Benfica – Ferreira 5:0 (kon.) | Boavista – Aves 2:1 (kon.) | Marítimo – Lisabon 1:1 (kon.)
Rio Ave – Guimarães 0:0 (odl.) | Braga – Moreirense 3:1 (kon.)
Boavista FC
2:1 (1:1)
CD Aves
cz Nedeľa 11.08.2019, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 1. kolo

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:8. Fauly: 24:20. (19:07:03)

To by bylo ode mne vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.

A máme tady konec velmi emotivního duelu, který nakonec zvládla lépe Boavista. Aves bylo aktivnějším týmem, ale nedokázalo vytěžit z veškerých příležitostí maximum. Zápas rozhodla penalta, kterou dokázal Rafael Costa proměnit a připsal si tak vítěznou trefu.

90+6

90+6
    Zřejmě poslední šance pro Aves vstřelit vyrovnávací branku.

90+5
    O vítězi zápasu je asi už rozhodnuto.

90+4
    Za zdržování hry vidí brankář Bracali žlutou kartu.

90+4
    Mohammadimu střela tentokrát nesedla a zadarmo odevzdává míč do rukou soupeře.

90+3
    Hraje se hlavně ve středu hřiště.

Ještě pět minut má Aves na to, aby udělalo něco s vývojem dnešního zápasu.

89
    Aves nakopává na útočníky a snaží se dostat přes obranný val domácích.

86
    Falcaova střela přeletěla bránu.

84
    Tavares přenechává místo Xavierovi, který se pokusí udělat něco s nepříznivým stavem.

84
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Yusupha Njie, přichází Lucas.

83
    Hra se vyrovnala a žádný z týmů nemá vyloženou převahu.

80
    Míč končí opět v rukavicích brankáře Bracaliho.

80
    Další roh pro Aves,

79
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Ruben Macedo, přichází Rodrigues.

77
    Aves, které už dlouhou dobu ovládá chod hry dostává nepříjemnou ránu do zad! Uvidíme, zda se Aves podaří vyrovnat nebo ne.
    76. Rafael COSTA - 2:1

76
    Boavista právě vstřelila branku!
    RAFAEL COSTA to udělal mazácky! Rozběhl se, koukl kam skáče brankář a míč s přehledem poslal na druhou stranu.

74
    Mehremič podsekl nohy soupeřovi ve vápně a dostává žlutou kartu.

74
    Pokutový kop pro Boavistu!

73
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Afonso Figueiredo, přichází Bruninho.

Pauza na občerstvení.

71
    Da Costa si nedokázal zpracovat míč a končí tak v autu.

69
    Boavista se dostala po velmi dlouhé době do zakončení, ale nebylo úspěšné.

68
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Gustavo Sauer, přichází Cassiano.

Dva obránci domácích už hrají pod výstrahou, což není zrovna ideální.

66
    Ricardo Costa vidí žlutou kartu.

65
    Aves dělalo Boavistě ve vápně nemalé problémy, které nakonec vyřešil jeden z obránců dalekým odkopem.

64
    Se střelou Juniora si brankář Bracali bez problémů poradil.

63
    Žlutá karta pro Marlona.

61
    Domácí Tavares se teď hodně čertí na čárového rozhodčího, který mu odpískal velmi těsný ofsajd.

60
    Boavista se ubránila a ovládá balón.

59
    Aves bude zahrávat rohový kop.

58
    Tak to byl ostrý zákrok na běžícího protihráče, kterého Obiora podrazil zezadu.

55
    Další Tavares na hřišti, střídá Buena.

Delší dobu se nehrálo z důvodu ošetřování jednoho z hostujících hráčů.

52
    Junior měl před sebou volno a rozhodl se vystřelit na bránu, ale brankovou konstrukci přestřelil.

51
    Další centrovaný balón sbírá Bracali.

50
    Aves už zase posílá centy do vápna a Boavista se jenom brání.

48
    Tentokráte to gólem nekončí, odkop od brány Boavisty.

48
    Další faul domácích ve stejném místě, po kterém padla vyrovnávací branka.

47
    Letící míč se zastavil o zeď, aut pro Aves.

46
    Hned v úvodu druhého poločasu faul domácích několik desítek metrů od pokutového území.

46

Hráči už se nacházejí na hrací ploše, což znamená, že druhá půle brzy začne.

Tento hvizd ukončující první poločas musel být pro hráče Boavisty doslova osvobození. Začátek zápasu patřil právě domácím, kteří se zásluhou Nijeho dostali rychle do vedení, ale s přibývajícím časem se karta obracela a bylo to právě Aves, které po dlouhém konstantním tlaku dokázalo vyrovnat na 1:1. Aves i nadále doslova "bušilo" do obrany Boavisty, ale ta se zuby nehty držela až do hvizdu ukončující prvních pětačtyřicet minut. Uvidíme jak bude vypadat průběh druhého poločasu.

45+2

45+1
    Aves v tlaku, uvidíme jestli se stav ještě změní.

Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec.

44
    Aves je nadále při chuti a chvilku před koncem první půle se ještě pokouší dostat do vedení.

43
    Žlutou kartu dostává Welinton Junior (CD Aves).
    41. Mehrdad MOHAMMADI - 1:1

41
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    MEHRDAD MOHAMMADI dostal pěkně nabito od svého spoluhráče a pěkně umístěnou střelou vedle levé tyče vyrovnává stav utkání na 1:1.

40
    Volný přímý kop pro Aves z pravé strany hřiště hned vedle vápna, velká příležitost pro Aves!

38
    Myslím si, že Boavista si už přeje konec první půle, neboť jim to teď nefunguje a její obrana dostává od hráčů Avesu solidní kapky.

37
    Milos posílal další centr do vápna, ale brankář Bracali si pro něj vyskočil a ukryl do rukavic.

35
    Macedo tak moc toužil po balónu, že až fauloval. Obrana Boavisty si teď může oddechnout.

34
    Costa odvrátil míč na roh. Aves má tlak.

32
    Aves má ve druhé polovině prvního poločasu mírnou převahu.

29
    Žlutou kartu dostává Adam Dźwigała (CD Aves).

29
    Oliveira se teď svírá na trávníku v bolestech, protože se velmi nepříjemně srazil se svým protihráčem v boji o balón.

28
    Volný přímý kop odvrátil jeden z obránců na roh, který se taktéž nepovedl hráčům hostů podle představ.

26
    Aves se ale nadále drželo na míči a na levé straně hřiště byl ostře faulován obránce Figueireado.

25
    Bracali vyboxoval míč daleko od své brány.

25
    První rohový kop v letošní sezóně rovněž pro Aves.

24
    Zbytečný útočný faul kapitána domácích, míč pro Aves.

22
    Tavares to zkoušel z dobrých třiceti metrů, ale střela neměla gólové parametry.

21
    Útočné počínaní hostů zastavil odmávaný ofsajd.

19
    Nije byl ostře faulován při přechodu do útoku, ale píská se až faul domácích ve středovém kruhu,

17
    Centr mířil na zadní tyč, kde číhal jeden z hráčů Boavisty, kterému ale střela z voleje nesedla a to znamená, že se bude rozehrávat od brány Avesu.

17
    Další roh pro domácí celek.

15
    První žlutá karta pro Gustava.

14
    Tavares se prodral až do vápna, ale bránu neohrozil, neboť míč trefil velmi, ale opravdu velmi špatně.

13
    Gustavo fauloval kousek od pokutového území soupeře, míč pro Aves.

12
    Aves dobře napadá a Boavista hledá způsob jak překročit středovou čáru.

10
    Aves se dostalo až do vápna a mohlo být velké horko, neboť jeden z obránců Boavisty zahrál rukou, ale arbitr usoudil, že se nejedná o penaltový zákrok

7
    Boavista se už opět prodírá na útočnou polovinu.
    6. Yusupha NJIE - 1:0

6
    To byla velmi nádherná branka! YUSUPHA NJIE vyslal zpoza vápna umístěnou technickou střelu do pravé strany brány a posílá tak Boavistu do vedení!

5
    Centrovaný míč do vápna chytá brankář Beunardeau do rukavic a rozehrává.

4
    Brankář míč vyboxoval z vápna, ale ještě tomu přecházel útočný faul.

4
    Boavista bude zahrávat ve čtvrté minutě první rohový kop.

3
    Boavista na míči a pokouší se dostat na útočnou polovinu.

1
    Boavista se pokoušela o útočnou akci, ale obrana hostů byla proti a svého soupeře do šance nepustila.

1
    Výkop obstarala Boavista.

1

Utkání začne o pár minut později, neboť se našel problém s brankovou sítí.

Hráči už jsou na trávníku, utkání za pár chvil začne.

Boavista FC: Bracali – Marlon, Neris, Ricardo Costa, Carraça – Mateus, Obiora, Rafael Costa, Gustavo Sauer – Njie, Bueno.
    Náhradníci: Goncalves – Ackah, E. Machado, Tavares, Cassiano, Espinho, Lucas.

CD Aves: Beunardeau – Miloš, Dźwigała, Mehremič, Figueiredo – Welinton Junior, Falcao, Oliveira, Mohammadi – Tavares, Macedo.
    Náhradníci: Fábio – Peu, Bruninho, Estrela, Šimunec..

Kdo se bude radovat z výhry? Zbaví se Boavista střelecké smůly? Nebo se bude nadále trápit? To všechno se dozvíme již tuto neděli v 17:00!

POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Aves – Boavista 2:0
    Boavista – Aves 1:0
    Aves – Boavista 3:0

CD AVES

Aves zažívalo v minulém ročníku velké starosti s udržením se v nejvyšší soutěži. Přesně čtyři body dělilo Aves od sestupu do druhé ligy. V celkovém součtu tedy Aves patřilo čtrnácté místo a v letošním ročníku se určitě budou chtít podobným starostem vyhnout.

Co se týče přípravných zápasů, tak se Aves dařilo lépe než Boavistě. Z většiny zápasů odcházelo jako vítěz. Stejně jako Boavista, tak i Aves nezvládlo úvodní kolo ligového poháru, kde těsně podlehlo Gil Vicente 3:2.

BOAVISTA FC

Boavista se v minulém ročníku umístila na krásném osmém místě s celkovým ziskem 44 bodů. Nejlepším střelcem Boavisty byl fotbalista Mateus, který vsítil celkem pět branek.

V přípravě se ale Boavistě vůbec nedařilo. Vyhrála pouze první zápas a zbytek zápasů prohrála nebo remizovala s tím, že vůbec neskórovala. Gólová mizérie pokračovala i začátkem srpna, kde v ligovém poháru nestačila na Casa Piu.

Je jasné, že pokud bude chtít Boavista v dnešním zápase uspět, bude muset vstřelit branku, kterou nedala už šest zápasů v řadě.

Nejvyšší portugalská fotbalová soutěž konečně začíná! V prvním kole letošního ročníku narazí Boavista FC na CD Aves. Úvodní výkop je naplánován na 17:00

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.