Taliansko – Poľsko 3:0 (kon.) | Srbsko – Turecko 3:2 (kon.)
21 25 25 22 15
Turecko
2
25 21 21 25 13
cz Nedeľa 08.09.2019, 18:45 • Ankara Sport Hall, Ankara (TUR) • ME - ženy • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký podvečer při sledování obrovského šlágru na evropském šampionátu volejbalistek. Pořadatelé v Ankaře si nemohli přát lepší vyvrcholení turnaje než finálový zápas domácího Turecka s aktuálními mistryněmi světa a obhájkyněmi evropského zlata ze Srbska.

Srbsko

Srbské volejbalistky zažívají nesmírně úspěšné období, když po prohře v olympijském finále 2016 (1:3 s Čínou) ovládly o rok později mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu a Gruzii, v roce 2018 pak předčily všechny soupeřky také na mistrovství světa v Japonsku.

Během letošního reprezentačního léta Srbsko vsadilo všechno na dvě karty, olympijskou kvalifikaci i tento šampionát upřednostnilo před Ligou národů, do niž poslalo po většinou tým složený z mladých hráček a ten plán vychází na výbornou, když kvalifikační turnaj na olympiádu v Polsku vyhrálo a na evropském šampionátu už chybí jediné vítězství k obhajobě triumfu.

Na tomto mistrovství Srbsko odehrálo už osm zápasů a pokaždé ztratilo maximálně jeden set. V základní skupině postupně zdolalo Finsko 3:0, Bulharsko i Francii shodně 3:1, Řecko 3:0 a Turecko 3:1. V osmifinále nedalo šanci Rumunsku 3:0, podobně hladce beze ztráty setu porazilo i Bulharsko, ve včerejším semifinále si pak Srbky poradily 3:1 s Itálií v repríze loňského finále mistrovství světa.

Zkušený trenér Zoran Terzić se opírá hlavně o skvělou univerzálku Tijanu Boškovićovou či smečařku Brankicu Mihajlovićovou, hře udává ráz nahrávačka Maja Ognjenovićová.

Turecko

Turecký tým patří dlouhodobě mezi evropskou či i světovou špičku, přesto na výraznější triumf čeká. Na světových šampionátech Turkyně ještě neprolomily brány čtvrtfinále, na těch evropských pak v posledních osmi letech vybojovaly dvě druhá místa, to první ale zůstává zakleté. Turecku se také velmi daří v loni vzniklé Lize národů, kde mezi světovou elitou obsadilo loni druhé a letos čtvrté místo.

Probíhající šampionát Turecko rozehrálo základní skupinou A zde v Ankaře. Postupně porazilo Řecko 3:0, Finsko 3:2, Bulharsko 3:1, Francii 3:0 a až na závěr našlo přemožitele v podobě svého dnešního soupeře po prohře 1:3.

V osmifinále si Turkyně prožily velmi těžké chvíle proti Chorvatsku, kdy prohrávaly 1:2 na sety a byť se po srovnání ujaly v tie-breaku vedení 6:0, tak Chorvatky se dokonce v jednu chvíli dostaly do vedení, Turecko ale ubojovalo výhru 16:14 ve zkrácené hře. Ve čtvrtfinále proti silnému nizozemskému výběru pak Turecko zvítězilo přesvědčivě 3:0.

Včerejší semifinále proti Polsku Turecko mělo dlouho pod kontrolou, když první dva sety hladce ovládlo a i přes obrovský výpadek ve třetím setu si ve čtvrtém dějství přeci jen zajistilo finálovou účast v domácí aréně.

Italský trenér Turecka Giovanni Guidetti během turnaje velmi složitě hledá ideální sestavu. Dlouhodobá jednička na nahrávce Cansu Özbayová během turnaje ztratila místo v základní sestavě, na palubovce ji nahradila Naz Aydemirová. Na postu univerzálky většinou začíná zápas Meryem Bozová, ovšem v osmifinále, čtvrtfinále i semifinále musela postupem času přepustit své místo Ebrar Karakurtové a je dost možné, že právě Karakurtová se pro dnešní finále dostane do základní sestavy. Největší jistotou tak je kapitánka Eda Erdemová na bloku, nejproduktivnější hráčka týmu v osmifinále s Chorvatskem i včerejším semifinále.

Začátek finále byl posunut na 18:45.
    Finále už se blíží.

Utkání bude sledovat beznadějně vyprodaná dvanáctitisícová aréna v Ankaře, která požene domácí tým proti favorizovanému Srbsku.

Srbsko: Bušaová, M. Popovićová, Mihajlovićová, Ognjenovićová, Veljkovićová, Boškovićová – S. Popovićová

Turecko: Akmanová, Baladinová, Ismailogluová, Aydemirová, Erdemová, Bozová – Akozová

Rozhodčí: Michličová (Pol.), Vagniová (Ita.).

Utkání zahájí svým servisem Bianka Bušaová.

0:0

1:0
    Hande Baladinová byla ubráněna a Tijana Boškovićová otevírá skóre finále!

1:1
    Baladinová se tentokrát už dokázala prosadit a k jásotu obecenstva vyrovnává na 1:1.

2:1
    Velmi nepovedený útok Ismailogluové ze zadní zóny končí v síti.

3:1
    Tijana Boškovićová vytlouká turecký dvojblok.

3:2
    Servis Stefany Veljkovićové byl příliš dlouhý.

4:2
    Maja Ognjenovićová úspěšně zahrála na druhou přes.

4:3
    Meryem Bozová se prosadila při útoku z pipu.

5:3
    Brankica Mihajlovićová udeřila útokem za hlavou nahrávačky Ognjenovićové.

6:3
    Mihajlovićová se parádně trefila do servisu a zapisuje první eso finále!

6:4
    Eda Erdemová se prosadila proti srbskému dvojbloku.

7:4
    Bianka Bušaová zabodovala na hlavním kůlu.

7:5
    Podání Miny Popovićové doplachtilo až za koncovou čáru.

8:5
    Na servisu chybuje také domácí nahrávačka Aydemirová.

8:6
    Ismailogluová zabodovala za hlavou Aydemirové.

9:6
    Srbský tým nadále výborně ztrátuje, teď se prosadila Boškovićová.

9:7
    Srbky ubránily ulívku Bozové, pak ale došlo k velkému nedorozumění hostujících hráček a Turecko snižuje na 7:9.

9:8
    Stefana Veljkovićová útočí jen do pásky sítě.

9:9
    Bouřlivé ovace po úspěšném útoku Bozové, k němu přispěl i výborný servis Kübry Akmanové.

10:9
    Akmanová další servis nasměrovala jen do sítě.

10:10
    Rychlá souhra středem sítě, zakončila turecká kapitánka Eda Erdemová.

11:10
    Úspěšná ulívka Bušaové vrací Srbsku vedení.

11:11
    Eda Erdemová se postarala o vyrovnání za hlavou nahrávačky Aydemirové.

12:11
    Turkyně měly možnost se dostat do vedení, Ismailogluová ale v těžké pozici nepřekonala srbský blok.

13:11
    Ismailogluová dostala rychlou nahrávku na hlavní kůl, je ale zablokována.

13:12
    Maja Ognjenovićová podává až za koncovou čáru. Každé srbské podání doprovází bouřlivý pískot publika.

13:13
    Šikovný technický úder Ismailogluové po lajně přináší vyrovnání.

14:13
    Servis Erdemové byl příliš dlouhý.

14:14
    Naz Aydemirová parádně zahrála přes hlavou na druhou přes.

14:15
    Turecko jde poprvé do vedení! Domácí blok nadrazil útok Boškovićové a středem sítě pak udeřila Kübra Akmanová.

14:16
    Aydemirová přidává přímý bod z podání a Zoran Terzić přerušuje hru oddechovým časem.

14:17
    Veljkovićová i Bušaová byly zablokovány! Srbky pak už nedokázaly udržet míč ve hře.

14:18
    Obecenstvo je v extázi! Hande Baladinová se prosadila z pipu a Turecko vede o čtyři body.

14:19
    A už o pět! Po dalším servisu Aydemirové si Srbky špatně přihrály a pak nepřehrály míč přes síť.

15:19
    Další ohromné potíže Srbska na příjmu, hostující hráčky přehrály míč zadarmo přes, Baladinová ale z pipu útočí těsně do autu.

15:20
    Meryem Bozová na hlavním kůlu vytlouká srbský blok.

16:20
    Úspěšný srbský pipe zakončila Tijana Boškovićová.

16:21
    Hande Baladinová nezaváhala z hlavního kůlu.

17:21
    Těsný aut po servisu Kübry Akmanové.

17:22
    Hande Baladinová hůře přihrála, pak ale sama po nahrávce libera Akozové dokázala úspěšně zakončit.

18:22
    Brankica Mihajlovićová složila míč na hlavním kůlu.

19:22
    Výborný servis Ognjenovićové využila Tijana Boškovićová.

20:22
    Turecký příjem teď trápí Maja Ognjenovićová, Hande Baladinová nepřetlačila srbský dvojblok a domácí trenér Giovanni Guidetti si vybírá oddechový čas.

20:23
    Fantastická rozehra! Skvělé zákroky na obou stranách barikády, nakonec bodují domácí hráčky díky úspěšnému dvojbloku proti Boškovićové.

20:24
    Turecký blok si teď vyšlápl na Boškovićovou i na hlavním kůlu!

21:24
    Při prvním setbolu Baladinová servíruje do zámezí.

21:25
    Na opačné straně chybuje ze servisu i Mihajlovićová a Turecko vítězí v prvním setu finále 25:21!

První set rozehrálo lépe Srbsko, dostalo se do tříbodového vedení, to ale Turkyně dokázaly smazat a pak udeřily šestibodovou sérií při podání Naz Aydemirové.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    Druhý set otevře svým servisem Meliha Ismailogluová.

1:0
    Po úspěšné obraně domácích mohla zaútočit Ismailogluová z pipu, ale smečuje jen do srbského dvojbloku.

1:1
    Podání Miny Popovićové bylo příliš dlouhé.

2:1
    Stefana Veljkovićová zabodovala středem sítě.

3:1
    Tijana Boškovićová udeřila ze zadní zóny, začátek druhého setu bodově kopíruje ten první.

4:1
    Výborný zákrok Boškovićové v poli, Bušaová na hlavním kůlu přidává čtvrtý srbský bod.

5:1
    Tijana Boškovićová trefuje čisté eso!

5:2
    Dlouhá rozehra končí v turecký prospěch díky ulívce Bozové.

6:2
    Výborná nahrávka Ognjenovićové jednou rukou, ze zadní zóny pak zabodovala Mihajlovićová.

6:3
    Bianka Bušaová podává do zámezí.

Srbský trenér Terzić pak neúspěšně vyzval video, to prokázalo dopad míče za koncovou čáru.

7:3
    Brankica Mihajlovićová vytloukla turecký dvojblok.

7:4
    Další srbská chyba na podání, tentokrát zaváhala Stefana Veljkovićová.

8:4
    Srbky znovu v úvodu setu bezchybně ztrátují, tentokrát středem sítě uspěla Mina Popovićová.

8:5
    Meryem Bozová zabodovala ze zadní zóny.

9:5
    Brankica Mihajlovićová úspěšně zaútočila za hlavou Ognjenovićové.

10:5
    Bianka Bušaová se prosadila na hlavním kůlu, Srbsko už vede o pět bodů.

11:5
    Brankica Mihajlovićová zaskórovala útokem z pipu a Giovanni Guidetti přerušuje hru oddechovým časem.

11:6
    Meryem Bozová našla mezeru ve srbském dvojbloku.

12:6
    Tijana Boškovićová zabodovala razantním útokem za hlavou Ognjenovićové.

12:7
    Dva skvělé zákroky tureckého libera Akozové pomohly k bodu, neboť Mihajlovićová nakonec smečuje do zámezí.

13:7
    Středem sítě nezaváhala Stefana Veljkovićová.

13:8
    Podání Boškovićové bylo příliš dlouhé.

14:8
    Další souhra středem sítě po ose Ognjenovićová – Veljkovićová.

14:9
    Hande Baladinová zabodovala diagonálou z hlavního kůlu.

15:9
    Mihajlovićová složila míč z hlavního kůlu, navíc se turecký blok dotkl sítě.

15:10
    Srbky dostaly možnost k dalšímu zvýšení, Mihajlovićová ale smečuje jen do sítě.

15:11
    Až za stavu 10:15 Turecko poprvé boduje po vlastním podání ve druhém setu! Pomohla k tomu Boškovićová útokem do zámezí.

16:11
    Ulívku Mihajlovićové Turkyně zkoušely vybrat, i přes veškeré úsilí se jim to ale nepovedlo.

16:12
    Nepovedený servis Ognjenovićové doletěl jen do sítě.

17:12
    Na podání chybuje také domácí nahrávačka Aydemirová.

17:13
    Do třetice špatné podání, Mihajlovićová mířila jen do sítě.

18:13
    Meliha Ismailogluová už dokázala uvést míč do hry, Srbky ale středem útočí takřka bezchybně, tentokrát uspěla Mina Popovićová.

18:14
    Smeč Meryem Bozové byla tečována srbským blokem.

19:14
    Při útoku Veljkovićové středem se turecký blok dotkl sítě.

20:14
    Brankica Mihajlovićová se prosadila nekompromisním útokem ze zadní zóny.

Oddechový čas pro Giovanniho Guidettiho.

21:14
    Tijana Boškovićová přidává čisté eso.

21:15
    Další podání Boškovićové doletělo jen do sítě.

21:16
    Turkyně posílily blok, první eso domácího týmu zaznamenává Meryem Bozová.

22:16
    Také domácí univerzálka po přímém bodu z podání servíruje jen do sítě.

22:17
    Meryem Bozová snižuje na rozdíl pěti bodů.

22:18
    Tijana Boškovićová smečuje jen do tureckého dvojbloku, oddechový čas pro Zorana Terziće.

22:19
    Brankica Mihajlovićová smečuje do zámezí.

23:19
    Když se Srbky dostávaly do potíží, tak zase pomohl útok středem sítě, zakončila Veljkovićová.

23:20
    Yilmazová svůj útok otečovala o srbský blok.

23:21
    Aréna znovu bouří nadšením! Podání Erdemové Bušaová zahrála rovnou na tureckou polovinu a Yilmazová pak využila blokující Mihajlovićovou k úspěšnému útoku.

23:21
    Oddechový čas pro Srbsko.

24:21
    Těsný aut z podání Erdemové, potvrdilo jej i video.

25:21
    Yilmazová útočí do zámezí a druhý set končí opět 25:21, tentokrát ale pro Srbsko a finále je vyrovnané 1:1 na sety.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Meryem Bozová rozehrála třetí set přesným diagonálním útokem z hlavního kůlu.

1:1
    Tijana Boškovićová nejdříve sice útočila do tureckého bloku, míč nadražený vysoko do vzduchu pak ale snadno složila na palubovku.

2:1
    Hande Baladinová smečuje do zámezí.

2:2
    Brankica Mihajlovićová svůj smečovaný servis nasměrovala do sítě.

3:2
    Pipe Mihajlovićové Turkyně ještě ubránily, Boškovićová pak už ale udeřila po lajně.

4:2
    Meryem Bozová smečuje jen do sítě.

4:3
    Eda Erdemová se prosadila za hlavou Naz Aydemirové.

5:3
    Krásná rozehra plná hezkých obranných zákroků na obou stranách, Bozová ji ale zakončila nevynucenou chybou při útoku do zámezí.

6:3
    Další chyba tureckého týmu, Hande Baladinová smečuje do autu z hlavního kůlu.

6:4
    Tijana Boškovićová servíruje do sítě.

7:4
    Po horším příjmu se Srbkám nepovedlo zaútočit, ovšem nahrávačka Ognjenovićová pak jednoblokem smázla Baladinovou!

8:4
    Další turecký útok do zámezí, domácí tým se teď trápí. Pomoct turecké hře přichází nahrávačka Özbayová.

9:4
    Opět Turkyně chybují, Meliha Ismailogluová smečuje do autu.

9:5
    Mihajlovićová promarnila další dvě možnosti ke zvýšení náskoku, na druhé straně se ze zadní zóny prosadila Bozová.

9:6
    Turecký dvojblok si vyšlápl na Mihajlovićovou!

10:6
    Znovu dostala šanci Mihajlovićová a teď už dokázala složit míč na palubovku.

10:7
    Středem sítě boduje Zehra Günesová.

10:8
    Tijana Boškovićová smečuje do autu, turecký tým se vrací do třetího setu. Zoran Terzić si bere oddechový čas.

11:8
    Proti Tijaně Boškovićové Turkyně nepostavily žádný blok, srbská hvězda se tak snadno prosadila.

11:9
    Zehra Günesová je znovu úspěšná středem sítě.

12:9
    Boškovićová přidává další úspěšný útok z hlavního kůlu.

13:9
    Po delší době se v útoku prosadila Bianka Bušaová.

14:9
    Özbayová dostala přihrávku příliš nalepenou k síti, Baladinová pak smečuje do bloku.

14:9
    Baladinovou nahrazuje Fatma Yildirimová, Guidetti nadále točí sestavou.

14:10
    Nepovedený servis Mihajlovićové.

15:10
    Na druhé straně kazí servis Günesová.

15:11
    Fatma Yildirimová zabodovala proti srbskému dvojbloku.

15:12
    Meryem Bozová zaznamenává druhý turecký přímý bod z podání!

15:13
    Úspěšné obrany domácích využívá Yildirimová k třináctému bodu.

15:14
    Další perfektní servis Bozové Srbky jen přehrály zadarmo přes síť a Yildirimová boduje třetím útokem v řadě!

15:14
    Střídá také Terzić, Bušaovou, která byla pod tlakem na příjmu, nahrazuje Milenkovićová.

15:15
    Tijana Boškovićová smečuje do autu a je vyrovnáno!

16:15
    Sérii pěti tureckých bodů za sebou zakončila Bozová podáním do zámezí.

17:15
    Fatma Yildirimová je zablokována, Srbky zase odskakují!

17:16
    Nepovedený servis Boškovićové doletěl jen do sítě.

18:16
    Boškovićová se prosadila útokem ze zadní zóny.

19:16
    Brankica Mihajlovićová skládá vysokou nahrávku, Srbsko odskakuje na tříbodové vedení.

19:17
    Milenkovićová se zaskvěla v poli proti pipu Bozové, Mihajlovićová pak je ale zablokována. Turkyně proti ní postavily trojblok.

19:18
    Brankica Mihajlovićová je znovu zastavena tureckým blokem!

20:18
    Tijana Boškovićová úspěšně zakončila ze zadní zóny.

21:18
    Turecké nahrávačce Özbayové je odpískána nahrávka nad polem soupeře, byť se domácí zlobí.

22:18
    Stefana Veljkovićová boduje přímo z podání!

22:18
    Oddechový čas pro domácího trenéra Guidettiho.

22:19
    Zehra Günesová zabodovala středem sítě.

23:19
    Brankica Mihajlovićová znovu měla proti sobě trojblok, tentokrát už se dokázala razancí prosadit.

23:20
    Meryem Bozová uspěla na hlavním kůlu.

24:20
    Po výborném servisu Ercanové mohly Turkyně zaútočit na snížení, Bozová je ale zablokována.

24:21
    Zehra Günesová přidává svůj už čtvrtý bod útokem středem sítě v této sadě.

25:21
    Stefana Veljkovićová úspěšným útokem středem sítě zakončila třetí set! Také třetí set končí 25:21, Srbky otáčejí průběh na 2:1 ve svůj prospěch.

Turkyně posílají do boje Karakurtovou, na palubovku se vrací Ismailogluová, na nahrávce zůstává Özbayová.

0:0
    Začal čtvrtý set.

1:0
    Mina Popovićová otevřela čtvrtý set útokem středem sítě.

2:0
    Brankica Mihajlovićová si blokem vyšlápla na Edu Erdemovou.

2:1
    První bod Karakurtové, té pomohla Popovićová, která po nadražení blokem neviděla balón a pletla se spoluhráčkám do cesty, míč tak spadl na palubovku.

3:1
    Další srbský blok, tentokrát proti Bozové. Karakurtová dnes působí na postu smečařky, byť často hraje také na univerzálu.

3:2
    Meryam Bozová zabodovala útokem z pipu.

3:3
    Zehra Günesová zablokovala pipe Mihajlovićové.

4:3
    Mina Popovićová se prosadila středem sítě.

4:4
    Středem zaútočili také domácí, boduje Zehra Günesová.

5:4
    Karakurtová servíruje daleko do autu.

6:4
    Parádní servis Boškovićové Ismailogluová neměla šanci přihrát.

6:5
    Další podání srbské univerzálky už končí v síti.

7:5
    Vysoká úspěšnost Srbska středem sítě pokračuje díky Stefaně Veljkovićové.

8:5
    Meryem Bozová dostala nahrávku příliš nalepenou na síť a proti srbskému dvojbloku byla bez šance.

8:6
    Ebrar Karakurtová úspěšně zaútočila z pipu.

8:7

8:8
    Boškovićová smečovala do zámezí, rozhodčí Michlićová zprvu přisoudila bod Srbsku, nakonec ale bod získává Turecko, aniž by domácí tým potřeboval video, to se nelíbí hostujícímu trenérovi Terzićovi.

9:8
    Při lobovaném úderu Boškovićové zaváhala v poli Karakurtová.

9:9
    Eda Erdemová propasírovala svůj útok srbským blokem, od něj se míč odrazil do anténky.

10:9
    Brankica Mihajlovićová se prosadila útokem po lajně. Předcházel tomu ale další dlouhý souboj, v němž oba týmy bojovaly, jak to šlo.

11:9
    Mihajlovićová posadila svůj diagonální útok přímo na postranní čáru.

12:9
    Další srbský úspěch středem sítě, prosadila se Mina Popovićová a Guidetti přerušuje hru oddechovým časem.

12:10
    Dělový útok Karakurtové přinesl desátý turecký bod.

12:11
    Eda Erdemová zaskórovala ze servisu!

12:12
    Bouře nadšení v Ankaře! Karakurtová zablokovala Mihajlovićovou při útoku z handy!

12:13
    Tijana Boškovićová smečovala do autu, Turecko otáčí průběh čtvrtého setu!

13:13
    Znovu Maja Ognjenovićová v tíživé situaci vytáhla kombinaci středem, zakončila Mina Popovićová.

14:13
    Tijana Boškovićová technickým úderem vytloukla turecký dvojblok.

15:13
    Smeč Ebrar Karakurtové páska sítě vynesla těsně do autu.

15:14
    Mihajlovićová podala jen do sítě.

16:14
    Bezchybný útok Boškovićové.

17:14
    Srbský blok si počíhal na Ebrar Karakurtovou! Oddechový čas pro Giovanniho Guidettiho.

17:15
    Mina Popovićová po time-outu podává do autu.

18:15
    Úspěšná ulívka Boškovićové.

18:16
    Milenkovićová zahrála jen do tureckého bloku a Srbkám už se nepodařilo míč vykrýt.

18:17
    A další turecký bod blokem! Tentokrát proti Tijaně Boškovićové.

18:17
    Oddechový čas pro Zorana Terziće.

18:18
    Hattrick! Tentokrát blokem boduje Bozová proti Milenkovićové! Čas návratu pro Bušaovou?

18:19
    Zehra Günesová přidává bod přímo z podání!

18:19
    Nyní se skutečně vrací Bušaová místo Milenkovićové.

19:19
    Další podání už Günesová nasměrovala do sítě.

20:19
    Brankica Mihajlovićová potrestala špatný turecký příjem.

21:19
    Bianka Bušaová vytáhla další skvělý servis, tentokrát už sama boduje!

21:20
    Na hlavním kůlu si se srbským blokem poradila Hande Baladinová.

21:21
    Tijana Boškovićová smečuje do zámezí! Drama vrcholí.

21:22
    Turkyně ubránily čtyři srbské útoky, pak blokařka Erdemová při absenci nahrávačky Özbayové skvěle nahrála za hlavu a Bozová otáčí stav ve prospěch Turecka!

21:22

21:23
    Tijana Boškovićová ztroskotala na tureckém bloku! Skvělý turecký obrat pokračuje.

22:23
    Srbský zázrak! Další skvělý servis domácích Srbky jen přehrály přes síť, nahrávačka Ognjenovićová ale zablokovala Baladinovou!

22:24
    Yilmazová na hlavním kůlu přidává čtyřiadvacátý bod!

22:25
    Turkyně zablokovaly Boškovićovou a ve fanatické atmosféře oslavují vyrovnání na 2:2 na sety!

O titulu mistryň Evropy ve skvělém finále rozhodne až zkrácená sada do patnácti bodů. Srbky ve druhé polovině čtvrtého setu vedly už o tři body, pak ještě 21:19, závěr ale fantasticky vyšel domácímu Turecku.

0:0
    Začal pátý set.

0:1
    Ebrar Karakurtová na úvod pátého setu vytáhla pořádně ostrý útok z hlavního kůlu!

1:1
    Tijana Boškovićová také úspěšně zaútočila na hlavním kůlu.

2:1
    Výborný servis Mihajlovićové si Turkyně solidně přihrály, Günesová ale nedokázala složit míč středem a Boškovićová posílá Srbsko do vedení.

2:2
    Další smečovaný servis Mihajlovićové už končí výrazně za koncovou čárou.

2:3
    Turecký dvojblok si počíhal na Minu Popovićovou!

2:4
    Mina Popovićová nad sítí složila míč na palubovku, ovšem italská rozhodčí Vagniová viděla její dotyk sítě! Hala zase bouří.

2:4

2:5
    Neskutečná euforie v Ankaře! Skvělý servis Özbayové doplnila útokem středem sítě Zehra Günesová!

3:5
    Fenomenální turecká obrana, domácí hráčky všechno pochytají, Karakurtová teď ale v těžké pozici v záklonu smečovala těsně do autu.

4:5
    Zehra Günesová středem útočí do autu.

4:6
    Ebrar Karakurtová nezaváhala útokem na handě.

4:7
    Srbské zaváhání na příjmu trestá nad sítí Meryem Bozová! Karakurtová vytáhla skvělý servis.

5:7
    Srbskému trenéru Terzićovi se povedlo pozdržet hru, Karakurtová pak podává do zámezí.

6:7
    Brankica Mihajlovićová udeřila z pipu, snižuje na 6:7.

6:7
    Oddechový čas domácího trenéra Guidettiho.

6:8
    Po oddechovém času Tijana Boškovićová kazí podání, strany se mění za stavu 8:6 pro Turecko. Napětí by se dalo krájet.

6:9
    Dvacetiletá blokařka Zehra Günesová trefuje přímý bod z podání!

7:9
    Další skvělý servis Günesové, Srbky jen přehrály míč na tureckou polovinu a míč domácím hráčkám spadl na palubovku!

8:9
    Bianka Bušaová boduje ze servisu také na druhé straně!

9:9
    Akozová chybuje na příjmu a Mihajlovićová kralovala nad sítí!

10:9
    Hande Baladinová ztroskotala na srbském bloku!

11:9
    Bianka Bušaová přidává další eso! Pátý srbský bod v řadě!

11:10
    Bušaová už další servis nasměrovala do sítě.

11:11
    Čisté eso Meryem Bozové! Přestřelka servisů pokračuje!

11:12
    Turkyně skvěle ubránily Boškovićovou a Baladinová využila srbského bloku k dalšímu obratu ve skóre!

11:12

12:12
    Bozová po time-outu podává jen do sítě.

13:12
    Po další turecké chybě na příjmu Baladinová útočí jen do srbského bloku!

14:12
    Turkyně prováhaly možnost k útoku špatnou nahrávkou Özbayové a Brankica Mihajlovićová otřela svůj technický úder o turecký blok! Před dvěma mečboly Srbska si Giovanni Guidetti bere oddechový čas.

14:13
    Gözde Yilmazová ještě první mečbol odvrací na hlavním kůlu!

15:13
    Útok Mihajlovićové sice zpracovala Akozová v poli, turecký blok se ale dotkl sítě a Srbsko obhajuje titul mistryň Evropy!

Konec zápasu

Úžasné finále mistrovství Evropy volejbalistek rozhodl nejmenší možný rozdíl, Srbsko poráží domácí Turkyně výsledkem 15:13 v rozhodující páté sadě.

Dvanáct tisíc fanoušků v hale utichlo, přesto Turecko v roli outsidera tohoto finále pomohlo ke skvělému volejbalovému zážitku i díky tomuto skvělému obecenstvu.

Nejproduktivnější hráčkou finále se stala Tijana Boškovićová s 23 body, o jeden méně nasbírala Brankica Mihajlovićová a jedenácti body k titulu přispěla Mina Popovićová.

Na turecké straně zaznamenala 16 bodů Meryem Bozová, po 11 si podělily Zehra Günesová a Hande Baladinová. (21:20:24)