Washington – Colorado 3:6 (kon.) | Chicago – Edmonton 3:1 (kon.)
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Edmonton Oilers
cz Utorok 15.10.2019, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Úterní program zámořské NHL nabídne jeden jediný zápas, ve kterém se Chicago pokusí poprvé v letošní sezóně vyhrát a zastavit rozjetý Edmonton, jenž letos vyhrál všech pět úvodních zápasů a bude chtít udržet stoprocentní bilanci, zatímco Blackhawks ukončit sérii tří porážek. Chicago se potřetí v řadě představí doma.
    Projekce, na kterou se dnes mohou těšit diváci v United Center

Chicago zahájilo letošní sezónu NHL zápasem Global Series, když v pražské O2 areně nestačilo na Flyers. Blackhawks se představili po neúspěšném vystoupení v Praze dvakrát v domácím United Center, kde nejprve nestačili na San Jose a poté Winnipeg. Hawks prohráli třikrát v řadě a v letošní sezóně NHL jsou zatím bez výhry. V sestavě domácího týmu by neměli chybět čeští útočníci David Kämpf a Dominik Kubalík, kteří hrají ve třetí útočné formaci spolu s Brandonem Saadem.
    Chicago udělalo malý krok vpřed, na výhru ale stále čeká marně

Edmonton letos prožívá jeden z nejlepších vstupů do NHL v historii organizace, když na úvod vyhrál pětkrát v řadě a jediný bod proti němu získali hokejisté New Jersey, když Oilers podlehli 11. října až po nájezdech. Hosté budou pokračovat v úspěšném tripu, během něhož venku porazili New York Islanders, avizované New Jersey a naposledy hráče New Yorku Rangers.
    Connor McDavid byl v zámoří vyhlášen První hvězdou týdne

Vzájemné zápasy

Chicago se v loňské sezóně střetlo s Edmontonem třikrát, když úvodní dva zápasy v závěru loňského roku prohrálo a letos v únoru na jeho ledě vyhrálo 6:2.
    V bráně Oilers dnes začne proti Chicagu brankář Mike Smith

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 3 zápasy, 0+0, +/- -2
    Dominik Kubalík (CHI) 3 zápasy, 1+1, +/- 0
    Tomáš Jurčo (EDM) 4 zápasy, 0+2, +/- +3
    Prvních 2 tisíce fanoušků si z United Center odnese kšiltovku

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Keith (A), C. Murphy, Määttä, Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews (C), Caggiula – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Carpenter, A. Nylander. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Nygård, M. Granlund, Chiasson. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Jon Mclsaac, TJ Luxmore. Čároví: Darren Gibbs, James Tobias.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu se muselo opakovat. Opět ho ale vyhráli Blackhawks. Utkání začíná!

00:10
    Dominik Kubalík do zápasu vlétl parádně a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, proti které Mike Smith vytáhl pěkný semafor! Kotouč mířil do bližšího horního rohu.
    00:10 Mike Smith v úvodu skvěle vychytal Dominika Kubalíka!

01:43
    Matt Benning na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlý pokus skončil v náručí Coreyho Crawforda.

01:47
    Tomáš Jurčo vypálil na bodu pravého kruhu a puk se zřejmě od masky Coreyho Crawforda odrazil do ochranné sítě. Oilers začínají štípat. Hra přerušena.

02:17
    Oilers na pravém křídle vystřelili od hrazení a jejich nahození skončilo v náručí Coreyho Crawforda.

03:21
    Brandon Saad si najel na vzdálenější levé tyči na přihrávku Davida Kämpfa z pravého křídla, z blízkosti ale Mikea Smitha nepřekonal! Šance!

04:46
    Oilers na ose útočného pásma vystřelili od modré čáry a jejich pokus minul pravý horní roh brány.

05:17
    Calvin de Haan na levém křídle vystřelil od modré čáry a kotouč minul vzdálenější pravý horní roh brány.

05:50
    Leon Draisaitl se řítil sám na bránu, jenže Corey Crawford ho senzačně vychytal vyrážečkou!
    05:50 Leon Draisaitl nedokázal využít samostatného úniku!

06:06
    Nahození Chicaga z levého kruhu zamířilo do lapačky Mikea Smitha a následuje krátká komerční přestávka.

07:31
    Alex Chiasson vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela s příklepem skončila v náručí Coreyho Crawforda.

08:47
    Jonathan Toews se z pravého křídla nádherně natlačil před bránu a chtěl puk po ledě poslat ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith ale puk vyrazil levým betonem a připsal si fantastický zákrok!
    08:47 Jonathan Toews se nádherně natlačil před bránu hostí!

10:00
    Polovina z úvodní třetiny utkání je minulostí a oba týmy měly jednu velkou brankovou příležitost. Skóre: 0-0.

10:46
    Connor McDavid se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže Corey Crawford jeho ránu vyrazil mimo bránu.

11:31
    Connor McDavid se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru rychlou střelou minul levou tyč!
    11:31 Connor McDavid názorně ukázal obrovskou rychlost!

12:49
    Blackhawks mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Mike Smith kotouč vyrazil úspěšně za svou bránu.

14:01
    Puk skončil na jedné ze střídaček a po přerušení hry dostává prostor další krátká komerční přestávka.

14:11
    Dominik Kubalík dostal dvě minuty za vysokou hůl a Edmonton si zahraje první přesilovou hru zápasu.

15:04
    Connor McDavid přihrával z levého kruhu do mezikruží, jenže domácí Blackhawks jeho úmysl skvěle přečetli.

15:31
    Ethan Bear na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila na brankové konstrukci!

16:11
    Hawks zachránila během oslabení branková konstrukce a vyloučený útočník Dominik Kubalík je zpět na ledě.

16:32
    Kotouč opustil ledovou plochu a zamířil do hlediště. Po přerušení následuje komerční přestávka. Stále 0:0.

16:52
    Andrew Shaw fauloval před zraky obou střídaček a dostal dvě minuty za držení. Další přesilová hra Oilers.

17:54
    Ryan Nugent-Hopkins vypálil od modré čáry a jeho rána minula bez teče levý horní roh brány Chicaga.

18:52
    Vyloučený Andrew Shaw je zpět na ledě a Blackhawks přečkali obě dvě přesilové hry hostů z Edmontonu.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:37
    Josh Archibald na pravém křídle vystřelil od hrazení a puk skončil v lapačce gólmana Coreyho Crawforda.

19:47
    Oilers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a jejich následná střela už byla absolutně zbytečná.

19:57
    Brandon Saad vystřelil před vrcholem mezikruží a jeho střela zápěstím byla přizvednuta do ochranné sítě.

20:00

Leon Draisaitl a Connor McDavid se řítili sami na bránu, jenže ani jeden z hokejistů Edmontonu nedokázal skórovat, stejně jako na opačné straně v podobné situaci domácí kapitán Jonathan Toews. Skóre po první části. Chicago Blackhawks 0 Edmonton Oilers 0.
    Úvodní třetina nabídla několik šancí, skóre se ale zatím nepohlo

Druhá třetina začne přibližně ve 3:30.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-12; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 44%-56%; Hity: 13-9; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.

20:01

20:01
    David Kämpf vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, na které se postavil proti hvězdě Connorovi McDavidovi.

20:22
    Connor Murphy na pravé křídle vypálil od hrazení a jeho táhlý pokus brankář Mike Smith podržel v náručí.

21:13
    Patrick Kane vystřelil na bodu levého kruhu po nepřesné rozehrávce Oilers a Mike Smith měl co dělat, aby vkleče udržel puk před brankovou čárou! Je možné, že se bude zkoumat video.
    21:13 Mike Smith měl nyní co dělat, aby zastavil střelu Kanea!

22:09
    Oilers dvakrát vystřelili z levého kruhu pro vhazování, Corey Crawford ale obě střely hostů úspěšně vyrazil.

23:29
    Drake Caggiula si najel na pravém křídle na dlouhou kolmou přihrávku a od modré čáry se řítil samostatného úniku, v jehož závěru minul pravou tyč!
    23:29 Drake Caggiula se řítil z pravého křídla sám na bránu!

24:05
    Jonathan Toews vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Mike Smith kotouč podržel v náručí.

24:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    PATRICK KANE napřáhl v levém kruhu k rychlé střele zápěstím, která pod lapačkou Mikea Smitha zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Chicago vede 1:0. Asistence: Dylan Strome.
    24:11 Patrick KANE - 1:0

25:12
    Za bránou Edmontonu došlo ke tvrdému hitu, který předvedl Andrew Shaw a okamžitě se strhla mela.

25:12
    Jujhar Khaira šel pomstít jednoho ze svých spoluhráčů a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilová hra Hawks.

26:49
    Brent Seabrook vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho táhlý pokus skončil v náručí Mikea Smitha.

27:14
    Josh Archibald si najel před bránu na nádhernou přihrávku z levého křídla, po návratu Jujhara Khairy na led ale minul pravý horní roh brány!
    27:14 Josh Archibald mířil v obrovské šanci těsně nad bránu!

28:56
    Duncan Keith nyní napřáhl na vrcholu mezikruží k parádní bombě, Mike Smith ale vytáhl parádní semafor, po kterém probíhá komerční přestávka!

29:26
    Oscar Klefbom na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho rána byla sražena za bránu domácího Chicaga.

29:46
    Brandon Saad si najel v mezikruží na krásnou přihrávku Dominika Kubalíka, našel ale pouze náruč Mikea Smitha.

30:49
    Drake Caggiula na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mike Smith puk snadno podržel. Reklamní přestávka.

31:05
    Ethan Bear dostal dvě minuty za podrážení a Chicago si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním zápase.

31:49
    Dylan Strome se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci a mohl skórovat do sítě Edmontonu, hostující brankář Mike Smith ale včas sevřel betony k sobě.

33:05
    Vyloučený Ethan Bear je zpět na ledě a oba týmy dnes nevyužily dvě přesilové hry ze dvou příležitostí.

34:39
    Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Chicago vede nad hosty z Edmontonu 1:0.

34:51
    Erik Gustafsson vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Mike Smith lapil puk do své lapačky.

35:34
    Alex DeBrincat se z levého křídla natlačil před bránu, mezi betony ale Mikea Smitha překonat nedokázal.

35:59
    Brandon Saad mohl poslat Chicago do vedení 2:0, když se ocitl úplně sám před bránou, poté ale trefil levou tyč! Krásná individuální akce.
    35:59 Brandon Saad se krásně uvolnil a poté trefil levou tyč!

36:58
    Joakim Nygård vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Corey Crawford na přední tyči raději kotouč podržel.

37:14
    Connor McDavid dokázal puk dotlačit do sítě, gólu ovšem předcházelo nedovolené bránění!
    37:14 Branka Connora McDavida neplatí! Nedovolené bránění!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Chicago si během prostřední části vytvořilo několik slibných brankových příležitostí a mělo více ze hry, což nakonec také potvrdilo gólem, o který se krátce po přestávce postaral Patrick Kane. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 1 Edmonton Oilers 0.
    Patrick Kane otevřel skóre a Blackhawks míří za první výhrou

Třetí třetina začne přibližně v 4:25.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-18; Zablokované střely: 8-13; Vhazování: 47%-53%; Hity: 27-20; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

40:01

40:55
    Darnell Nurse na pravém křídle vypálil od hrazení a Corey Crawford jeho ránu na přední tyči vyrazil.

41:18
    Leon Draisaitl nyní mohl skórovat u levé tyče, brankář Hawks ale jeho střelu z ostrého úhlu nadvakrát zastavil.

41:54
    Oilers vystřelili na bodu pravého kruhu pro vhazování a Corey Crawford úspěšně vyrazil kotouč mimo bránu.

42:07
    Vypadalo to, že Oilers hráli v šesti hráčích, rozhodčí ale přerušili hru a nakonec se poté vylučovat nerozhodli.

43:33
    Ryan Carpenter odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval střelu hráčů Edmontonu od modré čáry.

44:26
    Zack Kassian se ocitl v pravém kruhu v obrovské šanci a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči brány, jenže Corey Crawford ho senzačně vychytal!

45:43
    Zack Smith spěchal za nahozeným kotoučem, jenže Mike Smith ho těsně před ním holí poslal do bezpečí.

46:20
    Útočník ALEXANDER NYLANDER na pravém křídle dobruslil volný puk a z ostrého úhlu ho poslal mezi betony Mikea Smitha ke vzdálenější levé tyči! Chicago zdvojnásobilo své vedení a vede nad Oilers 2:0! Asistence: Ryan Carpenter.
    46:20 Alexander NYLANDER - 2:0

46:32
    Chicago před pár okamžiky skórovalo a po reklamní přestávce si navíc zahraje přesilovou hru. Jujhar Khaira byl podruhé vyloučen, tentokrát ovšem za držení.

48:06
    Oilers mohli skórovat během oslabení, jejich střela z bodu levého kruhu ale byla Chicagem zablokována.

48:32
    Jujhar Khaira je zpět na ledě a hosté hrají v plném počtu. Chicago nevyužilo ani jednu ze tří přesilovek.

49:05
    Zack Kassian si najel na krásnou přihrávku zpoza brány a z blízkosti mířil k levé tyči brány, Corey Crawford ho ovšem vychytal pravým betonem!

50:57
    Connor Murphy na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější roh brány.

51:16
    Dylan Strome mohl skórovat u pravé tyče po přihrávce zpoza brány, ležícího Mikea Smitha ale nepřekonal! Následuje komerční přestávka.
    51:16 Mike Smith nyní dokázal vleže vychytat Dylana Stroma!

51:57
    Calvin de Haan na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější pravou tyč.

52:23
    Hawks vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Mike Smith puk vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.

53:08
    Brandon Saad krásně vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána orazítkovala horní tyč brány!

54:23
    Calvin de Haan nyní zasáhl pravým ramenem Connora McDavida a hráči se do sebe poté rychle pustili. Oilers v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

54:23
    Calvin de Haan a Darnell Nurse dostali shodně dvě minuty za hrubost a bude se hrát ve hře čtyři na čtyři.

55:35
    Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá a Edmonton dnes zatím nevstřelil ani jednu branku.

56:01
    Andrew Shaw vystihl rozehrávku Oilers a na pravém křídle poté ušetřil cenné sekundy. Fantastická práce.

56:40
    Chicago se na levém křídle ocitlo v postavení mimo hru a z rychlého protiútoku tedy nic nebylo. Přerušení.

56:58
    Dominik Kubalík fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. Šance Oilers.

57:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    JAMES NEAL si u levé tyče najel na krásnou přihrávku napříč brankovištěm a z blízkosti zamířil pod horní tyč! Oilers snížili! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl. (2:1)
    57:49 James NEAL - 2:1

58:44
    Edmonton si vyžádal oddechový čas a Mike Smith zůstává na střídačce. Oilers bez brankáře.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:27
    Jonathan Toews nevyužil obrovskou šanci skórovat do prázdné brány, u pravé tyče ale jeho zaváhání napravil BRANDON SAAD – 3:1! Asistence: David Kämpf a Jonathan Toews.
    59:27 Brandon SAAD - 3:1

Corey Crawford odchytal fantastický zápas a dovedl Chicago k prvnímu vítězství v letošní sezóně NHL, na kterém se góly podíleli Patrick Kane, Alexander Nylander a Brandon Saad. Za Edmonton skóroval pouze James Neal. Konečný výsledek utkání v United Center. Chicago Blackhawks 3 Edmonton Oilers 1.
    Chicago ukončilo čekání a poprvé v letošní sezóně NHL vyhrálo

Statistiky: Střely na bránu: 35-28; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 48%-52%; Hity: 27-20; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 8-8.

Tři hvězdy utkání:

1. Corey Crawford (CHI) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Patrick Kane (CHI) 1+0
    3. Mike Smith (EDM) 32 zák., 2 góly, 94,1%

David Kämpf (CHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:02
    Dominik Kubalík (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:25
    Tomáš Jurčo (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:33 (05:16:37)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. P. Kane (D. Strome), 47. A. Nylander (Carpenter), 60. Saad (Kämpf, J. Toews) – 58. Neal (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

Rozhodca: Jon Mclsaac, TJ Luxmore. Čároví: Darren Gibbs, James Tobias

Diváci: 21260