6:7 (4:4, 1:2, 1:0 - 0:0)
Česko
cz Nedeľa 10.11.2019, 08:15 • Vantaan Energia Areena (Vantaa) • EFT (junioři)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:15.

Dobré ráno všem příznivcům florbalu! Vítejte u dnešního ranního zápasu mezi juniory Švýcarska a České republiky na turnaji Euro Floorball Tour ve Finsku.

Česká republika
    Český tým nezačal nový dvouletý cyklus vůbec dobře. Tým nového trenéra Jaroslava Berky nejprve v pátek nestačil na domácí Finy a prohrál 0:7 a v sobotu poté i na Švédy a také inkasoval vysokou porážku tentokráte 1:13. Zatím jediný gól naší reprezentace dokázal vstřelit v přesilové hře Matouš Burian. Čeští junioři tedy mají dnes co napravovat!

Švýcarsko
    Tým Švýcarska je na tom zcela podobně. Tým helvétského kříže nejprve v pátek nestačil po dobrém výkonu na Švédy a prohrál 5:10. V sobotním odpoledním zápase poté nestačil na domácí Finsko, kterému podlehl 2:8.

Oba týmy tedy v dnešním zápase budou bojovat o první body na turnaji a zároveň o 3.místo na tomto EFT!

Švýcarsko: Fiechter (Scharmin) – Hasenbohler, Frankhauser, Muhlemann L., Oesch, Schmid, Beck, Tringaniello, Zenger, Graf, Kuenzi, Mariotti, Muhlemann G., Owusu, Thoni, Merz, Ott, Rohner, Steiner

Česko: Zavřel (Jurčo) – Punčochář, Čermák Mar., Malič, Kawulok, Kuchynka, Vojtíšek, Piskáček, Bachmaier – Forman, Hemerka, Havlas – Klápa, Stránský, Burian – Papoušek, Majer, Čermák Mat.- Kočandrle, Rod, Dufek, Stránský

00:01

00:54
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

A Švýcaři jdou rychle do vedení! Povedenou kombinaci zakončil SEVERIN OTT. Asistence: Niklas Graf

02:00
    Aktivnějším týmem jsou ze začátku Švýcaři, kteří se drží více na balonku.

02:34
    Výborně to teď udělal Majer, který našel před brankou úplně volného Punčocháře. Jeho střela bohužel ale zamířili jen do náručí brankáře Švýcarska!

03:37
    Česko právě vstřelilo branku!

A máme vyrovnáno. Vojtíšek se dokázal vymotat z obležení protihráčů předložil míček Burianovi, který před brankou krásně našel MATĚJE ČERMÁKA – 1:1. Asistence: Matouš Burian

05:48
    Hezky se za brankou dokázal vymotat Matěj Čermák, rozehrávka pro naše juniory.

06:39
    Dobrý press českého týmu ze kterého se ale šikovně vymanili také Švýcaři.

06:53

Tým helvetského kříže jde opět do vedení! Na půlce hřiště se k míčku dostal MATTEO STEINER a nedal Jurčovi šanci. Bez asistence

08:01

Ranní přestřelka nám pokračuje. Špatnou rozehrávku Švýcarů zachytil Filip Forman a našel před brankou MATĚJE ČERMÁKA, který se podruhé v zápase nemýlil.

09:41

Obrat dokonán! Zásluhou LUKÁŠE PUNČOCHÁŘE jde český tým poprvé v zápase do vedení! Asistence: Petr Majer

10:50
    Český tým postupně přebral iniciativu a teď přehrává svého soupeře.

12:00
    Česká střídačka žije, hráči prožívají každý moment na hřišti.

14:27

Do samostatného úniku 2 na brankáře se dostali hráči českého týmu. Po předložení od Bachmaiera už měl snadnou práci VOJTĚCH KLÁPA – 2:4.

15:34
    Do krásné haly ve Vantaa si v brzkých ranních hodinách nenašlo cestu příliš diváků.

17:19

Švýcaři snižují zásluhou CLAUDIO SCHMIDA, který se dokázal vymotat z obležení protihráčů a pěknou přízemnou střelou překonává Jurča. Bez asistence:

19:16

A po necelých dvou minutách je dokonce vyrovnáno! Svojí druhou branku v zápase přidává MATTEO STEINER. Asistence: Dylan Hasenbohler

20:00

Máme za sebou první dějství tohoto zápasu. Český tým hraje s tím Švýcarským zatím vyrovnaně 4:4. Oba týmy předvádějí rychlý florbal, ve kterém jsme mohli vidět už spoustu pěkných branek. Uvidíme co nám nabídne druhá třetina. Za chvilku začínáme!

20:01

22:30
    Hemerka vyzkoušel pozornost švýcarského brankáře.

24:55
    Punčochář si počínal nedovoleně a sudí nařizuje trestné střílení!

24:55

CLADIO SCHMID zachoval chladnou hlavu a nedal Jurčovi šanci – 5:4.

26:26
    Stránského ve velké šanci vychytal Fiechter!

27:45
    Vojtíšek faulován, zajímavá standardní situace pro Čechy.

29:31
    Hra se nám teď trochu zklidnila. Vidíme spoustu přerušeních.

31:40
    Švýcaři se teď zatáhli na svoji polovinu a český tým se snaží kombinovat.

32:24
    Krásná inviduální akce Hemerky, který prošel skoro přes celé hřiště a předložil Papouškovi. Jeho zpětná přihrávka už byla, ale nepřesná.

34:01
    Čeští junioři zatím ztroskotávají na výborném Fiechterovi.

34:43

A přece jenom se čeští hráči dočkali! Bachmaier na prostředku hřiště našel Stránského, který ještě prodloužil na VOJTĚCHA KLÁPU, který nedal brankáři Švýcarska šanci. Asistence: Šimon Stránský

35:28
    Burian vysoko nad

36:40
    Střela Formana do náruče Fiechtera.

37:58

VOJTĚCH KLÁPA krásnou střelou obrací stav utkání a kompletuje tak svůj hattrick! Asistence: Bohumil Piskáček

39:00
    Probíhá poslední minuta 2. třetiny.

39:40
    Švýcaři čekají na závěrečné sekundy, ve kterých budou chtít podniknout poslední útok.

40:00

Je za námi prostřední část dnešního ranního zápasu, kterou dokázal zaslouženě vyhrát český tým, který byl aktivnějším celkem a další šance končily na výborném Fiechterovi. Dvěma přesnými zásahy se v této třetině prosadil a zároveň zkompletoval hattrick Vojtěch Klápa. Můžeme se těšit, co nám přinese poslední třetině, kde se bude rozhodovat o vítězi.

40:01

40:54
    Ihned ze začátku třetiny přesilová hra pro Čechy. Za nedovolené vrážení odchází na trestnou lavici Claudio Schmid.

41:25
    Český tým zatím kombinuje bez střelby.

42:54
    Švýcaři v plném počtu

45:04
    Dlouho jsme ve vyrovnaném rozpoložení nevydrželi. Simon Beck odchází na trestnou lavici za držení.

50:29
    Švýcaři zvýšili aktivitu a hned z toho pramení náznaky šancí.

51:30
    Jurčo chytá další střelu Švýcarů.

52:12
    Skvělý návrat od Punčocháře!

53:05
    Forman hledal před brankou Vojtíška, obrana Švýcarska pozorná.

53:35
    Forman těsně míjí švýcarskou branku.

54:01
    Několik fanoušků Švýcarska teď žene svůj tým za vyrovnáním.

54:40
    Nahození před branku, Jurčo opět pozorný.

55:26
    Obrovská šance Švýcarů! Severin Ott se hnal sám na branku, ale skvěle si počínal Jurčo, který drží svůj tým stále ve vedení!

56:41
    Zajímavé přečíslení Čechů končí nepřesnou přihrávkou Vojtíška.

56:56
    Steiner sám před brankou vysoko nad!

57:11

Velká radost na straně Švýcarska. O vyrovnání se po pěkné přihrávce od Mariottiho postaral DYLAN HASENBOHLER!

58:35
    Vojtíšek fauloval. Švýcaři si žádali vyloučení, ale rozhodčí vylučovat nebude.

59:00
    Probíhá poslední minuta závěrečné třetiny.

60:00

Máme za sebou poslední třetinu a stav je nerozhodný. O vyrovnání se dvě minuty před koncem prosadil Hasenbohler. Jdeme do nájezdů!

1. séria
    0:0
    Owusu neproměňuje.

1. séria
    0:0
    Z české strany se rozjel Filip Forman, Fiechter ale jeho střelu mezi betony chytá.

2. séria
    0:0
    Ani Hasenbohler nevyzrál na Zavřela.

2. séria
    0:1
    První úspěšným nájezdníkem se stává Ondřej Papoušek, který si položil Fiechtera a mazácky zakončil.

3. séria
    0:1
    Claudio Schmid neproměňuje a český tým vítězí!

60:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.

Rozhodujícím a zároveň jediným úspěšným střelcem se stává Ondřej Papoušek!

Máme za sebou poslední zápas českých juniorů na EFT ve Finsku, které český tým dokázal vyhrát v samostatných nájezdech. Hattrickem se v tomto zápase blýskl Vojtěch Klápa. Pro český tým je to po dvou předešlých nepovedených zápasech velká vzpruha.

Nejlepší hráči zápasu:
    Švýcarsko: Matteo Steiner
    Česko: Vojtěch Klápa

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (10:31:10)

Adam Černý

Góly a asistencie: 1. Ott (Graf), 7. Steiner, 18. Schmid, 20. Steiner (Hasebohler), 25. Schmid (t.s.), 58. Hasenbohler (Mariotti) – 4. Čermák (Burian), 9. Čermák (Forman), 10. Punčochář (Majer), 15. Klápa (Bachmaier), 35. Klápa (Stránský), 38. Klápa (Piskáček), rozh. náj. Papoušek

0:1   Schmid (SUI)

Švajčiarsko: Fiechter (Scharmin) – Hasenbohler, Frankhauser, Muhlemann L., Oesch, Schmid, Beck, Tringaniello, Zenger, Graf, Kuenzi, Mariotti, Muhlemann G., Owusu, Thoni, Merz, Ott, Rohner, Steiner
    Česko: Jurčo (Zavřel) – Punčochář, Čermák Mar., Malič, Kawulok, Kuchynka, Vojtíšek, Piskáček, Bachmaier – Forman, Hemerka, Havlas – Klápa, Stránský, Burian – Papoušek, Majer, Čermák Mat.- Kočandrle, Rod, Dufek, Stránský