Švédsko – Švajčiarsko 7:5 (kon.) | Česko – Fínsko 4:5 (kon.)
7:5 (3:0, 1:3, 3:2)
Švajčiarsko
cz Piatok 18.10.2019, 16:00Euro Floorball Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné podvečer všem florbalovým fanouškům! Dnešním dnem začíná v Praze mezinárodní turnaj Euro Floorball Tour žen a juniorek! V tomto utkání se proti sobě postaví národní výběry žen z Švédska a Švýcarska. Celým online textovým přenosem Vás přímo z místa dění provede Michal Chadim.

Švédsko: Durlingová (Hillová) – Delgado Johanssonová, Wijková, Augustssonová, Rasmussenová, Bobergová, Hultgrenová, Joelssonová, Sjödinová, Tschöpová, Bäckstedtová, Gustafssonová, Fjellstedtová, Molinová, Carlssonová, Krantzová, Aggestålová, Rydfjällová, Wibronová

Švýcarsko: Schmidová (Heiniová) – Gämperliová, Wikiová, Mischlerová, Cattaneová, Suterová, Stellaová, Hintermannová, Reinhardová, Gerigová, Scheideggerová, Gredigová, Fricková, Rüttimannová, Martiová, Spichigerová, Zwinggiová, Liechtiová, Rossierová.

00:01

00:09
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Devět sekund, tolik přesně uteklo z první třetiny, než švédský stroj zaznamenal první úspěch. Po přihrávce z vlastní poloviny zakončuje přesnou střelou MOA GUSTAFSSONOVÁ. Asistence: Lisa Carlssonová.

01:20
    Fjellstedtová mohla přidat druhou branku. Ve vyložené příležitosti ale před brankou z bekhendu neuspěla. Míček jen těsně minul branku.

02:20
    Finky se pokusily o kombinační hru. Ale ta skončila po nepřesné přihrávce.

03:13
    Z další kombinační akce švédského týmu přichází další branka. Po přihrávce z pravé strany na levou stranu velkého brankoviště zakončuje přesnou střelou z první EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Sofia Joelssonová.

04:30
    Švédský tým teď předvedl další dvě menší akce. S těmi si ale Schmidová dokázala poradit.

06:00
    Hra se nám teď mírně uklidnila. Hraje se nám převážně ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

06:20
    Reinhardová ze střední vzdálenosti střílí hodně nepřesně.

06:50
    Opět Reinhardová, tentokráte střílí jen pouze do první švédské obránkyně.

07:50
    Tschöpová teď nedosáhla na míček před odkrytou švýcarskou brankou.

09:04
    Švýcarky teď budou rozehrávat z rohu od vlastní brány.

09:30
    Odpískaný útočný faul švýcarským hráčkám.

10:01
    První třetina se nám dostala do své druhé poloviny.

10:30
    Opět se nám množí nepřesností na obou stranách.

11:35
    Schmidová teď uklidila míček ve své náruči před dotírajícími hráčkami švédského týmu.

12:30
    Sledujeme hodně rychlý florbal. Hra se nám přelévá ze strany na stranu.

14:14
    Máme tady třetí gól, který po kombinančí akci přidává střelou z levé strany od mantinelu LISA CARLSSONOVÁ. Asistence: Moa Gustafssonová.

14:45
    Joelssonová sama před bránou tentokráte zakončit nedokázala!

15:30
    Švédky jsou aktivnější, daří se jim držet míček a kombinují s ním.

16:05
    Když už se švýcarský tým dostane k míčku v místě, kde by mohl vystřelit. Tak jim chybí více klidu v zakončení. Švédky hned napadají a švýcarský tým se tak ještě k nějaké větší šanci ani nedostal.

17:30
    Krantzová z první od mantinelu na pravé straně vůbec netrefila bránu.

19:01
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Skončila nám první třetina, která nám nabídla tři branky. Švýcarky se na hřišti ještě ani nerozkoukaly a už prohrávaly. V deváté sekundě zamířila přesně Gustafssonová. Další branky pak přidaly Wibronová a Carlssonová. Švédky tak vedou po první třetině 3:0. .

Druhá třetina začne přibližně v 16:39.

20:01

20:01
    Na buly úspěšnější hráčky Švédska.

20:55
    Švédky se teď překvapivě v úvodu druhé třetiny brání před vlastní bránou.

21:30
    Bäckstedtová se dostala na druhé straně do zakončení. Branku ale netrefila.

22:05
    Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu. Oba týmy hrají hodně kombinačně.

22:33
    Vyloučení v týmu Švédsko (Johanna Hultgrenová – 2 min., Bránění ve hře).

23:15
    Švýcarky uzavřely své soupeřky na jejich polovině.

24:33
    Švédský tým je kompletní.

25:45
    Hra se nám teď přesunula do středu hřiště. K vidění je dost nepřesností na obou stranách.

26:45
    Stále sledujeme klidnější pasáž hry, která se odehrává mezi dvěma brankovišti. K vidění jsou chyby v přihrávkách.

27:40
    Odpískaný útočný faul švédského týmu.

28:20
    Volný úder pro švédský tým z rohu hřiště.

29:00
    Švédský tým dobře napadá a tak Finky mají problém s rozehraním.

29:14
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Menší překvapení v polovině a zároveň takové oživení hry. Před brankou se prosazuje štastnou střelou CORIN RÜTTIMANNOVÁ. Asistence: Isabelle Gerigová.

30:13
    To jsou věci v UNYP aréně. Neuplynulo ani šedesát sekund a švýcarský tým se prosazuje v krátkém sledu podruhé za sebou. Střelou z dálky propálila vše co ji stálo v cestě MARGRIT SCHEIDEGGEROVÁ. Asistence: Michelle Wikiová.

31:55
    Od poloviny zápasu nám tak zápas nabírá nových rozměrů. Hra se nám překvapivě vyrovnala.

32:15
    Švýcarský tým je v laufu a vyrovnává! Po individuální akci a získání míčku se prosazuje přesnou střelou CORIN RÜTTIMANNOVÁ. Bez asistence.

32:15
    Švédský trenér reaguje a vybírá oddechový čas. Nejspíš má svým hráčkám co říct.

34:00
    Signalizovaná výhoda pro Švédsko! Durlingová okamžitě prchá na střídačku.

34:28
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Chiara Gredigová – 2 min., Bránění ve hře).

35:29
    Švédské hráčky se vrací v zápase do vedneí, když po minutě využívají přesilovou hru. Střelou k tyči se prosazuje JOHANNA HULTGRENOVÁ. Asistence: Emelie Wibronová.

36:54
    Opět se nám začínají na palubovce množit nepřesnosti na obou stranách.

37:55
    Švédský tým je na míčku a snaží se s ním něco vymyslet.

39:01
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Corin Rüttimannová – 2 min., Bránění ve hře).

39:45
    Švédský tým nastřeluje tyč.

40:00

Skončila nám druhá třetina, která se švédskému týmu nepovedla. Během čtyř minut v polovině utkání totiž švýcarský tým dokázal smazat tříbrankový náskok. Švédsko se pak vrátilo do vedení gólem z přesilové hry.

Poslední třetina začne přibližně v 17:24.

40:01

40:35
    Švédský tým pokračuje ve třetí třetině v přesilové hře. Zatím se ale ke střele dostat nedokáže.

41:10
    Další využitá přesilová hra. Na levé straně před velkým brankovištěm si hlasitým poklepáním florbalky řekla o balónek CORNELIA FJELLSTEDTOVÁ, která střelou z první vystřelila přesně. Asistence: Amanda Delgado Johanssonová.

42:40
    Švédské hráčky jsou i nadále hodně aktivní teď. Drží míček a nepouští soupeřky do zakončení.

43:45
    Autorem branky je JOHANNA HULTGRENOVÁ. Asistence: Anna Wijková.

45:00
    Suterová nastřelila pravou spojnici tyče a horní tyče.

45:47
    Autorem branky je MOA GUSTAFSSONOVÁ. Asistence: Anna Wijková.

47:20
    Švédsko bude hrát přesilovou hru! Signalizovaná výhoda!

48:24
    Vyloučení v týmu Švédsko (Brigitte Mischlerová – 2 min., Bránění ve hře).

49:20
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tanja Stellaová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

50:01
    Zápas se nám dostal do své poslední desetiminutovky.

50:24
    Švýcarky ve čtyřech.

51:05
    Sofia Joelssonová sama před bránou proti Schmidové neuspěla.

51:20
    Švýcarky jsou kompletní. Švédky tentokrát využít přesilovou hru nedokázaly.

53:06
    Míček švýcarským hráčkám utekl do zázemí. Švédky tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.

54:11
    Tak to byla nádhera! Páradní střelou z pravé strany vymetla pavučiny v bráně švédského týmu KATRIN ZWINGGIOVÁ. Asistence: Brigitte Mischlerová.

54:11
    Oddechový čas pro hosty.

55:14
    Že by další drama, stejně jako v polovině utkání? Na středu velkého brankoviště zakončuje přesně CORIN RÜTTIMANNOVÁ. Asistence: Michelle Wikiová.

57:01
    Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

57:32
    Švýcarskému týmu už příliš času na vyrovnání nezbývá.

57:40
    Švýcarsko v šesti!

58:12
    Švédky získaly míček a tak Schmidová musí zpět do brány.

59:01
    Poslední minuta. O výsledku je nejspíš rozhodnuto, neboť švédské hráčky drží míček a Schmidová je v bráně.

60:00

Je konec! Švédky potvrdily pozici favorita a zvítězily nad Švýcarskem 7:5. Na vítězství se ale nadrřely a neměly to vůbec jednoduché.

Nejlepší hráčky: Johanna Hultgrenová (Švédsko) – Corin Rüttimannová (Švýcarsko)

To je z mé strany z pátečního dne na EFT v Praze vše. Nezapomeňte že od 19:00 nás čeká hlavní bod dnešního dne, kdy naše reprezentantky přivítají Finky. Tímhle zápasem vás provede Týna Zíková. (17:59:01)

MCh

Góly a asistencie: 1. Gustafssonová (Carlssonová), 4. Wibronová (Joelssonová), 15. Carlssonová (Gustafssonová), 36. Hultgrenová (Wibronová), 42. Fjellstedtová (Johanssonová), 44. Hultgrenová (Wijková), 46. Gustafssonová (Wijková) – 30. Rüttimannová (Gerigová), 31. Scheideggerová (Wikiová), 33. Rüttimannová, 55. Zwinggiová (Mischlerová), 56. Rüttimannová (Wikiová)

Švajčiarsko: Schmidová (Heiniová) – Gämperliová, Wikiová, Mischlerová, Cattaneová, Suterová, Stellaová, Hintermannová, Reinhardová, Gerigová, Scheideggerová, Gredigová, Fricková, Rüttimannová, Martiová, Spichigerová, Zwinggiová, Liechtiová, Rossierová

Rozhodca: Juhani Kirves , Henrik Snellman