Inter – Slavia 1:1 (kon.) | Lyon – Zenit 1:1 (kon.) | Neapol – Liverpool 2:0 (kon.)
Salzburg – Genk 6:2 (kon.) | Dortmund – Barcelona 0:0 (kon.) | Benfica – Lipsko 1:2 (kon.)
Chelsea – Valencia 0:1 (kon.) | Amsterdam – Lille 3:0 (kon.)
Inter Miláno
1:1 (0:0)
SK Slavia Praha
Utorok 17.09.2019, 18:55 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Miláno (Taliansko) • Liga majstrov • Skupina F

Skončilo sa toto stretnutie na San Sire a môžme povedať, že sa zrodilo prvé menšie prekvapenie v novom ročníku Ligy majstrov. Český majster Slavia Praha si odváža z Talianska jeden bod a veľa nechýbalo, aby to bolo aj všetky tri. Český celok sa ujal v 63. minúte vedenia gólom Olayinku a dlho potom domácich Slavia k ničomu nepúšťala. Inter však zabral naplno v závere druhého polčasu a v nadstavenom čase sa Barella postaral o vyrovnanie 1:1!

Slavia Praha sa tak nemá za čo hanbiť, ukázala, že s ňou treba v základnej skupine počítať. Uvidíme, či český majster ešte dokáže na tento výkon ďalej nadviazať.

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (20:56:59)

90+8
    90+7. Romelu Lukaku (INM)

90+7
    Zmeniť sa to ale snažil Sensi! Domáci futbalista centroval do pokutového územia súpera, ku gólovej hlavičke sa dostal Lukaku a Kolář výborným zákrokom zachránil bod pre Slaviu!

90+6
    Práve trrval dlhší tlak domácich, ale hostia ho ustáli a ten jeden bod do tabuľky sa už zdá byť reálny.

90+4
    Ako som spomínal, nejaký ten čas ešte ostáva a stále to je otvorené na oboch stranách. Uvidíme, či ešte niekto pôjde do ofenzívneho rizika.

90+2
    Inter dal gól!
    Tak to je veľká smola pre českého majstra! Ako začal plynúť nadstavený čas, tak sa domácemu Interu podarilo vyrovnať a ešte ostáva pár minút, ktoré budú veľmi dôležité. Domáci zahrávali priamy kop, k lopte sa postavil Sensi a napálil ju do brvna, k odrazenej lopte sa však potom dostal NICOLÓ BARELLA a presnou strelou v pokutovom území prekonáva Kolářa – 1:1!
    Nicoló Barella (INM) - 1:1

90+1
    Žltú kartu dostáva Tomáš Souček (SK Slavia Praha).

90
    Tak to je málo vídaný jav, až 8 minút sa nadstavuje v druhom polčase!

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Určite sa však ešte bude niečo nadstavovať, Slavia je čoraz bližšie k víťazstvu.

88
    Slavia sa dlhšia musela brániť pred svojim pokutovým územím, čo však zvládla a už vyváža loptu do bezpečia.

87
    Český majster sa už teraz musí brániť, ale svoje defenzívne povinnosti si plní výborne, v prípade zaváhania stojí v bráne pevná skala menom Kolář.

86
    Stále platí, že po tom inkasovanom góle sa Inter nedostal do žiadnej vyloženej šance. Práve naopak, dianie na ihrisku má pod kontrolou pražská Slávia.

85
    Striedanie v tíme SK Slavia Praha: z ihriska odchádza Peter Olayinka, prichádza Lukáš Provod.

83
    Žltú kartu dostáva Matteo Politano (Inter Miláno).
    82. Abdalláh Júsuf Hilál (SLA)

82
    Slavia tak drží loptu na svojich kopačkách a už len veľmi málo ju delí od zisku troch bodov z tohto stretnutia, čo by bolo určite senzáciou.

81
    Domáci sa po strate lopty snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, ale často sa to končí nedovoleným zákrokom ako tomu je aj v tomto prípade.

Miroslav Revaj

Góly: 90+2. Barella – 63. Olayinka

Karty:   55. Asamoah (INM), 66. Lautaro Martínez (INM), 83. Politano (INM) – 40. Hovorka (SLA), 90+1. T. Souček (SLA)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:18.
    Inter Miláno: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar – Candreva (49. Lazaro), Sensi, Brozović (71. Barella), Gagliardini, Asamoah – Lautaro Martínez (72. Politano), R. Lukaku.
    Náhradníci: D. Padelli – Godín, Alexis Sánchez, Vecino, Politano, Lazaro, Barella.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C), Hušbauer – Masopust (79. Júsuf Hilál), Traoré (60. Zelený), Stanciu – Olayinka (85. Provod).
    Náhradníci: Markovič – Tecl, Zelený, Provod, Milan Škoda, Frydrych, Júsuf Hilál.

Rozhodca: Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli – Amaury Delerue(všetci Francúzsko)