Motor ČB – Plzeň 1:2 (kon.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 (2:1 po s.n.) | Liberec – Novokuzneck 3:4 (po pr.)
Kladno – Litvínov 2:5 (kon.) | Havířov – Cracovia 3:2 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 8:2 (kon.)
Sparta Praha – Slavia 5:0 (kon.) | Kometa Brno – Trenčín sk 4:1 (4:3 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 2:2 (kon.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
HK Poprad
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 06.08.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Prípravný zápas

58:02
    Mezovský posielal zaujímavú krížnu prihrávku na Karlisa Ozolinša, ktorý pálil z ľavého kruhu. Halo bol veľmi rýchly a vytiahol svoju lapačku.

56:02
    Toto je ideálna presilovková šanca pre Liptákov. Dve minúty za seknutie dostáva Samuel Takáč.

54:44
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Joona Erving dostáva dve minúty za držanie.

53:35
    Poprad dal gól!
    Popradčania využívajú presilovú hru a po druhýkrát v zápase vedú o dva góly. Pozoruhodnou indivdiuálnou akciou sa predviedla nová akvizícia JORGEN KARTERUD, ktorý poľahky prešiel z pravého krídla smerom na os ihriska a blafákom na forhend si vychutnal Bátoryho.
    Asistencia: Guillaume Leclerc.

52:46
    Po vhadzovaní ihneď fauloval hosťujúci Jozef Danielčak, ktorý dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

47:02
    Presilovka Popradu sa však rýchlo končí. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Jesse Pelamo.

46:46
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ri. Huna – 2 min., hákovanie).

44:39
    Prichádza presilová hra pre Poprad. Dve minúty za hákovanie dostáva Filip Mezovský.

42:15
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min.).

36:16
    Presilová hra pre tím Liptovského Mikuláša. Guilaume Leclerc dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

35:33
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Počas avizovaného trestu na domácej strane prichádza rýchla odpoveď od hostí. Výrazne rutinérsky sa predviedol JAKUB SUKEĽ, ktorý dostal prihrávku na ľavý kruh, obkorčuľoval bránu a zasunul od opačnej žrde. Halo bol ďaleko na opačnej strane.
    Asistencia: Martin Rolný.

35:11
    Tunajší popradskí diváci sa môžu tešiť z ďalšieho gólu. MAREK ZAGRAPAN sa zapisuje po druhýkrát do streleckej listiny, tentokrát prekonal Bátoryho ľahkou strelou pomedzi nohy z pravého kruhu.
    Asistencia: Samuel Takáč.

33:14
    Poprad pomerne rýchlo otáča skóre. Po pravom krídle sa dopredu vysunul Leclerc, ktorý strieľal z diaľky. Bátorymu puk vypadol, dostal sa k nemu JORGEN KARTERUD a zakončil do odkrytej brány.

31:01
    Poprad využíva presilovú hru. Pred bránku sa výborne zaparkoval MAREK ZAGRAPAN, ktorý si len počkal na vhodnú prihrávku a dokázal ihneď z prvej zakončiť cez nemohúceho Bátoryho.
    Asistencia: Aleksandar Magovac.

29:43
    Presilová hra pre popradský tím. Marcel Petran dostáva dve minúty za krosček.

Jakub Sukeľ sa dostával do takmer stopercentnej pozície. Dostal aj prihrávku, ale napokon sa ocitol v postavení v bránkovisku a hra bola prerušená.

26:02
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. René Svitana dostáva dve minúty za podrazenie.

23:41
    Presilovku získava Poprad. Simon Kalousek dostáva dve minúty za hákovanie.

22:26
    Šikovnú kombináciu predviedli popradskí mladíci. Olejník z pravého kruhu našiel pred bránkoviskom Kundrika, ktorý sa dostal k strele z prvej, no mieril len priamo do Bátoryho hrude.

20:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Olejník – 2 min., hákovanie).

19:11
    Jednoduchá akcia hostí vyústila do otváracieho gólu. Do pásma zatiahol puk Cebák, ktorý prihrávkou medzi kruhy našiel KARLISA OZOLINŠA a ten spred bránky už neváhal.
    Asistencia: Juraj Cebák.

17:26
    Kurali perfektne nabíjal prihrávkou po modrej čiare na hokejku Burzíka, ktorý okamžite príklepom pálil, no mieril iba tesne vedľa brány.

17:00
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Semaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

10:49
    Takáč dával ideálne prihrávky na Mareka Zagrapana. Dokázal ho na dvakrát nájsť uvoľneného a zaparkovaného pred bránkoviskom, no nepodarilo sa už Takáčovi gólovo zakončiť.

10:37
    Poprad získava presilovku o dvoch hráčov. Róbert Huna dostáva dve minúty za krosček.

10:04
    Popradčania teraz pekne zakombinovali v útočnom pásme. Krížna prihrávka z pravého kruhu smerovala na opačnú stranu ku Magovacovi, ktorý pálil z prvej, no parádna lapačka Bátoryho sa práve predviedla!

09:24
    Poprad získava prvú presilovú hru v zápase. Dve minúty za podrazenie dostáva Juraj Cebák.

05:07
    Popradčania prepadli v ofenzíve a v nebezpečnej šanci sa ocitol Róbert Huna. Skúšal to prudkou strelou z ľavého kruhu, no bránku netrafil.

02:45
    Videli sme trochu väčšie nebezpečenstvo pre domáceho gólmana Hala. Po ľavom krídle vyšprintoval dopredu Kriška a prihrávkou pred bránku našiel Richarda Hunu. Jeho strela z prvej skončila na Halovej hrudi.

01:32
    Presilová hra pre Liptovský Mikuláš. Hráčska lavica HK Poprad dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 32. Zagrapan (Magovac), 34. Karterud (Leclerc), 36. Zagrapan (Takáč), 54. Karterud (Leclerc) – 20. Ozolinš (Cebák), 36. J. Sukeľ (Rolný)

HK Poprad: Halo (Rýchlik) – Česánek, Magovac, Johanson, Fabian (C), Erving, Semaňák, Romaňák – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Karterud, Paukovček, Leclerc – Olejník, R. Svitana, Martančík – Valigura, Kundrik, Vašaš
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Poburíni) – Nemec, Petran (A), Cebák, Mezovský, Kurali, Burzík, Babka, Droppa – Kriška (C), Ró. Huna, Ri. Huna – Ru. Huna (A), Ozolinš, J. Sukeľ – Vybíral, Piatka, Lavrovs – Danielčak, Kalousek, Rolný

Rozhodca: Snášel – Stanzel, Ordzovenský