Itálie - Kanada 48:7 (kon.) | Anglie - USA 45:7 (kon.)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (11:52:53)

2. Nový Zéland 1 – 4
    3. Jihoafrická republika 1 – 0
    4. Namibie 1 – 0
    5. Kanada 1 – 0

Itálie deklasovala Kanadu 48:7 a k vítězství se dokázala nasměrovat už během úvodních 13 minut. Byť po poločase bylo skóre 17:0 pro Itálii, ve druhém poločase začala Kanadě docházet energie, navíc 10 minut hrála jen ve 14 ragbistech a v závěru se začaly kupit pětky na konto Itálie, která získala z dnešního střetnutí dalších 5 bodů.

Zápas skončil.

80
    Cana kopl konverzi hodně daleko mimo háčko.

79
    Rychlá italská akce, Polledri našel skulinu v obraně, rozehrál na rozběhnutého Belliniho, který měl před sebou obránce, a tak ještě přihrál k lajně na Mattea Minozziho, jenž dobíhá pro další pětku!

77
    Dobře myšlený překop do brankoviště, ale Kanaďan Ardron prohrál sprinterský souboj s italským obráncem a k pětce nedochází. Míč se odráží do autu a Italové odkopávají z vlastní dvaadvacítky.

77
    Kanaďané už jsou na sedmi metrech!

77
    Jenže Italové po mlýnu ztrácí míč a je to pro Kanadu šance na další útok!

76
    Dochází ale ke kanadskému předhozu. Mlýn pro Italy.

75
    Pěkně vhozený aut Kanaďanů, kteří pronikli do italské dvaadvacítky.

74
    Carlo Canna se postavil ke kopu na vzdálenost 33 metrů a konverzi proměnil.

73
    Velký tlak Italů po vhazování, Federico Zani byl s míčem protlačen rojem až do brankoviště. Další italská pětka!

72
    Nelson chtěl odkopnout míč, ale ten se povedlo Italům zachytit. Sice se ho nezmocnili, ale vytvořili na Nelsona, k němuž se míč odrazil, tlak. Pár metrů od brankoviště navíc došlo ke kanadskému prohřešku. Trestný kop pro Italy, kteří zakopávají do autu.

71
    Peter Nelson proměnil dvoubodovou konverzi ze 43 metrů.

69
    Nakonec se to Kanadě povedlo! Andrew Coe běžel s míčem po pravém křídle, na poslední chvíli se bravurně vyhnul bránícímu hráči po naznačení kličky do vnitřku hřiště a doskočil se do brankoviště.

68
    Italové sice vytáhli míč z mlýnu, ale dosáhli toho nedovoleně. Trestný kop pro Kanadu, která odkopává do autu zhruba na 44 metrech. Mezitím se vrací do hry vyloučený Heaton a Kanada hraje opět v 15 lidech.

66
    Hrubá chyba Kanady, Italové získali míč a už mířili zase k brankovišti. Jenže se dopustili přihrávky dopředu, což se nesmí. A rozhodčí si toho všiml. Mlýn pro Kanadu na vlastních 12 metrech.