Hranice – Lovosice 29:27 (kon.) | Kopřivnice – SHC Maloměřice 35:23 (kon.) | Zubří – Královo Pole 32:24 (kon.)
Plzeň – Jičín 34:23 (kon.)
TJ Cement Hranice
29:27 (12:14)
HK FCC Město Lovosice
cz Sobota 19.10.2019, 14:00 • SH Hranice • Chance Extraliga mužů (CZ) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

STRABAG RAIL Extraliga pokračuje svým 7. kolem, ve kterém se proti sobě postaví také týmy Hranic a Lovosic. Ty čeká už poměrně brzký zápas od 14. hodin na hřišti Hranic.

Oba týmy mají po sedmi kolech na svém kontě dvě výhry a čtyři porážky a jsou tabulkovými sousedy. Domácí přitom měli do sezony výborný vstup, povedlo se jim postoupit vyhrát úvodní dva zápasy, ale od té doby prohráli tři domácí a jedno venkovní utkání.

Na straně druhé utrpěly Lovosice porážky v posledních dvou střetnutích, když prohráli s Novým Veselím a Duklou Praha (s oběma soupeři prohrály i Hranice).

TJ Cement Hranice: P. Kleisl, Klement, Kučerka, Štolcar – Mucha, Menšík, Magrla, Havlát, T. Cáb, Bechný, Andrš, Piwko, Indrák, Jan Šmíd, Fulneček, Cabák, Pernička, Herda, Brož, T. Mlotek, Tůma, Padalík.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Motejl, Bouček, Bičiště, Barth, Trkovský, Semerád, Sýkora, Jelínek, Konárik, Jonáš, Karlovec, Malý, Nový.

Rozhodčí: Kavulič, Pavlát.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První útok utkání skončil nepřesnou střelou ze středu ze strany Hranic. (0:0)

2
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík). (0:0)
    2
    Skóre zápasu otevírá střelou ze středu Bouček, který využívá přesilovku. (0:1)
    3
    Dobrá akce Lovosic přináší druhý gól. Seběh na střed, přihrávka a gól. (0:2)
    4
    Ztráta Hranic přinesla možnost rychlého protiútoku Lovosic. Motl zvyšuje vedení svého týmu. (0:3)
    5
    Vůbec poprvé se střelecky prosadili hráči Hranic. Magrla snižuje. (1:3)
    6
    Motl má na začátku utkání výbornou střeleckou formu. Už jeho třetí gól. (1:4)
    7
    Protiútok Lovosic, Lukáš Malý nebyl nikým bráněn a prostřelil brankáře v souboji jeden na jednoho. (1:5)

7
    Oddechový čas pro domácí. (1:5)
    7
    Hranicím přestávka pomohla, daří se jim zkorigovat skóre. (2:5)
    8
    Neúspěšný útok Lovosic, střela do boční sítě. K míči se tak dostaly Hranice a jejich útok využil Brož. (3:5)

9
    To je škoda, rychlý protiútok domácích. Zakončení šlo nad bránu. (3:5)
    10
    Hranice nejen, že se zvedly v obraně po oddechovém času, ale daří se jim především útok. Magrla snižuje na rozdíl jedné branky. (4:5)
    11
    Motl po delší době skóruje na straně Lovosic. Stahování ztráty ze strany domácích je přerušeno. (4:6)
    12
    Dobrá akce s přihrávkou na stranu, Trkovský z levé strany středu zvyšuje vedení Lovosic. (4:7)
    13
    Rychlá odpověď Magrly z pravého křídla. (5:7)
    13
    V posledních minutách je to co útok, to gól. Motl nezaváhal před brankou Hranic. (5:8)
    14
    Poprvé se mezi střelce zapisuje Jan Mucha, který zaútočil středem. (6:8)
    14
    Z hranice devítky přes obránce vystřelil Motl. A dává gól. (6:9)

16
    Oba týmy si vyměnily několik neúspěšných střel. (6:9)

16
    Lovosicím je už signalizována pasivita. (6:9)
    16
    Vyřešil to Trkovský pěknou střelou k pravé tyči. (6:10)

17
    Hranice byly při postupném útoku zastaveni nedovoleně, míč jim zůstává. (6:10)
    17
    Magrla využil svých rychlých nohou, uvolnil se na pravém křídle a snižuje. (7:10)
    18
    Lovosice ovšem drží prozatím svůj komfortní náskok. (7:11)

19
    Trkovský za faul v brankovišti je vyloučen, a ještě to bude sedmička pro domácí. (7:11)
    19
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla).
    (8:11)

20
    Štolcar výborně zastavil svým zákrokem útok Lovosic. Hranice mohou snížit. (8:11)

20
    Jenže se to nepovedlo. Střela z hranice devítky, přes obránce, šla mimo. (8:11)

21
    Ovšem ani Lovosice v útoku úspěšné nebyly. Ale hrály v oslabení a alespoň pošetřily čas. (8:11)

22
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček). (8:11)

23
    Sedmimetrový hod pro Hranice za faul na brankovišti. (8:11)

23
    Brankář hostujícího týmu dokázal Magrlu vychytat! (8:11)

23
    Neprosadily se při svém útoku ani Lovosice. (8:11)
    23
    Rychlá rozehrávka domácích, míč šel na pravé křídlo a Magrla využil brejk. (9:11)

24
    Oddechový čas pro hosty. (9:11)
    25
    Zatímco Lovosicím vypršelo vyloučení, v následném postupném útoku Trkovský vrací náskok na rozdíl tří branek. (9:12)
    26
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
    (10:12)

26
    Vyloučení na straně Hranic, Piwko dostává dvě minuty. A sedmička Lovosic. (10:12)

26
    Střela šla ale nad branku. Neproměněná sedmička. (10:12)
    27
    Na pravém křídle se prosadil Tomáš Pernička, který se uvolnil přes obránce a obstřelil brankáře. (11:12)
    28
    Něco podobného předvedl z levé strany Motl. (11:13)
    28
    Úspěšný průnik středem, skrz dva obránce. Padalík v pádu zakončil. (12:13)
    29
    Na pravé straně se prosadil náskokem do brankoviště Bouček. (12:14)

30
    Hranice se neprosadily, ale rychle se vrací k míči. Postupný útok byl zastaven nedovoleně. (12:14)

30
    První poločas skončil. (12:14)

První poločas skončil vedením Lovosic o dvě branky. Hosté měli výborný vstup do zápasu, vypracovali si vedení až 5:1, a byť se Hranice dokázaly ve skóre přiblížit, srovnat skóre nedokázaly. Ve druhém poločase tak musí nadále dohánět ztrátu.

Druhý poločas začne přibližně v 14:50.

31
    Začal druhý poločas. (12:14)
    31
    Lovosice rozehrály druhý poločas úspěšným útokem a zvyšují na 15:12. (12:15)
    32
    Domácím se povedlo snížit. Potřebují ubránit pár útoků a dotáhnout se ve skóre. (13:15)
    33
    Jenže hosté na začátku druhého poločasu využívají své útoky a nepouští soupeře do šance na srovnání. (13:16)
    33
    Rychlý útok Hranic. Snížení na 14:16. (14:16)
    35
    Motl zvyšuje na rozdíl tří branek. (14:17)
    36
    Rychlý brejk Lovosic a další branka v síti Hranic. (14:18)
    37
    Brož snižuje na rozdíl tří gólů. Navíc Lovosice následně v útoku ztrácí míč a je to další šance pro Hranice. (15:18)
    37
    Fulneček se prosadil střelou středem. (16:18)
    38
    Jan Kupa vrací házenkářům Lovosic trochu více klidu. (16:19)

38
    Tvrdá, ale čistá obrana hostů. Navíc dobrý zákrok brankáře. Hranice se neprosadily. (16:19)

39
    Sedmička pro Lovosice, domácí brankář nohou vykopl míč. (16:19)
    39
    Cabák na konci 39. minuty snížil v rychlém útoku po krátké kombinace před brankovištěm. (17:19)

40
    Hranicím se povedlo zachytit další střelu soupeře a mohou snížit na rozdíl jediné branky. (17:19)
    41
    Domácí skutečně snížili, byť první útok neproměnili, ale pak se dokázali vrátit k míči a Mlotek skóruje. (18:19)

42
    Protiútok domácích byl na poslední chvíli zastaven. Hranice musí hrát postupný útok. (18:19)

43
    Nebyl úspěšný, míč mají Lovosice. (18:19)

43
    Ani těm se v útoku nepodařilo zakončit na bránu. Domácí mohou srovnat! (18:19)
    44
    Mezi nohy brankáře se trefil ze strany středu Fulneček. Je srovnáno 19:19. (19:19)

44
    Útok Lovosic byl zastaven nedovoleně, míč jim zůstává. (19:19)

45
    V signalizované pasivitě se z levé strany uvolnil Kupa. (19:20)
    46
    Fulneček drží Hranice v posledních minutách ve hře. Dobře zakončuje útoky. (20:20)
    46
    Holubec střelou o zem překonal brankáře domácích. (20:21)
    47
    Mlotek se podruhé v utkání zapisuje mezi střelce. (21:21)
    47
    Ztrátu Lovosic trestá Mucha, který dostává Hranice poprvé do vedení! (22:21)

47
    Oddechový čas pro hosty. (22:21)
    48
    Po delší době skóruje Motl, který hlavně v prvním poločase byl ohromnou oporou Lovosic. (22:22)
    49
    Když už Lovosice ubránily útok soupeře, dopouští se ztráty a rychlý brejk využívá Cabák. (23:22)

49
    Domácí se ubránili a mají velkou šanci, jak se odpoutat ve skóre. (23:22)

50
    To se ovšem nepovedlo, střela byla zastavena. (23:22)
    51
    Tomáš Barth na druhé straně hřiště poprvé skóruje a srovnává! (23:23)

51
    Oddechový čas pro domácí. (23:23)
    53
    Hranice se dokázaly prosadit a vrací se do vedení. Zápas se navíc blíží do koncovky a každý ubráněný útok se nyní bude počítat. (24:23)

53
    Jeden z útočících hráčů byl doslova povalen Padalíkem, který dostává dvě minuty. (24:23)
    54
    Malý využívá přesilovku a srovnává. Hranice nyní budou chtít v postupném útoku pošetřit čas. (24:24)

54
    Ale už je signalizována pasivita. (24:24)
    55
    Pernička musel střílet, z těžké pozice přes obránce ale dává gól! (25:24)
    55
    Rychlá odpověď Boučka. (25:25)
    56
    Mucha proměnil útok domácích. Ti tak mají před koncem malou výhodu. (26:25)

56
    Skvělý zákrok domácícho brankáře proti náskoku soupeře do brankoviště! (26:25)
    56
    Středem se výborně uvolnil Andrš, který naznačil kličku a pronikl skrz obranu. (27:25)

57
    Oddechový čas pro hosty. (27:25)

57
    Pauza nepomohla, útok končí střelou mimo a Hranice mohou vybojovat rozhodující trhák. (27:25)
    58
    Brankář Lovosic sice vyrazil první střelu, ale jen do rukou Brože na hranici brankoviště. Jeho dorážku už nezlikvidoval. (28:25)

58
    Lovosice ztrácí míč a koncovka utkání jim proplouvá mezi prsty. (28:25)

59
    Oddechový čas pro domácí. (28:25)

59
    Byť Hranice vystřelily mimo, rychlý protiútok Lovosic je ubráněn. O vítězi zápasu je prakticky rozhodnuto. (28:25)
    60
    Kupa ještě snižuje. (28:26)
    60
    Velká hrubka Hranic, ztráta na polovině hřiště a Jahn ještě koriguje! (28:27)
    60
    Ovšem Hranice přidává pojistku. Tentokrát se chyby nedopustily. Málem ovšem nabídly soupeři obrovskou šanci na vyrovnání, za to by domácí rozhodně pochváleni nebyli. (29:27)

Konec zápasu. (29:27)

TJ Cement Hranice v 7. kole STRABAG RAIL Extraligy vítězí nad Lovosicemi 29:27. Domácí prohrávali po prvním poločase 12:14, ale povedlo se jim ve druhé půli výrazně zlepšit svůj útok a proměňování šancí, díky čemuž soupeře přestříleli a ještě dotáhli úspěšný obrat až do vítězného konce.

V tabulce se posunou po třetí výhře v sezoně na sedmé místo právě před Lovosice.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:32:38)