Sheffield Utd. – Liverpool 0:1 (kon.) | Aston Villa – Burnley 2:2 (kon.) | Bournemouth – West Ham 2:2 (kon.)
Crystal Palace – Norwich 2:0 (kon.) | Chelsea – Brighton 2:0 (kon.) | Tottenham – Southampton 2:1 (kon.)
Wolverhampton – Watford 2:0 (kon.) | Everton – Manchester City 1:3 (kon.)
Everton FC
1:3 (1:1)
Manchester City
Sobota 28.09.2019, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Everton FC

Everton sa nachádza na štrnástej priečke Premier League. Zatiaľ získal sedem bodov za výhry proti Watfordu a Wolverhamptonu a remízu s Crystal Palace. "Toffies" ale prehrali s Aston Villou, Bournemouthom i Sheffieldom United. V Ligovom pohári prešiel Everton cez Lincoln City a Sheffield Wednesday, v 4. kole čaká Watford. V tomto ročníku už trikrát skórovali Dominic Calvert-Lewin a Richarlison.

Úradujúci majster zatiaľ až na prehru s Norwichom, ktorá bola veľmi prekvapivá, šľape dobre. Zo šiestich zápasov vyhral štyri a ešte remizoval s Tottenhamom. Naposledy zničil Watford pomerom 8:0. V tabuľke je z toho ale druhé miesto s trinástimi bodmi, prvý Liverpool ešte nestratil ani bod. Manchester City úspešne vstúpil do Ligy majstrov, porazil Šachtar Doněck a v Ligovom pohári prešiel cez Preston North End, v 4. kole ho čaká Southampton.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Schneiderlin, Delph – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Lössl – Davies, Holgate, Iwobi, Kean, Sidibé, Tosun.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Fernandinho (C), Zinčenko – De Bruyne, Rodri, Gündoğan – Mahrez, Jesus, Sterling.
    Náhradníci: Bravo – Agüero, Cancelo, Foden, B. Mendy, B. Silva, D. Silva.

1

1
    Everton nastupuje v tradičných modrých dresoch, hostia majú netypickú žltočervenú kombináciu.
    1. Riyad Mahrez (MAC)

2
    Riyad Mahrez poslal z diaľky dobrý pokus k žrdi, brankár Jordan Pickford hneď na úvod vytiahol výborný zákrok.

3
    Po jednom zo súbojov ostáva na trávniku výrazne otrasený Theo Walcott, ktorého do hlavy trafila plnou silou centrovaná lopta a vyzerá to tak, že toto stretnutie sa pre neho hneď po začiatku končí.
    3. Theo Walcott (EVE)

4
    Na ihrisku sú nosidlá, pri striedačke Evertonu zas pripravený Alex Iwobi.

5
    Theo Walcott je na tom veľmi zle, toto vyzerá možno aj na otras mozgu. Anglický krídelník bol úplne dezorientovaný a iba sedel na trávniku, teraz je na nosidlách.

6
    Za potlesku celého štadióna je Theo Walcott vynášaný na nosidlách mimo hracej plochy a následne určite zamieri do nemocnice na vyšetrenie.

7
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Theo Walcott, prichádza Alex Iwobi.

8
    Nehralo sa šesť minút, teraz sme späť v akcii. Snaha hostí dostať sa do vápna súpera z pravého krídla ale nevyšla.

9
    Kyle Walker sa rozbehol po pravom krídle, Kevin De Bruyne mu však poslal dlhú loptu a obranca hostí ju nestihol na ihrisku.

10
    Akcia Evertonu nevyšla. Kontru tak potiahol Raheem Sterling, ktorého pri svojej šestnástke poľahky odzbrojil Michael Keane.

11
    Neuveriteľné, čo zahodil Ilkay Gündoğan. Riyad Mahrez mu prihral do malého vápna pred úplne prázdnu bránku, nemecký záložník trafil z metra brvno!

12
    Riyad Mahrez sa dostal až do malého vápna a keďže bol z uhlu, tak ešte prihrával. Jordan Pickford jeho úmysel vystihol.
    12. Ilkay Gündoğan (MAC)

13
    Fernandinho fauluje tesne pred svojou šestnástkou, na zemi skončil jeho krajan Richarlison. Everton má priamy kop vhodný na zakončenie.

14
    K rozohrávke priameho kopu sa postavil obranca Lucas Digne, jeho pokus smeroval meter nad brvno Edersonovej svätyne.

15
    Manchester City je opäť pri lopte, tentoraz ďalej do bránky Pickforda, no sú to hostia, kto je aktívnejší.

16
    Riyad Mahrez sa nedostal do pokutového územia súpera, dobre ho vytlačil Lucas Digne.

17
    Lucas Digne znova uspel v priestore vedľa svojej šestnástky, tentoraz bol na neho prikrátky Kyle Walker.

18
    Raheem Sterling sa krásne dostal cez troch súperov do malého vápna, následne prišlo niečo medzi prihrávkou a strelou, odkopol to Yerry Mina.

19
    Manchester City pokračuje s loptou na svojich kopačkách, defenzíva Evertonu si ani na chvíľu nemôže oddýchnuť.

20
    Riyad Mahrez získal rohový kop, loptu mu totiž odkopol obranca Evertonu Yerry Mina.

21
    Nízky center z rohového kopu sa neujal, Ilkay Gündoğan v snahe zakončiť z ťažkej pozície nemieril presne.

22
    Fabian Delph zvládol súboj pri svojej šestnástke tak, že Kevin De Bruyne sa nedostal k ničomu a rozohrávať navyše môže Jordan Pickford.

23
    Lucas Digne poslal dobrý center zľava, spred bránky Edersona ho ale odkopli obrancovia Manchestru City.

24
    Manchester City dal gól!
    Everton teraz pritlačil na defenzívu súpera. Hostia to ustáli a Riyad Mahrez vyrazil dopredu. Kevin De Bruyne poslal nádherný pas na zadnú žrď a GABRIEL JESUS akrobaticky otvára skóre.
    24. Gabriel Jesus (MAC) - 0:1

25
    Everton mohol okamžite odpovedať, pretože parádny pokus vyslal Gylfi Sigurdsson. Ederson si na čiare dal pozor a na dvakrát situáciu vyriešil.

26
    Gabriel Jesus sa rozbiehal do ďalšej akcie, zastavil ho však ofsajd, do ktorého sa mladík dostal.

27
    Manchester City kombinuje v strede poľa a hľadá ďalšie možnosti ako sa dostať do zakončenia.

29
    Kevin De Bruyne poslal dobrý pas do šestnástky súpera, Riyad Mahrez však strieľal z menšieho uhlu a Jordan Pickford si poradil.

30
    Polhodina zápasu za nami. Jasne lepším tímom je zatiaľ Manchester City, Everton toho veľa smerom dopredu neukázal.

31
    Michael Keane si ako stopér naviezol loptu dopredu a vyskúšal zakončenie. Mieril vysoko nad.

32
    Kyle Walker poslal center sprava, ktorý nebol presný. Hostia ostávajú nasťahovaní pred šestnástkou.

33
    Riyad Mahrez strieľal z dobrej pozície len do stredu bránky, pripravený Jordan Pickford nemal problém zasiahnuť.

34
    Everton FC dal gól!
    Center sprava nedostali hostia preč zo svojej šestnástky. Odrazenú loptu si našiel Séamus Coleman, krásne prehodil Edersona a aj keď lopta išla do bránky tak či tak, ešte to celé poistil DOMINIC CALVERT-LEWIN, ten ju hlavou zasiahol presne na čiare, takže autorom zásahu je anglický útočník.
    34. Dominic Calvert-Lewin (EVE) - 1:1

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Prakticky začína opäť od začiatku.

36
    Gabriel Jesus sa síce dostal k hlavičke, no mieril slabo a nepresne. Olexandr Zinčenko mu každopádne adresoval presný center.

37
    Manchester City sa trochu zamotal v rozohrávke, súčasný presing Evertonu k zisku lopty neviedol.

38
    Žltú kartu dostáva Rodri (Manchester City).

39
    Everton získal priamy kop. Center do šestnástky hlavičkoval Richarlison len do Edersona, ten hľadal Gabriela Jesusa, objavil ho v ofsajde.

40
    Posledných päť minút riadneho hracieho času v prvom polčase, nadstavený čas však bude činiť aspoň šesť minút.

41
    Gylfi Sigurdsson si nabehol na krásny pas do šestnástky hostí, loptu ale nedokázal nasmerovať okolo Edersona do bránky.

42
    Rodri prihrával veľmi nepresne, prihrávku zachytil Lucas Digne. Ani jemu sa však nepodarilo rozvinúť akciu podľa predstáv.

43
    Raheem Sterling sa zľava do šestnástky Evertonu individuálne nepresadil, to si vyslúžilo potlesk v Goodisonovom parku.

44
    Gabriel Jesus zakončoval z hranice malého vápna, bol ale zároveň z uhlu, čiže to mal ťažšie. Minul bránku.

45
    Nadstavuje sa 6 minút.

45+1
    Manchester City kombinuje v strede poľa. Určite chce do prestávky ešte niečo vymyslieť, no zatiaľ sa to nedarí.

45+2
    Raheem Sterling sa z krídla presadil k centrovanej lopte, vo vzduchu pred vlastnou bránkou dominoval Yerry Mina.

45+3
    Everton je zavretý vo svojej šestnástke, lenže zo strany Manchestru City to nie je nejaký zdrvujúci tlak.

45+4
    Raheem Sterling sa tentoraz dostal k centru, spoluhráčov ním nenašiel. Následne pálil len do Pickforda záložník Ilkay Gündoğan.

45+5
    Kyle Walker centroval sprava a na zadnej žrdi sa tlačil do zakončenia cez Colemana o hlavu nižší Raheem Sterling, ktorý si aj pomohol faulom.

45+6

Manchester City bol v prvom polčase lepším tímom a išiel aj do vedenia, o čo sa postaral Gabriel Jesus, avšak Everton vyrovnal, presadil sa Dominic Calvert-Lewin. Druhý polčas začne zhruba o 19:37.

46

47
    Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba tímy nastupujú v takých zostavách v akých ukončili prvé dejstvo.

48
    Ilkay Gündoğan mal v šestnástke súpera veľmi dobrú streleckú pozíciu, hráči Evertonu však predviedli výborný blok.

49
    Do veľkej šance sa dostal Kevin De Bruyne, ktorý obišiel cez Digneho a pálil z rohu malého vápna, iba do bočnej siete.
    49. Kevin De Bruyne (MAC)

50
    Žltú kartu dostáva Nicolás Otamendi (Manchester City).

51
    Everton získal priamy kop. Center do šestnástky zakončil hlavičkou nad bránku Edersona jeho krajan Richarlison.

53
    Ilkay Gündoğan to skúsil z diaľky a aj keď jeho pokus na bránku išiel, tak Jordan Pickford s ním problémy nemal.

54
    Olexandr Zinčenko dosť zbytočne fauloval vedľa svojej šestnástky, lopta aj tak išla za čiaru a mali by ju hostia. Takto uvidíme priamy kop.
    54. Yerry Mina (EVE)

55
    Yerry Mina si najlepšie naskočil na parádny center do malého vápna a od trávniku nasmeroval loptu pod brvno. Skvele zasiahol Ederson.

56
    Fernandinho po súboji dopadol na trávnik a chvíľu sa kĺzal na chrbte so zdvihnutou nohou, ktorou zasiahol do tváre Richarlisona. Nič vážne sa však nestalo.

57
    Alex Iwobi vyskúšal strelecký pokus, Edersona nijako vážnejšie neohrozil a v podstate ani nezamestnal.

58
    Séamus Coleman sa dostal cez dvoch hráčov súpera k centru, v malom vápne objavil iba futbalistov Manchestru City.

59
    Žltú kartu dostáva Morgan Schneiderlin (Everton FC).

60
    Chyba v rozohrávke Evertonu priniesla veľkú šancu. Raheem Sterling dostal kolmicu do vápna, kde bol úplne sám. Tesne minul bránku Pickforda.

61
    Olexandr Zinčenko opäť fauluje vedľa svojho pokutového územia a Everton dostáva opätovný priamy kop.

62
    Prudký center do malého vápna vyriešil Nicolás Otamendi, loptu hlavičkou poslal rýchlo do bezpečia.

64
    Manchester City sa zdržal na útočnej polovici ihriska, nevymyslel ale nič zaujímavé pred bránkou súpera.

65
    Hostia sa dostali do náznaku šance, zastavilo ich ofsajdové postavenie.

66
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Sergio Agüero.

67
    Momentálne sa snaží Manchester City niečo vymýšľať smerom dopredu, nejako dobre mu to zatiaľ nejde.

68
    Olexandr Zinčenko poslal dobrý center, pred bránkou Pickforda sa ale do zakončenia nedostal nik z hostí.

69
    Everton sa už celkom dlho nedotkol lopty, Manchester City s ňou kombinuje ďalej. Do šance sa takmer dostal Raheem Sterling, opäť ofsajd.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže jeden či druhý tím získať vedenie?

71
    Žltú kartu dostáva Yerry Mina (Everton FC).

72
    RIYAD MAHREZ nachytal defenzívu Evertonu aj brankára Pickforda. Zahrával priamy kop, loptu poslal okolo múru aj gólmana presne k žrdi. Krásny zásah.
    72. Riyad Mahrez (MAC) - 1:2

74
    Sergio Agüero sa veľmi pekne prešetrikoval až pred šestnástku súpera, jeho pokus ale išiel mierne nad priestor troch žrdí.

75
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Moise Kean.

76
    Obrovská šanca pre domácich. Gylfi Sigurdsson skvele prestrčil loptu pred päťku, Dominic Calvert-Lewin bol sám pri Edersonovi, ten však zmenšil strelecký uhol a loptu vytesnil vedľa.
    76. Dominic Calvert-Lewin (EVE)

77
    Ederson si dal znova veľký pozor, teraz čelil centru zľava, ktorý sa nebezpečne skláňal pod brvno jeho bránky.

78
    Everton sa snaží zvyšovať ofenzívne obrátky, nedarí sa mu však až na tú jednu šancu prechádzať do šestnástky.

79
    Moise Kean svojou aktivitou získal rohový kop a potom prišli dôležité momenty. Yerry Mina hlavičkoval k žrdi, Ederson vytiahol bravúrny zákrok, dorážku minul zblízka Dominic Calvert-Lewin.
    79. Yerry Mina (EVE)

80
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kevin De Bruyne, prichádza Bernardo Silva.

81
    Ederson potrebuje ošetrenie, pretože v tom súboji sa zrazil so súperom a držal si ruku. Nejaký nechcený úder mu uštedril Dominic Calvert-Lewin. Brazílčan však bude v poriadku.

82
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Morgan Schneiderlin, prichádza Tom Davies.

83
    Yerry Mina je dnes pri štandardkách nesmierne aktívny. Opäť hlavičkoval po rohovom kope, tentoraz priamo do Edersona.

84
    Riyad Mahrez sa dostal sprava do šestnástky, zasekol si súpera a loptu mu zobral Kyle Walker, ktorý neprestrelil Pickforda. Ten strelu vykopol, avšak RAHEEM STERLING mal razom ešte väčšiu šancu a od brvna zakončil za čiaru, ako ukázal VAR.
    84. Raheem Sterling (MAC) - 1:3

85
    Päť minút pred koncom riadneho hracieho času tak prichádza možno rozhodujúci moment, pretože Everton, pri všetkej úcte, ďalšie dva góly dá asi len ťažko.

86
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Raheem Sterling, prichádza David Silva.

87
    Everton sa síce snaží v závere niečo vymyslieť, stále sa ale zdržuje s loptu na kopačkách v strede poľa.

89
    Manchester City ďalej predvádza výbornú a precíznu defenzívu, Everton sa nevie dostať k ničomu zaujímavému.

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+1
    Center sprava do šestnástky hostí prešiel, Manchester City ale okamžite poslal loptu do bezpečia.

90+2
    Bernardo Silva sa tiež mohol zapísať do streleckej listiny. Rýchla kontra Manchestru City skončila zakončením tohto Portugalčana, oblúčik ponad Pickforda šiel tesne nad.

90+4
    Evertonu to nejde nijakým spôsobom a času má už veľmi, ale veľmi máličko.

90+4

Everton dnes síce favorita potrápil, avšak Manchester City získal tri body, ktoré si výkonom zaslúžil. Po remíze v prvom polčase prišlo rozhodnutie z kopačky Mahreza a trafil sa aj Raheem Sterling. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:28:59)