Čierna Hora – Poľsko 0:3 (kon.) | Slovensko – Belgicko sk 0:3 (kon.)
23 20 15
Belgicko
3
25 25 25
Utorok 17.09.2019, 20:40 • Lotto Arena, Antverpy (Belgicko) • Majstrovstvá Európy muži • Skupina B

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužské reprezentácie Slovenska a Belgicka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:30.

Po ženskom európskom šampionáte je na programe aj ten mužský a aj toto podujatie bude s účasťou Slovenska. Naša mužská reprezentácia už stihla odohrať tri stretnutia a zatiaľ sa nachádza na postupovom treťom mieste.

Kľúčové z hľadiska postupu boli hlavne prvé dve vystúpenia. Na úvod sme si poradili so Španielskom, ale napokon z toho bola ešte poriadna päťsetová dráma, keď sme stratili vedenie 2:0 a tak aj jeden bod. Dôležité však bolo, že sme Španielov zdolali. Našim druhým súperom potom bol súper z kategórie tých ľahších, konkrétne Rakúsko. Prvý set ale získal náš súper a tak sme si opäť spravili menšie komplikácie v ceste za víťazstvom. Našťastie sme získali tri sety v rade a to znamenalo trojbodový zápis do tabuľky.

Posledný zápas sme odohrali proti Srbsku, ktoré patrí medzi hlavných favoritov celého šampionátu. Úvod prvého setu nám vychádzal veľmi dobre, boli sme vždy vo vedení a súper musel doťahovať. Napokon nám však Srbsko bodovo odskočilo a pohodlne dotiahlo set do víťazného konca. Zvyšné dva sety sa už niesli v réžii favorita, aj keď v závere tohto tretieho to ešte vyzeralo, žeby sme mohli o ten zisk aspoň jedného setu zabojovať.

Predposledný súper v základnej skupine bude Belgicko. Domáca reprezentácia takisto patrí k popredným európskym tímom, čo dokázala v zápasoch, keď zdolala Nemecko 3:2 a bez straty setu si poradila so Španielskom a Rakúskom.

Čo sa týka vzájomných zápasov, tak tieto dve reprezentácie sa už dostatočne poznajú. Za posledných 9 rokov sme si sily zmerali až 12-krát. No a práve posledný zápas sme dokázali vyhrať 3:1 na sety v zlatej európskej lige. Belgicko nám teda má čo vracať, my však verme, že opäť favorita prekvapíme a pripíšeme si do tabuľky ďalšie body. Sledujte náš online prenos!

Slovensko: Michalovič, Kriško, Mačuha, Palgut, Ondrovič, Lux, Vitko, Patak, Ihnat, Krajčovič, Zaťko, Kováč, Gavenda, Firkal

Belgicko: Van Den Dries, Tuerlinckx, Deroo, D' Hulst, Grobelny, Stuer, Van de Velde, Van de Voorde, Ribbens, Cosemans, Valkiers, Rousseaux, Baetens, Coolman

Rozhodca: Dobromir Dobrev (Bulharsko), Erdal Akinci (Turecko)

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Našu mužskú reprezentáciu čaká štvrté vystúpenie v základnej skupine a opäť nás čaká súper ťažšieho kalibru, konkrétne domáca reprezentácia Belgicka, ktorá nám má čo vracať, keďže práve posledný zápas sme dokázali vyhrať 3:1 na sety v zlatej európskej lige. My teda verme, že uvidíme zaujímavé stretnutie a že sa našim chlapcom podarí zabojovať aj o prípadné body do tabuľky. Stretnutie v Lotto Aréne sa už čoskoro začne, znova sa vám prihlásime tesne pred prvým setom!

Začiatok zápasu sa troška posunie, keďže predchádzajúce stretnutie trvalo dlhšie.

Oba reprezentačné celky sú už s rozhodcami zápasu na palubovke, na rad ešte prídu štátne hymny oboch krajín a po nich sa už môže rozbehnúť prvý set! Prajem príjemný športový zážitok.

0:0

0:1
    Na úvod stretnutia sme mali servis, Patak ho však pokazil a bod získava Belgicko zadarmo.

1:1
    Dlhšiu výmenu zvládlo lepšie Slovensko, zrodil sa náš prvý bod v tomto stretnutí.

2:1
    Slovensko získava druhý bod v rade a tak sa ujímame vedenia.

2:2
    Belgicko rýchlo odpovedá po presnom smeči.

3:2
    Súper hral na sieti a tak ideme opäť do vedenia o jeden bod.

3:3
    Bod získává Belgicko.

4:3
    Opäť sa nám darí ísť do vedenia po presnom smeči.

4:4
    Teraz na sieti bolo úspešnejšie Belgicko, 4:4 v prvom sete!

5:4
    Bod získává Slovensko.

6:4
    Získavame druhý bod v rade a tak sme vo vedení 6:4.

6:5
    Belgicko predviedlo úspešnú defenzívu a znižuje na rozdiel jedného bodu.

7:5
    Ale znova sa vraciame do vedenia o dva body, je to vďaka našej presnej defenzíve.

7:6

8:6
    Stále si dokážeme udržať dvojbodové vedenie.

8:7
    Rýchla odpoveď Belgicka na príjme.

8:8
    Na sieti súper pretlačil loptu na našu stranu.

9:8

9:9
    Belgicku sa opäť podarilo vyrovnať, keď výborne preplo z defenzívy do ofenzívy.

10:9

10:10
    Súper znova vyrovnáva po presnom smeči.

10:11
    Jedenásty bod Belgicka v prvom sete.

10:12
    Druhý bod v rade pre nášho súpera a tak budeme musieť doťahovať.

11:12

11:13
    Pokazený servis Slovenska, súper znova odskakuje na dva body.

12:13

12:14
    Znova sme pokazili servis a tak sme tento bod Belgicku opäť darovali.

13:14
    Znižujeme na rozdiel jedného bodu.

14:14
    Ihneď sa nám vďaka servisu podarilo vyrovnať.

14:15

14:16
    Je tu dvojbodová šnúra Belgicka.

15:16
    Opäť však znižujeme na rozdiel jedného bodu, vyzerá to na dramatický prvý set.

15:17

15:18
    Súper nám odskakuje na rozdiel troch bodov, je to zatiaľ najvyšší rozdiel v skóre.

15:18
    Oddychový čas Slovensko.

16:18
    Po oddychovom čase bodujeme, blíži sa koncovka prvého setu.

17:18
    Tento bod sme si doslova vydreli, ale na sieti sme loptu pretlačili na stranu súpera.

17:18
    Oddychový čas Belgicko.

17:19
    Belgicko boduje po svojom oddychovom čase a snaží sa opäť navýšiť svoje vedenie.

17:20
    Dvadsiaty bod súpera v prvom sete, znova je tu rozdiel troch bodov.

17:21
    Slovenský blok smeroval len do autu.

17:21

18:21
    Ešte bojujeme v prvom sete a znižujeme bodový rozdiel na troch bodov.

18:21
    Challenge si berie náš tréner!

19:21
    Lopta dopadla na čiaru a tak tento bod je náš!

20:21
    Parádny trojblok Slovenska, znižujeme na rozdiel jedného bodu a ešte to môže byť dráma v prvom sete.

20:21

21:21
    Ďalší presný blok Slovenska na sieti, je vyrovnané 21:21!

22:21
    Prešlap súpera, trvá naša bodová šnúra ďalej a ideme po dobrom servise do vedenia!

22:22
    Kriško chyboval na podaní, koční sa naša bodová šnúra a v závere prvého polčasu tu je vyrovnaný stav.

23:22
    Súpera sme do vedenia nepustili, jedna lopta nás delí od získania setbalu.

23:23
    Znova sme však pokazili svoj servis, 23:23 v prvom sete!

23:24
    Prvý setbal v zápase tak získava Belgicko, náš blok na sieti nebol úspešný.

23:25
    Belgicko esom ukončilo prvý set, ktorý vyhráva pomerom 25:23!

Škoda prvého setu pre naše farby. Predviedli sme skvelý záver, spravili sme šnúru piatich bodov a razom celé skóre otočilo a boli sme aj blízko k setbalu. Ten však napokon získalo Belgicko a ihneď ho aj využilo. Ukázali sme ale, že favorita vieme potrápiť a ešte sme dnes určite nepovedali posledné slovo.

0:0
    Začal sa druhý set.

1:0
    Deroo zahájil servisom druhý polčas, ale pokazil a tak to je bod pre Slovensko.

1:1
    Prvý bod Belgicka v druhom polčase.

1:2
    Krajčovičov smeč bol úspešne zablokovaný, súper získava druhý bod v rade.

2:2
    Dotyk na sieti nášho dnešného súpera, 2:2 v druhom sete.

3:2
    Výborný blok Slovenska, ideme druhýkrát v druhom sete do vedenia o jeden bod.

3:3

3:4
    Druhý bod v rade pre domácich, ktorí sa postarali na sieti o presný blok.

3:5
    Prehrávam o dva body, súper ťažil z dobrého servisu.

3:5
    Challeng si berie slovenský tréner!

4:5
    A dobre spravil! Bod je prisúdený nám.

4:6
    Ale znova ide Belgicko do vedenia o dva body.

4:7
    Skvelý blok súpera na sieti, súper nám odskakuje na tri body.

5:7

6:7
    Druhý bod v rade pre Slovensko, znižujeme na rozdiel jedného bodu.

6:8
    Ďalší skvelý blok súpera na sieti, Belgicko tak vyhráva v druhom sete o dva body.

7:8
    Ondrovič odpovedá rovnakým spôsobom, znížené na rozdiel jedného bodu.

7:9
    A toto je presný smeč súpera po pripravenom útoku.

8:9
    Znova znižujeme na rozdiel jedného bodu.

8:10
    Desiaty bod Belgicka v druhom sete, čím znova odskakuje na rozdiel dvoch bodov.

8:11
    Šťastný blok Belgicka na sieti, prehrávame o tri body.

8:12
    Dovoľujeme súperovi ísť do bodového trháku a Belgicko navyšuje svoje vedenie ďalej.

8:12

8:13
    Po našom oddychovom čase pokračuje bodová šnúra súpera.

9:13
    Konečne sme zastavili bodovú šnúru súpera a znižujeme na rozdiel štyroch bodov v druhom sete.

9:14
    Tuerlinckx sa postaral o presnú smeč a nedovolil nám tak ísť do bodovej šnúry.

10:14
    Desiaty bod Slovenska v druhom sete.

11:14
    Kováš stál na konci nášho úspešného útoku.

11:15
    Škoda, smeč súpera išiel do autu po našom tesnom bloku.

11:16
    Na sieti úspešnejší súper, ktorý je znova vo vedení o päť bodov!

11:16

11:17

12:17
    Úspešný prechod Slovenska do útoku, súper je však stále v dostatočnom vedení.

12:17
    Challenge si berie Belgicko!

12:18
    A dobre urobili, bod im bude napokon prisúdený!

13:18
    Je tu náš trinásty bod v druhom sete po zakončení Gavendu.

13:19
    Tesný aut po našom bloku, bod pre súpera, ktorý už ovládla druhý set.

14:19

15:19
    Tak toto bola veľmi dlhá výmena, bod napokon získava Slovensko a znížili sme na rozdiel štyroch bodov.

15:20
    Dvadsiaty bod Belgicka v druhom polčase, jeho dianie sa pomaly blíži k záveru.

16:20
    Ďalšia dlhšia výmena, po chybe súpera získavame tento bod.

16:21
    Momentálne sledujeme na palubovke pekný výmeny, toto je však bod pre súpera.

17:21

18:21
    Druhý bod v rade pre Slovensko, žeby sme ešte druhý set zdramatizovali?

18:21

19:21

19:22
    Súper úspešne zahral na sieti a je blízko ku ukončeniu druhého setu.

19:23
    Druhý bod v rade pre Belgicko.

20:23
    Dvadsiaty bod Slovenska v druhom sete.

20:24
    Štyri setbaly pre Belgicko v druhom sete!

20:25
    Hneď pri prvom pokuse je Belgicko úspešné, druhý set sme zakončili našou chybou a súper v ňom vyhráva 25:20!

V druhom sete už bolo Belgicko lepšie a k ničomu výraznému nás nepustilo. Miestami však bolo určite vidieť, že sa s Belgickom dá hrať a my teda verme, že tretí set nebude tým posledným v tomto zápase.

0:0
    Začal sa tretí set.

0:1
    Belgicko vstupuje úspešne do tretieho setu, keď na sieti pretlačilo loptu na našu stranu.

1:1
    Patak sa po presnom smeči postaral o náš prvý bod v treťom sete.

1:2

1:3
    Druhý bod pre Belgicko v rade, čím prehrávame o dva body.

2:3
    Kriško úspešný na smeči, znižuje na rozdiel jedného bodu.

2:4
    Belgicko znova odskakuje na rozdiel dvoch bodov.

2:5
    Ďalší náš smeč do autu, opäť druhý bod v rade pre nášho súpera.

3:5
    Toto bola dobrá lopta z našej strany, potvrdil to aj challenge!

3:6

4:6
    Znížené na rozdiel dvoch bodov z našej strany.

4:7
    Je tu však naša technická chyba, do bodovej šnúry v tomto prípade nepôjdeme.

5:7
    Rýchlo však presným smečom odpovdá Kováč, Rousseaux schytal od neho nepríjemný zásah do tváre.

5:8
    Belgicko vyhráva v treťom sete o tri body.

5:9
    No a už to je o štyri, Belgicko si pomohlo dobre pripraveným servisom.

5:10
    Do vedenia o päť bodov ide Belgicko, keď na sieti Tuerlinckx vytiahol presný blok.

5:11
    Pokračuje bodová šnúra súpera a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že tretí set bude ten posledný v tomto zápase.

5:11

5:12
    Po našom oddychovom čase prichádza náskok Belgicka o sedem bodov.

5:13
    O osem, na sieti sa nám opäť nedarilo a nič nám nevychádza tak, ako by sme chceli.

6:13

6:14
    Belgicko sa ihneď vracia späť do vedenia o osem bodov.

6:15
    Páska teraz pomohla pri servise Belgicku, zrodil sa tak jeho ďalší bod.

6:15

6:16
    Po našom oddychovom čase prišiel skvelý útok Belgicka a tak aj jeho ďalší bod.

7:16
    Po dlhšej dobe bodujeme aj my po zásluhe Pataka.

7:17

7:18
    Súper pretlačil loptu cez pásku na našu stranu a vyhráva o jedenásť bodov.

8:18

8:19
    Belgicko úspešné na príjme a pomaly sa tento zápas stane minulosťou.

8:20
    Dvadsiaty bod Belgicka v treťom sete.

9:20

9:21
    Súper znova úspešný na príjme.

10:21
    Získavame náš deisaty bod v treťom sete.

11:21
    Druhý bod v rade pre Slovensko.

11:22
    Dve lopty delia Belgicko od získania mečbalu.

12:22

13:22
    Druhý bod Slovenska v rade.

13:23
    Naša chyba na podaní a tak sme tento bod Belgicku darovali.

14:23
    Presný blok Slovenska na sieti.

14:24
    Prvý mečbal v tomto zápase pre Belgicko!

15:24
    Ten sa nám vďaka Gavendovi podarilo odvrátiť.

15:25
    Na druhý pokus je už Belgicko úspešné a tak vyhráva tretí set pomerom 25:20 a tak vyhráva aj celé toto stretnutie!

Koniec zápasu

Tretí set už bol v jasnej réžii Belgicka, ku koncu sa nám už len podarilo trocha upraviť konečný výsledok. Takže ani proti druhému favoritovi v skupine sme nezískali ani set, pri tom prvom sme však k tomu mali veľmi blízko. Zajtra nás čaká súboj proti Nemecku, kde sa očakáva o čosi vyrovnanejší súboj, ale znova v ňom bude favoritom náš súper.

To je už z toho prenosu všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (22:09:31)