20 16 22
Slovensko
3
25 25 25
Sobota 24.08.2019, 20:10 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko) • ME - ženy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia ženské reprezntácie Švajčiarska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Tohtoročný európsky šampionát žien vo volejbale sa uskutoční hneď v štyroch krajinách, konkrétne to je Turecko, Lodž, Maďarsko a aj Slovensko! Skupina D sa bude konať v Bratislave a naše dievčatá sa postupune stretnú so Španielskom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Nemeckom a Ruskom. Zimnný štadión Ondreja Nepelu bude ešte hostiť dve semifinálové stretnutia.

Naše volejbalistky sa predstavia na svojom štvrtom európskom šampionáte, ale bude to po dlhých desiatich rokoch. Na domácej pôde by sme určite chceli uhrať čo najlepší výsledok, hlavný cieľ je samozrejme postup zo skupiny. V príprave sa nám darilo striedavo, z 11 zápasov sme vyhrali päť. Príprava bola určite dosť dlhá a hlavne veľmi náročná, rovnako náročné prekážky nás však rovnako čakajú aj v základnej skupine.

Hneď na úvod turnaja nás čakalo veľmi dôležité stretnutie, ktoré bolo dôležité z hľadiska postupu zo skupiny. Proti Španielsku predviedli naše dievčatá perfektný výkon, zvládli vyrovnaný prvý set, v druhom predviedli otočku z 19:22 a v treťom už súpera k ničomu nepustili. Prvé stretnutie sme teda vyhrali bez stratu setu a určite nás to výborne naladilo do druhého stretnutia proti Švajčiarsku, kde sme papierovým favoritom a tak potrebujeme zvíťaziť aj v tomto stretnutí.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:

Nahrávačky: Barbora Koseková, Lenka Ovečková

Smečiarky: Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová

Blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová

Fyzioterapeut: Jacek Bentkowski

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Dnes pokračuje druhý hrací deň európskeho šampionátu a naše dievčatá čaká druhé vystúpenie v domácej D skupine, keď si sily zmerajú so Švajčiarskom. Včera sme suverérne zvládli veľmi dôležité stretnutie so Španielskom, v ktorom sme nestratili ani set a dnes budeme proti Švajčiarsku v pozícii favorita. Aj toto stretnutie je pre nás dôležité z hľadiska postupu zo skupiny a nič iné ako ďalšie tri body neberieme. Včera sa fanúšikovia postarali o vynikajúcu atmosféru a aj dnes sa očakáva zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu. Do začiatku tohto súboja už veľa času neostáva, znova sa prihlásime tesne pred úvodným setom.

Švajčiarsko: Lengweilerová, Zauggová, Schottroffová, Depratiová, Matterová, Pierretová, Storcková, Brunnerová, Sulserová, Troeschová, Staffelbachová, Kuenzlerová, Wassnerová, Engelová

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Rozhodca: Tibor Halász (Maďarsko), Kenneth Aro (Fínsko)

Začiatok tohto stretnutia sa trocha posúva!

Obe reprezentácie sú už nastúpené na palubovke. Na rad sa ešte dostanú štátne hymny oboch krajín a po nich sa môže naplno rozbehnúť úvodný set. Prajem vám príjemný športový zážitok!

Zahajovacie zostavy:

Švajčiarsko: Storcková, Schottroffová, Kuenzlerová, Brunnerová, Matterová, Pierretová

0:0

1:0
    Toto stretnutie sme odštartovali našim servisom, ale pri bloku sa zrodil dotyk na sieti a tak prvý bod získava Švajčiarsko.

1:1
    O náš prvý bod v tomto zápase sa postarala Pencová, ktorá teraz dominovala na sieti.

1:2
    Palgutová dnes dostala prednosť v základnej zostave a postarala sa úspešným smečom o náš druhý bod.

2:2
    Bod získává Švajčiarsko.

2:3
    Pridlhý smeč súpera, žiadny teč tam nebol a tak ideme do vedenia o jeden bod.

2:4
    Získavame druhý bod v rade, keď sme predviedli výbornú obranu a po dotyku súpera až do autu vyhrávame o dva body.

3:4
    Kostelanskej útok nebol úspešný, takže Švajčiarsko znižuje na rozdiel jedného bodu.

3:5
    Storcková pokazila svoj servis, získavame tak tento bod zadarmo.

3:6
    Tretí bod v rade pre naše dievčatá, na sieti sa presným smečom prezentovala Palgutová.

4:6

4:7
    Odpovedáme Herelovou a po jej úspešnom smeči znova vedieme v prvom sete o tri body.

5:7

5:8
    Skvelý prechod našich dievčat do útoku, znova vedieme o tri body.

5:9
    Smeč presne na čiaru od Ragosovej a svoj náskok zvyšujeme.

6:9
    Úspešný blok Švajčiarska.

7:9
    Druhý bod v rade pre súpera, aj v tomto prípade tu bol presný blok.

7:10
    Znova je to o tri body, teraz sme na sieti dokázali správny blok predviesť my.

8:10
    Dlhšiu výmenu teraz zvládlo lepšie Švajčiarsko.

8:11
    Palgutová sa prezentovala presným smečom a svoj náskok tak opäť zvyšujeme.

8:12
    Boli sme úspešný pri Pencovej podaní, Radosovej útok bol potom úspešný a vyhrávame už o štyri body.

8:12
    Oddychový čas Švajčiarsko.

8:13
    Naťahujeme svoju bodovú šnúru, smeč Radosovej bol úspešný.

9:13
    Pencová pokazila svoj servis a tak darovala bod súperovi.

10:13
    Úspešný blok súpera na sieti, náš náskok sa znížil na tri body.

10:14
    Je však už opäť štorbodový, Koseková videla otvorený priestor a tak tam loptu správne zasmečovala.

10:15
    Dotyk súpera na sieti, vyhrávame v prvom sete nad súperom o päť bodov.

11:15

11:16
    Zbytočná chyba súpera pri prechode do útoku, získavame náš šestnásty bod.

12:16
    Pri smeči súpera je tu dotyk Kostelanskej, takže bod pre súpera.

13:16
    Švajčiarsko získava druhý bod v rade po správnom smeči.

13:17
    Chybné podanie súpera, takže nám Švajčiarsko tento bod darovalo.

13:18
    Prvý set sa už pomaly blíži k záveru, držíme si veľmi dobré vedenie a zdá sa, žeby sme prvý set mohli dotiahnúť do úspešného konca.

14:18

14:19
    Palgutová prešla spravne do útoku a od siete získava náš ďalší bod.

14:20
    Smeč do siete, toto je nád 20. bod a vyzerá to, že o prvom sete je rozhodnuté.

14:20

15:20

16:20
    Pencová bola na sieti zablokovaná a loptu sa jej prehodiť nepodarilo.

16:21
    Kostelanská predviedla presný útok a tak ideme do vedenia o päť bodov.

17:21
    Zblokovať tento smeč súpera sme nedokázali.

17:22
    Potom však Koseková zvládna náročnú situáciu a ideme do vedenia 22:17 v prvom sete.

18:22

19:22
    Druhý bod v rade pre Švajčiarsko. Teraz sme troška poľavili a tak prichádza podpora z hľadiska pre naše dievčatá.

19:23
    Dlhšiu výmenu teraz zvládlo lepšie Slovensko, dva body nás tak delia od zisku prvého setu.

20:23
    Prvý setbal zatiaľ neprichádza.

20:24
    Palgutová zahrala krásnu smeč, získavame náš prvý setbal v tomto zápase!

20:25
    Kostelanská na sieti ukončila prvý set, v ktorom sme zvíťazili 25:20!

Prvý set sa napokon niesol v réžii našich dievčat, ktoré si pohodlne držali väčši bodový náskok a žiadnu drámu nepripustili. Získali sme tak úvodný set a po krátkej prestávky sa v Bratislave odohrá druhý set. Uvidíme, čo všetko nám ponúkne, zatiaľ to je bez výrazných chýb Slovenska.

0:0
    Začal sa druhý set.

0:1
    Matterová odtvorila druhý set svojim servisom a hneď z toho bola dlhšia výmena. Tú sme ukončili presným dvojblokom a získavame prvý bod v druhom sete.

0:2
    Aj toto bola dlhšia výmena, smeč súpera končí v aute bez nášho dotyku.

1:2
    Aut od Kostelanskej, prvý švajčiarsky bod v druhom sete.

2:2
    Toto bola chyba od našej volejbalistky, súper získava rovnako druhý bod v rade.

2:3
    Tribúny sa radujú, útok naše dievčatá zvládli a je tu náš tretí bod.

3:3
    V druhom sete už robíme chyby, nevyhli sme sa jej ani teraz a tak je stav vyrovnaný 3:3.

3:4
    Schottroffová pokazila podanie, bod pre Slovensko.

4:4
    Tesná situácia, ale lopta bola na čiare. Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4!

5:4
    Prvýkrát sa Švajčiarsko v druhom sete dostáva do vedenia.

5:5
    Lopta za čiaru na servise súpera, takže opäť tu je vyrovnaný stav.

5:6
    Je tu eso Radosovej a tak vyhrávame o jeden bod.

5:7
    Kostelanská sa dostala k smeči, blok súpera putoval len do autu.

5:8
    Situácia sa zopakovala a získavame náš tretí bod v rade.

6:8
    Pokazili sme teraz naše podanie, súper znižuje na rozdiel dvoch bodov.

6:9
    Odpovedáme presnou smečou z pripraveného útoku.

7:9
    Blok našich dievčat na druhú stranu cez sieť neprešiel.

7:10
    Desiaty bod Slovenska v druhom sete, Palgutová sa prezentovala presným smečom.

7:11
    Druhý slovenský bod v rade po správnom prechode z obrany do útoku.

7:11

7:12
    Palgutová bola na servise úspešná, po jej priamom bode zvyšujeme vedenie na 12:7!

7:13
    Blok súpera končí v aute, je tu najvyšší rozdiel v druhom sete.

8:13

9:13
    Chyba od Palgutovej, druhý bod pre Švajčiarsko v rade.

9:14
    Pencová úspešná na sieti, po jej útoku znova vedieme o päť bodov.

9:15
    Pridlhý smeč súpera bez nášho dotyku.

9:16
    Ďalší nepresný smeč Švajčiarsko, opäť ideme do veľmi nádejného náskoku.

9:17
    Krásna hra našich dievčat, Radosová na sieti predviedla tvrdý smeč a blok súpera sa na druhú stranu nedostal.

9:17

10:17

10:18
    Radosová s ďalším presným smečom, dostávame sa do vedenia o 8 bodov.

10:19
    Druhý bod v rade pre Slovensko, takto výrazný náskok sme v zápase ešte nemali.

11:19
    Kostelanská bola súperom úspešne zablokovaná.

11:20
    Opäť sme sledovali úspešný útok Radosovej, je to jej celkovo deviaty bod v tomto zápase.

11:21
    Radosová je teraz pri veľkej chuti, toto bol jej ďalší presný útok.

11:22
    Šiesty bod v rade pre Slovensko vďaka Palugovej, ale tento bod je výsledkom tímovej práce našich dievčat.

12:22
    Teraz už súper našu bodovú šnúru pretrhol, čo však pri takomto rozdiely skóre nevadí.

12:23
    Palgutová s úspešným blokom pri smeči súpera.

13:23
    Po našom dotyku lopta smeruje do autu.

14:23
    Dlhú výmenu ukončilo víťazne Švajčiarsko.

15:23
    Ani teraz neprichádza náš prvý setbal v druhom sete, mali sme veľké problémy na príjme.

15:24
    Palgutová zahrala presný smeč a tak tu je spomínaný prvý setbal v druhom sete!

16:24
    Druhý set sme zatiaľ neukončili, súper odvrátil setbal presným smečom Kuenzlerovej.

16:25
    Kostelanská rovnako ukončuje druhý set ako ten prvý – 25:16 pre Slovensko!

Druhý set sme zvládli ešte lepšie ako ten prvý, mali sme takmer po celý čas veľmi výrazný náskok a tak vyhrávame v tomto stretnutí proti Švajčiarsku 2:0 na sety! Musíme však zvládnuť ešte jeden, aby sme si na svoje konto mohli pripísať ďalšie tri body do tabuľky.

0:0
    Začal sa tretí set.

0:1
    Kostelanská začala tretí set na servise, súper smečoval len do autu.

0:2
    Pencová prehodila loptu na švajčiarsku polovicu, druhý bod v rade pre naše dievčatá.

1:2
    Prvý bod Švajčiarska v treťom sete po dlhšej výmene.

2:2
    Slovenský blok končí v aute, 2:2 v treťom sete!

2:3
    Kostelanská prehodila loptu cez sieť úspešne, vyhrávame o jeden bod.

3:3
    Súper opäť doťahuje po presnom smeči.

3:4
    Švajčiarsko chybovalo na podaní.

3:5
    Potom náš dnešný súper chyboval pri útoku, vyhrávame v treťom sete o dva body.

4:5
    Ani nám však tento útok nevyšiel, je to naša prvá väčšia chyba v treťom sete.

5:5
    A je tu aj druhá chyba v rade, vyrovnané 5:5!

5:6
    Storcková zahrala podanie len do siete.

6:6
    Úspešný švajčiarsky blok na sieti, opäť tak máme v treťom sete vyrovnaný stav.

6:7
    Smeč súpera bol pridlhý.

7:7
    Škoda tejto situácie, pri príprave útoku sme sa previnili dvojdotykom.

7:8
    Švajčiarsko v sieti, opäť vyhrávame o jeden bod po nepresnom bloku súpera.

7:9
    Palgutová s priamym bodom na podaní, ideme do dvojbodového vedenia.

7:10
    Výborne! Je tu druhé eso v rade a zrodil sa náš desiaty bod v treťom sete.

7:10

8:10
    Po oddychovom čase Švajčiarsko získava svoj ôsmy bod v tomto sete.

8:11
    Ale potom je tu pokazený servis súpera.

9:11

9:12
    Dlhšia výmena v prospech Slovenska, toto bola krásna spolupráca našich dievčat.

10:12
    Desiaty bod Švajčiarska v polovici tretieho setu.

11:12
    Palgutovej smeč bol pridlhý, druhý švajčiarsky bod v rade.

11:13
    Skvelá koncovka od Radosovej.

11:14
    Potom sme dokázali predviesť úspešný blok, ideme tak do vedenia o tri body.

11:15
    Súperov blok na druhej strane úspešný nebol, náš náskok sa zvyšuje.

12:15
    Ovečková chybuje na podaní.

12:16
    Engelová schytala tvrdý úder do tváre a od Švajčiarky išla lopta do autu.

13:16
    Pierretová si úspešne počkala na sieti a potom loptu správne prehodila na druhú stranu.

14:16

15:16
    Bodová šnúra súpera pokračuje, Švajčiarsko znižuje na rozdiel jedného bodu.

15:16
    Oddychový čas Slovensko.

16:16
    Je tu úspešný blok súpera a stav v treťom sete je vyrovnaný 16:16!

16:17
    Našťastie tento blok súpera končí v aute a opäť sme vo vedení.

16:18
    Toto bolo cez anténku, bod pre naše dievčatá.

17:18
    Storcková s presným smečom, je to jej 11. bod v tomto zápase.

17:19
    Odpovedáme Pencovou, znova tak vedieme o dva body.

18:19

18:20
    Radosová získava pre Slovensko 20. bod v treťom sete, ktorý môže byť aj posledným v tomto zápase.

18:21
    Lopta presne na čiaru, štyri body nás delia od víťazstva nad Švajčiarskom.

18:21

18:22
    Výborný blok od Ovečkovej, bod pre Slovensko.

19:22
    Storcková s ďalším presným smečom, bez šance na reakciu našich.

20:22

20:23
    Palgutovej smeč tečoval súper do autu, môžme sa dostať k mečbalu.

21:23
    Zatiaľ teda nie, slovenský blok končí rovnako v aute.

22:23
    Švajčiarsko znižuje od siete na rozdiel jedného bodu, toto je teda najvyrovnanejší set.

22:24
    Ale teraz je tu už spomínaný prvý mečbal zásluhou Herelovej!

22:25
    Slovensko hneď prvý mečbal využíva, vyhrávame tretí set 25:22!

Koniec zápasu

Naše dievčatá začali síce v treťom sete chybovať, ale predsa len ho úspešne dotiahli do zdárneho konca a tak sme zdolali Švajčiarsko 3:0 na sety, teda rovnakým spôsobom ako včera Španielsko a aj dnes sme set nestratili! Slovensko teda zvládlo povinnú jazdu, po dvoch zápasoch máme na svojom konte plný počet bodov a výrazne sme sa priblížili k postupu zo základnej skupiny D, ktorá sa hrá v Bratislave.

V nedeľu je tu pre Slovensko deň voľna, dievčatá sa na palubovku dostanú znova v pondelok, keď vyzvú reprezentáciu Bieloruska, čo už bude náročnejší súper ako ten dnešný. S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (21:28:54)