Toronto – Ottawa 5:3 (kon.) | St. Louis – Washington 2:3 (po pr.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.)
Vegas – San Jose 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
San Jose Sharks
cz Štvrtok 03.10.2019, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Nový ročník nejslavnější hokejové ligy na světě startuje. Přípravné zápasy jsou pryč. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knight a San Jose Sharks. Pro oba celky je to první ostrý zápas.

Vegas Golden Knights odehráli v přípravě sedm zápasů a vyhráli pět. Porazili Arizonu 6:2, Colorado 5:0, Los Angeles 3:2 v prodloužení, San Jose 3:1 a 5:1. Tým nestačil na Colorado 1:4 a na Los Angeles 2:3.

San Jose Sharks odehrálo v přípravě šest zápasů a vyhrálo jen jeden. Poradilo si s Calgary Flames 4:1. Tým nestačil na Anaheim Ducks 3:4 a 1:4, Calgary Flames 4:6, Vegas 1:3 a 1:5.

Před zápasem je jasné, že za San Jose Sharks nenastoupí vinou trestu za slavní atak rozhodčích E. Kane a vinou zranění do zápasu nezasáhne R. Šimek.

Poslední dva vzájemné zápasy, které se odehrály v rámci přípravy, vyhrál tým z Las Vegas. Golden Knights vyhráli 3:1 a 5:1.
    Třetí sezóna Vegas v NHL brzy začne.

Vzhledem k tomu, že se jedná o domácí úvodní zápas pro hokejisty Vegas, úvodní buly bude vhozeno o něco později.
    Arena byla slušně zaplněná už při rozbruslení.

Úvodní vhazování by mělo proběhnout během deseti minut.

Cody Glass (Vegas) dnes odehraje své první utkání v základní části NHL.

Hráči Vegas přicházejí na hrací plochu při slavnostním nástupu.

Nyní ještě zazní hymna USA.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Pirri, Stastny, Zykov – Carrier, Nosek, Reaves.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, Prout, Heed – Meier, Couture, Jurtajkin – Bergmann, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Labanc – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Gibbons, Gawryletz.

00:01

00:01
    Úvodní zápas nové sezóna pro oba celky začíná, vhazování pro Vegas.

00:09
    Špatná domácí rozehrávka vedla k tomu, že je píská zakázané uvolnění. Vhazování před brankou Vegas.

00:15
    Situace se opakuje, další zakázané uvolnění, ze hry uplynulo patnáct vteřin.

00:27
    Tomáš Hertl (San Jose) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice. Nate Schmidt (Vegas) na druhé straně pálil nepřesně.

01:00
    Oba týmy střídají, následně musel zasahovat domácí brankář.

01:15
    Marc-Andre Fleury (Vegas) situaci dobře vyhodnotil, kotouč nerozehrával, a tak přerušil hru. Buly před jeho brankou.

02:17
    Brandon Pirri (Vegas) vedl útočnou akci svého celku,a le do střelecké pozice se nepropracoval. Následně to zkoušel znovu, ale ovšem bez úspěchu.

02:47
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podrážení).

03:05
    Cody Glass (Vegas) zkoušel tečovat kotouč před brankou po střele od modré čáry, ale neuspěl.

03:32
    Paul Stastny (Vegas) pálil velmi dobře z kruhu, jeho projektil se odrazil od tyče.

03:46
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se k velké radosti fanoušků dostává do vedení. Odražený kotouč byl v místech, kde se nacházel MARK STONE. Jeho rána do protipohybu brankáře do horní části branky zapadl přesně do sítě. Bez asistence.
    03:46 Mark STONE - 1:0

05:11
    Tomáš Nosek (Vegas) měl dvě dobré střelecké pozice, ale neuspěl.

05:21
    Obrovská chyba hostující obrany, Dalton Prout špatně vyhodnotil situaci a do prázdné branky po dobré přihrávce zakončoval REILLY SMITH. Asistence: William Karlsson.
    05:21 Reilly SMITH - 2:0

05:47
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brandon Pirri – 2 min., hákování).

06:00
    Přesilovku si vyzkouší také hostující celek, ale domácí vyhazují přes všechny čáry.

06:27
    Brent Burns (San Jose) špatně vystřelil od modré čáry, ale domácí bleskovou protiakci proměnit nedokázali.

06:47
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., hákování).

06:47
    Sledovat nyní budeme hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat zkrácená domácí početní výhoda.

07:03
    Marc-Andre Fleury (Vegas) se zapojil do rozehrávky svého celku, puk dostali domácí do středního pásma.

07:47

07:53
    Jon Merrill (Vegas) si vybruslil do velmi dobré střelecké pozice, jeho rána ke vzdálenější tyči kryje hostující brankář. Buly v útočném pásmu Vegas.

08:12
    William Karlsson (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, ale gólmana soupeře prostřelit z bezprostřední blízkosti nedokázal.

08:47

09:00
    Kevin Labanc (San Jose) vyhrál souboj o puk, zakázané uvolnění se nepíská. Stejný hráč se dostal následně do šance, ale neuspěl. Marc-Andre Fleury (Vegas) vyhodnotil dobře situaci.

09:32
    Nate Schmidt (Vegas) zůstává klečet na hrací ploše, míří k němu lékaři. Jednalo se o střet koleno na koleno.

09:32
    Komerční přestávka.

09:32
    Pravděpodobně půjde o zranění kolena, Logan Couture (San Jose) byl tím hráčem, který absolvovat střet.

09:52
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marcus Sörensen – 2 min., sekání).

09:59
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., nedovolené bránění).

10:01
    Jeden z hráčů San Jose se dostal do střelecké pozice, ale minul branku.

10:18
    Cody Glass (Vegas) zakončoval z mezikruží, Brent Burns (San Jose) dokázal jeho projektil zblokovat.

10:41
    Martin Jones (San Jose) byl připravený, dokázal si poradit s tvrdou střelou z první, kterou vyslal Shea Theodore (Vegas). Komerční přestávka.

10:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hokejisté Vegas rozehrávají od své branky, následně se dostali do útočného pásma.

11:10
    Max Pacioretty (Vegas) pálil z kruhu, jeho ránu kryje parádně hostující brankář do své rukavice. Martin Jones (San Jose) předvedl další dobrý zákrok.

11:50
    William Karlsson (Vegas) měl před sebou po přihrávce spoluhráče odkrytou část branky, ale brankář Sharks se výborně přesunul a kotouč chytil.

12:14
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Bleskově přenesení hry Sharks nyní slaví úspěch. Akci založil Burns a přes Coutourea se puk dostal k MARCUSU SÖRENSENOVI, jehož přesná rána zapadla do růžku branky. Asistence: Logan Couture a Brent Burns.
    12:14 Marcus SÖRENSEN - 2:1

13:40
    Vegas se nedaří stabilněji se usadit v útočném pásmu a vypracovat si výraznější střeleckou příležitost.

14:22
    Jon Merrill (Vegas) ještě udržel útočné pásmo, Shea Theodore (Vegas) zakončoval, ale bekhendová střela byla jedním z beků zblokovaná.

15:16
    Brenden Dillon (San Jose) rozehrává od své branky, následný pokus o rychlý protiútok zastavila obrana Vegas celkem snadno.

15:50
    Paul Stastny (Vegas) vyslal na branku tvrdou ránu, kterou dokázal maskou vyrazit hostující brankář. Komerční přestávka.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině úvodního zápasu obou týmů nové sezóny.

16:21
    San Jose nyní hraje poněkud aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých příležitostí.

17:15
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry v první třetině, hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se nikam nežene.

17:51
    San Jose Sharks zahrálo na zakázané uvolnění, buly před brankou San Jose.

18:16
    Timo Meier (San Jose) dvakrát zakončoval akci svého celku, s oběma pokusy si dokázal domácí brankář poměrně snadno poradit.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:17
    Brandon Pirri (Vegas) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně jeho spoluhráči špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění.

20:00

Mark Stone a Reilly Smith se prosadili v úvodu zápasu, díky tomu se domácí celek dostal do dvoubrankového vedení. Následně ale v čase 12:14 snížil vedení Vegas parádní ránou hostující Marcus Sörensen. Po první třetině atraktivního hokeje tak zde ve městě neonů vede domácí Vegas 2:1.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, buly pro San Jose.

20:30
    Nate Schmidt (Vegas) není na střídačce domácího celku pro druhou třetinu. Zdá se, že je opravdu zraněný.

21:00
    Hosté začali aktivně, nyní se musel domácí celek bránit, což zvládl velmi dobře.

21:14
    Vegas dokázalo dostat hru do středního pásma, následně zakončoval hostující Lukáš Radil, ale jeho rána byla zblokovaná.

22:12
    Domácí celek navyšuje své vedení, po krásné přihrávce spoluhráče prosazuje střelou na vzdálenější tyčku CODY GLASS. Při svém debutu v NHL hned skóruje. Asistence: Max Pacioretty a Mark Stone.
    22:12 Cody GLASS - 3:1

23:20
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v obranném domácím pásmu. Sledujeme aktivní hru Golden Knights, nicméně nyní se musí bránit.

23:44
    Hraje se tvrdý hokej, který musí fanoušky bavit. San Jose rozehrává od své branky, Dalton Prout (San Jose) čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně ale jeho tým přišel o puk ve střední třetině.

24:26
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z mezikruží, jeho ránu vyrazil hostující brankář. Následně Sharks vyhodili jen na icing.

25:23
    Delší dobu se hraje bez přerušení, ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Nick Holden (Vegas) byl sice volný před brankou, ale přihrávka ho nenašla.

25:51
    Vegas špatně rozehrávalo, je z toho icing.

26:02
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., sekání).

26:37
    Domácí celek sice hrál aktivně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal ani Shea Theodore.

27:03
    Martin Jones (San Jose) kryje kotouč po střele Shea Theodore (Vegas) od modré čáry.

27:23
    Max Pacioretty (Vegas) měl velkou šanci, hostující obrana jej nechala před brankou nebsazeného, ale ani nadvakrát nedokázal brankáře prostřelit.

28:02

28:30
    Tomáš Nosek (Vegas) zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale jeho rána nebyla nejpovedenější. Domácí celek početní výhodu proměnit nedokázal.

28:55
    Kevin Labanc (San Jose) se pokoušel ohrozit domácí branku, ale s jeho nepříliš důrazným pokusem neměl brankář mnoho práce. Marc-Andre Fleury (Vegas) snadno zasáhl.

29:44
    Martin Jones (San Jose) se nyní vyznamenal. William Karlsson (Vegas) měl dvě velké šance, ale oba pokusy dokázal brankář San Jose zneškodnit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek drží dvoubrankový náskok.

30:14
    Domácí brankář po střele od modré čáry kryje kotouč. Následujeme komerční přestávka. Hráči obou týmů si mohou na chvíli odpočinout.

30:33
    Hraje se v Las Vegas na stripu v T-Mobile Areně, která je i dnes velmi dobře zaplněná.

31:19
    Valentin Zykov (Vegas) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat domácí hráč nedokázal.

32:11
    Tomáš Nosek (Vegas) obkroužil branku a zakončoval bekhendovou stranou hole. S jeho ránou si hostující brankář snadno dokázal poradit.

32:46
    Domácí hrají nyní aktivněji, William Carrier (Vegas) zakončoval. Jeho rána končí mimo branku, následně odehráli hráči Sharks jen na icing.

33:44
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., hrubost).

33:58
    Hostující celek sice hraje přesilovku, ale nyní špatně přešel do útočného pásma, a tak se píská postavení mimo hru.

34:15
    Sharks rozehrávají od své branky, pokouší se postupně něco vymyslet v útočném pásmu.

34:40
    Reilly Smith (Vegas) se zničeho nic dostal sám před branku, ale jeho pokus vyrazil brankář Sharks.

35:10
    Část oslabení domácí celek zvládl, následně znovu vyhazuje obrana Vegas puk až za branku soupeře.

35:43
    Ránu od modré čáry, kterou vyslal Marc-Édouard Vlasic (San Jose), dokázal brankář domácího celku poměrně snadno zastavit.

35:44

36:00
    Nick Holden (Vegas) zkoušel před brankou tečovat kotouč, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

36:22
    Martin Jones (San Jose) rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, domácí celek se dostal k zakončení, Max Pacioretty (Vegas) trefil jen brankáře soupeře. Následně neuspěl ani Tomáš Nosek.

37:12
    Hostující celek je nyní horším týmem, ale může se spolehnout na svého brankáře. Martin Jones (San Jose) drží své spoluhráče.

38:00
    Brandon Pirri (Vegas) autorem další střely, která končí mimo branku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:20
    Nick Holden (Vegas) si počínal před svou brankou na hraně pravidel. Sudí nechává hru plynout.

38:54
    Špatná rozehrávka Vegas znamená, že se bude vhazovat před jeho brankou.

38:58
    Sudí na ledě branku neuznávají pro hru vysokou holí, hosté si vyžádali výzvu.
    38:58 Branka neplatí pro hru vysokou holí.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:20
    Marcus Sörensen (San Jose) nedokázal vybojovat kotouč a dobruslit ho, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Sharks.

39:29
    Martin Jones (San Jose) má na svém kontě další zákrok, tentokrát zakončoval Cody Glass.

39:44
    Buly před brankou Vegas. Domácí celek ale puk vybojoval, takže se hosté ke střele nedostali.

40:00

Jedinou platnou branku jsme viděli ve druhé třetině, Cody Glass při svém prvním zápase v NHL skóroval. V závěru puk do branky dostal ještě hostující Marcus Sörensen, ale branka pro zásah vysokou holí neplatila. Vegas vede 3:1.

40:01

40:51
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vede o dvě branky.

41:08
    Brent Burns (San Jose) zakončoval, před brankou stál ještě Tomáš Hertl, ale jeho teč postrádala přesnost.

41:39
    Joe Thornton (San Jose) hledal před brankou spoluhráče, následná rána byla zblokovaná.

42:44
    William Carrier (Vegas) hledal na druhé straně spoluhráče, ale přihrávka nebyla nejpřesnější.

43:08
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., hákování).

43:38
    Obrana Las Vegas první střelu zblokovala, a pak dokázala kotouč vyhodit přes všechny čáry.

44:01
    Krásná akce v oslabení a Vegas navyšuje své vedení. Karlsson a REILLY SMITH si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný naprosto pohodlně zakončoval do prázdné branky. Asistence: William Karlsson.
    44:01 Reilly SMITH - 4:1

45:04
    Přesilovka Sharks pokračuje dál, Brent Burns (San Jose), který přišel o puk a byl z toho gól, nyní zakončoval. Jeho rána byla nepřesná.

45:38
    Početní výhoda se San Jose opravdu nepovedla, nevypracovalo si výraznější šanci, navíc inkasovalo.

47:07
    Marc-Andre Fleury (Vegas) vyrazil střelu do ochranné sítě. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

47:24
    Domácí brankář rozehrává od své branky, Paul Stastny (Vegas) se následně pokoušel dostat do střelecké pozice, ale neuspěl.

48:05
    Špatná rozehrávka Golden Knights znamená zakázané uvolnění. Buly před brankou Vegas.

48:44
    Fanoušci ženou domácí hráče za pátou vstřelenou brankou tradičním pokřikem Go Knights Go.

49:01
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté mají tříbrankové vedení.

49:31
    Reilly Smith (Vegas) to udělal výborně, uvolnil se, dostal přihrávku, ale tváří v tvář brankáři soupeře neuspěl.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Následně Brent Burns (San Jose) vypálil od modré čáry a jeho projektil vyrazil Marc-Andre Fleury (Vegas) před sebe.

51:12
    Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní poněkud štěstí, obránci mu příliš nepomohli, do šance se dostali hosté a domácí brankář ramenem dokázal kotouč vyrazit mimo.

51:42
    Ryan Reaves (Vegas) to zkoušel po levé straně individuálně, ale nepřekonal brankáře soupeře.

53:00
    Z pohledu hostujícího celku čas běží velmi rychle. Domácí drží vedení a pokud se nestane nic nečekaného, tak by tento zápas měli vyhrát.

53:35
    Hostující rána od modré čáry byla zblokovaná jedním z domácích obránců.

54:40
    Vegas hraje tak, jak potřebuje, drží hru daleko od své branky.

54:59
    Tomáš Nosek (Vegas) a Kevin Labanc (San Jose) se střetli ve středním pásmu, připravenější byl český hráč. Labanc míří do kabiny, je otřesený. Komerční přestávka.

54:59
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., vysoká hůl).

55:14
    Přesilovou hru hrají hosté. Logan Couture se svými spoluhráči způsobili zmatek před brankou Vegas, ale Marc-Andre Fleury (Vegas) se svými spoluhráči neinkasoval.

55:40
    Brent Burns to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

56:08
    Logan Couture (San Jose) a jeho rána z první. Zakončoval z kruhu a brankář Vegas si dokázal poradit.

56:26
    Tomáš Hertl (San Jose) tečoval ránu spoluhráče před brankou, ale puk končí mimo.

56:59

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu, který se v poklidném tempu dohrává.

58:18
    Tim Heed (San Jose) se pokoušel něco vymyslet, ale jeho akce po levé straně skončila hned ve středním pásmu.

58:40
    Domácí fanoušci už začínají slavit výhru v tomto úvodním domácím zápase nové sezóny.

58:57
    Ještě jedna potyčka u střídaček. Něco málo před minutu zbývá do konce zápasu.

Dnešní utkání sleduje 18 588 diváků.

Domácí hokejisté dokázali vyhrát úvodní domácí zápas nové sezóny. Na Stripu ve Vegas v T-Mobile Areně porazili San Jose Sharks 4:1. Vegas vyšel vstup do zápasu, vstřelilo rychle dvě branky. Sörensen sice snížil, ale další platnou branku už Sharks nezaznamenali. Domácí Glass vstřelil ve svém debutu první gól v NHL. (07:29:27)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 4. Mark Stone, 6. R. Smith (W. Karlsson), 23. Glass (Pacioretty, Mark Stone), 45. R. Smith (W. Karlsson) – 13. Sörensen (Couture, Burns)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns, Dillon, Prout, Heed, Ferraro – Meier, Couture, Jurtajkin – Bergmann, Hertl, Radil – Sörensen, J. Thornton, Labanc – M. Karlsson, Goodrow, Gambrell.

Rozhodca: Joannette, Pochmara – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 18 588