Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – Vegas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:1 (kon.)
Montreal – Boston 5:4 (kon.) | Toronto – LA Kings 3:1 (kon.) | Winnipeg – NJ Devils 1:2 (0:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:1 (kon.) | Calgary – Arizona 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 1:2 (po pr.)
Anaheim – Minnesota 2:4 (kon.) | San Jose – Chicago 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Ottawa Senators
cz Streda 06.11.2019, 01:08 • Barclays Center, New York • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:37:11)

V tomto utkání nehráli žádní čeští nebo slovenští hokejisté.

Tři hvězdy utkání
    1. Cal Clutterbuck (NYI) 1+1
    2. Casey Cizikas (NYI) 1+1
    3. Cole Bardreau (NYI) 1+0

New York Islanders to dokázali! V domácím utkání proti Ottawě zvítězili 4:1 a povedlo se jim vyhrát jubilejní 10. zápas v řadě!

Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří otevřeli skóre v oslabení v 8. minutě. To bylo ovšem z jejich strany vše. Islanders po pouhých 39 vteřinách srovnali zásluhou Clutterbucka a ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu po proměněném trestném střílení Bardreauem. Ottawa se sice snažila něco s výsledkem udělat a živila naději poměrně dlouho, ale v polovině třetí třetiny stačilo domácím 40 vteřin ke vstřelení dvou branek a definitivním rozhodnutí o svém triumfu.

59:36
    Bardreau znovu vyhazuje puk. Ottawa v této přesilovce už korigovat skóre nejspíš nebude.

59:12
    Domácí vyhazují ze svého pásma.

59:02
    Nebezpečná střela Chabota od modré, Naměstnikov se ještě natahoval po puku vedle brankoviště.

58:30
    Islanders vyhazují puk ze svého pásma.

58:11
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).

58:11
    Během přerušené hry se strhl krátká hádka mezi Tkachukem a Johnstonem. Johnston poté přes rozhodčího udeřil Tkachuka dvakrát pěstí do obličeje.

58:11
    Domácí vyrazili do útoku ve třech proti jednomu, ale přihrávka z pravého křídla nebyla vůbec dobrá. Hra je poté přerušena.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:34
    Islanders se snaží zápas především v klidu dohrát a nepřipustit, aby se Ottawa ještě dostala do nějaké šance. Duclairova střela byla mezi kruhy sražena do ochranné sítě.

56:10
    Bardreau nepřesně přihrál a dopustil se zakázaného uvolnění.

56:01
    O puk se pro změnu bojuje ve středním pásmu.

55:34
    Domácí se přeci po chvíli dostávají k puku a vyváží ho ze své třetiny.

55:08
    Nelson v obranném pásmu dlouze držel puk u mantinelu, proti dvěma soupeřům se mu ovšem nepovedlo vyhodit.

54:26
    Tkachuk se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:11
    Rychlý útok Ottawy, střelu chytá Greiss. Komerční přestávka.

53:56
    Domácí zkusili nahození do útočného pásma, k puku se ovšem nedostali.

53:08
    Zakázaané uvolnění Islanders po nepřesné přihrávce do středního pásma.

52:15
    Tempo hry se po dvou brankách Islanders hodně snížilo. Domácí mají pohodový náskok, hosté naopak vědí, že se jim šance na úspěch v dnešním střetnutí rozplynula.

51:23
    Pageau nutí při svém útoku Greisse přerušit hru. Komerční pauza, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Islanders.
    50:40 Josh BAILEY - 4:1

50:40
    Islanders právě vstřelili branku!
    Uběhlo jen 40 vteřin od předchozí branky a domácí se trhají ve skóre! Dobsonovu střelu od modré čáry výborně tečoval JOSH BAILEY a domácí se bleskově dostávají do tříbrankového vedení! Asistence: Noah Dobson, Adam Pelech.
    50:00 Casey CIZIKAS - 3:1

50:00
    Co se nepovedlo domácím v přesilovce, to zvládají v oslabení. Islanders se vydali do útoku ve dvou, Clutterbuck výborně přihrál křižný pas do pravé strany na CASEYHO CIZIKASE, který se opřel do rány z voleje a zvyšuje do zčásti odkryté branky. Asistence: Cal Clutterbuck, Scott Mayfield.

49:35
    Duclair z pravého kruhu vypálil jedovatou střelu z první, jenže Greiss vyráží a domácí vyhazují.

49:14
    Tentokrát se to povedlo, hosté jsou u zadního mantinelu a rozehrávají přesilovkovou akci.

48:59
    Senators se nepovedlo vrátit do útočného pásma. Musí to zkoušet znovu.

48:40
    Drobné zaváhání Tkachuka a Clutterbuckovi se daří vyhodit puk.

48:10
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., hákování).

48:10
    Útok Ottawy, Ennis s Ryanem se snažili prosadit. Byť Greiss uhájil svou branku, bude se vylučovat. To ale až po komerční přestávce.

47:21

47:12
    A další zákrok! Anderson v tomto oslabení vykryl už čtyři střely Islanders, svůj tým ovšem drží ve hře o body. Vhazovat se bude nyní po jeho levici.

46:55
    Barzal s Baileyem pořádně zatopili obraně soupeře, Anderson si poradil s dalšími dvěma střelami.

46:20
    Ottawě se daří narušit souhru soupeře a vyhodit puk ze svého pásma.

45:50
    Islanders rozjíždí svou přesilovkovou kombinaci. Třetí gól by je mohl pro další část zápasu uklidnit.

45:21
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., vysoká hůl).

44:29
    Nedůrazná obrana pustila Nelsona do zakončení mezi kruhy, vysoká střela se odrazila jen od plexiskla za brankou.

44:06
    Tkachuk z ostrého úhlu nepropasíroval puk přes dobře postaveného Greisse, který utěsnil prostor u levé tyčky.

43:29
    Pageau nutí svým zakončením Greisse přerušit hru a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

43:13
    Pokračování hry se trochu zdrželo kvůli problémům s ledem v brankovišti Greisse.

43:13
    Toews se snažil zachytit oblouček, který mířil na střídačku Ottawy. Puk mu ale nakonec přeletěl ruku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:44
    Brassard se s pukem snažil kouzlit v pravém kruhu, Borowieckiho však neobešel. Dobrá práce hostujícího obránce.

41:19
    Útok hostů zastavilo postavení mimo hru. Oproti předchozím třetinám dochází k už třetimu přerušení během pouhých 79 vteřin.

41:08
    Ottawa vyhodila na zakázané uvolnění.

41:01
    Bailey šikovně od levého mantinelu poslal prudký pas před brankoviště. Svého adresáta ovšem nenašel, puk neprošel skrz skrumáž těl.

40:16
    Puk velmi rychle opouští ledovou plochu a stává se suvenýrem jednoho z diváků. Vhazovat se bude před Andersonem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:51.

Druhá třetina přinesla jednu branku, kterou vsítil šestadvacetiletý Cole Bardreau z nařízeného trestného střílení a jež byla jeho premiérovým gólem v NHL. Domácí díky tomu potvrzují role favoritů a do závěrečné dvacetiminutovky půjdou ve vedení 2:1.

40:00

39:54
    Trochu pozdní odpískání postavení mimo hru domácích. Jejich útok ale byl zastaven.

39:20
    Ještě jedno přerušení po sražení puku do ochranné sítě. Komerční pauza.

39:01
    Boychuk se snažil prosadit od modré čáry, ještě Beauvillier se natahoval po teči, ale branku soupeře neohrozil ani jeden.

37:40
    Druhá třetina má hodně rychlý spád, příliš se nekouskuje a to v tuto chvíli více vyhovuje domácím, kteří jsou ve vedení.

37:00
    Cizikas před brankou Andersona tečoval přihrávku spoluhráče, ale brankáře hostů nepřekonal.

36:40
    Hra je přerušena po postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.
    35:34 Cole BARDREAU - 2:1

35:34
    COLE BARDREAU se zhostil trestného střílení velmi zkušeně a po najetí před brankoviště se trefil mezi betony Andersona! Ve svém sedmém utkání v NHL střílí svůj premiérový gól! Bez asistence.

35:34
    Rozhodčí nařizuje trestné střílení pro Bardreaua, který byl při svém úniku faulován!

34:44
    Anderson bez větších obtíží vyráží nahození Baileyho.

34:02
    Tkachuk se snažil mezi kruhy protečovat puk na Greisse, ten puk vytěsnil mimo.

33:43
    Islanders přišli o útočné pásmo a při snaze o bleskový návrat zahráli na zakázané uvolnění.

33:25
    Pulock našel dlouhou přihrávkou ve středním pásmu rozjetého Cizikase, který se prohnal až do pravého kruhu a snažil se střílet kolem lapačky Andersona. Brankář hostí zachránil svůj tým, když puk trefil právě lapačkou a vyrazil jej.

32:16
    Hra je po dlouhé době přerušena. Greiss vyráží střelu soupeře do ochranné sítě. Komerční pauza.

31:38
    Výpad Barzala se střelou z mezikruží, Anderson vytěsnil na zadní mantinel.

31:20
    Stále se hraje, a to poměrně rychlý hokej, při kterém ovšem puk také velmi rychle mění svého majitele.

30:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, pro změnu mají puk hráči Ottawy za vlastní brankou a váhají s rozehrávkou.

29:40
    Domácí mají puk ve svém pásmu a trochu si zahrávají. Hosté sice dobře napadají, ale riskantní přihrávky Islanders jen se štěstím nepřináší ztrátu rovnou před Greissem.

28:50
    Ottawa pustila soupeře zpět do útočného pásma, musela se znovu bránit, ale povedlo se jí vytěsnit hru opět do středního pásma.

28:16
    A zdá se, že udělal dobře. Velký nápor Islanders, hned tři střely, ale ke smůle domácích puk duní hlavně o zadní mantinel.

27:40
    Barzal dostal přihrávku přes střední pásmo a už to vypadalo, že se dostane za obranu. Nakonec ale vyhodnotil situaci jinak a čeká na doplnění spoluhráči.

26:54

26:35
    Ottawa předvádí výbornou hru v přesilovce, snaží se branku Islanders ostřelovat. Greissovi hodně pomáhá nyní obránce Pelech, který srazil střelu do rohu.

25:45
    Islanders se osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

25:30
    Chabot znovu střílel od modré, Greiss tentokrát chytá puk a ukrývá ho pod lapačku.

25:09
    Greiss vyrazil střelu zpoza kruhů jen před sebe, puk se vrátil na modrou čáru k Chabotovi, jehož ránu protečoval Ennis jen na zadní mantinel.

24:54
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., držení).

24:05
    Rychlý kontr domácích, Bailey se hnal k brankovišti středem, po kličce do levé strany se ale ke střele nedostal.

23:49
    Ale hned přišel velmi dobrý výpad hostů, Chabot z levého kruhu ovšem neprotlačil střelu přes bránícího Pelecha.

23:35
    Útočná aktivita Islanders roste, Ottawa se v tuto chvíli především brání.

22:15
    Velká šance Johnstona, který se uvolnil s pukem mezi kruhy před Andersonem. Jeho zakončení šlo ale příliš do strany a minulo pravou tyč branky hostů.

21:30
    Hned první herní úsek se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Je v mnohém podobný prvnímu úseku v úvodní třetině. Zatím nepřináší střelbu z dobré výchozí pozice.

20:35
    Hosté se snaží navázat na závěr první třetiny a tlačí se do útočného pásma. Po krátkém setrvání před brankou Greisse o něj přichází.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:00.

Konec první třetiny přinesl i trochu kuriózní situaci, když v hale selhala siréna, jež měla oznámit konec úvodní dvacetiminutovky. Nic to nemění na tom, že při odchodu do kabin je skóre zápasu vyrovnané 1:1, když se hostující Pageau prosadil v osmé minutě při hře v oslabení a bleskovou odpověď po pouhých 39 vteřinách zaznamenal domácí Clutterbuck.

20:00

19:39
    Ještě jeden zásah Greisse. DeMelo ho přinutil přerušit hru po střele z prostoru před kruhy.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny. O puk se bojuje v obranném pásmu Islanders.

18:19
    Senators se chtěli rychle vrátit do útoku, nepřesná přihrávka ústí v zakázané uvolnění.

17:50
    Tentokrát to vzal Naměstnikov sám na sebe, Greiss po dlouhé době musel vytáhnout zákrok proti střele hostů.

17:39
    Velkou šanci na druhé straně ledu vybudoval Naměstnikov, který se hnal k brance Islanders z levé strany, ale pokusil se pozici ještě vylepšit přihrávkou na pravé křídlo, kde se po puku jen marně natahoval Brown.

16:25
    Rychlý útok domácích zakončil Clutterbuck, který přinutil Andersona k zákroku. Hostující brankář se dostal pod tlak, když domácí získali po jeho zásahu puk a snažili se dorážet, ale těžkou situaci před brankovištěm ustál!

16:00
    Komerční přestávka.

16:00
    Chabot se napřáhl ke střele zpoza levého kruhu, Clutterbuck jeho zakončení sráží do ochranné sítě. Ottawě se už více než pět minut nepodařilo vystřelit na branku Greisse.

14:30
    Další dlouhý úsek bez přerušení. Tentokrát však bez šancí, hraje se převážně ve středním pásmu. Výpady Islanders nejsou tak nebezpečné jako v předchozí pasáži.

12:56
    Pokud Ottawy o útok byl zastaven postavením mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:55
    Aktivita Islanders dál roste, elitní formace nyní pořádně zatápěla obraně Senators. Anderson ovšem odolal, proti Barzalovi mu navíc pomohla branková konstrukce!

11:12
    Cizikas se tlačil po přihrávce Boychuka mezi kruhy, jeho zakončení míří mimo tři tyče.

10:46
    Útočná akce Islanders je přerušena kvůli postavení mimo hru. Puk se už dostal do středního pásma.

10:35
    Senators se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

09:44
    Beauvillier se po vyhraném buly v útočném pásmu protlačil k puku před brankovištěm a Anderson měl plné ruce (respektive betony) práce, aby puk zastavil.

09:38
    Zakázané uvolnění Ottawy.
    08:23 Cal CLUTTERBUCK - 1:1

08:23
    Závar před brankou Ottawy po střele Toewse od modré, nejlépe se zorientoval CAL CLUTTERBUCK, který se prodral k puku a poslal ho za záda hostujícího brankáře! Asistence: Casey Cizikas, Devon Toews.

08:01
    07:44 Jean-Gabriel PAGEAU - 0:1

07:44
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté se prosadili v oslabení! Islanders se museli vracet do vlastního pásma po dalším vyhození soupeře, jenže se dopustili ztráty. Naměstnikov na zadním mantinelu získal puk, přihrál před branku na JEANA-GABRIELA PAGEAUA a ten otevírá skóre zápasu! Asistence: Vladislav Naměstnikov.

07:29
    Zatím je to ze strany Islanders hodně špatná přesilovka. Pullockovi se sice povedlo vystřelit zpoza levého kruhu, a Anderson vyrazil ramenem, ale jinak se domácí příliš v útoku neohřáli.

06:35
    Po návratu domácích do útoku se Ottawa znovu rychle osvobodila.

06:20
    Senators vyhazují puk ze svého pásma.

Komerční pauza.

06:01
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Arťom Anisimov – 2 min., hákování).

05:30
    Boychuk ještě vylepšil pozici pro Johnstona, jehož střela ovšem byla sražena pouze do rohu.

04:22
    Greiss chytá nahozený puk soupeře do lapačky a přerušuje hru.

03:55
    První nápor ze strany domácích. Lee byl zblokován při střele zpoza levého kruhu, Mayfield z opačné strany, tedy z pravé strany, branku Andersona minul.

02:55
    Islanders jen nahodili do útoku a spěchají prostřídat.

02:30
    Islanders se zatím nedostali ke střele. V úvodu jsou o něco aktivnější hosté.

01:40
    První přerušení. Vhazovat se bude v obranném pásmu Islanders. Greiss pokryl střelu DeMela.

00:45
    Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran. Oba týmy se zatím spíš oťukávají.

00:01

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Dobson, Boychuk – Lee, Barzal, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Dal Colle, Cizikas, Clutterbuck – Johnston, Bardreau, Wahlstrom.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, N. Zajcev, Goloubef, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, Pageau, Duclair – Naměstnikov, Tierney, Co. Brown – Ennis, Anisimov, B. Ryan – N. Paul, Beaudin, Boedker.

Rozhodčí: MacDougall, Sutherland – Berg, Shewchyk.

O jubilejní desátou výhru v řadě navíc budou usilovat proti týmu, který patří k nejhorším v lize. Ač je pravdou, že Ottawa v noci na úterý zvítězila vysoko 6:2 na ledě New Yorku Rangers.

Síly Rangers a Islanders se v této sezoně ovšem zatím nedají dost dobře porovnávat. Ostrované patří k předním týmům celé soutěže, mají výtečnou obranu, jež inkasovala jen 29 branek ve 13 zápasech a Ottawu před necelými dvěma týdny porazili na jejich ledě 4:2.

New York Islanders přivítají na svém ledě Ottawu, proti které budou hájit svou dlouhou neporazitelnost, která čítá již neskutečných 9 zápasů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 9. Clutterbuck (Cizikas, D. Toews), 36. Bardreau (t.s.), 50. Cizikas (Clutterbuck, Mayfield), 51. Jo. Bailey (Dobson, Pelech) – 8. Pageau (Namestnikov)

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Chabot, N. Zajcev, Goloubef, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, Pageau, Duclair – Namestnikov, Tierney, Co. Brown – Ennis, Anisimov, B. Ryan – N. Paul, Beaudin, Boedker.

Rozhodca: MacDougall, Sutherland – Berg, Shewchyk

Diváci: 11 212