Jihlava – Vlašim 4:1 (kon.) | Brno – Prostějov 5:0 (kon.)
koniec
FC Zbrojovka Brno
5:0 (1:0)
1. SK Prostějov
cz Piatok 08.11.2019, 19:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 15. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Je konec. Zbrojovka v tomto utkání poměrně jednoznačně a zaslouženě vítězí a v posledním podzimním zápase bere na Srbské tři body. Prostějovská hra se pochopitelně změnila odchodem Janíčka z úvodu poločasu a poté již brněnský tým v zápase dominoval. Prosadilo se pět různých střelců a trenér domácích tak může být s útočnou hrou spokojen, ikdyž zápas mohl skončit vzhledem k neproměněným šancím mnohem vyšším rozdílem. Z Brna se s vámi loučí Ondřej Smejkal! (20:55:05)
   
  90+2
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Bariš skvěle vypálil z voleje a Bréda neméně skvělý zákrok, kdy rukou vytěsnil míč kousek nad břevno! Po rohu následoval hlavičkový pokus Šurala, který branku z pravé strany míjí.
   
  90+1
  Přichystal k závěru zápasu vypálil z voleje velmi zajímavě, střele chyběl jen kousek a byla by vážným soupeřem Vaňkovy střely o nejhezčí trefu utkání.
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec hrací doby.
   
  88
  Damián Bariš našel skvěle v malém vápně Pázlera, který přes obránce nedokázal adekvátně zakončit. Následně druhý jmenovaný vystřelil "šajtlí" ránu, která minula vytoužený cíl.
   
  87
  Dnešní utkání sleduje 2492 diváků.
   
  86
  Jan Pázler minul pravou tyč ze zajímavé pozice.
   
  84
  Brno právě vstřelilo branku!
  Zbrojovka pokračuje v gólových hodech! Opět se nacházel u gólu Pachlopník, tentokrát však ne jako střelec, nýbrž jako ten, kdo přesně naservíroval balon do malého vápna JAKUBU PŘICHYSTALOVI! Zbrojovka vede už 5:0 a nevypadá to, že by v útočném snažení chtěla polevovat.
   
  79
  Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Jan Šteigl.
   
  79
  Brno právě vstřelilo branku!
  Toto střídání se trenéru Machálkovi povedlo! ONDŘEJ PACHLOPNÍK nebyl ve hře ještě ani pět minut a už si připisuje vstřelenou branku! Po fantastické kolmici od jmenovce Vaňka se Pachlopník objevil sám před brankářem – a v této pozici se nemýlil. Střelou k levé tyči nedal Brédovi sebemenší šanci.
   
  77
  Dlouhou dobu Zbrojovka pouze kombinovala okolo vápna Prostějova, teď se ale Jan Sedlák rozhodl probudit brankáře Brédu dalekonosnou střelou. Bréda nakonec zasahovat nemusel, střela šla nad břevno.
   
  75
  Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Ondřej Pachlopník.
   
  74
  Po přímém kopu zahraném Ondřejem Vaňkem ještě po odrazu stihl vrátit míč do hry Sedlák. Jako první se u balonu ocitl Šural, který nezamířil přesně.
   
  74
  Žlutou kartu dostává Patrik Slaměna (1. SK Prostějov).
   
  72
  Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Marek Střeštík, přichází Michal Zapletal.
   
  71
  Prostějov si po dlouhé době vyzkoušel, jaké to je zahrávat rohový kop. Bohužel pro hosty se o vysoký centr postarala brněnská obrana.
   
  69
  Obraz hry se ani po třetí brance nikterak nezměnil. Ke střele se hned po sobě dostal Krška a Růsek, oba pokusy statečně zablokovala obrana hostů.
   
  67
  Brno právě vstřelilo branku!
  Tak toto byla fantastická trefa! K přímému kopu na úrovni půlkruhu se postavil zkušený záložník ONDŘEJ VANĚK a technickou střelou přes obrannou zeď skvěle trefil levý růžek Brédovy branky!

  Ondřej Smejkal

  Góly: 27. A. Fousek, 52. Šmíd, 67. Vaněk, 79. Pachlopník, 84. Přichystal

  Karty:   65. Bréda (PRO), 74. Slaměna (PRO)   47. Janíček (PRO)


  FC Zbrojovka Brno: Floder – Bariš, Jakub Šural, Šmíd, Eismann (C) – A. Fousek (46. Krška), Vaněk, Sedlák, Šumbera (46. Pázler) – Růsek (75. Pachlopník), Přichystal.
  Náhradníci: Halouska – Pavlík, Kotula, Krška, Pachlopník, Magera, Pázler.

  1. SK Prostějov: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Lutonský (79. Šteigl) – Pašek (64. Rolinc), Slaměna, Kotouč, Pernackyj, Střeštík (72. Zapletal) – Kroupa (C).
  Náhradníci: Mucha – Koudelka, Rolinc, Šteigl, Machynek, Kiška, Zapletal.

  Rozhodca: Cieslar – Mojžíš, Bureš