Nashville – Florida 6:3 (kon.) | Washington – Chicago 4:3 (po pr.) | Montreal – NJ Devils 4:2 (kon.)
NJ Devils – Boston 4:3 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 1:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 5:4 (po pr.)
Dallas – St. Louis 0:2 (kon.) | Nashville – Florida 1:0 (kon.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 2:0 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 1:3 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Vancouver Canucks
cz Utorok 17.09.2019, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, MacDonald, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Bennett, Backlund, Frolík – Lucic, Ryan, Pelletier – Rinaldo, Gawdin, Smith-Pelly

Vancouver Canucks: Bachman (Kielly) – Fantenberg, Biega, Eliot, Blujus, Stecher, Woo – Schaller, Beagle, Virtanen – Keppen, Motte, Graovac – Baertschi, Perron, MacEwen – Perron, Hamilton, Bancks – Camper.

00:01

02:28
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Glenn Gawdin – 2 min., hákování).

02:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., naražení zezadu).

03:17
    Nahozený puk za branku Canucks, domácí ho vybojovali zpět a mohou zaútočit.

03:57
    Hanifin (Calgary) vypálil z levé strany, Bachman chytá a přerušuje hru.

04:32
    Boucher (Vancouver) pouze nahazuje puk do útočného pásma, tam získávají puk domácí.

05:02
    Bennett (Calgary) šikovným bekhendem, z otočky, prověřil Bachmana v brance Vancouveru.

05:56
    Vancouveru se zatím nedaří přechod přes střední pásmo, domácí tam získávají spoustu puků.

07:30
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JOHNNY GAUDREAU střelou od levého mantinelu trochu nachytal gólmana Bachmana, který střelu do růžku nedokázal lapačkou pokrýt a domácí se ujímají vedení. Asistence: TJ Brodie a Elias Lindholm.
    07:30 Johnny GAUDREAU - 1:0

08:40
    Calgary je při chuti a hosté jsou pod tlakem, nyní se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:52
    Střelu Bennetta Bachman chytá a přerušuje hru, vhazuje se po jeho levačce.

10:20
    Vhazování po levici Bachmana, puk získávají hosté, kteří ho dostávají alespoň z vlastní třetiny.

11:10
    Backlund se nedostal k puku ve třetině Winnipegu a hned poté otáčí směrem k vlastní střídačce.

11:40
    Calgary má na ledě svou elitní formaci a Giordano si nyní sjel blíže k brance, vypálil, ale Bachman chytá a přerušuje hru.

12:29
    David Rittich (Calgary) se nyní musel otáčet ve své brance, při útočné akci Canucks.

12:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ethan Keppen – 2 min., hákování).

12:55
    Calgary v útočném pásmu, přidají domácí druhý gól při přesilové hře?

13:22
    Střelu Giordana, z pravé strany, přizvedl jeden z bránících hráčů, puk skončil v hledišti.

13:38
    Vancouver dostává puk ze třetiny, David Rittich pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

14:29

16:27
    Závar před brankou Canucks, odkud se ale puk odrazil do rohu, hosté dostávají puk ze třetiny.

17:39
    Calgary má puk, domácí ho posouvají do středního pásma a odchází střídat.

18:16
    Lucic (Calgary) zachytil puk na útočné modré, přihrál Ryanovi, který vypálil, Bachman sráží střelu nad branku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Calgary se po levé straně tlačí do útočného pásma.

19:31
    David Rittich (Calgary) má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině domácích.

20:00

Je za námi první třetiny, která jednoznačně vyšla lépe domácím. A to nejen kvůli tomu, že Calgary vede o gól, díky přesné trefě Gaudreaua. Vancouver se dostával do zakončení sporadicky, naproti tomu gólman Bachman měl plno práce s valícími se útoky domácích Flames.

Další třetina začne přibližně v 4:08.

20:01

20:28
    Domácí elitní formace vtrhla do druhé třetiny, střelecký pokus si připisuje Giordano i Gaudreau.

21:00
    Michael Frolík (Calgary) v dobré pozici nezaskočil Bachmana, ale byla to velmi dobrá střela zápěstím.

21:28
    Dvakrát nyní domácí vyhodili puk až na zakázané uvolnění, vhazuje se před Rittichem.

22:01
    Bachman (Vancouver) znovu přerušuje hru, tentokrát po střele Smitha-Pellyho, z pravé strany.

22:56
    Bennett (Calgary) byl zasažen do tváře nahozeným pukem, ale není to nic vážného, Bennett se z toho v poklidu dostal.

23:17
    Nepříjemná tečovaná střela nepřekvapila Davida Ritticha v brance Calgary.

23:55
    Nahozený puk za branku Vancouveru, domácí o něj svádí urputnou bitvu.

24:22
    Nakonec jsou domácí úspěšnější a rychle i prostřídali... jenže nakonec nešla na Bachmana jediná střela.

25:02
    Střelu Smitha-Pellyho (Calgary) již ale musel Bachman likvidovat, domácí forvard vypálil z levé strany, z ostrého úhlu.

25:58
    Hamonic (Calgary) zakončil přečíslení domácích tři na dva střelou z pravé strany, kterou Bachman srazil vysoko nad branku.

27:22
    Po střele Pelletiera (Calgary) přerušuje Bachman hru.

27:44
    Vancouver se nyní udržel v útočném pásmu, David Rittich likviduje dvě střela z levé strany.

28:18
    A hosté se znovu dokázali natlačit do třetiny soupeře, domácí je ale nepouští v podstatě od mantinelu.

29:17
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., podrážení).

29:50
    Calgary v útočném pásmu, domácím se ale zatím nedaří rozestavět se do přesilovkového vzorce.

30:10
    A ani se jim to v tuto chvíli nepodaří, protože hosté vyhazují puk ze třetiny.

30:25
    Giordano (Calgary) vyzkoušel pozornost Bachmana, ten chytá a přerušuje hru.

31:17

32:10
    Calgary v útočném pásmu, nepřesné nahozené od modré, puk získávají hosté.

32:40
    Bachman (Vancouver) vyráží střelu od modré, vzápětí ale bleskově holí odpaluje puk pryč ze třetiny.

32:43
    Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází David Rittich, přichází Cam Talbot.

33:00
    Český gólman v brance Calgary odvedl dobrý výkon, byť tolik zákroku, jako jeho protějšek v brance Canucks, neměl.. každopádně čisté konto se počítá.

34:49
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté.

34:57
    Sam Bennett vypíchl kotouč v rohu přímo na MICHAELA FROLÍKA, který si sjel k brance a střelou nad rameno nedal brankáři šanci. Asistence: Sam Bennett.
    34:57 Michael FROLÍK - 2:0

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny a domácí pravděpodobně i tuto třetinu vyhrají.

39:21
    Vhazování ve třetině Calgary, Talbot následně pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

40:00

Také druhá třetina končí těsným vítězstvím Calgary, které je přece jenom lepší, než Vancouver a nebýt několika dobrých zákroků hostujícího gólmana, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší.

Další třetina začne přibližně v 4:59.

40:01

40:35
    Zakázané uvolnění Vancouveru, hra se stěhuje před branku Canucks.

41:10
    Vancouver se dostává ze třetiny, ale při přechodu přes červenou čáru hosté přichází o puk.

41:39
    Hra přerušena, další vhazování ve třetině Vancouveru.

42:50
    Ofsajd Vancouveru, vhazování ve střední třetině.

43:04
    Lindholm zachytil rozehrávku Vancouveru a domácí útočí.

43:40
    Jenže nic z toho nevytěžili, Vancouver vyvezl puk a hosté odchází střídat, následují je i domácí.

45:03
    Vancouver právě vstřelil branku!
    MITCH ELLIOT možná trochu překvapil Talbota v brance Calgary, kterému ne příliš tvrdá střela od modré propadla mezi betony do branky. Asistence: Wacey Hamilton.
    45:03 Mitch ELLIOT - 2:1

46:06
    Calgary v útočném pásmu, je to ale o souboji za brankou Bachmana, kde puk nakonec získali hosté.

47:02
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

47:29
    Milan Lucic (Calgary) si sjel od pravého mantinelu blíž k brance, vypálil a puk skončil na boční síti!

49:06
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Monahan – 2 min., hákování).

49:35
    Calgary vyhazuje puk ze třetiny a domácí střídají.

50:04
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí se brání při vyloučení Monahana a zatím velmi úspěšně.

50:30
    Další puk míří ze třetiny Calgary, Vancouver to musí zkoušet znovu.

51:06

51:23
    Vancouver se již v plném počtu hráčů na ledě drží v útočném pásmu.

52:20
    Domácí napadají v útočném pásmu, velmi dobrý pohyb hráčů Calgary.

53:17

53:54
    Calgary v útočném pásmu, jeden z domácích borců upadl v rohu, po souboji s obráncem Canucks, ale sudí nepíská, hraje se dál.

54:47
    Monahan (Calgary) udržel útočné pásmo, ale nakonec domácí ani nevystřelili a hosté dostávají puk ze třetiny.

55:41
    No, tak ani tento gól si Talbot za rámeček rozhodně nedá... Domácí ztratili puk ve středním pásmu, ten získal JAKE VIRTNANEN, který si najel po pravé straně až před branku, kde střelou nad vyrážečku překonává domácího gólmana. Bez asistence.
    55:41 Jake VIRTNANEN - 2:2

56:53
    Gaudreau posílá dlouhý pas do třetiny soupeře.

57:08
    Brodie zachytil pas na pravém křídle a domácí mohou zaútočit.

57:21
    Dělovku Brodieho, od modré, z pravé strany, nechtěně zastavil Gaudreau.

57:38
    A Giordano (Calgary) nyní trefuje z levé strany horní tyčku branky Vancouveru, to byla velká šance domácích.

58:11
    Hamilton (Vancouver) vyhazuje puk ze třetiny poté, co si domácí vytvořili velký tlak.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a vypadá to, že zápas půjde do prodloužení.

60:00

Je to tak, šedesát minut zápas nerozhodlo, hosté dokázali v poslední části smazat dvoubrankovou ztrátu a vynutit si tak minimálně prodloužení.

60:01

60:20
    Střela Gaudreaua (Calgary) sražena do rohu, domácí udrželi puk.

60:35
    Monahan (Calgary) mohl rozhodnout, ale z levé strany míjí odkrytou branku.

61:07
    Brodie s pukem v útočném pásmu, hosté ho ale dokázali vytlačit za modrou čáru.

61:32
    JAKE VIRTNANEN si podruhé v zápase vychutnal Talbota, tentokrát si s pukem najel z levé strany před branku, měl dost času zamířit, tak poslal puk přímo do vzdálenějšího růžku... to se dalo těžko chytat. Bez asistence.
    61:32 Jake VIRTNANEN - 2:3

Utkání tak končí vítězstvím Vancouveru, což by po dvou třetinách řekl asi málokdo... hosté tahali za kratší provaz, Calgary mělo zápas pevně v rukách, ale pak přišlo zaváhání Talbota, který pustil střelu od modré a to byl asi spouštěč velkého obratu. Vancouver poté v závěru třetí třetiny vyrovnal Virtanenem a byť v prodloužení měli šanci domácí, byli to hosté, kdo se nakonec dočkal rozhodující trefy.

Dnešní utkání sledovalo 17 465 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:50:49)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 8. Gaudreau (Brodie, Lindholm), 35. Frolík (Bennett) – 46. Elliot (Hamilton), 56. Virtnanen, 62. Virtnanen

Calgary Flames: Rittich (33. Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, MacDonald, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Bennett, Backlund, Frolík – Lucic, Ryan, Pelletier – Rinaldo, Gawdin, Smith-Pelly

Rozhodca: Meier, Schlenker – Baker, Rody

Diváci: 17 465