Hattrick Brno – Bohemians 5:4 (po pr.) | Sparta – Pardubice 6:3 (kon.) | Otrokovice – Liberec 5:9 (kon.)
Chodov – Česká Lípa 5:3 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Sokoli Pardubice
cz Nedeľa 20.10.2019, 18:00 • SH Kutná Hora Klimeška • Livesport Superliga (CZ) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům florbalu. Vítám Vás u sledování 7.kola mužské Tipsport Superligy mezi Spartou, která dnes vyváží už podruhé Superligu do Kutné Hory, a Pardubicemi.

ACEMA SPARTA PRAHA
    Sparťanští už podruhé vyváží Superligu do Kutné Hory. V loňském roce vyrovnané utkání s Otrokovicemi nakonec dokázali zvládnout, uvidíme co letos.
    Pražský tým odstartoval sezonu nejlépe, jak mohl. Šest zápasů – šest vítězství svědčí o tom, že družina okolo trenéra Kašpárka myslí své ambice, které si před sezonou stanovila opravdu vážně!
    Sparťanští těží především ze tří vyrovnaných trojek, kdy každá dokáže v důležitých momentech překlopit vedení na svou stranu. Nejproduktivnější hráčem a zároveň nejlepším střelcem je zkušený Radim Křenek (7+0). Hned v závěsu je poté trojice Marek Zouzal (2+4), Matěj Pruner (3+3) a mladičký Matěj Čermák (1+5)

SOKOLI PARDUBICE
    Hosté z Pardubic naopak nezahájili svoji sezonu úplně podle představ. Tým Ladislava Štancla má na svém kontě po šesti zápasech pouze jedno vítězství a krčí se na předposledním místě tabulky. Východočeši tak budou mít ve výjezdním utkání rozhodně co napravovat.
    Produktivitu týmu vede Jan Kourek (8+3), následuje zkušený Martin Zozulák (3+6) a Ivo Teichman (5+2).

Sestavy:

Acema Sparta Praha: Beneš (Nový) – Ježek, Bartoš, Marvánek, Zeman, Burian, Kozák – Garčar, Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Pažák, Lang, Čermák, Velc, Pruner, Čáp
    Sokoli Pardubice: Haleš (Levínský) – Dlesk, Kaluža, Škeřík, Slabý, Klein, Prix – Petr, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Krigovský

Již před zápasem panuje v Kutné Hoře parádní atmosféra!

Oba týmy už jsou na ploše. Po představení úvodní formací budeme moct začít!

00:01

00:01
    První buly pro Východočechy.

01:35
    Opatrná rozehrávka hostů zatím nenese žádný účinek.

02:05
    Na míčku poprvé trochu déle sparťanští.

03:09
    Po odehraných třech minutách poprvé přerušená hra díky faulu hostů.

03:49
    Juha se pokoušel vystřelit, ale na poslední chvíli mu sjel míček z čepele.

04:10
    Sledujeme zatím florbal bez přerušení a s řadou chyb.

05:27
    Chybu v rozehrávce hostů se snažil využít Pruner, ale nepřesně hledal mladého Matěje Čermáka.

05:55
    Špatnou rozehrávku hostů dokázal zachytit Zouzal, který prostrčil na MICHALA PAŽÁKA a ten krásnou střelou nedal Halešovi šanci.
    Asistence: Marek Zouzal
    05:55 - 1:0

09:31
    A máme to o dvě branky. Ujhelyi po nepovedené střele Čermáka našel Matěje Prunera a ten se nemýlil! Asistence: Lukáš Ujhelyi.
    09:31 Michal PAŽÁK - 2:0

10:30
    Prix vyzkoušel ze standardní situace pozornost Benše, míček těsně proletěl kolem pravé tyče.

14:00
    Pěkná kombinace Pardubic a ještě lepší zákrok Martina Beneše!

16:30
    Šmíd nepřesně, rozehrávka pro Spartu.

17:01
    Pardubice právě vstřelily branku!

Tak napodruhé se přece jen ADAM ŠMÍD dočkal! Po přihrávce Pakosty koriguje stav utkání. Asistence: Přemek Pakosta

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:45
    Hosté čekají na svůj poslední útok.

20:00

Máme za sebou první dějství tohoto výjezdního utkání, do kterého vstoupila lépe favorizovaná Sparta, která se po brankách Pažáka a Prunera ujala dvoubrankového vedení. Východočeši ale rozhodně nic nevzdali a zásluhou Šmída snížili stav. V druhé třetině nás tedy rozhodně čeká opět zajímavá podívaná.

20:01

20:44
    Skvěle zapracoval kapitán Garčar, který nedovolil hostům první šanci v druhé třetině.

21:34

A máme vyrovnáno! Po levém mantinelu hřiště dokázal projít Daniel Škeřík a krásně předložil před branku trestuhodně volnému DAVIDU ŽÁČKOVI. Asistence: Daniel Škeřík.
    21:34 David ŽÁČEK - 2:2

22:35
    Hosté hrají výborně na začátku prostředního dějství. Další střelu kryje Beneš.

23:39
    Svoje zkušenosti ukázal Garčar, který dobře předvídal hru a dokázal vypíchnout míček.

24:04
    Pažák zkoušel zadovkou najít Zouzala, ale výborně jeden z obránců hostů.

25:18
    Přihrávka Čápa zblokovaná, rozehrávka pro pražský tým.

26:09
    Úplně volný se před brankou ocitl Teichman, ale jeho střela letěla vysoko nad!

27:38
    Lang se snažil vyjet si z pravého rohu, ale obrana Pardubic včas zasáhla.

28:18
    Bývalý hráč Pardubic Jakub Burian se teď snažil najít před brankou spoluhráče, ale jeho nabídka nenašla kýženého adresáta.

28:37

A je tu obrat! Další velkou mezeru ve sparťanské obraně trestá PETRŽELA – 2:3. Asistence: Jan Kourek
    28:37 David PETRŽELA - 2:3

28:56
    S tvrdostí to přehnal Savický, přesilovka pro Spartu.

30:03
    Rychlý brejk hostů končí nepřesnou přihrávkou na Šmída.

32:05
    Při snaze vystřelit byl faulován Čermák, ovšem bez povšimnutí rozhodčích.

33:18
    Marvánek zkoušel najít před brankou volného spoluhráče, na poslední chvíli hasí Kaluža.

33:24
    Fanoušci teď ženou Spartu za vyrovnáním.

33:40
    Ze hřiště je za pomoci spoluhráčů odváděn Vojtěch Kaluža.

33:57
    Velkou šanci Prunera hasí Martin Haleš!

34:18
    Na druhé straně také velmi dobrý zákrok Beneše po střele Savického.

35:05
    Dnes sledujeme řadu nepřesností na obou stranách.

35:39
    Backhand Savického zablokován Prunerem.

36:10
    Sparťané zvýšili aktivitu při napadání, což hostům dělá problémy a svoji rozehrávku řeší dlouhými náhozy.

37:44
    Opatrná rozehrávka hostů.

37:58
    Sparta právě vstřelila branku!

A máme opět srovnáno! Obrovskou chybu jednoho z hostující hráčů dokázal využít JOSEF JUHA, který procedil míček za Haleše. Bez asistence
    37:58 Josef JUHA - 3:3

39:00
    Poslední minuta 2. třetiny

39:40

Sparťané jdou do vedení! Až z vlastní půli hřiště dokázal vyvézt míček a zakončit MAREK ZOUZAL – 4:3. Asistence: Jan Marvánek.
    39:40 Marek ZOUZAL - 4:3

40:00

Máme za sebou prostřední třetinu, do které vstoupili výborně hosté z Pardubic, kteří dokázali otočit vývoj utkání. Sparta dlouho nemohla najít recept na brankáře a potažmo celou obranu Pardubic až se to dvě minuty před koncem podařilo předsezónní akvizici Josefu Juhovi. Do vedení 20 sekund před konce poté poslal pražský tým Marek Zouzal. Sledujeme výbornou podívanou, která bude za chvilku gradovat třetí třetinou!