Ukrajina – Estónsko 1:0 (kon.) | Bulharsko – Paraguaj 0:1 (kon.) | Írsko – N. Zéland 3:1 (kon.)
Bulharsko
0:1 (0:0)
Paraguaj
cz Štvrtok 14.11.2019, 18:00Medzinárodný prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemné čtvrteční odpoledne přeji všem fanouškům a fanynkám! V dnešním přátelském duelu na sebe narazí reprezentace Bulharska a Paraguaye. Vše začne v 18:00.

Favoritem v dnešním přátelském zápase podle sázkových kanceláří je hostující mužstvo. Duel se odehraje na stadionu: Nacionalen Stadion Vasil Levski.

Paraguay
    Mužstvo z Jižní Ameriky si mezinárodní přestávku v poslední době vyplňují přátelskými duely. Největší událost v rámci kontinentu se konala v červnu, v Copa Américe Paraguay sehrála ve čtvrtfinále skvělou partii s pozdějším vítězem z Brazílie, jemuž podlehla až po penaltovém rozstřelu.

Poslední tři zápasy
    Slovensko vs. Paraguay- 1:1 (přátelský zápas)
    Srbsko vs. Paraguay- 0:1 (přátelský zápas)
    Jordánsko vs. Paraguay- 2:1 (přátelský zápas)

Bulharsko
    Domácí celek zatím získal v Kvalifikaci na mistrovství Evropy pouhé tři body a nacházejí se na posledním místě kvalifikační skupiny A. Body získali za tři remízy. Skóre mají 5:17. Ve skupině mají nejhorší obranu a druhý nejhorší útok. Dne 17.11. se utká Bulharsko s Českou republikou v rámci posledního kvalifikačního kola.

Poslední tři zápasy v Kvalifikaci na mistrovství Evropy
    Bulharsko vs. Anglie- 0:6
    Černá Hora vs. Bulharsko- 0:0
    Irsko vs. Bulharsko – 3:1

Bulharsko: Georgiev- S. Popov, Chorbadzhiyski, Goranov, Malinov- Kostadinov, Nedelev, I. Popov (C)- Wanderson, Marcelinho

Paraguay: Silva- Moreira, Balbuena, Gómez (C), Riveros- Morel, Martínez, Villasanti, Almirón- Lezcano, Á. Romero
    Náhradníci: Aguilar, Fernández, Alonso, Piris, Valdes, Arzamendia, Sánchez, Paredes, Rojas, O. Romero, Gonzáles, Samudio.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí mužstvo v bílo-zelené kombinaci a hosté v modrých dresech.

Úvodní výkop bude mít Bulharsko.

1

2
    Kapitán domácího mužstva výborně vybojoval míč a zahajuje první útok.

3
    Ángel Romero se dostal do prvního zakončení, jeho pokus byl nepřesný. Odkopávat bude od branky Georgiev.

5
    Villasanti se hezky uvolnil a počkal si na nabíhajícího levého záložníka. Míč mu přihrál do vápna a on ihned centroval. Jeho centr byl příliš dlouhý.

6
    Moreira zahrál rukou a hlavní sudí ho výrazně napomíná.

7
    Almirón jednoduchým způsobem ztratil míč ve středu hřiště.

9
    Malinov hledal dlouhým nákopem nabíhajícího Marcelinha. Jeho náběh si výborně pohlídal Gómez a míč odhlavičkoval do bezpečného prostoru.

10
    Lezcano ve snaze získat míč se dopustil nedovoleného zákroku. Faulovaným hráčem byl Goranov, ten se ujme rozehrávky.

11
    Almirón se výborně vrátil a vypomohl obráncům. Míč sehrává na volného pravého beka.

12
    Paraguay se snaží o postupný útok a obránci zatím kombinují mezi sebou.

14
    Chorbadzhiyski tvrdě fauloval a hosté budou mít dobrou příležitost. Přímý volný kop rozehraje Villasanti.

15
    Z přímého rohového kopu přímé ohrožení branky nebylo.

16
    Bulharsko se snažilo o rychlý protiútok, bohužel Nedelev velice špatně sehrál. Míče se ujímá Gómez.

18
    Villasanti byl nedovoleně zastaven jedním z bulharských hráčů.

20
    Martínez centroval z přímého volného kopu a hledal Balbuenu. Ten míč nedokázal zamířit mezi tyče.

21
    Rohový kop pro hostující celek.

22
    Chorbadzhiyski vyskočil nejvýše a míč odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti.

24
    Na hrací ploše zůstává ležet po střetu Kostadinov.

26
    Moreira se výborně vrátil a odzbrojil o míč Popova.

27
    Žlutou kartu dostává Kostadinov (Bulharsko).

28
    Ángel Romero se ujme rozehrávky z velmi dobré pozice.

29
    V pokutovém území došlo k faulu. Rozehrávat bude Georgiev.

31
    Goranov se vydal na útočný výlet. Vyměnil si míč s Kostadinovem, ale pomezní sudí signalizuje ofsajd.

32
    Marcelinho se v pokutovém území dostal k míči a vystřelil, hostující gólman vyráží na rohový kop.

34
    Á. Romero vystřelil velmi nebezpečně. Výborný zákrok předvedl domácí gólman.

36
    Moreira vyslal do pokutového území dobrý míč. K míči se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

37
    Marcelinho byl nachytán v ofsajdovém postavení.

38
    Rohový kop pro Paraguay, který bude následovat po vyražení střely Georgievem.

40
    Moreira vybojoval míč čistým způsobem. Jeho následná přihrávka byla nepřesná a míč získává Goranov.

42
    Almirón se dopustil nedovoleného zákroku a hlavní sudí ihned píská. Rozehrávat bude I. Popov.

43
    Morel vyslal do pokutového území střílený centr. Tento nebezpečný míč odehrál Chorbadzhiyski na rohový kop.

44
    Po střetu na hrací ploše zůstává ležet Kostadinov.

45

První poločas nám příliš pohledný fotbal nenabídl. Více nebezpečných situací si vytvořil hostující celek. Největší šanci měl Ángel Romero. Bulharsko za celý první poločas vystřelilo pouze jednou. Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

46

46
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Nedelev, přichází Kraev.

46
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Marcelinho, přichází Despodov.

47
    Terziev odhlavičkoval do zámezí. Rohový kop pro hostující mužstvo.

48
    Po odrazu od jednoho z obránců další rohový kop pro jihoamerický celek.

49
    Terziev zůstává ležet po jednom ze střetů na hrací ploše.

50
    Á. Romero vyslal nebezpečnou střelu. Georgiev byl připraven a skvěle chytá.

51
    Villasanti se dopustil faulu na útočné polovině.

53
    Gómez kombinuje s levým obráncem. Paraguay se snaží držet míč a kontrolovat hru.

54
    Chorbadzhiyski fauloval přibližně 35 metrů od branky. Přímý volný kop rozehraje Almirón.

55
    Popov byl nachytán v ofsajdovém postavení.

57
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Martínez, přichází Sánchez.

58
    Konstadinov velice špatně rozehrál a míče se ujímají jihoameričtí hráči.

60
    Paraguay právě vstřelila branku!

MIGUEL ALMIRÓN krásnou, umístěnou střelou k levé tyči posílá svůj celek do vedení!
    60. ALMIRÓN - 0:1

61
    Kraev vystřelil, jeho pokus byl velice nepřesný a končí nad brankou.

63
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Terziev, přichází Dimitrov.

65
    Paraguay je aktivnější v posledních minutách. Kontrolují hru.

67
    Hosté stále kombinují na vlastní polovině. Snaží se vylákat na sebe protihráče.

68
    Riveros si hezky narazil míč s Á. Romerem. Riveros se dostal do zakončení, domácí brankář vyráží na rohový kop.

69
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Ivanov.

70
    Konstadinov byl ve středovém kruhu faulován. Sám se ujme rozehrávky.

72
    Almirón hezky u lajny přihrával patičkou, jeho úmysl přečetl obránce.

73
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Á. Romero, přichází Malgarejo.

74
    Centrovaný míč odvrací dobře postavený Chorbadzhiysk.

75
    Rohový kop pro hostující mužstvo.

77
    Riveros ztratil míč a I. Popov se snažil najít svou přihrávkou Kraeva. Míč byl však rychlejší a dříve u něj byl Silva.

78
    Despodov tvrdě vystřelil, jeho pokus vyráží zatím neprověřený Silva.

80
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kostadinov, přichází Tsvetkov.

81
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Morel, přichází Valdes.

82
    Žlutou kartu dostává Goranov (Bulharsko).

83
    Žlutou kartu dostává Valdes (Paraguay).

84
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází S. Popov, přichází V. Popov.

85
    Rohový kop pro Paraguay.

85
    Žlutou kartu dostává Almirón (Paraguay).

86
    Bulharsko se snaží vytvořit závěrečný tlak.

87
    Gómez fauloval, domácí budou zahrávat přímý volný kop z velmi dobré pozice.

88
    Gómez se dostal do problémů, nakonec míč udržel na hrací ploše a odkopává co nejdále.

89
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Almirón, přichází Rojas.

90
    Čtvrtý sudí signalizuje, že se dnešní duel bude nastavovat o čtyři minuty.

90+1
    Kraev dostal do pokutového území přihrávku. Míč nedokázal zpracovat a Gómez odkopává.

90+2
    Paraguay drží míč na svých kopačkách a nikam se nežene. Jistý si jednobrankový náskok.

90+3
    Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Villasanti, přichází Arzamendia.

90+4

První poločas nám příliš pohledných akcí nepřinesl. V druhém poločase vstřelil jedinou branku duelu Almirón. Jeho střela byla pěkně umístěna k levé tyči. Další větší ohrožení jsme neviděli. Hra byla často kouskována střídáními. Dne 17.11. odehraje Bulharsko duel s Českou republikou v rámci Kvalifikace na mistrovství Evropy. (19:55:02)

PV

Góly: 60. Almirón

Karty:   27. Kostadinov (BUL), 82. Goranov (BUL) – 83. Valdes (PAR), 85. Almirón (PAR)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:13. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 16:16.
    Bulharsko: Georgiev- S. Popov, Chorbadzhiyski, Terziev, Goranov- Nedelev, Konstadinov, Malinov, Wanderson- I. Popov (C), Marcelinho
    Náhradníci: Mihaylov (B), Iliev (B), Zanev, Dimitrov, V. Popov, Despodov, Kraev, D. Iliev, Bozhikov, Isa, Ivanov, Tsvetkov

Paraguaj: Silva- Moreira, Balbuena, Gómez (C), Riveros- Morel, Martínez, Villasanti, Almirón- Lezcano, Á. Romero
    Náhradníci: Aguilar (B), Fernández, Alonso, Piris, Valdes, Arzamendia, Sánchez, Paredes, Rojas, O. Romero, Malgarejo, Gonzáles, Samudio

Rozhodca: Verisimo