23 26 22 23
Slovinsko
3
25 24 25 25
cz Štvrtok 26.09.2019, 20:30 • Dvorana Center Stozice, Lublaň • Majstrovstvá Európy muži • Semifinále

Fantastické volejbalové klání má nečekaného finalistu. Je jím tým Slovinska, který ve čtyřech setech zdolal úřadující světové šampióny z Polska.

Slovinci od prvních výměn nevypouštěli jediný balón, což se jim v koncovkách setů vyplatilo. Ten první získali po dramatickém závěru v poměru 25:23. Velmi vyrovnanou bitvu nabídl i druhý set, tentokráte se však ze zisku radovali výsledkem 26:24 naši severní sousedé.

Zbývající dvě sady ale patřili domácím volejbalistům. Ti si ve třetím setu vybojovali klíčový pětibodový náskok, o který už se nenechali připravit. Čtvrtý a zároveň poslední set byl po většinu času v režii Poláků, kteří se drželi v těsném vedení, jenže po smeči a esu Urnauta přišli dva mečboly pro Slovince, přičemž využit byl ten druhý po špatném podání polského volejbalisty.

Do pařížského finále se tedy senzačně probojoval tým Slovinska a pokud zítra Francie porazí Srbsko, bude se opakovat finále z Mistrovství Evropy 2015. Na Poláky čeká boj o bronzové medaile.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:58:24)

Konec zápasu

23:25
    Je konec! Skvělý zápas končí vítězstvím domácího Slovinska, které po neskutečné volejbalové bitvě naprosto nečekaně postupují do finále mistrovství Evropy! Zápas ukončila chyba na servisu.

23:24
    Druhý servis Urnautovi nevyšel, trefil síť.

22:24
    Rodí se prvotřídní senzace! Po esu Urnauta přichází dva mečboly!

22:23
    Urnaut zachoval chladnou hlavu, smečí na střed zaskočil bránícího Klose.

22:22
    Kubiak našel mezeru mezi dvojblokem soupeře. Je srovnáno.

21:22
    Kapitán Kubiak byl opět zablokován, tentokráte si ale Poláci se situací neporadili. Domácí volejbalisté se v klíčové chvíli ujímají vedení!