KHL
Red Star Kunlun – Barys 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Nižnekamsk – Riga 4:0 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Viťaz – D. Moskva 4:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
cz Pondelok 09.09.2019, 16:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V dnešním utkání KHL se proti sobě utkají týmy Avtomobilist Jekatěrinburg a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Jekatěrinburgu, kde ovšem Magnitogorsk dokázal vyhrát 3:2. Dnes se bude opět bojovat v Uralec aréně, která nabídne kapacitu pro 5 570 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Avtomobilist Jekatěrinburg se momentálně ve Východní konferenci nachází na 2. místě se šesti body a skóre 11:6. V prvním zápase porazil v domácím prodloužení Čerepovec 3:2 po prodloužení. Ve druhém zápase se opět představil a doma a i tentokrát skončil zápas 3:2, ovšem nyní už v základní hrací době a to proti Viťazu. A v posledním zápase Avtomobilist přivítal velice zvučeného soupeře, kterým je Petrohrad. Jekatěrinburg mu ale nedal šanci a zvítězil 5:2.

Metallurg Magnitogorsk je ve Východní konferenci aktuálně na 9. příčce se dvěma body a skóre 5:7. Hned v úvodním zápase přivítal doma Petrohrad, kterému podlehl 1:3. Následně si ale zlepšil chuť a před domácími diváky porazil Čerepovec poměrem 4:2. Poslední zápas ale Metallurgu pořádně zhořkl a to, když opět na domácím ledě podlehl Viťazu 0:2.

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Litovčenko, Dawes (C) – Sexton, Holland, Platt (A) – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Suslov, Chripunov, V. Popov – Mozer.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Postma, Antipin (A), J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – O'Dell, Rasmussen, Mozjakin (C) – N. Kuljomin (A), Loktionov, Paršin – Timkin, Galuzin, Dorofejev – Rožkov, Několenko, Ljubimov.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Ivan Fatejev – Alexander Zacharenkov, Sergej Šeljanin.

00:01

00:36
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitogorsk vstupuje do tohoto utkání skvěle a už po třiceti šesti vteřinách jde do vedení! Střelu Paula Postmy od modré excelentně tečoval DENNIS RASMUSSEN a Jakub Kovář byl bez šance. Následně celou situaci ještě zkoumali rozhodčí na videu a posléze gól uznali. Asistence: Paul Postma a Sergej Mozjakin.
    00:36 Dennis RASMUSSEN - 0:1

01:55
    Jekatěrinburg chtěl okamžitě odpovědět, ale zakončení domácího hráče pouze prošlo brankovištěm a skončilo vedle pravé tyče.

02:36
    Na začátku zápasu jde vidět hra nahoru dolů a nyní to byl pro změnu Metallurg, který se dostal ke střele, ale i ta minula bránu soupeře.

04:18
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! Trjamkin od vlastní brány přesnou přihrávku našel na polovině soupeře ARŤOMA GAREJEVA, který se posléze s pukem dostal přes modrou čáru a následně prostřelil brankáře Košečkina. Asistence: Nikita Trjamkin a Andrej Obidin.
    04:18 Arťom GAREJEV - 1:1

05:44
    Utkání tak zatím rozhodně nenudí a nyní můžeme vidět průnik Pavla Dorofejeva na pravé straně, který ale střelou neskončil.

06:22
    Avtomobilist ale nedokázal vyhodit kotouč ze svého pásma a hosté jej stále drží v rohu kluziště a pokouší se něco vymyslet.

07:35
    Nakonec se Jekatěrinburgu podařilo ulovit puk na své hole, ale následná akce se domácímu celku nepodařila dle představ.

08:13
    Nyní ovšem přišla chyba na straně Metallurgu, který se dopustil pouze zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Vasilije Košečkina.

08:43
    Kotouč skončil pouze mimo hrací plochu a máme tady první krátkou komerční přestávku.

09:22
    Hráči Magnitogorsku nyní obsadili pásmo svého soupeře, ale Avtomobilist nyní dobře brání a Jakub Kovář tak má na rozdíl od začátku zápasu klid.

10:08
    Nyní už to ale hosté vykombinovali skvěle a ke střele z levého kruhu se dostal Alexej Běreglazov, který ale vystřelil pouze do lapačky připraveného Kováře.

10:52
    Po následném vhazování před českým brankářem se ke kotouči dostali hráči Jekatěrinburg, ale dlouho se u něj nezdrželi.

11:22
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a po nepovedené střele hostujícího hráče se dopředu dostal kapitán Nigel Dawes, ovšem jeho rána prosvištěla těsně kolem levé tyče.

11:51
    Nebezpečná dorážka od brusle hostujícího hráče, který si sjel před bránu a čekal na přihrávku, ovšem puk se po sražené střele spoluhráče odrazila od jeho brusle půl metru vedle levé tyče.

12:26
    Domácí mužstvo nyní uklidňuje hru a drží puk za svou bránou a čeká na vystřídaní celé formace.

12:48
    Ovšem následně přišla chyba domácích, kteří se dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak buly před Kovářem.

13:22
    Opět je hra přerušená a čeká nás druhá krátká komerční pauza.

14:08
    Málem to bylo 2:1 pro Jekatěrinburg! Po skvělé akci a přihrávce na levou stranu se domácí hráč Jefim Gurkin ocitl v dobré šanci, ale svou střelu poslal pouze vedle svatyně Metallurgu!
    14:08 Jefim Gurkin nevyužil zajímavou příležitost.

14:53
    Magnitogorsk se dostal do pásma soupeře po pravé straně, ale následnou přihrávku před bránu vykopl domácí brankář Kovář.

15:38
    Hosté jsou zatím aktivnějším celkem směrem dopředu, ale Jekatěrinburg je vzadu momentálně hodně pečlivý a nevidíme tak žádné větší šance.

16:16
    Tentokrát přišlo ale zakázané uvolnění ze strany Magnitogorsku a gólman Vasilij Košečkin tak bude muset být ve střehu.

16:40
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., sekání).

17:20
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a začátek oslabení se jim tak daří.

17:39
    Opět se k puku dostali pouze hráči Magnitogorsku, kteří jej vyhodili. Minuta přesilovky je tak u konce a nebyli jsme svědky žádné střely.

17:49
    Tentokrát už se do puku opřel z levého kruhu Peter Holland, ale Vasilij Košečkin jej nadvakrát dokázal zpacifikovat.

18:12
    Následně Jekatěrinburg držel kotouč v útočné třetiny půl minuty, ale po nepřesné přihrávce končí puk jen u brankáře Kováře.

18:40

19:19
    Střela hostujícího hráče ze středu hrací plochy neměla potřebné parametry na vstřelení gólu a Kovář tak puk jen kontroloval očima.

20:00

První dvacetiminutovka je u svého konce a stav je nerozhodný 1:1. Magnitogorsk vstoupil do utkání velice dobře a už po třiceti šesti vteřinách se prosadil Rasmussen. Odpověď domácího celku ale na sebe nenechala dlouho čekat a v 5. minutě srovnal Garejev. Následně byla hra vyrovnaná a ke konci třetiny získal Avtomobilist dokonce přesilovku, kterou ale nevyužil.

Další třetina začne přibližně v 16:52.

20:01

20:49
    Geoff Platt ještě stihl kotouč po přihrávce na levé straně a rovnou tak vystřelil, ovšem jeho pokus letěl přesně do připravené lapačky Vasilije Košečkina.

21:15
    Začátky třetin se Magnitogorsku prostě daří a nyní jdou hosté opět do vedení! Domácí přišlo o puk v útočném pásmu a k němu se tak dostal Kuljomin, který ho okamžitě poslal na volného DENISE PARŠINA, jenž se dostal do samostatného nájezdu, se kterým si poradil a prostřelil Kováře. Asistence: Nikolaj Kuljomin.
    21:15 Denis PARŠIN - 1:2

22:30
    Bekhendová střela domácího hráče z levé strany nenadělala Košečkinovi žádné problémy.

23:08
    Opět se pokoušel Avtomobilist vymyslet něco směrem dopředu, ale kotouč končí pouze v moci gólmana Košečkina.

24:06
    Domácí mužstvo se dál pokouší podruhé dobýt svatyni Magnitogorsku, ale hosté jsou ve druhé periodě lepším týmem.

25:08
    Nyní byl navíc další útok ze strany domácích odvrácen a kotouč vyhozen z hostující třetiny.

26:16
    Jekatěrinburg si nyní vytvořil tlak a drží Metallurg v útočném pásmu, ovšem střela z pravé strany minula branku.

26:41
    Po chvíli se navíc hostům opět podařilo vysvobodit a to vyhozením puku ze své třetiny.

26:59
    Jevgenij Timkin se dostal do zakončení, ale s tím si poradil Kovář bez problémů.

27:30
    Srovnat nyní mohl a chtěl Alexandr Kučerjavenko, ale ani jeho rána nepřinesla ovace a Vasilij Košečkin tak zůstal v klidu a bez zásahu.

28:45
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož se bojuje o puk především ve středu hrací plochy.

29:26
    Nyní se Avtomobilist sice dostal dopředu po pravé straně, ale přihrávka před bránu nenašla příjemce.

29:58
    Posléze se Jekatěrinburg dopustil ofsajdu a následuje tak vhazování ve středu hrací plochy.

30:32
    Domácí pouze nahodili kotouč blízko k bráně Metallurgu, ovšem následně se jej zmocnili hosté, kteří postupují směrem dopředu.

31:55
    Stěpan Chripunov využil chyby protihráče a dostal se ke kotouči na levé straně, ale nějaké střely jsme se ani tentokrát nedočkali.

32:36
    Nyní se hraje už dlouho bez přerušení, ovšem bez nějakých šancí, či atraktivních momentů.

33:18
    Jekatěrinburg se snaží něco vymyslet v útočném pásmu svého soupeře, ale Magnitogorsk skvěle brání a nepouští domácí to ničeho.

33:33
    Snad po čtyřech minutách je hra přerušená, když se ke střele dostal hráč hostujícího mužstva, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

34:11
    Už to vypadalo, že se domácí hráč procpe středem obrany ke střele, ale obránce Metallurgu skvěle zasáhl a zmocnil se kotouče.

34:33
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., krosček).

34:46
    Avtomobilist využívá přesilovou hru a máme tak opět srovnáno, tentokrát na 2:2! Dawes přistrčil kotouč ALEXOVI VASILEVSKÉMU, který z první vypálil tvrdou ránu pod horní tyč. Asistence: Nigel Dawes a Brooks Macek.
    34:46 Alexej VASILEVSKIJ - 2:2

35:25
    No a málem šel domácí celek dokonce do vedení, jelikož se Dan Sexton dostal do úniku, ale bekhendovým blafákem nepřekonal Košečkina!

36:51
    Nikita Rožkov číhal na levé tyči na přihrávku, která nakonec přišla, ale český brankář Jakub Kovář byl připraven a chytil kotouč.

37:45
    Magnitogorsk se nyní pokouší něco vymyslet v útočné třetině, ale zatím jen s problémy drží kotouč.

38:36
    Posléze přišla přihrávka před bránu domácích, ale ta nebyla nijak nebezpečná a obrana Jekatěrinburgu dostala kotouč do bezpečí.

39:35
    Necelou půl minutu před koncem druhé třetiny je hra přerušená a následuje buly v pásmu domácího celku.

40:00

Druhá perioda je za námi a stav je rovněž nerozhodný, ovšem tentokrát je to 2:2. I nyní se Magnitogorsku podařil vstup do třetiny a ve 22. minutě poslal hosty zpět do vedení Paršin. Ve 35. minutě ale Jekatěrinburg získal druhou přesilovou hru, kterou po pár vteřinách proměnil v branku, kterou vstřelil Vasilevskij. Metallurg je stále lepším týmem na hrací ploše a v počtu střel na bránu vede 19:12. Třetí třetina tak bude ještě hodně zajímavá a věřme, že dramatická do poslední vteřiny.

Další třetina začne přibližně v 17:41.

40:01

40:20
    Tak to by bylo něco, kdyby Metallurg dokázal opět vstřelit gól na začátku třetiny! A byl k tomu velice blízko, konkrétně Eric O'Dell, který se snažil prostřelit Kováře, když puk poskakoval v brankovišti, ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok!

41:35
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., nedovolené bránění).

41:55
    Jekatěrinburg drží kotouč v útočném pásmu a posléze přišla střela domácího hráče, která ale minula pravou tyč.

42:36
    Další pokus z hole domácího hráče, který ale opět mířil jen vedle brány Metallurgu a následně hosté vyhodili kotouč.

43:14
    Jekatěrinburgu se ovšem třetí přesilová hra v tomto zápase příliš nepovedla a je z toho opět ztráta puku, kterého se tak zmocnili hosté a vyhodili jej přes celé kluziště do bezpečí.

43:35

44:34
    Viktor Antipin se snažil dostal ke střele po pravé straně, což se mu povedlo, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

45:08
    Geoff Platt měl před sebou místo a tak to z levého kruhu zkusil rovnou na bránu, ale jeho střela letěla pouze do připraveného brankáře Košečkina.

46:22
    Avtomobilist se dostal k puku ve svém pásmu, ale směrem dopředu z toho nic nebezpečného nebylo.

47:06
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., držení hole).

47:16
    Poprvé v tomto utkání získal Magnitogorsk přesilovou hru, ovšem krátce po buly se k puku dostali domácí a vyvezli jej ze svého pásma.

47:46
    Posléze se hosté nastěhovali do třetiny soupeře, kde přišla střela, která ale trefila protihráče a Avtomobilistu se následně opět podařilo vyhodit kotouč.

48:39
    Jakub Kovář vůbec nevěděl, kde se nachází puk po střele Mozjakina z pravé strany, ale nakonec jej vylovil mezi betony a Jekatěrinburg toto oslabení přežívá bez újmy.

49:06

49:26
    Brooks Macek se přihrávkou snažil najít spoluhráče, ale ten mu odjel, ovšem kotouč se od mantinelu odrazil zpět k domácímu hráči, který z první vypálil na branku, kde byl připraven Vasilij Košečkin.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále srovnaný na 2:2.

50:36
    Jekatěrinburg jen nahodil kotouč za bránu svého soupeře a obě mužstva vystřídala své formace.

51:10
    Ovšem následný útok Metallurgu nepřinesl nic nebezpečného a oba týmy se nyní soustředí především na defenzívu.

51:56
    Přihrávka hostujícího hráče z pravé strany byla razantní a směřovala před bránu, ovšem svého příjemce nenašla.

52:20
    Po delší době se přerušila hra, když si Kovář poradil se střelou Archipa Několenka. Následuje tak vhazování před bránou Jekatěrinburgu.

53:49
    Magnitogorsk je poslední minuty směrem dopředu aktivnějším týmem a opět se pokouší něco vymyslet po pravé straně.

54:24
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dennis Rasmussen – 2 min., vysoká hůl).

55:10
    Domácí mohou rozhodnout tento zápas v základní hrací době, ale střela Popova z levé stran skončila bezpečně v moci Košečkina.

55:34
    Opět si domácí vytvořili příležitost ke střele, ale rána Sextona končí rovněž v moci gólmana Košečkina.

56:24

56:35
    Magnitogorsk přežil toto oslabení bez obdrženého gólu a pomalu to tak vypadá, že se v tomto utkání schyluje do prodloužení.

57:57
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Loktionov – 2 min., hákování).

58:12
    Jekatěrinburg má velkou šanci rozhodnout tento zápas v základní hrací době, jelikož skoro až do konce bude hrát přesilovou hru.

58:33
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím si jej pouze přihrávají ze strany na stranu.

59:10
    Nigel Dawes se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil brankář Košečkin a posléze se hra přerušila.

59:26
    Hostům se podařilo vyhodit puk ze své třetiny a domácím už příliš času na rozhodnutí nezbývá.

59:52
    Nepřesná přihrávka domácích hatí šance a půjde se do prodloužení.

59:57

60:00

Základní hrací doba je u svého konce, ale stále neznáme vítěze tohoto střetnutí, jelikož stav je 2:2. Následuje tak prodloužení.

60:01

60:05
    Úvodní buly vyhrálo domácí mužstvo, které se tak zmocnilo kotouče a snaží se něco vymyslet.

60:32
    Ovšem následně přišla nepřesná přihrávka a ke kotouči se dostal Magnitogorsk.

60:58
    Zatím jsme ale nebyli svědky ani jedné střely na bránu a u puku je opět domácí celek.

61:19
    Nigel Dawes se z pravé strany dostal do zakončení, ovšem jeho střela byla vyražená brankářem Košečkinem.

61:54
    Nyní si připsal zákrok také domácí gólman Kovář, ale zatím jsou oba týmy soustředěné hlavně na obranu.

62:37
    Dan Sexton zakončoval takřka do prázdné brány, ale tu po přihrávce od spoluhráče minul!

63:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).

63:26
    Stejně jako ke konci základní hrací doby, tak i nyní má Jekatěrinburg přesilovou hru a může rozhodnout.

63:53
    Domácí si vytvořili prostor pro střelu, ale ta z levé strany byla zblokována obráncem soupeře.

64:12
    Po chvíli přišla rána Dawese, ale ta minula branku. Avtomobilist je ve velkém tlaku.

64:40
    Tentokrát se už ovšem hostům podařilo vyhodit kotouč a vypadá to, že se dočkáme nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jekatěrinburg nedokázal v prodloužení proměnit přesilovou hru v branku a následují tak samostatné nájezdy.