Bohemians – Black Angels 8:4 (kon.) | Liberec – Ostrava 4:3 (kon.) | Otrokovice – Sparta 1:3 (kon.)
Chodov – Hattrick Brno 13:5 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
ACEMA Sparta Praha
cz Nedeľa 15.09.2019, 18:00 • Městská hala Otrokovice • Livesport Superliga (CZ) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sparta měla velmi podařenou minulou sezónu, kdy velmi dlouho vedla tabulku nejvyšší soutěže a na všechny protivníky se dívala z prvního stupínku. Nakonec skončila po základní části na druhé pozici, i když dosáhla 63 bodů jako Mladá Boleslav, která skončila první díky lepšímu skóre.
    Sparta následně prošla čtvrtfinálem, kde vyřadila Fšb Bohemians. Nicméně jejich cesta v play off najednou skončila v semifinále, kde je hladce vyřadily Vítkovice (0:4 na zápasy).

Ambiciózní Otrokovice mají i pro novou sezónu ty nejvyšší cíle. V minulé sezóně se jim podařilo dostat do play off, ale ve čtvrtfinále hladce vypadly 0:4 na zápasy s Mladou Boleslaví. Otrokovičtí sází zejména na svou domácí palubovku a dá se očekávat i větší divácká kulisa.

HU-FA Panthers Otrokovice

00:01

00:13
    Milan Garčar se dostal do první střelecké možnosti z větší dálky, minul branku.

01:35
    Pantheři začali opatrně a kombinují v uctivé vzdálenosti od branky svého soka.

01:50
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je JAKUB HAŠA, který svou brankou otevírá brankový účet dnešního střetnutí. Asistence: František Vykopal.

02:15
    Rychlý brejk, kdy z levé strany pálil Petr Koláčný a míjí levou tyčku branky Martina Beneše.

03:36
    Sparta se snaží aktivně napadat, ale zatím hraje jejich soupeř, který má více míček pod svou kontrolou od úvodních minut.

04:28
    František Vykopal se pokoušel o překvapení Beneše z levé strany, ale přestřelil branku.

05:21
    Otrokovická městská hala je slušně zaplněná a povzbuzují své svěřence, kteří začali hodně aktivně a tlačí se směrem na branku Sparty.

05:52
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Denis Zimmer – 2 min., Nedovolené vrážení).

06:37
    Ihned od začátku oslabení čelí otrokovičtí kombinačnímu tlaku ze strany Sparty.

07:07
    Rychlé přihrávky Sparty motají hlavy obráncům Otrokovic, ale zatím z toho není žádná nebezpečná střela.

07:40
    Otrokovice se dostaly do protiútoku a vytvořily si zajímavé zakončení, které však nekončí jejich druhou brankou.

07:59
    Domácí zvládají své první oslabení na jedničku a stále drží jednobrankový náskok!

09:11
    Hostující celek začíná býtv posledních minutách více na míčku. Respektive od své přesilové hry mají více ze hry.

09:56
    Radovan Michaljovič vykopává střelu od levého mantinelu.

10:22
    Jakub Haša dobře vedl míček po pravé straně. S ním se dostal až za branku, odkud přihrával před branku, kde na malou chvíli zívala prázdná branka. Nicméně k dorážce se nikdo z dalších domácích nedostal.

12:13
    Po souboji v rohu palubovky je míček přisouzen Spartě, která bude rozehrávat.

13:01
    Zatím je to hodně taktická a vyrovnaná bitva. Oba celky si pevně stráží svou defenzívu.

13:30
    Jakub Burian vyloučen za hrubost a i Otrokovice mají k dispozici svou první přesilovku.

13:58
    Lukáš Pešat neudržel míček v kombinaci a do úniku se dostal Lukáš Ujhelyi, kterého na poslední chvíli dokázal Pešat ještě v zakončení rozhodit a ten zakončuje hodně mimo!

14:45
    Přesilovka Otrokovic nám zatím nepřináší žádnou střelbu na branku.

15:06
    O změnu se pokoušel Lukáš Kvapil, který však přestřelil hodně vysoko branku Martina Beneše.

15:40
    Nedovolený zákrok od Szwedy a Sparta bude mít k dispozici trestné střílení!

15:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky z trestného střílení je RADIM KŘENEK, který mazácky navedl míček na pravou stranu a přesně zakončil do sítě.
    15:40 Radim KŘENEK - 1:1

17:16
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Josef Juha – 2 min., Hrubost).

18:06
    Přesilovka Otrokovicím dlouho nevydržela a uvidíme hru čtyři na čtyři. Vyloučeným hráčem je Štěpán Kostolány za nedovolené vrážení.

19:02
    Sparta u míčku, která se v poslední probíhající minutě pokouší o vedoucí branku!

20:00

První třetina nám přinesla spíše taktickou bitvu. Jako první se do vedení dostali domácí. V závěru třetiny se k vyrovnání dostala Sparta z trestného střílení. Sparta zlepšila ve druhé polovině první třetiny svůj pohyb a hru s míčkem. Otrokovice zatím důstojně drží krok se svým soupeřem, který v základní části zažil parádní jízdu.

Střely na branku po první třetině: 5:5!

20:01

21:09
    ACEMA se ihned po zahájení druhé třetiny dostává poprvé v zápase do vedení. Autorem branky je MATYÁŠ VELC. Asistence: Matěj Čermák.
    21:09 Matyáš VELC - 1:2

21:18
    Hosté rázem ožili a opět směřují svou snahu k brance svého soupeře.

22:06
    Přihrávka zpoza branky nepřinesla zakončení. Jeden z obránců stačil přerušit tuto kombinaci.

22:35
    Spartu nejspíše polili v šatně živou vodou. Do druhé třetiny nastoupil zcela jiný tým. Zatímco Otrokovice se čím dál více dostávají pod tlak.

23:39
    Lukáš Ujhelyi vystřelil švihem, jeho ráně scházela potřebná přesnost.

24:41
    Otrokovice nedokázaly nyní pořádně zaútočit. U míčku opět jejich soupeř, který si kombinací připravuje potenciální útočnou akci.

25:14
    Ta však nebyla pro tentokrát plodná a jejich akce skončila soubojem v rohu palubovky. Otrokovice dostávají míček na střed hrací plochy.

27:28
    Sparta již trochu ustoupila od své nátlakové hry směrem na branku a opět sledujeme taktickou, defenzivněji pojatou, bitvu.

28:26
    Snad nyní přijde trochu vzrušení. Matěj Pruner se dopustil faulu a půjde si na chvíli odpočinout. Provinil se hrubostí.

30:26
    Sparta zvládla své oslabení bez úhony. Otrokovice se sice snažily, ale spíše kombinovaly, než by častěji střílely na branku soupeře.

32:04
    Otrokovičtí zaměstnávají obranu Sparty. Ale jejich další útočné snažení přineslo zakončení mimo tři tyče.

32:55
    Nyní likviduje pokus Martin Beneš, který díky svému správnému postavení zúžil úhel soupeři.

34:10
    Hostující celek se již delší minuty brání. Nutno říci, že poměrně dobře, neboť Otrokovice si nevypracovávají vyložené šance. Radovan Michaljovič nemá v posledních minutách příliš mnoho práce.

34:49
    Až tento útok Otrokovic už zaváněl brankovou příležitostí, ale míček proletěl jen kousek mimo!

36:42
    Lukáš Pešat udělal na polovině dobrý obranný manévr a nepustil sparťanské mužstvo na vlastní polovinu.

37:08
    Marek Veselý byl při svém prvním střeleckém pokusu zablokován. Přesto se následně dostal k další střele, která však míří nad branku.

38:00
    Poslední dvě minuty prostřední, nepříliš záživné, třetiny.

40:00

Střely na branku po druhé třetině: 6:8!

Druhá třetina nám přinesla nezáživnou hru. Oba celky hrají zabezpečeně ze své defenzívy a nesledujeme žádné hurá útočné akce nahoru a dolů. Sparta vstoupila do druhé třetiny aktivně a to jim přineslo vedení v zápase. Od té doby se zápas dostal do ospalého tempa, kdy povětšinou času byla k vidění snaha domácích o vyrovnání.

40:01

42:18
    Filip Hrabal se dostal k nahození před branku Sparty, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal tuto pobídku využít.

43:26
    Taktická bitva pokračuje i na začátku závěrečné periody. Avšak je jasné, že Otrokovice budou svou hru více a více otevírat.

44:50
    Sparta u míčku. Následovalo dlouhé nahození směrem dopředu. Souboj o míček v rohu palubovky...

47:00
    Sparťanské snaha většinou končí krátce za polovinou palubovky. Stejně tak si počínají ve svém útočení i Otrokovice.

47:26
    Střela od poloviny palubovky, která napálila hráče Sparty, který stál šikovně postavený před svým brankářem, který tak nemusel zasahovat.

48:22
    Zničehonic je tu radost hostujících hráčů. Autorem branky je MATYÁŠ VELC, který dává svou druhou branku v dnešním utkání a navyšuje vedení pro svůj celek. Asistence: Matěj Čermák.
    48:22 Matyáš VELC - 1:3

49:02
    Na dnešní duel si našlo cestu dohromady 252 diváků!

50:00
    Deset minut do konce třetí třetiny a domácí budou muset otevřít více svou hru, pokud ještě chtějí dramatizovat závěr zápasu.

51:38
    Radovan Michaljovič zastavuje vysoko letící míček u své levé tyčky a hned se snaží rozehrát na své spoluhráče a nepřerušovat hru.

52:55
    Komplikace pro otrokovický celek, neboť byl za sekání vyloučen Filip Hrabal.

53:24
    Sparta rozjela kombinaci, po které následovalo nepřesné zakončení. Otrokovice vyhazují míček až k brance Beneše.

54:41
    Ve zbytku přesilovky se hosté nikam neženou a spíše udržují svůj dvou brankový náskok, což může být ještě hodně těžké v závěrečných minutách zápasu.

55:03
    Panteři ustáli tohle oslabení a nyní se budou snažit o vytvoření tlaku a pokusu o vyrovnání stavu skóre.

55:54
    Zatím se však domácím nedaří vůbec dostat na míček. Sparta si jej trpělivě drží na svých čepelích.

56:57
    Stále si domácí nemohou vytvořit nic zásadního. Hosté to takticky velmi dobře zvládají.

57:06
    A další rána do vazu pro Panthery, za technický prohřešek (špatné střídání) sedí na trestné Jakub Zdražil.

57:51
    Sparta si přihrává a využívá k tomu celou palubovku. Do před brankového prostoru Otrokovic se ani nesnaží nějak dostávat.

58:22
    Až v závěru kombinace se dostali do zakončení, které však nebylo nikterak nebezpečné.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Přesilovka Sparty končí a nyní jí zbývá ubránit a dohrát poslední minutu zápasu.

59:30
    Za hlasitého povzbuzování se Otrokovice dostaly do blízkosti branky. Po střele Pešata vznikl závar před Benešem, ale on se svými spoluhráči ustál zmatek v před brankovém prostoru.

Sparta přidala v závěrečné dvacetiminutovce jednu branku a hrála si to, co potřebovala. Otrokovice se nedostaly do žádného delšího tlaku či do nějakých šancí, které by mohly vést k vyrovnání. Hodně taktickou bitvu nakonec lépe zvládli hosté a ti si odváží domů tři body!

Nejlepší hráči utkání
    Za hostující celek byl vyhlášen Matyáš Velc (2+0). Za domácí pak Jakub Haša (1+0).

Adam Dořák

Góly a asistencie: 2. Haša (Vykopal) – 16. Křenek (t.s.), 22. Velc (Čermák), 49. Velc (Čermák)

PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela – Červenka, Hrabal, Szweda – Koláčný, Gál, Blažek – Pešat, Kostolány, Zdražil – Vykopal, Petřík, Nehila – Haša.
    ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Čermák) – Ježek, Bartoš, Garčar, Kozák, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Velc, Pažák – Burian, Lang, Čermák – Pruner, Veselý.

Rozhodca: Libor Gavlas a Lukáš Mikula