš DUJSÍK - 0:1

03:56
    Obrana domácího mužstva si bude moci na chvilku oddychnout, neboť byl Olomouci odpískán úmyslný ofsajd. Vhazuje se před Konrádem.

04:15
    Hostům se rychle povedlo dostat na dostřel pardubické branky. Zkoušel to z pravého kruhu Hecl, nicméně Kacetl si dal pozor a pokus olomouckého hokejisty chytil.

04:55
    Domácí se rvali v rohu olomouckého pásma o puk, který nakonec vybojovali. Následovala propagační střela od modré od Koláře. Pro Konráda snadný zákrok.

05:23
    Do útočného pásma se dral olomoucký Knotek, proti přesile ovšem šanci neměl a kotouč ztratil.

05:45
    Olomoucká rozehrávka byla nepřesná a končí na zakázaném uvolnění.

06:11
    Z levého kruhu střílel na rameno Kacetla Burian. Brankář Dynama puk vyrazil.

06:58
    Dynamo se dostalo do první větší šance. V prostoru před brankou měl kotouč na hokejce domácí Knotek. Brankář Olomouce však předvedl skvělý zákrok a šanci pardubickému útočníkovi lapil.

07:26
    Od modré čáry to zkoušel Ivan, jeho pokus byl tečovaný, ale Konráda nepřekonal. Stav je stále 1:0 pro Olomouc.

08:07
    Domácí hokejisté byli nachytáni ve snaze o překročení modré čáry soupeře v ofsajdové pozici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:49
    Domácí jsou v posledních okamžicích aktivnější, chybí jim však dobrá finální přihrávka.

09:27
    Hosté se rychle dostali do útoku, Kacetl podcenil střelu z pravého kruhu a puk mu vypadl před něj. Nikdo z hostů jej však nedokázal zamést do branky.

09:48
    Mandát vjel do útočného pásma a tahem vystřelil. Jeho pokus narazil pouze do zadního mantinelu, Konrád nemusel zasahovat.

10:43
    Po hluché pasáží se ke střele z pravého kruhu dostal Blümel. Jeho pokus skončil v Konrádově lapačce.

11:18
    Třetí formace Pardubic byla aktivní v pásmu Olomouce, nic převratného však vymyslet nedokázala.

12:40
    Dujsík si vyjel mezi kruhy, jeho střela ovšem mířila vedle. Nyní akce Dynama...

13:33
    ... ani Konrád nemusel zasahovat. O puk se bojuje ve středu hřiště.

14:37
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., hákování).

14:58
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Beran.

15:36
    Domácí jsou ve čtyřech jednoznačně aktivnější, po kombinaci se ke střele dostal Knotek, nicméně minul.

16:58
    Oba týmy jsou v plném počtu.

17:32
    Pardubice se dostaly do útočného pásma a opět z toho byl zásah Konráda. Vhazuje se po jeho pravici.

17:47
    Kacetl se nyní blýskl reflexivním zákrokem. Po schované střele od Olesze musel natahovat beton, což se mu povedlo.

18:32
    Kousal se dostal do útočného pásma a z nadějné pozice střílel. Brankář Konrád si s jeho pokusem snadno poradil.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:48
    Od modré střílel ještě Eklund, nicméně jeho pokus byl tečovaný mimo.

20:00

Za nevole domácích fanoušků skončila první perioda. Spokojenější do kabin jdou hosté, kterým se povedlo dostat do rychlého vedení a poté si svůj náskok pohlídat. Ve 4. minutě se prosadil Tomáš Dujsík. Dynamo se dlouho nemohlo dostat do hry, přesto mělo několik menších šancí, které ovšem nevyužilo.

Střely: 10 – 14

Hokejisté jsou již na ledové ploše, za několik okamžiků začne prostřední část.

Před startem máme potíže s ledem za brankou Olomouce, takže hokejisté obou celků ještě krouží po aréně.

Vše je opraveno, jdeme na druhou třetinu.

20:01

20:17
    Domácí trenéři začali míchat se sestavou. Kacetl si připsal zákrok po nahození Olomouce.

20:46
    Ivan drží puk za brankou a čeká, až se mu rozjedou spoluhráči.

21:03
    Dynamo puk velmi rychle ztratilo, a tak je tu Olomouc. Ta však nic nebezpečného nevymyslela.

21:21
    Na druhé straně Konrád vychytal střelu z levého kruhu, kterou se prezentoval Harju.

21:47
    Blümel se snažil udržet puk v pásmu, jenže proti přesile byl bez šance. U kotouče hosté.

22:35
    Domácím se muselo velmi ulevit poté, co střelou z prostoru mezi kruhy trefil Knotek pouze tyčku!

23:01
    Na druhé straně se nedokázal Tybor s pukem proháčkovat do střelecké pozice.

23:34
    Olomouc svého soupeře zmáčkla v jeho obranném pásmu. Dynamo si přesto může oddychnout, neboť rozhodčí viděli hru vysokou holí. Vhazuje se ve střední třetině.

24:08
    Mikuš to zkoušel od modré čáry tvrdě, ale val hráčů před sebou nepropálil. Do zakončení se dostala na druhé straně i Olomouc, ale Kacetl byl pozorný.

25:09
    Dynamo se dostalo do přečíslení tři na dva, které ovšem skončilo nezpracovanou přihrávkou. Velká škoda pro domácí.

25:36
    Pardubice se sice udržely v útočném pásmu, k ohrožení branky, kterou hájí Konrád, to však nyní nevedlo.

26:30
    Hosté se do pásma nedostali, takže útok Dynama mohl založit Kindl. Konrád si proti střele z předbrankového prostoru poradil.

27:10
    Na druhé straně vychytal pokus soupeře Kacetl. Vhazovat se bude po jeho levici, ale to až po konci komerční přestávky.

27:17
    Domácím se nepovedla rozehrávka, takže je pískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se před Kacetlem.

27:49
    Kindl se dlouho motal s pukem za brankou, až nakonec přihrál na modrou čáru, odkud Holland trefil pouze brankáře.

28:12
    Olomouc se dostala do přečíslení, které zakončil Klimek střelou do odkryté klece. Kacetl se dokázal přemístit a zachránit svůj tým výtečným zákrokem.

29:03
    Harju střílel z pravého kruhu, jeho slabý pokus Konrád snadno zlikvidoval.

29:46
    Pardubice se dostaly pod tlak, což domácí fanoušci ocenili bouřlivým pískotem.

30:12
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek Hecl – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

31:43
    Škůrek se dostal ke střele mezi kruhy, jenže bohužel pro hosty z dobré pozice přestřelil.

32:12

32:20
    Mandát mohl srovnat! Útočník Dynama dostal přihrávku při přečíslení dvou na jednoho na pravý kruh, jeho dělovku ovšem dokázal vytlačit Konrád mimo.

32:59
    Pardubice byly opět ve své vlastní třetině nedůsledné, takže z toho mohl těžit soupeř. Olesz však v prostoru před brankou kotouč netrefil.

33:45
    Kacetl raději nahození z poloviny hřiště podržel v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vilém Burian – 2 min., hákování).

34:27
    Olomouci se povedlo osvobodit vyhozením až ke Kacetlovi.

34:48
    A opět kotouč míří až k brankáři Dynama. Fanoušci domácích dávají najevo svou nelibost hlasitým pískotem.

35:32
    Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, jenže ani nevystřelilo na branku a Olomouc se opět osvobodila.

35:59

36:32
    Domácí se dostali do souvislejšího tlaku. Kousal předložil puk na modrou čáru, jenže se střelou si dokázal Konrád poradit.

37:10
    Hosté nyní hrají velmi úsporně a spíše jen brání hubený náskok. Dynamo jim to ovšem svou nemohoucností v útočné fázi usnadňuje.

37:59
    Harju se v krátkém sledu dostal ke dvěma ranám z prostoru kruhů, poprvé zamířil vedle a podruhé jej vychytal Konrád.

38:38
    Hostům se povedlo dostat se z velkého sevření. Do útoku se však nedostali.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Domácí vrhají všechny síly do útoku, ale zatím se jim vůbec nedaří. Nezměnila to ani další střela od modré čáry, Konrád nemusel zasahovat.

40:00

Je za námi prostřední třetina, která příliš krásy nenabídla. Hraje se bojovný hokej, prakticky bez větších příležitostí. Tu největší měl asi Burian, jenž ovšem trefil z prostoru mezi kruhy tyčku. Domácí se snaží vyrovnat, nicméně ve finální fázi naprosto selhávají.

Střely: 20 – 25 (v této třetině: 11 – 11)

Hokejisté obou celků jsou již na ledě, za chvilku začne třetí perioda, která by mohla rozhodnout o vítězi!

40:01

40:33
    Jaroměřský pálil od modré, jeho pokus letěl vysoko nad branku.

41:17
    Olomouc sice dostala kotouč do útočného pásma, nicméně v akci pokračovat nemůže. Puk ukořistili domácí.

42:01
    Netypicky z úhlu to nyní zkoušel Harju, na Konráda si ovšem nepřišel. Brankář Olomouce stále drží čisté konto.

42:40
    Mandát se se spoluhráči vydal kupředu, ovšem v útočné třetině puk ztratili, takže v útoku pokračovat nemohli.

43:29
    Kacetlovi se podařilo chytit střelu od modré čáry, kterou vyslal Škůrek. Ten si na gólmana Dynama nepřišel, byť mířil velmi dobře.

43:59
    Kacetl nyní pomohl svému celku s rozehrávkou, Dynamo se ovšem provinilo zakázaným uvolněním. Vhazuje se po pravé ruce brankáře Pardubic.

44:29
    Kousal udělal při vyjetí s pukem z vlastního pásma chybu, kterou se ovšem jeho spoluhráčům povedlo uhasit.

44:46
    A máme tu další přerušení. Olomouci je odpískán ofsajd, takže se vhazuje ve středním pásmu.

44:52
    Hecl se jako štírek dostal do útočné třetiny, z pravého kruhu se snažil bekhendem překonat Kacetla, ale nepřišel si na něj.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Mandát – 2 min., vysoká hůl).

45:48
    Irgl to zkusil táhlou střelou, bohužel pro hosty minul branku. Dynamo vyhazuje.

46:37
    Hostům příliš přesilová hra nevychází. Nyní se provinili ofsajdem, takže mají již pouze 33 vteřin početní výhody.

47:04
    Autor dosud jediné trefy v utkání to zkusil střelou od modré čáry. Kacetl jeho pokus sice vyrazil před sebe, ale následně jej skryl pod lapačku. Vhazuje se po levé ruce brankáře Dynama.

47:10

47:31
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (František Skladaný – 2 min., podrážení).

48:26
    Olomoučtí hráli defacto ve třech, jelikož jeden z nich zlomil hokejku. Dynamo kombinovalo, nicméně ke střele se dlouho nedokázalo odhodlat. Nakonec to byl až Tybor, který napálil břevno!

49:15
    Z levého kruhu nyní pálil Hovorka, brankář Konrád kotouč sotva vytáhl lapačkou mimo!

49:45
    Pardubice výrazně zabraly, což jim oplácí publikum velkou podporou. Olomouci oslabení skončilo a hraje se tak pět na pět.

50:27
    Olomouc se osvobodila pouze vyhozením puku do pásma Pardubic.

51:00
    Hosté vysoko napadají, takže domácím se nedaří dostat puk z vlastní třetiny, byť ho mají na holích.

51:31
    Mikušova střela od modré čáry nenadělala Konrádovi velké potíže. O chvilku později se před brankou Olomouce strhla pořádná strkanice, kterou museli rozhodčí usměrnit.

51:42
    Kousal se po vyhraném vhazování dostal ke střele, Konrád si s ní dokázal poradit.

52:22
    Kacetl se vyznamenal proti střele od modré. Následuje komerční přestávka, poté se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Dynama.

52:37
    Olesz dokázal obrat soupeře o kotouč a následně si to zamířil do útočného pásma Dynama. Tam prověřil Kacetlovu pozornost.

53:10
    Dynamu se povedlo dostat kotouč z vlastní třetiny, opět bylo velmi vysoko napadáno od Olomouce.

53:41
    Hosté vyhazují kotouč do pásma Pardubic. Takhle jim to stačí při vedení o jednu branku.

54:27
    Domácí se sice dostali do útočné třetiny, jenže tam k žádnému ohrožení branky soupeře nedošlo.

55:02
    Necelých pět minut do konce zakládá Dynamo další útočnou akci.

55:41
    Beran posílal kotouč před branku, kde ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Přesto Pardubice zůstávají v útočném pásmu.

56:34
    Olomouc vyhodila přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

56:34
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Přijde jim rozhodně vhod, jejich pětka byla na ledě poměrně dlouhou dobu a kvůli zakázanému uvolnění nemůže střídat.

57:27
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen dokázali prosadit! RADOSLAV TYBOR dostal fantastickou přihrávku do prostoru mezi kruhy a nekompromisně zakončil – 1:1!
    57:27 Radoslav TYBOR - 1:1

58:03
    7 218 diváků. Takový počet právě oznámil hlasatel Dynama.

58:37
    Je odpískáno zakázané uvolnění Olomouce. Vhazuje se před brankou, kterou hájí Konrád.

59:02
    Vyhozený kotouč ze třetiny se o plexi dostal mezi fanoušky. Do konce třetí části zbývá necelá minuta, stav je vyrovnaný. Dočkáme se ještě gólu?

59:34
    Po střele Hollanda od modré čáry se puk dostal až do ochranné sítě. Vhazování před brankářem Olomouce.

60:00

Je za námi třetí perioda, rozhodne pětiminutové prodloužení, případně nájezdy. Hosté se až příliš spoléhali na to, že uhájí jednobrankové vedení. O to přišli v samotném závěru, když přihrávku od Mandáta využil Radoslav Tybor.

Střely: 28 – 32 (střely ve třetí třetině: 8 – 7)

60:01

60:19
    Hosté se velmi rychle dokázali prosadit a získali bonusový bod. Klimek pálil na branku, kotouč Kacetlovi vypadl a mířil do branky, kam jej dorazil PAVEL MUSIL – 1:2! Asistence: Lukáš Klimek.
    60:19 Pavel MUSIL - 1:2

Je za námi konec utkání. Domácí od čtvrté minuty tahali za kratší konec, když se dokázal prosadit Dujsík. Za Dynamo srovnal v závěru Tybor. Šlo se do prodloužení, které skončilo po 19 vteřinách, o vítězství Olomouce rozhodl Musil.

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:33:54)

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 58. Tybor (Mandát) – 4. Dujsík (Irgl, Burian), 61. P. Musil (Klimek)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – Eklund, Holland, Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – D. Kindl, R. Kousal, Tybor – Hovorka, Mandát, Harju – Látal, T. Knotek, Blümel – M. Beran, Pochobradský, Matýs – Machač.

Rozhodca: Jeřábek, Obadal – Kis, Lučan