Siniaková – Potapovová 1:0; 3:0; 15-0 (skreč) | Muchová – Ahn 2:0 (kon.)
Kristie Ahn
Kristie Ahn (WC)
0
3 1
cz Streda 21.08.2019, 17:07 • Victor Kiam Stadium, New York, Bronx (USA) • WTA New York (tvrdý povrch) • Osemfinále

Máme za sebou osmifinálové utkání na turnaji v New Yorku, v němž Karolína Muchová porazila Kristie Ahnovou po setech 6:3 a 6:1 a postoupila do čtvrtfinále.

V prvním sadě rozhodoval o jejím osudu brejk, který by posadil do sedla jednu či druhou tenistku. Nakonec ho v osmém gemu získala česká hráčka, jež vzápětí zdárně brejk potvrdila a tím ukončila celý set.

Druhé dějství už bylo o poznání jednoznačnější. Karolína v něm dominovala, soupeřku nepustila prakticky k ničemu. Za stavu 5:0 podávala na dovršení kanára, což se jí sice nepodařilo, hned poté ale ukončila utkání na příjmu. Ve čtvrtfinále bude soupeřku olomoucké rodačky lepší z dvojice Linetteová – Sasnovičová.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (18:28:31)

Konec zápasu

6:1
    Je konec! Karolína Muchová ukončuje utkání vítězným forhendem kros a na turnaji v New Yorku postupuje do čtvrtfinále!

40-30
    Na zkrácený bekhend české tenistky dosáhla Ahnová pouze rámem rakety. Druhý mečbol!

30-30
    Američanka musela hrát bekhend u těla, načež míček napálila do sítě.

15-30
    Přímý bod po servisu na tělo.

15-15
    Skvělý bekhendový return po lajně, za nímž se Američanka stačila jen ohlédnout.

0-15
    Kratšího returnu využila rodačka z New Jersey k vítěznému forhendu kros.

5:1
    Kanár se nekoná! Tak alespoň od této potupy se Ahnová odprostila. Ve výměně byla ona tou dominantní hráčkou, nakonec ji zakončila forhendem hraným u sítě.

40-A
    Karolína se vydala k síti slajzovaným bekhendem, soupeřka však ze země vytáhla parádní prohoz a vypracovala si tak brejkbol.

40-40
    Utkání ještě nekončí. Po úderu Ahnové k základní čáře napálila Muchová pásku.

40-30
    Ani do třetice nedokázala Američanka zahrát úspěšný return. Česká tenistka disponuje mečbolem!

30-30
    Vzápětí přichází sedmé eso. Ahnová zůstala stát jako přikovaná.

15-30
    Přímý bod po tvrdém servisu na tělo.

0-30
    Slajzovaný bekhend české hráčky nepřeletěl přes pásku.

0-15
    Ahnová se vydala k síti, odkud si dokráčela pro vítězný fiftýn, když zahrála forhendový volej do protipohybu sokyně.

5:0
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Muchová.

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    Česká hráčka dělovým forhendem po lajně nedala Ahnové šanci na reakci. Potřetí v setu tak brejkuje Američanku a za malý okamžik půjde podávat na završení kanára!