B. Bystrica – Poprad 4:1 (kon.) | Trenčín – Detva 3:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:0 (po pr.)
Budapešť – Nitra 0:7 (kon.) | Zvolen – Miškovec 2:1 (kon.) | HC Slovan – Košice 1:2 (0:1 po s.n.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Nedeľa 20.10.2019, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní nedeľnajšieho hokejového zápasu 4. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HK Dukla Ingema Michalovce. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Liptáci svoj posledný zápas odohrali v piatok na vlastnom ľade proti Košiciam. Diváci sa gólov dočkali až v druhej tretine. Stav stretnutia v 22. minúte otvoril Hasčák. Už o niečo vyše minúty bolo opäť vyrovnané, keď sa v hre 4 na 4 presadil Jakub Sukeľ. Košice išli opäť do vedenia v 28. minúte gólom Repeho, no aj tentokrát Liptáci bleskovo odpovedali a vyrovnával Oško. Pred koncom druhej tretiny na 2:3 poslal hostí do vedenia Michal Chovan. Na končených 2:4 pre Košice tesne pred koncom stretnutia upravil Branislav Rapáč a hostia si tak napokon do tabuľky pripísali tri body. Liptáci sú v tabuľke na poslednom trinástom mieste so šiestimi bodmi a na predposlednú Nitru strácajú šesť bodov.

HK Ingema Michalovce
    Michalovce odohrali v 13. kole zápas na vlastnom štadióne proti Budapešti. Do vedenai sa v 12. minúte dostali hostia zásluhou Sorfona. Domáci dokázali rýchlo odpovedať a už v 15. minúte bolo vyrovnané gólom Lineta. V druhej tretine domáci odskočili svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov, keď sa v 29. a 36. minúte presadil dvakrát Linet. Na konečných 4:1 pre domácich ešte v tretej tretine kozmeticky upravil výsledok Giľák. Michalovce sú v tabuľke na piatom mieste s 21 bodmi.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný – Kriška, Uhrík, J. Sukeľ – Macík, Lištiak, Ri. Huna – Lunter, Oško, Vybíral – Ru. Huna, Ro. Huna, Nechaj

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaraleev, Linet, Hričina – Chalupa, Toma, Hamráček

Rozhodca: Korba, Kókai – Smrek, Kis-Király.

00:01

00:15
    Do útočného pásma vyštartoval Spilar. Obkorčuľoval bránu súpera, no Liptáci mu napokon puk odobrali.

00:50
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Trenčanom. Pri puku zostali hostia, no sú napádaní domácimi hráčmi.

01:09
    Michalovce sa napokon dostali z obranného pásma. Ich útočnú aktivitu zastavil rozhodca kvôli ofsajdu.

01:30
    Gíľák sa dostal v strednom pásme k puku a natlačil sa až medzi kruhy pred Zalivina. Jeho strelu spoza obrancu Zalivin chytá a hra sa prerušuje.

02:17
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Droppa – 2 min., nedovolené bránenie).

02:25
    Dalhuisenov nahodený puk na Zalivina narobil domácim poriadne problémy. Na poslednú chvíľu sa im však podarilo ubrániť a puk poslali cez všetky čiary.

03:30
    Giľák krížnou prihrávkou perfektne našiel osamoteného Venteläho. Jeho nebezpečnú strelu domáci zblokovali a puk sa im opäť podarilo vyhodiť.

04:17
    Domáci v plnom počte.

04:37
    Po zákroku Zalivina sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Hostia opäť vyhrali buly a zostávajú v útočnom pásme.

04:45
    Michalovce napokon nedokázali bránu domácich ohroziť a tí puk aspoň vyviezli do stredného pásma.

05:56
    Tomovu strelu z otočky domáci zblokovali a puk skončil na ochrannej sieti. Hra sa prerušuje a bude sa vhadzovať po Zalivinovej ľavici.

06:01
    Robert Huna vyhral buly a Liptáci sa vybrali do útoku. Ich snahu zastavil Trenčan, ktorý nahodený puk o zadný mantinel chytá a hra sa prerušuje.

07:15
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Petran – 2 min., podrazenie).

07:19
    Domácim sa podarilo v obrannom pásme vyhrať buly, ale puk už vyhodiť nedokázali. Michalovce zostávajú v útočnom pásme.

07:45
    Juusela sa ocitol medzi kruhmi vo veľmi dobrej príležitosti. Zalivin jeho zakončenie vyrazil a puk skončil len v rohu klziska.

08:40
    Delovka Mesikämmena od modrej čiary tesne minula bránu domácich. Tí sa teraz dostávajú k puku a posielajú ho až za Trenčana.

09:15

10:09
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Vybíral – 2 min., nedovolené bránenie).

10:40
    Hostia sa zatiaľ nevedia usadiť v útočnom pásme. Liptáci bojujú a puk neustále vyhadzujú.

11:10
    Juuselovu dorážku Zalivin vyrazil a Liptáci sa teraz so šťastím ubránili.

12:09

12:15
    Po skončení presilovej hry sa do útoku vybral Macík. Jeho strela spoza obrancu skončila iba v náručí brankára Trenčana.

13:00
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hričina – 2 min., držanie).

13:33
    Kriškovu nebezpečnú strelu Trenčan vyrazil. Domáci sa už k dorážke nedostali, no zostávajú v útočnom pásme.

14:00
    Ďalšia Kriškova nebezpečná strela po výbornej prihrávke. Trenčan puk opäť vyráža a Liptáci strácajú útočné pásmo.

15:00
    Hostia v plnom počte.

15:06
    Obrovská šanca domácich. Puk sa dostal medzi kruhy na výborne postaveného Róberta Hunu. Ten mal dostatok času na zakončenie, no Trenčan jeho zakončenie chytá a hra sa prerušuje.

15:20
    Na druhej strane obrovská šanca Spilara. Ten dostal parádnu prihrávku medzi kruhy. Zalivin vytiahol výborný zákrok a osamoteného Spilara vychytal.

16:30
    Michalovce sú už hodnú chvíľu v útočnom pásme a Liptákom nedajú dýchať. Strelecké pokusy sú ale zväčša nepresné.

17:40
    Zakázané uvoľnenie hostí. Vhadzovať sa bude pred brankárom Trenčanom. Domáci buly vyhrali, no hosťom sa puk podarilo vytlačiť aspoň do stredného pásma.

18:15
    Strelecký pokus Petrana nemal dostatočnú razanciu. Trenčan puk chytá a hra sa opäť prerušuje.

19:03
    Dalhuisenovu strelu z ľavého kruhu Zalivin vyrazil vysoko ponad bránu. Puk skončil v rohu klziska, kde sa k nemu dostali domáci hráči.

20:00

V prvej tretine dnešného stretnutia diváci gól nevideli. Michalovce boli bez pochýb lepším tímom, no Zalivin zatiaľ zostáva v bráne neporazený. Liptáci si taktiež vypracovali viacero veľmi dobrých príležitostí, ale Trenčan svoj tím veľmi dobre podržal. Po prvej tretine je tak stav stretnutia 0:0.

20:01

20:30
    Hostia sa hneď v úvode tretiny nasťahovali do útočného pásma. Prihrávajú si len popri mantineloch a k ohrozeniu brány sa zatiaľ nedostali.

20:48
    Liptáci sa napokon oslobodili a puk vyviezli do útočného pásma. Richard Huna sa ešte dostal k odrazenému puku a pokúsil sa o dorážku z dobrej pozície. Toto zakončenie nebolo ideálne a puk skončil za bránou hostí.

23:10
    Na druhej strane teraz Róbert Huna pred bránou perfektne našiel osamoteného Nemca. Jeho strelu hostia dokázali zblokovať a puk letele tesne vedľa brány Michaloviec.

24:23
    Kriška stratil puk v strednom pásme. Do útoku sa okamžite dostali hostia. Zakončenie Juuselu Zalivin chytá do lapačky.

25:08
    Lunter vybojoval puk v útočnom pásme a okamžite vystrelil. Oško sa ešte pokúsil o teč a puk tesne minul bránu Trenčana.

25:35
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

26:07
    Liptáci sa zatiaľ v tejto presilovej hre veľmi dobre bránia a nedovoľujú Michalovciam usadiť sa v útočnom pásme.

26:45
    Hosťom sa to napokon podarilo. V obrovskej gólovej príležitosti sa ocitol Spilar po perfektnej prihrávke. Jeho zakončenie napokon Zalivin chytá a hra sa prerušuje.

27:37

27:50
    Liptáci nahodili puk do útočného pásma. Ten sa pre Michalovce veľmi neštastne odrazil a takmer skončil v ich prázdnej bráne. Trenčan napokon stihol puk dokorčuľovať a hra sa prerušuje.

28:57
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hostia vyhrali buly a okamžite sa nasťahovali do útočného pásma. Liptáci dokázali puk vybojovať a do rýchleho protiútoku vykorčuľoval Kriška. Ten pred bránou hľadal osamoteného Sukeľa, ktorý nedokázal skackajúci puk skrotiť a k zakončeniu sa nedostal.

31:00
    Roman spoza brány puk poslal pred Trenčana, tam sa v nepreľadnej situácii Liptáci dostali k nebezpečným dorážkam. Hostia sa aj s kusom šťastia dokázali ubrániť a hra sa prerušuje.

32:20
    Liptáci teraz veľmi dobre hodnú chvíľu napádali rozohrávku Michaloviec. Hostia napokon puk vyhodili aspoň do stredného pásma.

32:51
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hričina – 2 min., podrazenie).

32:51
    Hostia vyhrali buly pred vlastnou bránou a puk okamžite poslali za brankára Zalivina.

33:44
    Petran dostal puk na modrú čiaru a okamžite ho poslal na Krišku. Ten z prvej vypálil, no Trenčan betónom puk vyrazil do rohu ľadovej plochy.

34:44
    Po Stehlíkovej prihrávke sa pred bránu natlačil s pukom Macík. Jeho zakončenie v páde Trenčan chytá a hra sa opäť prerušuje.

34:52

35:50
    Vhadzovanie pred brankárom Zalivinom. Jakub Sukeľ sa dostal do rýchleho protiútoku. Snažil sa nájsť osamoteného Krišku, ale táto prihrávka nenašla svoj cieľ. Kriška s pukom napokon ešte obkorčuľoval bránu ale domácim sa ohroziť bránu hostí nepodarilo.

38:00
    Na oboch stranách bolo teraz viacero nepresností. Hra je rozkúskovaná a hrá sa najmä v strednom pásme.

38:30
    V útočnom pásme boli hráči Michaloviec. Nahodený puk na Zalivina nedokázal nikto tečovať a ten skončil v rohu ľadovej plochy.

38:56
    Po ofsajde hostí sa bude vhadzovať v strednom pásme. Do útočného pásma sa po dlhej prihrávke dostal Kriška, ale ten bol dobre bránený a k zakončeniu sa nedostal.

39:30
    Druhá tretina sa nám blíži pomaly ku koncu a diváci ani v tejto časti hry zatiaľ gól nevideli.

40:00

Po druhej tretine je stav stretnutia nezmenený 0:0. Oba tímy si vytvorili viacero dobrých gólových príležitostí, no obaja brankári zatiaľ držia čisté kontá. Uvidíme, či sa nejakého gólu dočkáme v riadnom hracom čase.

40:01

40:40
    Galamboš dostal veľmi dobrú prihrávku na útočnú modrú čiaru. Takmer sa dostal do situácie sám proti brnakárovi, ale Lištiak ho rutinérsky pred bránou odzbrojil.

41:48
    Michalovce nahodili puk na zadný mantinel, no pri ňom boli rýchlejšie domáci hráči a puk vyviezli do stredného pásma.

42:52
    Hostia opäť naskočili do tretiny aktívne a z nebezpečných protiútokov ohrozujú bránu domácich.

43:10
    Do protiútoku sa tentokrát dostal Toma. Jeho nebezpečnú strelu z ľavého kruhu Zalivin chytá a hra sa prerušuje.

43:30
    Spilar sa bleskovo dostal opäť do útočného pásma. Na druhej strane sa snažil nájsť osamoteného Juuselu, ale túto prihrávku domáci zachytili a puk poslali mimo nebezpečenstva.

44:37
    Na druhej strane sa do protiútoku dostal Lunter. Natlačil sa až medzi kruhy, ale pod tlakom nezakončil ideálne a puk skončil za bránou brankára Trenčana.

45:09
    Buly v útočnom pásme vyhrali hostia. K puku sa dostal Safaraleev, ktorý okamžite vystrelil. Zalivin bol pozorný a puk schoval v lapačke.

45:31
    Richard Huna zachytil prihrávku hostí v strednom pásme. V útočnom pásme výborne našiel Macíka, ktorý z prvej nebezpečene vystrelil. Puk bol zblokovaný a skončil len za bránou hostí.

46:56
    Krásna akcia domácich. Do protiútoku sa dostal Vybíral, ktorý spätnou prihrávkou uvoľnil Luntera. Ten nebol nikým bránený a z veľmi dobrej pozície vystrelil. Trenčan aj tento puk chytá a hra sa prerušuje.

47:25
    Róbert Huna vybojoval puk v obrannom pásme a dostal sa s ním až do útočnej tretiny. Jeho následná prudká strela tesne minula Trenčanovu bránu.

49:00
    Ventelä bol s pukom v útočnom pásme. Medzi kruhy puk perfektne poslal na Chalupu. Ten mal dostatok času na zakončenie, no Zalivin svoj tím opäť podržal a puk chytá.

50:10
    Gíľák sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku a okamžite prudko vypálil. Táto strela veľmi tesne minula bránu Liptovského Mikuláša.

51:22

51:36
    Krásna kombinácia hostí. Lalancette medzi kruhmi perfektne našiel nikým nebráneného Juuselu. Zalivin vytiahol bravúrny zákrok a Juuselove zakončenie chytá.

51:55
    Liptáci puk vytlačili mimo obranné pásmo a môžu ísť vystriedať.

52:36
    Dalhuisen pri strele od modrej čiary zlomil hokejku. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

53:03
    Kriška sa obetavo hádže do striel hostí, ktorí sú neustále v útočnom pásme.

53:24

54:20
    Liptáci sa teraz viacmenej len bránia tlaku hostí, ktorí sú pri streleckej chuti.

55:30
    Petran to vyskúšal na Trenčana zo stredného pásma. Bankár bol pozorný a mohol v pokoji rozohrávať.

56:20
    Zakončenia Hričinu a Lineta poriadne prevetrali Zalivina. Obrancovia Liptovského Mikuláša napokon puk vyhodili a hra sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie.

56:20
    Oddychový čas domácich.

57:09
    Domáci vybojovali puk v útočnom pásme. Ten sa popri mantineli dostal až k Mezovskému, ktorý z prvej vystrelil. Trenčan puk schoval v lapačke a hra sa prerušuje.

57:11
    Dnešné stretnutie sleduje 1002 divákov.

57:49
    Hostia sú s pukom za vlasntou bránou. Oba celky striedajú.

58:25
    Hostia vyvíjajú obrovský tlak na domácu bránu, no zatiaľ neúspešne. Zalivin má dnes očividne svoj deň.

58:50
    Obrovká šanca Lineta po hrubej chybe domácej obrany. Jeho strelu napokon tesne pred bránkovou čiarou Róbert Huna vyrazil mimo priestor brány.

59:21
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mesikämmen – 2 min., sekanie).

59:45
    Uhríkova strela spoza obrancu skončila v náručí brankára Trenčana. Do konca zápasu zostáva 15 sekúnd.

59:51
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Linet – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Nasledovať bude päťminútové predĺženie 3 na 3. Liptáci budú mať na jej začiatku výhodu presilovej hry o dvoch hráčov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:35
    Liptáci sú v útočnom pásme a v presilovej hre o dvoch hráčov ohrozujú bránu súpera.

61:00
    Hostia vybojovali puk a poslali ho cez všetky čiary.

61:20
    Hostia už hrajú v o štvorici.

61:50

61:55
    Liptáci nedokázali využiť presilovú hru o dvoch hráčov aj napriek viacerým veľmi dobrým šanciam

62:44
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domácim sa to napokon podarilo. Medzi kruhmi sa dostal k strele RICHARD STEHLÍK, ktorý poslal puk za chrbát brankára Trenčana. Asistencia: Ru. Huna.

Liptovský Mikuláš napokon víťazí v tomto zápase najtesnejším výsledkom 1:0, keď sa v predĺžení presadil Richard Stehlík a rozhodol o víťazstve svojho tímu. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:20:42)