Nižnyj Novgorod – Nymburk 73:82 (kon.)
BC Nižnyj Novgorod
73:82 (16:23, 28:45, 48:68)
ERA Basketball Nymburk
cz Streda 13.11.2019, 17:00 • Cultural Entertainment Complex "Nagorny", Nižnyj Novgorod (RUS) • Liga mistrů • Skupina C

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou. (18:47:23)

Středočeši tak zvládli přímý souboj o druhé místo v tabulce skupiny C a připisují si čtvrté vítězství z celkových pěti dosavadních odehraných střetnutí. Za týden bude hostit Nymburk na domácí palubovce černohorský Mornar Bar, který se krčí na posledním místě tabulky bez jediného triumfu.

Nymburk sice poslední čtvrtinu prohrál o jedenáct bodů, i přesto však vítězí na horké ruské palubovce o devět bodů a poráží favorizovaný Nižnyj Novgorod 82:73. Tahouny českého týmu byli zejména devatenáctibodový Ivan Almeida a také Jaromír Bohačík, jenž nasbíral jen o tři body méně. Na domácí straně se blýskl dvaceti vstřelenými body Chavaughn Lewis, na vítězství to ale jeho barvám nestačilo.

Konec zápasu. (73:82)

39:40
    Je to jasné! Jaromír Bohačík stvrzuje dvěma trestnými hody nymburské vítězství! (73:82)

39:38
    Brandon Brown házel rovnou tři trestné hody. Vytěžil z nich dva body. Krátce poté stejný hráč fauluje. (73:80)

39:06
    Nesportovní chyba Baburina přinesla na nymburskou stranu další dva trestné hody, resp. body. Postaral se o ně Almeida. Hosté navíc zůstanou u míče, to už vypadá více než slibně. (71:80)

38:52
    Strebkov se střelou z pole neuspěl, domácí se ale prezentovali útočným doskokem. Baburin krátce pro něm vzlétl ke koši a snižuje. (71:78)

38:30
    Astapkovič zatáhl na polovině palubovky za záchrannou brzdu, Almeida trestá taktický faul dvěma body z čáry šestek. (69:78)

38:14
    Oddechový čas pro domácí. (69:76)

38:03
    Do konce čtvrtiny schází necelé dvě minuty. Ve stejný čas snižuje Ivan Strebkov na rozdíl sedmi bodů. (69:76)

37:40
    Další bodík k dobru přidává z trestného hodu Ivan Almeida. Mohly být sice dva, ale i jeden se rozhodně hodí. (67:76)

37:25
    S koncem časového limitu střílel za tři body Vojtěch Hruban, zařízení ale netrefil. (67:75)

36:44
    Nymburští si v krátkém sledu vykoledovali dva rychlé fauly. Po tom druhém už házel Bohačík dva trestné hody, proměnil druhý z nich. (67:75)

36:18
    Chavaughn Lewis zacílil z výskoku tam, kam potřeboval. Rozdíl ve skóre činí necelé čtyři minuty před koncem poslední čtvrtiny sedm bodů. (67:74)

36:02
    Důležitý koš dravého Almeidy. (65:74)

35:50
    Lewis poslal míč o desku mimo koš, balon si ale stáhl do rukou Willis, který už byl z bezprostřední blízkosti přesný. (65:72)

35:11
    Jenže Darrlyn Willis odpovídá košem s faulem. Diváci opět cítí šanci a ženou své miláčky hlasitě kupředu. Nymburk to nakonec bude mít ještě velmi těžké. (63:72)

34:49
    Pavel Pumprla se šikovně prokličkoval až ke koši a uklidňuje Nymburské dvěma body. (60:72)

Filip Lefenda

BC Nižnyj Novgorod: Antipov, Astapkovič, Baburin, B. Brown, A. Brown, Čadov, Gankevič, Komolov, Lewis, Strebkov, Willis, Žbanov
    ERA Basketball Nymburk: Bohačík, Booker, Dalton, Hankins, Hruban, Almeida, Benda, Kříž, Peterka, Pumprla, Rogič, Šafarčík

Rozhodca: Ciulin (ROU), Rutešič (MNE), Vitkauskas (LTU)
    Štvrtiny: 16:23, 12:22, 20:23, 25:14