Sittard – Heracles 1:1 (kon.) | Heerenveen – Feyenoord 1:1 (kon.) | Waalwijk – Alkmaar 0:2 (kon.)
Utrecht – Zwolle 3:1 (kon.) | Eindhoven – Den Haag 3:1 (kon.)
SC Heerenveen
1:1 (0:1)
Feyenoord Rotterdam
cz Nedeľa 11.08.2019, 14:30 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Holandská Eredivisie • 2. kolo

Skončil nám zápas nejvyšší fotbalové nizozemské soutěže, ve kterém se utkaly celky SC Heerenveen a Feyenoord Rotterdam. V první půli byly k vidění 2 penalty, 1 na každé straně, ale pouze hosté ji dokázali proměnit a do kabiny šli za stavu 0:1. Ve druhé půli jsme viděli spoustu brakových příležitostí, ale ujala se pouze dalekonosná střela Dreševiče, který upravil skóre na konečných 1:1. Nutno dodat, že Heerenveen si minimálně remízu zasloužil, rozhodně nebyl v tomto utkání horším celkem.

Z tohoto zápasu je to za mě vše, přeji pěkný zbytek dne! (16:25:47)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:13.

90+2

90+2
    Nejspíše poslední útok zápasu budou mít na svědomí hráči domácích barev.

90+1
    Feyenoord je nyní na polovině soupeře.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

89
    Po útočném faulu Ayouba se dostane míč opět na kopačky domácích.

88
    Nepovedená nahrávka domácích znamená zisk míče pro hosty.

87
    Domácí van Bergen si navedl míč na střed hřiště, ale střela mu vůbec nesedla a skončila vysoko nad bránou Vermeera.

86
    Zápas už zase pokračuje, u míče domácí.

85
    Domácí stoper Botman si žádá ošetření. Oba trenéři využívají situace a dávají svým svěřencům taktické pokyny na závěrečné minuty zápasu.

84
    Nepovedená přihrávka v řadách hostů znamená zisk míče pro Heerenveen.

83
    Domácí rozehrávají s rozvahou od své brány, neradi by dostali hosty na koně nějakou chybou.
    80. Ibrahim DREŠEVIĆ - 1:1

80
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Tak to byla paráda! Domácí obránce IBRAHIM DREŠEVIČ vystřelil exkluzivně z 35 metrů od brány hostů a míč se od tyče odrazil do sítě bezmocného Vermeera. Vyrovnáno 1:1

77
    Střídání v týmu SC Heerenveen. Odchází Jordy Bruijn, přichází Jan Ras

77
    Střídání v týmu SC Heerenveen. Odchází Chidera Ejuke, přichází Arjen van der Heide

76
    Domácím se čas krátí, v posledních deseti minutách se prakticky k ničemu nedostali.

73
    Berghuis nacentroval míč do ohně, ale šance pro hosty z toho nebyla.

72
    Po faulu kapitána Faika dostanou příležitost hosté.

70
    Se střelou Berghuise si Warner Hahn bezpečně poradil.

68
    Hosté už mají třikrát vystřídáno. Kdyby se jim někdo zranil, tak musí utkání dohrát v deseti, nebo se zraněným hráčem. Poměrně zajímavý risk od trenéra Feyenoordu.

66
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam. Odchází Rick Karsdorp, přichází Lutsharel Geertruida.
    65. Ejukeho střelu vykopl jeden z obránců z brankkévé čáry

65
    Obrovská šance domácích! Míč se dostal k Ejukemu, který sice překonal brankáře hostů, ale jeden z obránců Feyenoordu míč vykopl těsně před brankovou čárou.

64
    Efektní nůžky Odgaarda už nebyly tolik efektivní. Sice míč poslal na bránu, ale ne příliš razantně.

63
    Dobrá práce Kongola znamená autové vhazování v blízkosti hostující branky.

60
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam. Odchází Luis Sinisterra, přichází Luciano Narsingh

60
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam. Odchází Orkun Kokcu, přichází Yassin Ayoub

59
    Hicham Faik vypálil ostře, ale Vermeer si s jeho projektilem poradil.

58
    Po faulu na Bruijna uvidíme zajímavou standardní situaci pro domácí.

55
    Po faulu domácích se k míči dostane Feyenoord.

54
    Feyenoord napadá aktivně rozehrávku domácích. Ti teď nemohou najít recept na klidnější rozehru.

51
    Heerenveen je na začátku poločasu aktivnějším celkem. Feyenoord zatím čeká na svou první kloudnější akci ve druhé půli.

50
    Parádní střela domácího kapitána Faika skončila těsně vedle pravé tyče brány Feyenoordu.

48
    Ejuke ukázal, že technický fotbal mu nečiní žádný problém, ale Karsdorp se do souboje ještě vrátil a nepustil domácí do větší šance.

46

Skončil nám první poločas, který dlouho vypadal, že skončí bez branek, ale opak byl pravdou. Jens Odgaard ve 13. minutě pohrdl šancí v podobě pokutového kopu, a když stejnou šanci dostal na druhé straně Steven Berghuis v nastavení první půle, tak se nemýlil a poslal hosty do vedení 0:1, což je pro domácí možná trochu kruté, ale sport není vždy fér.

Druhý poločas začne zhruba v 15:35

45+3
    45+1. Steven BERGHUIS - 0:1

45+1
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    STEVEN BERGHUIS se postavil k penaltě a přesnou ranou k tyči upravuje na konci první půle skóre na 0:1.
    45+1. Ruka v pokutovém území

45+1
    A máme tady penaltu! Domácí Floranus zahrál míč rukou a tentokrát si vyzkouší tuto situaci hosté.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    S nebezpečnou střelou Odgaarda si Vermeer poradil.
    44. Tutovku hostů reflexivně vykopl Hahn

44
    Právě jsme byli svědky obrovské šance hostů! Akce po křídle byla korunovaná skvělou nahrávkou na střed hřiště, kde jeden z hostujících vypálil a Hahn míč reflexivně vykopl.

43
    Rána Tapii skončila zhruba 2 metry vedle brány domácích.

42
    Feyenoord nyní tlačí svého soupeře a snaží se o vstřelení branky do šatny.

40
    Domácí mohli jít do přečíslení, ale Floranus akci zpomalil, a tak z toho nic nebude.

39
    Centr Bruijna si našla pouze hostující obrana.

37
    V posledních minutách se nic podstatného nestalo. Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nemůže dopracovat k nějaké větší šanci.

33
    Dalekonosná rána Tapii letěla zhruba 2 metry nad bránu Hahna.

31
    Výborná akce van Bergena po křídle vyústila v centr do vápna, tam si ale našel míč hostující obránce a nebezpečí bylo zažehnáno.

28
    Dobře se rozvíjející akce Feyenoordu byla zastavena a následoval daleký odkop do zámezí. Hrát budou opět hosté.

26
    Obraz hry se zatím nemění, od nějaké 20. minuty čekáme na větší rozruch před jednou či druhou brankou.

23
    Hra se v posledních minutách ustálila uprostřed hřiště, ani jeden z týmů není momentálně nebezpečný.

20
    Domácí vyřešili zmatek dlouhým odkopem.

19
    Feyenoord se začíná osmělovat a pomaličku se přibližuje k brance Hahna.

16
    Faik kopl standardku velmi dobře, zvolil střílený centr a míč jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

15
    Domácí neproměněný pokutový kop nijak nepoznamenal. Opět sledujeme jejich aktivitu.
    13. Penalta

13
    Odgaard sice míč umístil, ale jeho střela letěla v ideální výšce pro brankáře a Vermeer si s touto střelou poradil!

13
    Penalta pro domácí je potvrzena, míč si bere Jens Odgaard.
    12. Penaltový zákrok

12
    A máme tady první drama. Rozhodčí fouknul do píšťalky a ukázal na puntík v pokutovém území! Uvidíme, zda se penalty dočkáme nebo bude výrok opraven.

10
    Feyenoord se chopil míče a snažil se hru uklidnit, ale rozehrávka nebyla nejpřesnější a míč rychle ztrácí.

8
    Domácí začali opravdu s chutí a zatím jsou jasně lepším týmem. Fanoušci vytváří výbornou atmosféru, což také určitě hráčům v modrobílých dresech pomáhá k větší aktivitě.

7
    Střela domácího útočníka byla zablokována obranou hostů.

6
    Domácí kombinují na polovině soupeře.

5
    První rohový kop zápasu. Zahrávat jej budou domácí.

4
    Domácí začali rozhodně aktivněji. Zatím jsou po většinu času u míče, ale k větší šanci to stále nevede.

3
    Do první šance zápasu se řítil Heerenveen, jenomže Odgaard neměl ideální první dva dotyky s míčem, a tak hrají hosté.

1

Oba týmy už stojí na hrací ploše. Domácí volí modrobílé dresy, hosté volí červenobílou kombinaci.

SC Heerenveen: Hahn – Woudenberg, Botman, Drešević, Floranus – Faik (C), Bruijn, R. Kongolo – Ejuke, Odgaard, van Bergen.
    Náhradníci: Bednarek, Doornbusch – Akujobi, Frederiksen, Hajal, Mihajlović, Ras, Skovgaard, van der Heide, van Rhijn.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Haps, van der Heijden, Botteghin (C), Karsdorp – Burger, Kokcu, Tapia – Sam Larsson, S. Berghuis, Sinisterra.
    Náhradníci: Bijlow, Marsman – Ayoub, Bannis, Geertruida, Hansson, Johnston, Kelly, Malacia, L. Narsingh, Verdonk.

Rozhodčí: J. Kamphuis.

Vzájemná bilance z posledních let favorizuje hosty z Rotterdamu. Z posledních deseti vzájemných zápasu odešel šestkrát právě Feyenoord jako vítěz, dvakrát zápas skončil nerozhodně a dvakrát se radoval Heerenveen. První kolo ale určitě povzbudilo spíše domácí SC Heerenveen, a tak nás čeká jistě zajímavý zápas.

Podaří se domácím navázat na výborný výsledek z prvního kola nebo si Feyenoord spraví chuť po ztracených bodech? Na to si společně odpovíme v nedělí od 14:30.

Ve 2. kole nejvyšší nizozemské fotbalové ligy se nám utkají kluby SC Heerenveen a Feyenoord Rotterdam. Domácí celek má za sebou zpackanou sezónu, když se umístil až na 11. místě, což je za poslední léta nejhorší umístění. Na druhé straně hosté prožili solidní ročník, když skončili na 3. pozici za Dvojicí Ajax, PSV.

1. kolo nabídlo oběma týmům něco jiného. Zatímco domácí SC Heerenveen si až překvapivě snadno odvezl po výhře 0:4 3 body ze hřiště Heraclesu, tak hostující Feyenoord Rotterdam nečekaně ztratil body po remíze 2:2 s nováčkem Sparta Rotterdam.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.