Vladivostok – Nižnekamsk 2:0 (kon.) | Novosibirsk – D. Moskva 1:0 (kon.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Ufa – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Riga – Viťaz 1:2 (kon.) | Petrohrad – S.Moskva 2:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Spartak Moskva
cz Pondelok 07.10.2019, 18:30 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:05:40)

Trestné minuty: 12:10

Utkání je u konce a hosté si vybojovali prémiový bod v bleskově odehraném prodloužení, kdy rozhodl zcela volný Martinš Karsums. Petrohradu tak nebyla nic platná převaha, kterou domácí předváděli ve třetí třetině, mají pouze jeden bod.

60:28 Martinš KARSUMS - 2:3

60:28
    Spartak právě vstřelil branku!
    No tak to bylo hodně rychlé, je rozhodnuto! Hosté se usadili v útočném pásmu, přihrávka z pravé strany našla před brankou zcela volného MARTINŠE KARSUMSE a ten střelou mezi tělem a lapačkou gólmana Melničuka rozhodl zápas. Asistence: Alexandr Chochlačov.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:20
    Vyhraná vhazování: 38:19
    Hity: 30:16

Šedesát minut rozhodnutí nepřineslo, i když to vypadalo, že po rychlém startu a vyrovnávacím gólu Vladimira Tkačova z devatenácté vteřiny se dočkáme možná i obratu. Spartak poté ale svou třetinu zamkl a Hudáček další gól nepřipustil. A jelikož to platilo i na druhé straně u Melničuka, máme tu prodloužení.

60:00

59:14
    Melničuk si teď nebyl příliš jistý svým zákrokem proti střele od modré. Tu na něj vyslal Karsums.

58:23
    Přes obránce vystřelil Plotnikov, Hudáček puk svou lapačkou pouze vyrazil. Hra pokračuje bez přerušení.

57:53
    Po delší době je Spartak před Melničukem, pokusy jsou ale spíše na náhodu.

56:37
    Po objetí branky přihrál Koskiranta do druhé vlny, následná bomba šla vedle Hudáčkovy branky.

55:53
    Spartak úporně brání své pásmo, vypadá to, že je s výsledkem spokojen a zbytek nechá na prodloužení, případně nájezdy.

54:27
    Barabanov si pěkně zeširoka objel útočné pásmo a zkusil zakončení z bekhendové strany. Hudáček se ale měl na pozoru a střelu vyrazil.

53:18
    Marčenko dostal puk do jízdy, dostal se s ním do útočného pásma, švih však skončil na zadním mantinelu.

52:41
    Poněkud ostřejší zákrok u Hudáčkovy branky, rozhodčí se však rozhodl, že tohle na vyloučení nebylo.

51:59
    Dyblenko a jeho spoluhráči pokračují v obléhání Hudáčkovy branky, hosté se snaží pouze vyhazovat tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

50:46
    Tokranov pouze protečoval puk do útočného pásma, ten poté skončil za brankou.

49:41
    Hudáček si připsal další z těžších zákroků a podržel svůj tým. Přerušením hry dal spoluhráčům možnost v poklidu vystřídat.

48:45
    Je to teď hokej s převahou SKA Petrohrad, hosté se soustředí na důslednou obranu.

47:56
    Do druhé vlny dostal přihrávku Grišin, jeho okamžitý švih prolétl vedle Melničukovy branky.

47:01
    Kuzmenko kouzlil s pukem za brankou Spartaku, jenže se nedokázal dostat před. O puk přišel.

46:13
    Spartak Moskva je v plném počtu, Gončarov se opětovně zapojil do hry.

45:41
    Tokranov minul, puk poté opustil útočné pásmo a oba týmy jdou za hry střídat.

45:00
    Spartak se teď velice dobře brání, domácí tým se nemže probít do případné šance a zakončení.

44:13
    Na trestnou lavici míří další hráč Spartaku, dvě minuty za vyhození puku dostal Maxim Gončarov.

43:45
    Barabanova střela z levé strany byla sražena, tentokrát Hudáček zasahovat nemusel. O chvíli později dostali hosté puk do středního pásma.

42:42
    Z levého kruhu se pokusil Hudáčka překvapit Tkačov, gólman Spartaku si svou pravou tyčku uhlídal.

42:24
    Navíc si teď domácí zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Kaspars Daugavinš.

41:41
    A Petrohrad spěchá za dokonáním obratu ve skóre, na Hudáčka se valí jeden útok za druhým.
    40:19 Vladimir TKAČOV - 2:2

40:19
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    No tak to byl pro domácí vynikající úvod třetiny. Po nájezdu do pásma přišla sražená střela od modré, puk se odrazil na hůl VLADIMIRA TKAČOVA a ten jej zblízka napálil za Hudáčka! Asistence: Sergej Plotnikov, David Rundblad.

Trestné minuty: 12:6

Čtyřicet minut hry je minulostí a Spartak má stále blíže k výhře. Už je to ale pouze o gól. Druhá třetina nepřinesla zrovna nejatraktivnější hokej, oba celky hodně chybovaly a opravdu velkých šancí moc nebylo. Využitá byla jen jediná akce, kdy se po vyhraném buly prosadil střelou z první Anton Burdasov a upravil na současných 1:2. Petrohrad tak má stále co stahovat.

40:00

39:20
    Hudáček pokryl Burdasovovu střelu přes obránce a připsal si před koncem třetiny důležitý zákrok.

38:18
    Hosté teď vyhodili tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění. SKA musí začínat od Melničuka.

37:45
    Děrgačov se snažil nahodit od modré čáry do chumlu hráčů před Hudáčkem, jeho pokus byl sražen.

36:58
    Rázem je domácích plný led a do další šance se cpal Barabanov. Tentokrát Hudáček odolal.
    36:06 Anton BURDASOV - 1:2

36:06
    Domácí se dočkali snížení. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se do puku opřel ANTON BURDASOV a střelou z první překonal marně zasahujícího Hudáčka. Asistence: Joonas Kemppainen.

35:21
    Chybná rozehra moskevského Spartaku, puk doklouzal až na zakázané uvolnění.

34:35
    Petrohrad se ubránil, dvouminutový trest je minulostí.

33:50
    Višněvskij se přihrávky na modrou čáru nedočkal, domácí rozehrávku vypíchli a dostali puk až skoro před Hudáčka.

33:05
    Melničuk vyrážel střelu z pravé strany, z kruhu na něj vyslal nepříjemný pokus Zubov.

32:37
    A další vyloučení domácích! Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andrej Zubarev.

31:31
    Barabanov se snažil o kličku na střed, na bekhendu vedený puk mu byl od hole vypíchnutý.

30:41
    Hudáček zasáhl lapačkou proti švihu z druhé vlny, domácí se opět nemohli radovat z úspěchu.

29:59
    Domácí hokejisté bojují o puk v útočném pásmu. Je to ale vše v rohu, Hudáček tak může být v klidu.

28:45
    Opět tu máme rozháranou pasáž utkání, dnes to opravdu není zápas, na který se bude dlouho vzpomínat.

27:37
    Hudáček byl atakován na brankovišti, rozhodčí ale v zákroku faul neviděli a pokračuje se tak ve hře.

27:22
    Přesilovka Spartaku je u konce, Alexandr Děrgačov opět naskočil na ledovou plochu.

26:43
    Spartak se nyní nemůže vymotat z vlastního pásma, Petrohrad hostům hodně znepříjemňuje rozehru.

26:01
    Od modré pálil Hersley, a Melničuk reagoval docela pozdě. Naštěstí pro něj šla střela mimo.

25:22
    Vyloučení na straně SKA Petrohrad, dvě minuty za hrubost si vysloužil Alexandr Děrgačov.

24:09
    Na druhé straně vystřelil z levého kruhu Stoljarov, trefil však pouze Melničukovův postoj.

23:50
    Brankáři Spartaku nevyšla rozehrávka v pásmu a výsledkem byla šance, do které se dostával Zub. Možná ale prováhal nejlepší okamžik pro střelu.

22:55
    Teď toho Hudáček mnoho neviděl, přesto zvládl i přes les nohou najít a vyrazit nahození od modré čáry.

21:47
    Střela z levé strany protáhla Hudáčka, ten puk zvládl dostat mimo své brankoviště.

20:45
    Úvod třetiny se odehrává ve středním pásmu, u puku jsou domácí.

Trestné minuty: 8:6

Máme za sebou první třetinu, která přinesla více vyloučení, než šancí a tempo bylo po dlouhou dobu hodně rozkouskované. Přesto jsme se dočkali dvou branek, obě dali hosté a obě v přesilovce. Jako první se v osmé minutě trefil Dmitrij Višněvskij, když doslova vymetl horní růžek Melničukovy branky a podruhé se z bezprostřední blízkosti prosadil Robin Hanzl. Spartak tak může být s první částí maximálně spokojený, naopak Petrohrad má o čem přemýšlet.

20:00

19:13
    Spartak je v laufu, teď se opětovně usadil v útočném pásmu a motá hlavy soupeřům.
    18:23 Robin HANZL - 0:2

18:23
    Těsně před koncem přesilovky se hosté usadili v útočném pásmu, Rylov zprava přihrál na najíždějícího ROBINA HANZLA a ten zblízka dokázal procedit puk za Melničuka! Asistence: Alexandr Chochlačov, Jakov Rylov.

17:27
    V oslabení se puku chopil Maxim Karpov, probruslil až do útočného pásma a předvedl svižnou střelu. Tu Hudáček vyrazil mimo ledovou plochu.

16:28
    A zase se vylučuje. Dvouminutový trest za sekání vyfasoval Arťom Zub.

15:19
    Střelecká aktivita se mu ovšem upřít nedá. Jen ta přesnost mu schází. Nyní připsal ránu od modré, puk byl sražen mimo.

14:31
    Tokranov se s pukem na holi do střelecké pozice nedostal a neuspěl poté ani se sjetím si z modré čáry.

13:54
    Zatím to domácím vůbec nejde, v kombinacích se mnohdy marně hledají a přichází ztráty puku.

12:54
    Tvrdá střela od modré čáry prolétla vedle Hudáčkovy branky, ten zasahovat nemusel.

12:12
    Sledujeme teď pomalý hokej, ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší dobu do útočného pásma, kde by se podařila kombinace se zakončením.

11:15
    No a už je po přesilovce, neboť síly na ledě vyrovnává vyloučení hostujícího Gennadije Stoljarova za sekání.

10:59
    Tahle přesilovka hostům zatím vůbec nejde, ti mají velký problém se vůbec udržet v útočném pásmu.

10:26
    Další vyloučení na straně SKA. Dvě minuty za zdržování hry dostal Jaroslav Dyblenko.

09:15
    Fjodorov si najel zleva do pásma a z úhlu se snažil překvapit Melničuka. ten zvládl střelu vyrazit.

07:44
    Na ledě je i druhý vyloučený SKA Petrohrad, oba celky jsou tak v plném počtu.
    07:35 Dmitrij VIŠNĚVSKIJ - 0:1

07:35
    Přesilovka je využitá a Spartak Moskva jde do vedení. Kousek od modré čáry napřáhl ke švihu DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ a jeho pokus se zastavil v horním růžku Melničukovy branky! Asistence: ALexander Chochlačov, Robin Hanzl.

06:52
    Petrohradu se daří osvobodit, puk letí přes všechny čáry a bránící trojice může vystřídat.

05:44
    Rozhodčí se nenudí a opět se chystají vylučovat. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Ilja Kablukov a přesilovku pět na tři si zahraje i Spartak.

05:29
    No aby těch vyloučení nebylo málo, tak na domácí straně dostal dvě minuty za sekání David Rundblad.

05:09
    Opět se ale bude vhazovat v pásmu hostů, Spartak vyhodil puk na zakázané uvolnění.

04:14
    Přesilovka SKA je u konce, Spartak se zvládl ubránit, velký podíl na tom měl zatím stoprocentní Hudáček.

04:08
    Po dalším závaru před Hudáčkem se strhla na brankovišti menší potyčka, rozhodčí ji ale velice rychle ukončili.

03:37
    Tokranov neuspěl ani tentokrát, rána z vrcholu levého kruhu skončila vedle branky.

03:19
    Hudáček je v ohni střel, zatím ale na svém brankovišti vládne a drží svůj oslabený tým.

02:32
    Domácí rozjeli přesilovkovou kombinaci, zleva pálil Tokranov, jeho bomba byla sražena mimo ledovou plochu.

02:14
    A další vyloučení hostů, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel gólman Július Hudáček!

02:10
    SKA pouze nahodilo puk do pásma, Lehterä se však k puku nedostal a ten skončil za brankou.

01:40
    No a hned tu máme první vyloučení utkání, dvě minuty za podrážení dostal hostující Alexej Grišin.

00:55
    Spartak odehrál první okamžiky utkání v útočném pásmu, Melničuk se ale zatím nemusel po puku natahovat.

00:01

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Stoljarov – Leščenko, Šaškov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, zápas za několik okamžiků začne.

Zápas v Ice Palace začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Julius Hudáček (SPM) úspěšnost 93,2%, průměr 2,14
    Robin Hanzl (SPM) 7 (2+5)

Hosté jsou na tom v Západní konferenci o něco hůře, na sedmém místě mají 15 bodů, nicméně do dnešního duelu půjdou alespoň s výhrou v zádech. V sobotu se Spartak představil na ledě Viťazu, vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech a dal tak zapomenout na domácí výprask 3:9 os městského rivala CSKA. Na Viťazu skóroval Leščenko a v samostatných nájezdech poté rozhodl Daugavinš.

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Západní konference, když vybojoval 19 bodů a má tak čtyřbodovou ztrátu na CSKA. Petrohrad má za sebou dvě porážky v řadě, nejprve prohrál 1:2 v Kazani a stejným výsledkem padl i doma proti Čeljabinsku. V tomto utkání se jako jediný prosadil Karpov, SKA vedlo, poté ale hosté výsledek otočlii a zvládli jej udržet.

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy SKA Petrohrad a Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 37. Burdasov (Kemppainen), 41. Tkačov (S. Plotnikov, Rundblad) – 8. D. Višněvskij (Chochlačov, R. Hanzl), 19. R. Hanzl (Chochlačov, Rylov), 61. Karsums (Chochlačov)

SKA Petrohrad: Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, Belov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Dergačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Stoľarov – Leščenko, Šaškov, Cyplakov – Šablovskij.

Rozhodca: Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin

Diváci: 11 936