2
6 6
Nedeľa 06.10.2019, 11:09Challenger Barcelona (antuka) • Finále

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Salvatore Caruso! Napokon sa to Talianovi podarilo, aj v druhom sete teda ukončil dianie pri súperovom podaní a môže sa v jeho prípade radovať z druhého challengerového titulu vo svojej kariére. Druhý set sa niesol v réžii práve Carusa, takže sa naplnili papierové prognózy a víťazom tohto finálového stretnutia sa stal Talian.

40-A
    Talian získava prvý mečbal v tomto zápase! Podarí sa mu ukončiť toto stretnutie?

2:5
    Salvatore Caruso si úspešne počínal na sieti a ujíma sa teda vedenia 5:2 v druhom sete! Jozef Kovalík tak musí podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase!

2:4
    Slovenský tenista ukončil tento gem priamym bodom a tak znižuje stav v prvom sete na 2:4! Určite bolo veľmi podstatné, že Jozef tento servis udržal a odvrátil brejk súpera. Stále je tak ešte v hre o challengerový titul, ale Caruso to má všetko vo vlastných rukách.

30-40
    Napokon však predsa len prichádza brejk pre Taliana!

1:4
    Na druhý pokus je Salvatore Caruso úspešný, takže potvrdil brejk a ide v druhom sete do vedenia 4:1! Toto môže byť už aj rozhodujúci faktor tohto finálového stretnutia, ale ešte nepredbiehajme.

1:3
    Slovenský tenista z ďalšou zbytočnou chybou a sám na seba je teraz pekne nahnevaný. Salvatore Caruso si berie späť stratené podanie a v druhom sete sa ujíma vedenia 3:1!

0-40
    Opakuje sa situácia z predchádzajúceho gemu, sú tu opäť tri brejkbaly a tie má teraz k dispozícii Salvatore Caruso!

1:2
    Salvatore Caruso chcel zahrať smeč, ale loptička končí len na páske a tak si Jozef Kovalík čistou hrou vzal späť svoje stratené podanie, čo je určite veľmi dôležitý moment! Potrebuje teraz za stavu 1:2 úspešne brejk potvrdiť.

40-0
    Jozef Kovalík teraz dominoval na sieti a získava tak tri brejkbaly!

0:2
    A hneď ten prvý aj využíva! Jozef Kovalík zahral úder do pásky a tak prehráva v druhom sete 0:2, čo začína byť trocha alarmujúci stav. Salvatore Caruso bude podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Kovalíkov úder putuje za základnú čiaru, Talian má k dispozícii dva brejkbaly!

0:1
    Salvatore Caruso si pohodlne udržal prvý servis v druhom sete a tak ide do vedenia 1:0!

4:6
    Kovalíkov úder zastavila páska, takže Salvatore Caruso využíva hneď svoj prvý setbal a ukončil tak prvý set pri servise súpera! Dôležitým faktom prvého dejstva bolo udržanie vlastného servisu, čo Jozefovi Kovalikovi nevychádzalo a tak bude musieť v druhom sete zabrať, pretože súper vyhráva 1:0 na sety a je tak bližšie k zisku tohto challengerového titulu.

15-40
    Dvojchyba nášho tenistu v nesprávnom čase, Salvatore Caruso získava dva setbaly!

4:5
    Slovenský tenista predlžuje prvý set! Berie tretie podanie svojho súpera v úvodnom dejstve, čím znížil na 4:5 a teraz pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-15
    Jozef Kovalík sa správne presunul na sieť a presným úderom si vybojoval dva brejkbaly na udržanie sa v prvom sete!

3:5
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže Salvatore Caruso využíva hneď prvý brejkbal a v prom sete tak vyhráva 5:3! Talian pôjde podávať na potvrdenie brejku, ale aj na víťazstvo v prvom sete.

15-40
    Dvojchyba slovenského tenistu, Salvatore Caruso tak získava dva brejkbaly!

3:4
    Ten druhy už áno, ide teda v prvom sete do vedenia 4:3!

3:3
    Eso na záver, Jozef Kovalík tak úspešne potvrdil brejk a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete! Verme, že tento moment výrazne pomôže nášmu tenistovi, predsa len vymazal dva brejky súpera.

2:3
    Caruso zahral úder do autu, takže brejk nepotvrdil a Kovalík si berie svoje stratené podanie späť! Práve tento moment môže našmu tenistovi pomôcť, druhým získaným gemom znižuje na 2:3 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

40-15
    Dva brejkbaly pre Kovalíka! Jojo opäť krásne obhodil súpera, Caruso ešte optičku dobehol, ale už správnym spôsobom odpovedať nedokázal!

1:3
    Slovenský tenista kopí jednu zbytočnú chybu za druhou a tak si ani teraz neudržal svoj servis! Salvatore Caruso sa ujíma vedenia 3:1 v prvom sete a opäť bude podávať na potvrdenie brejku.

0-40
    Aj trocha vulgarizmov sme teraz započuli v zvukových mikrofónov zo strany Kovalíka, ktorý znova pokazil svoj úder a bude čeiť trom brejkbalom súpera!

1:2
    Jozef Kovalík ani v tejto hre nezískal žiadny fiftín, takže Salvatore Caruso druhou čistou hrou v rade potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete! Úvodné dejstvo je teda dosť zaujímavé, snáď sa ešte máme na čo tešiť.

1:1
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže Salvatore Caruso odpovedá rovnakým spôsobom a čistou hrou berie podanie svojho súpera! Talian za stavu 1:1 bude podávať na potvrdenie brejku.

0-40
    Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje, Kovalíkov úder zastavuje páska a Caruso má tak k dispozícii tri brejkbaly!

1:0
    Vynikajúci vstup Kovalíka do prvého setu! Hneď na úvod tak berie servis súpera čistou hrou a ujíma sa vedenia 1:0! Verme, že podobným spôsobom bude slovenský tenista pokračovať ďalej.

40-0
    Sledovali sme prvú dlhšiu výmenu v tomto zápase, ktorú Salvatore Caruso ukončil len úderom do pásky a tak slovenský tenista hneď v úvode stretnutia získava tri brejkbaly!