B. Bystrica – Färjestad sk 3:4 (po pr.) | Bern – Kärpät 1:2 (1:3 po s.n.) | Hradec Králové – Frölunda 3:4 (kon.)
Rungsted Seier Capital – Plzeň 2:4 (kon.) | Hämeenlinna – Zug 1:3 (kon.) | Moser Medical Graz 99ers – Cardiff 2:5 (kon.)
Grenoble – Skellefteå 1:4 (kon.) | Ambri-Piotta – Mníchov 2:3 (2:3 po s.n.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:4 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Färjestad
Sobota 07.09.2019, 14:15 • Zimný štadión Banská Bystrica • Liga majstrov • Skupina G

Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica podali proti Färjestadu výborný výkon, no aj keď trikrát viedli, tak nakoniec prehrali 3:4 po predĺžení. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (16:52:58)

64:40
    Färjestad dal gól!
    Hostia idú dnes do vedenia prvýkrát, ale v najdôležitejší moment. Marek Slovák stratil puk a bývalý hráč Chicaga Blackhawks VICTOR EJDSELL si poradil s Beskorowanym.

64:25
    Ján Brejčák išiel sám na brankára, v poslednej chvíli mu puk vypichol jeden z obrancov.

64:05
    Blum si od modrej čiary potiahol puk pred bránku Beskorowaneho, backhandom kanadského gólmana neprekonal.

63:32
    Southorn poslal krásnu prihrávku do stredného pásma a Wahl išiel sám na Holma. Nedal gól!

62:55
    Per Åslund bol úplne voľný pred bránkou súpera. Dostal puk, lenže na bránkovej čiare zasiahol betónom Beskorowany.

62:34
    Hostia sa držia v útočnom pásme, nie je to však také, že by prichádzali strely.

61:32
    Slovák získal puk a potiahol ho do útočného pásma, kde mal šancu Hickmott. Mieril len do Holma.

60:48
    Okrem tej šance Hrnku sa ani teraz nedokážu domáci usadiť v útočnom pásme.

60:11
    Hrnka sa natlačil do veľkej šance, backhandom mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Banská Bystrica získala tretí bod do skupiny Ligy majstrov, berie ho silnému Färjestadu. Kto by to bol povedal a pritom môžu "barani" tohto protivníka v predĺžení či nájazdoch dokonca poraziť. K dispozícií majú viac ako minútovú presilovku 4 na 3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:53
    Wahl, Bartánus aj Slovák poslali prudké a dobré zakončenia. Ani jedno však cez Holma neprešlo.

59:08
    Domácim to v presilovkách vôbec nejde, Färjestad opäť vyhadzuje puk preč.

58:20
    Wahl sa natlačil do bránkoviska, na zakončenie to už ale nemal. Zasiahol proti nemu brankár Holm.

57:50
    Banskej Bystrici dnes nejdú presilovky a domáci to potvrdzujú aj teraz, keďže sa nevedia dostať do pásma.

57:07
    Vylúčenie v tíme Färjestad (Linus Johansson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Matej Kubove

Góly a asistencie: 2. Hickmott (Wahl, Southorn), 43. Jääskeläinen, 54. Lamper (Slovák) – 26. Erixon (Åslund), 52. M. Nilsson (Åslund), 57. Åslund (Blum, L. Johansson), 65. Ejdsell

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka (C), Martinelli, Biro, Räsänen – Jääskeläinen, M. Slovák, Lamper – Šoltés, Wahl, Hickmott – Hrnka, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth – T. Varga
    Färjestad: S. Holm (Svensson) – Blum, Arnesson, Mozík, Westin, S. Erixon, Ivarsson, A. Johansson – Leskinen, Ryno, Ejdsell – Åslund, L. Johansson, M. Nilsson – Olofsson, Mart. Johansson, Ottosson – Rydahl, Bäck, Jakobsson

Rozhodca: Jarets (BLR), V. Baluška – Synek, D. Konc (všetci SVK)