Švajčiarsko – Fínsko 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:5 (2:3 po s.n.) | Česko – Kanada 1:7 (kon.)
Slovensko – Rusko sk 1:2 (po pr.)
Slovensko
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Rusko
Streda 07.08.2019, 19:10 • Easton Aréna, Piešťany (Slovensko) • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Napokon ani dnešné predĺženie pre Slovensko úspešne nedopadlo, tak ako včera proti USA, aj dnes proti Rusku sme ho prehrali. Opäť však naši mladíci predviedli výborný výkon a držali krok s veľkým favoritom. Získavame napokon náš druhý bod a budeme hrať ešte o umiestnenie. Toto stretnutie by sa malo odohrať v piatok, na bližšie informácie si však ešte musíme počkať.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera, rovnako už aj dobrú noc. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (21:41:41)

62:55 Bogdan Trinějev (RUS) - 1:2

62:55
    Rusko dalo gól!

Veľký tlak nášho súpera napokon logicky vyústil v rozhodujúci presný zásah a tak z tohto stretnutia získavame aspoň jeden bod! BOGDAN TRINĚJĚV prestrelil Opatovského a tak definitívne rozhodol o výhre Ruska v tomto stretnutí – 1:2 po predĺžení!

62:38
    Predĺženie zatiaľ jednoznačne patrí Rusku, ktoré si vytvára veľký tlak a pribúdajú aj nebezpečné momenty pred našou bránkou.

62:00
    Definitívne rozhodnutie mal teraz na hokejke Pašin, ale toho dokázal vychytať slovenský brankár Opatovský!

61:06
    Teraz sa už strelou prezentoval Guščin, ale nemieril presne. Dopredu tak môže ísť Slovensko.

60:29
    O prvý útok sa postaral práve ruský výber, ale Opatovský nijak zasahovať nemusel.

60:10
    Predĺženie medzi Slovenskom a Ruskom sa už naplno rozbehlo. Buly v prospech Ruska, hrá sa pri formáte 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina ponúkla jeden presný zásah, postaral sa oň Fatul a tak si Slovensko aj v tomto zápase proti Rusku zahrá predĺženie! Včera sme proti USA v tejto fáze úspešný neboli, verme, že dnes tomu bude inak.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Oddychový čas Rusko.

59:21
    Rusi boli teraz pri puku, ale nič zaujímavého nevymysleli. Pomaly sa zrejme tak môžme chystať na predĺženie.

58:38
    Oddychový čas Slovensko.

58:31
    Už to však vyzerá, že sa dočkáme predĺženia. Včerajšie predĺženie proti USA ale pre nás úspešne nedopadlo.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:23
    Po dlhšej dobe sa v útoku pripomenulo aj Rusko, ale Trinějev nemieril presne. Zdá sa, že Rusom takýto stav aj vyhovuje.

56:11
    Ruský brankár musel opäť zasahovať, ale poradil si aj s pokusom Chromiaka. Hra je prerušená, Slovensko ešte získava buly v útočnom pásme.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 44. Fatul (Chromiak, Lašák) – 40. Burujanov (Chusnutdinov, Muchamadullin), 63. Trinějev

Slovensko: Opatovský (Latkóczy) – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Jombík, Ketner – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.
    Rusko: Motorygin (Askarov) – Čajka, Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov, Bujvan – Didkovskij, Zlodějev, Trinějev – Guščin, Chusnutdinov, Burujanov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Šumilin, Zugan, Averšin.

Rozhodca: Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Martin Krajčík, Juraj Konc ml. – Juraj Konc st.