Poprad – Ružomberok B 2:0 (kon.) | Podbrezová – Púchov 5:2 (kon.) | Skalica – Šamorín 3:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
5:2 (2:2)
MŠK Púchov
Piatok 18.10.2019, 17:00 • ZELPO Aréna Podbrezová • MONACObet liga • 14. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu zo zápasu 14. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V nami sledovanom súboji si zmerajú sily dvaja nováčikovia – FK Železiarne Podbrezová a MŠK Púchov.

Stretnutie sa začne o 17:00.

MŠK Púchov

Púchovčania sa po horšom začiatku dostali do formy, ktorá ich vyšvihla na 10. priečku. MŠK získalo doteraz 15 bodov pri negatívnom skóre 16:17. Náskok na prvé zostupové miesto je len dvojbodový, teda hostia sa v prípade remízy či prehry môžu po víkende pokojne znovu ocitnúť v zóne zostupu.

Považania uplynulú sobotu hrali na Pasienkoch, kde nastúpili rovnako proti B-tímu – Slovana Bratislava. Belasí využili reprezentačnej prestávky, poslali do zostavy "juniorky" hráčov ako De Kamps, Apau, Guzmics či Rafael a vyhrali gólmi Huberta z penalty a Rafaela zo záveru polčasu 2:0.

Celok zo stredného Slovenska je na tom o čosi lepšie. Podbrezová je siedma, 18 bodov na "účte" a taktiež mierne nepriaznivé skóre 17:18. Na svojho dnešného súpera má k dobru len tri body, v prípade prehry by Železiarne boli Púchovom predbehnuté.

Posledný ligový zápas Podbrezovej sa datuje na 4. október, keďže minulé kolo bol duel FK proti Ružomberku "B" odložený kvôli chorobám v kádri hostí. Nováčik súťaže predtým doma zdolal Šamorín 1:0, o najtesnejší výsledok sa postaral v 70. minúte Trapanovski.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Otrísal, Šulc, Chvátal, Ďatko, Hric, Špyrka, Pribula (C), Galčík, Trapanovski
    Náhradníci: Ludha – Mejri, Pastorek, Bakaľa, Jenat, Kováčik, Vondryska

MŠK Púchov: Strelčík – Riška (C), Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula, Pilát, Pišoja, Machara, Holiš, Martinček
    Náhradníci: P. Pilný – Kopiš, Mugove, Martinko, Mráz, D. Pilný, Pavlovič

Rozhodca: Martin Dohál – Erik Weiss, Jakub Košecký.

1

1
    Vážení čitatelia, z tohto duelu vám budeme prinášať iba zmeny stavu, respektíve až konečný výsledok. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie. Ďakujeme za pochopenie.

1
    Podbrezová dala gól!
    Skvelý úvod do stretnutia od Podbrezovej! Takýto skorý gól môže prakticky rozhodnúť o celom dueli. Domácich fanúšikov potešil MARTIN PRIBULA.

14
    Púchov dal gól!
    Hostia z Považia dokázali reagovať na gól ešte v úvodnej štvrťhodine. Môžeme tak začať od nuly. Maceja prekonal dobre stavaný útočník ŠTEFAN HOLIŠ.

30
    Domáci druhý raz vo vedení! Deje sa tak na konci polhodiny hry. Zásah do čierneho si pripisuje na konto stále len 18-ročný ROLAND GALČÍK.

34
    Gólová prestrelka pokračuje, fanúšikom Podbrezovej sa to však veľmi nepáči. Pokračujeme tretí raz za vyrovnaného stavu. Na 2:2 vyrovnáva PATRIK KRČULA.

41
    Žltú kartu dostáva Štefan Holiš (MŠK Púchov).

45+1

46

48
    Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

49
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

51
    Na prelome minút je z toho tretí gól v sieti Strelčíka! ROLAND GALČÍK už s dvomi gólmi na konte! Železiarne zase vedú. Otázkou však zostáva, ako dlho sa im výsledok 3:2 podarí udržať.

53
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

54
    Loptu držia na svojich kopačkách domáci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na polovicu súpera.

55
    Naďalej pri lopte Podbrezová, hostia chystajú striedanie.

56
    V poradí už šiesta strela mimo od domáceho mančaftu. Napriek tomu je efektivita oboch tímov pri strelách do priestoru brány úžasná.

57
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

57
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Štefan Holiš, prichádza Mugove Leroy Munyorove.

59
    Domáci udržali výsledok 3:2 iba niekoľko minút, no mrzieť ich to nemuselo, pretože sami skórovali! Prvýkrát tu je dvojgólový náskok, Púchov má na mále. Autorom gólu je JAKUB ŠULC.

61
    Premyslený atak domácich záložníkov sa končí faulom v strede súperovej polovice.

63
    Hostia zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

64
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

64
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Jakub Michlík, prichádza Patrik Mráz.

65
    Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

67
    Snaha domácich vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

69
    Hráč hostí vypálil projektil na bránu súpera, domáci strážca svätyne loptu vyráža na roh!

70
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

72
    Futbalista domáceho tímu teraz poťahal protihráča za dres, hostia budú zahrávať voľný kop.

73
    Približne dvadsať minút do konca, Púchov vysiela prvú strelu mimo bránu. Dokážu sa hostia ešte vrátiť do zápasu?

74
    MŠK zase pri lopte, hrá sa v strede poľa.

75
    Ale je to Podbrezová, ktorá získava rohový kop.

75
    Striedanie v tíme MŠK Púchov: z ihriska odchádza Juraj Pilát, prichádza Denis Martinko.

76
    Čo k tomu dodať? Rohový kop sa domácim vôbec nevydaril.

78
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

79
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Domáci prečkali tento center do šestnástky.

81
    Desať minút do konca, o víťazovi je prakticky rozhodnuté. Púchov síce pri lopte, no ďaleko od brány Maceja.

82
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

83
    MŠK sa nevzdáva, pre celok z Považia je tu ďalší roh.

83
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Kristijan Trapanovski, prichádza Nicolas Mejri.

84
    Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 440 divákov.

86
    Ďalší roh pre Púchov.

87
    Podbrezová sa ale ubránila, získala loptu a po brejku ukazuje Martin Dohál na biely bod. Penalta pre domácich!

88
    Penalta premenená, tu už niet pochýb o troch bodoch pre domáce FK. Hattrick sa však nekonal, pretože sa exekúcie chopil MARTIN PRIBULA, ktorý taktiež zaznamenáva dvojgólový zápas.

89
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Martin Pribula, prichádza Jozef Pastorek.

90
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90+1
    Púchovčania to ešte raz mohli skúsiť zo štandardky, ale nevyšlo im to. Plynú posledné sekundy duelu.

90+2

Gólová prestrelka so šťastnejším koncom pre Podbrezovú. Tá v 14. kole doma porazila hostí z Púchova po hokejovom výsledku 5:2. Po polčase bol stav vyrovnaný 2:2, rozhodol však nástup po zmene strán, počas ktorého dali domáci dva góly. (19:08:00)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Železiarne Podbrezová. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Púchov. Viac informácií tu.

Góly: 1. Pribula, 30. Galčík, 51. Galčík, 59. Šulc, 88. Pribula (pen.) – 14. Holiš, 34. Krčula

Karty:   41. Holiš (PUC)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 3:8.

Rozhodca: Martin Dohál – Erik Weiss, Jakub Košecký