West Ham – Manchester City 0:5 (kon.) | Bournemouth – Sheffield Utd. 1:1 (kon.) | Burnley – Southampton 3:0 (kon.)
Crystal Palace – Everton 0:0 (kon.) | Watford – Brighton 0:3 (kon.) | Tottenham – Aston Villa 3:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (0:1)
Aston Villa FC
cz Sobota 10.08.2019, 18:30 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek večera. (20:30:04)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 14:2. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.

Zápas končí, Spurs po velkém obratu poráží srdnatě se peroucího nováčka 3:1. V prvním poločase to Tottenhamu směrem dopředu drhlo, naopak hosté se už v deváté minutě dostali do vedení, když se po Mingsově dlouhém pasu a rychlém úniku prosadil John McGinn. Po přestávce už na place figurovalo jen jedno mužstvo. Londýňané svého soupeře zatlačili a vyrovnání se dočkali ve třiasedmdesáté minutě, první ligovou trefu v novém působišti zaznamenal Tanguy NDombèlé. Villans se rvali dál, rozjeté domácí ale nezvládli zastavit, ještě dvakrát se v závěru prosadil Harry Kane. Svěřenci Mauricia Pochettina tak kromě nesporné kvality ukázali obrovskou vůli, ani celek z Birminghamu se ale nemusí za svůj výkon stydět.

90+3

90+2
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Oliver Skipp.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.
    90. Harry KANE - 3:1

90
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tohle je pro fotbalisty Aston Villy možná trochu kruté, Tottenham se totiž krátce před vypršením základní hrací doby prosazuje potřetí! Sissoko si všiml na hranici šestnáctky číhajícího HARRYHO KANEA, který potvrdil své nesporné kvality a milimetrově přesnou ranou uklidil balon ke vzdálenější tyči Heatonovy branky.

89
    Uvidíme, zda hostům ještě vůbec zbyla nějaká energie k tomu, aby se alespoň pokusili o vyrovnání. Otázkou je, zda jim Tottenham něco takového vůbec dovolí.

88
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Georges-Kévin NKoudou.

87
    Žlutou kartu dostává Érik Lamela (Tottenham Hotspur).
    86. Harry KANE - 2:1

86
    Asi to muselo přijít, Tottenham věnoval veškeré zbývající síly do ofenzivy, svého soupeře neuvěřitelně zatlačil a nakonec otočil skóre ve svůj prospěch. Kritické ztráty před šestnáctkou se dopustil Grealish, po Lamelově střele a smolných zásazích obou stoperů se balon odrazil do běhu pro HARRYHO KANEA, jenž už se tváří v tvář Heatonovi nezmýlil.

85
    Hosté nyní potřebují hru především uklidnit. To se jim nedaří, Spurs si totiž velice aktivně počínají i na obranné polovině, což nyní potvrdil Walker-Peters, když odzbrojil El Ghaziho.

84
    Přečíslení táhnoucí Moussa Sissoko celou situaci trochu přibrzdil a nakonec ji zakončoval individuálně. Bude z toho v pořadí už čtrnáctý roh pro Pochettinovi svěřence.

83
    Pokud si svěřenci trenéra Smithe odvezou z Tottenham Hotspur Stadium bod, bude to pro ně opravdu královské odměna. Tlak Spurs je v posledních minutách opravdu obrovský.

82
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Douglas Luiz.

81
    Jednalo se o spornou situaci. Sudí nenařídili pokutový kop a nakonec se asi rozhodli správně, protože Jonathan Kodjia měl ruku u těla a do hry ji aktivně nezapojil.

Vojtěch Tůma

Góly: 73. NDombèlé (Lucas Moura), 86. Kane, 90. Kane (Moussa Sissoko) – 9. J. McGinn (Mings)

Karty:   87. Lamela (TOT)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker-Peters, D. Sánchez, Alderweireld, Rose – Winks (64. Eriksen), Moussa Sissoko, NDombèlé (90+2. Skipp) – Lamela (88. NKoudou), Kane, Lucas Moura.
    Náhradníci: Gazzaniga – Aurier, Dier, Wanyama, Eriksen, NKoudou, Skipp.

Aston Villa FC: Heaton – A. Almuhammadí, Mings, Engels, Taylor – J. McGinn, Hourihane (82. Douglas Luiz) – Trézéguet (59. Jota), Grealish (C), El Ghazi – Wesley (74. Kodjia).
    Náhradníci: Steer – Konsa, Douglas Luiz, Lansbury, Jota, Kodjia, Targett.

Rozhodca: Chris Kavanagh – Daniel Cook, Sian Massey-Ellisová

Diváci: 60 407