APOEL – Dudelange 3:4 (kon.) | Bazilej – FK Krasnodar 5:0 (kon.) | Kluž – Lazio 2:1 (kon.)
D.Kyjev – Malmö 1:0 (kon.) | Kodaň – Lugano 1:0 (kon.) | Frankfurt – Arsenal 0:3 (kon.)
Getafe – Trabzonspor 1:0 (kon.) | Karabach – Sevilla 0:3 (kon.) | Linz – Rosenborg 1:0 (kon.)
Eindhoven – Lisabon 3:2 (kon.) | Rennes – Celtic 1:1 (kon.) | Liége – Guimarães 2:0 (kon.)
AS Rím – Başakşehir 4:0 (kon.) | Espanyol – Ferencvároš 1:1 (kon.) | Porto – YB Bern 2:1 (kon.)
Gent – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Razgrad – CSKA Moskva 5:1 (kon.) | Mönchengladbach – Wolfsberger 0:4 (kon.)
Partizan – Alkmaar 2:2 (kon.) | Rangers – Feyenoord 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Besiktas sk 4:2 (kon.)
Manchester United – Astana 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Braga 0:1 (kon.)
Stade Rennes
1:1 (1:0)
Celtic Glasgow
Štvrtok 19.09.2019, 18:55 • Roazhon Park, Rennes • Európska liga • Skupina E

Rennes a Celtic predviedli pomerne vyrovnanú partiu, remíza po dvoch premenených penaltách od Nianga a Christieho je preto prakticky zaslúžená. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:49:34)

90+5

90+5
    Christie bol voľný na hranici šestnástky súpera, jeho zrazený technický pokus sa na bránku Mendyho nedostal.

90+4
    Celtic chce tento zápas dokopať aspoň k remíze, o čo sa v nadstavenom čase jasne snaží. Rennes sa nevie dostať cez poliacu čiaru.

90+3
    Žltú kartu dostáva Ryan Christie (Celtic FC).
    90+2. Vakoun Issouf Bayo (CEL)

90+2
    Vakoun Issouf Bayo, bývalý útočník DAC Dunajská Streda, končí v zápase po pár minútach. Pri ďalšej akcii totiž išiel za dorážkou, aj keď mal brankár Edouard Mendy loptu v rukách. Po kontakte dostal druhú žltú kartu.

90+1
    Chvíľu sa nehrá, pretože jeden z domácich hráčov musí byť po tvrdom strete vynášaný na nosidlách von z ihriska. Bolo to po faule od Baya.

90
    Nadstavuje sa 5 minút.

89
    Žltú kartu dostáva Vakoun Issouf Bayo (Celtic FC).

88
    Striedanie v tíme Stade Rennes FC: z ihriska odchádza Clément Grenier, prichádza Theoson Jordan Siebatcheu.

87
    Ďalšia neúspešná akcia Stade de Rennes, opäť bude od svojej bránky rozohrávať Forster.

86
    Hamari Traoré dostal od Greniera veľmi nepresnú prihrávku na pravé krídlo, lopta skončila za bránkovou čiarou.

85
    Posledných päť minút riadneho hracieho času. Bude sa dnes niekto tešiť z troch bodov, alebo uvidíme remízu?

84
    Striedanie v tíme Celtic FC: z ihriska odchádza Odsonne Edouard, prichádza Vakoun Issouf Bayo.

83
    Joris Gnagnon poslal dlhý pas na ľavé krídlo, lopta skončila len za postrannou čiarou a nedostala sa k jeho spoluhráčom.

82
    Opäť sa hrá a to aj s Traorém na ihrisku. Situácia ako faul posúdená nebola.

81
    Hamari Traoré je už za postrannou čiarou a v rámci možností vyzerá dobre, mal by pokračovať v hre.

80
    Nejaký čas sa nehrá a chvíľu sa ešte asi nebude, pretože pokračuje ošetrenie.

79
    Hamari Traoré hlási značné zdravotné problémy po tom, ako ho po odohraní lopty na hranici vápna trafil Hayes. Penalta to nebude, obranca Rennes potrebuje ošetrenie.

78
    Zaujímavý center preletel celým malým vápnom až z neho vypadol. Nikomu sa nepodarilo zakončovať.

77
    Hayes zasiahol vedľa svojej šestnástky proti akcii Rennes a poslal loptu na rohový kop pre súpera.

76
    Stade Rennes získalo rohový kop. Center na hranicu päťky defenzíva hostí dostala odkopom do bezpečia.

75
    Center do malého vápna Celticu odkopol Ajer, následná strela z diaľky bola zablokovaná.

74
    Rennes sa v týchto chvíľach snaží byť aktívnejším tímom, doma chce určite vyhrať.

73
    Uvidíme, ako sa nová dvojica v zostave Rennes zapíše do tohto stretnutia. Zatiaľ prišla jedna nepodarená prihrávka.

72
    Striedanie v tíme Stade Rennes FC: z ihriska odchádza Jonas Martin, prichádza Eduardo Camavinga.

71
    Striedanie v tíme Stade Rennes FC: z ihriska odchádza Flavien Tait, prichádza Romain Del Castillo.

70
    Posledných dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže niekto strhnúť vedenie na svoju stranu?

69
    Striedanie v tíme Celtic FC: z ihriska odchádza Boli Bolingoli-Mbombo, prichádza Jonny Hayes.

67
    Boli Bolingoli-Mbombo hlási zdravotné problémy, podľa všetkého nebude môcť pokračovať v hre.

66
    Rennes získalo priamy kop pred šestnástkou. Grenier sa fantasticky oprel do lopty, pri pravej žrdi sa zaskvel Forster.

65
    James Forrest si potiahol loptu pred šestnástkou do streleckej listiny a vymyslel zaujímavú strelu, ktorá išla len tesne nad bránku.

64
    Celtic je usadený na útočnej polovici ihriska, defenzíva Rennes ale dobre vykrýva priestory pred šestnástkou.

63
    Akcia Rennes sa neujala podľa predstáv, od svoje bránky môže rozohraáť Fraser Forster.

61
    Po zhruba hodine znova začína odznova, keďže stav je vyrovnaný. Uvidíme kto a či vôbec sa niekto dostane do vedenia.

60
    Žltú kartu dostáva Raphinha (Stade Rennes FC).
    59. Ryan Christie (CEL) - 1:1

59
    Celtic Glasgow dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je RYAN CHRISTIE..
    58. Damien Da Silva (REN)

58
    Celtic získava pokutový kop!

56
    Striedanie v tíme Celtic FC: z ihriska odchádza Mohamed Elyounoussi, prichádza Olivier Ntcham.

55
    Odsonne Edouard nedostihol dlhý pas na krídlo, vhadzovať teda budú môcť futbalisti Rennes.

54
    Rennes do druhého polčasu zvolilo jasnú taktiku a síce neinkasovať. Jeho drží sa preto držia v defenzíve a sú dobre pripravení na akcie Celticu.

52
    Domáci prešli do rýchleho protiútoku, pas do vápna na Nianga úspechom neskončil.

51
    Celtic je znova nasťahovaný na útočnej polovici ihriska, stále sa mu nedarí vymyslieť nič zaujímavejšie.

50
    Scott Brown sa tlačil k hlavičke na malom vápne súpera, center z priameho kopu bol o niečo málo vyšší.

49
    Hatem Abd Elhamed bol faulovaný vedľa šestnástky domáceho celku, Celtic získava priamy kop vo svoj prospech.

48
    Celtic je nasťahovaný na útočnej polovici ihriska, zatiaľ sa mu ale nedarí prejsť do pokutového územia Rennes.

47
    Cez prestávku nestriedal ani jeden tím, takže oba tímy nastupujú v takých zostavách, v akých stretnutie aj začali.

46

45+1

45
    Nadstavuje sa 1 minúta.

44
    Fraser Forster sa poriadne zahral s ohňom, loptu však pred Niangom v poslednej chvíli odkopol.

43
    Fraser Forster vybehol vysoko zo svojej šestnástky, odkopom prerušil pas na Nianga.

42
    Hostia sa držia iba v strede poľa. Starde de Rennes predvádza momentálne veľmi pozornú defenzívu.

41
    Vstúpili sme do posledných minút prvého polčasu. Celtic sa určite bude snažiť vyrovnať.

40
    Center z rohového kopu neskončil nebezpečenstvom, neujala sa ani kontra Rennes.

39
    Celtic chce odpovedať na vedúci gól súpera, získava rohový kop.
    38. M'Baye Niang (REN) - 1:0

38
    Tím Rennes práve strelil gól!
    Fraser Forster spadol po svojej ľavici, M´BAYE NIANG nasmeroval loptu do opačnej strany a domáci idú do vedenia.
    37. Kristoffer Ajer (CEL)

37
    M'Baye Niang padá v šestnástke súpera, sklzom ho dosť zbytočne fauloval Ajer. Veľká šanca pre Rennes na otvorenie skóre.

36
    Žltú kartu dostáva Hamari Traoré (Stade Rennes FC).

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočkáme sa do prestávky gólu?

34
    Ani tentoraz to nevyšlo. Domáci brankár vyskočil najvyššie a dokázal loptu zachytiť v rukaviciach.

33
    Rohový kop pre Celtic, ktorý tak dostal ďalšiu štandardku. Tie dnes ešte na zakončenie nevyužil.

32
    Niang sa nedostal k lopte pred vápnom súpera, včas pred ním odkopol Julien.
    31. Raphinha (REN)

31
    Celtic sa po ľavom krídle dostal až do šestnástky súpera, center z týchto partií ale postrážil gólman Rennes.

30
    Polhodina zatiaľ vyrovnaného stretnutia za nami, ani jeden tím stále nemal šancu, ktorá by jednoznačne volala po góle.

28
    Celtic sa snaží roztiahnuť hru na krídla, nateraz sa tejto snahe Rennes brániť dokáže.

27
    Francúzsky klub je usadený na útočnej polovici ihriska. Ďalej hľadá cestu do úspešného zakončenia.

26
    Rennes predviedlo rýchlu akciu po pravom krídle, po nepresnej prihrávke domáci o loptu prišli.

25
    Flavien Tait padá po strete s dvojicou súperov pred šestnástkou súpera, faul na jeho osobu sa ale nepíska.

24
    Zakončenie z hranice šestnástky nenarobilo problémy gólmanovi Celticu, hostia môžu rozohrávať.

23
    Celtic sa drží na útočnej polovici ihriska, jeho kombinácia nevedia do pokutového územia.

22
    Žltú kartu dostáva Scott Brown (Celtic FC).

20
    Parádny center zľava prešiel cez celé malé vápno, pred prázdnou bránkou minuli loptu hneď traja hráči.

19
    Hráči Rennes to skúšali po ľavom krídle, prihrávka na Nianga pred veľké vápno skončilo zákrokom defenzívy Celticu.

18
    Grenier je už v poriadku a naplno pokračuje v hre. Zapojil sa aj do akcie, získal aut.

17
    Ani ďalší priamy kop nedopadol pre Celtic ideálne, jeho hráči sa ale dostali späť na loptu v strede poľa.

16
    Ďalší priamy kop pre Celtic, tentokrát niekoľko metrov pred vlastnou šestnástkou fauloval Martin.

15
    Na trávniku ostáva Grenier, ktorý má na tvári aj krv. Bude potrebovať ošetrenie.

14
    Grenier si nabehol na center do druhej vlny, jeho hlavička smerovala nad priestor bránky.
    13. Clément Grenier (REN)

13
    Naďalej pokračuje kombinácia Rennes na svojej polovici. Celtic domácim robí problémy vďaka pressingu.

12
    Rennes zakladá ofenzívnu akciu z vlastnej polovici ihriska, lopta sa zatiaľ drží v strede poľa.

11
    Dobrý center sprava zakončoval Edouard, no jeho akrobatický pokus letel nad bránku súpera.

10
    Desať minút za nami. Zatiaľ sme nevideli žiadnu zaujímavejšiu akciu na jednej či druhej strane.

9
    Z priameho kopu nebolo nič. Rennes sa ubránilo a navyše sa pískal ofenzívny faul.

8
    Celtic získal priamy kop. Do šestnástky domácich priletí centrovaná lopta.

6
    Rennes aj Celtic sa snažia byť aktívnymi tímami, zatiaľ si však súperi na seba dávajú pozor.

5
    Ospravedlňte menšie technické problémy. Doposiaľ sa ale nestalo nič zaujímavé.

1
    Favorita v tomto stretnutí hľadať veľmi ťažko, iba tímy sú vyrovnané, a tak sa tešme na kvalitný zápas.

1

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Gnagnon, Da Silva (C), Morel – Bourigeaud, Grenier, Martin, Tait – Raphinha, Niang.
    Náhradníci: Salin – Siebatcheu, Siliki, Camavinga, Del Castillo, Gelin, Hunou.

Celtic FC: Forster – Elhamed, Ajer, Jullien, Bolingoli-Mbombo – S. Brown (C), C. McGregor – Forrest, R. Christie, M. Elyounoussi – Edouard.
    Náhradníci: C. Gordon – Bayo, Bauer, Hayes, Morgan, Rogic, Ntcham..

Stade Rennes FC

Francúzsky tím vyhral prvé tri kolá Ligue 1, dokonca porazil PSG, avšak potom nestačil na Nice a naposledy remizoval s Brestom. Aj tak sa nachádza na druhom mieste tabuľky. Okrem toho prehral s PSG Trophée des Champions. V skupine Európskej ligy ho okrem Celticu čakajú aj Lazio Rím a CFR Kluž.

Celtic FC

Škótsky majster začínal v prvom predkole Európskej ligy. Najskôr prešiel cez Sarajevo, následne aj estónsky tím Nõmme Kalju, lenže neskôr mu vystavil stopku CFR Kluž. Aj preto je nesmierne zaujímavé, že tieto dva kluby sa stretnú spolu v skupine EL. Kluž padla vo štvrtom predkole LM so Slaviou Praha. Celtic v domácej súťaži v tejto sezóne vyhral všetkých prvých päť kôl a so skóre 18:3 je na prvom mieste tabuľky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.