Gent – Eupen 6:1 (kon.) | Mouscron – Anderlecht 0:0 (kon.) | Antverpy – Waasland-Beveren 4:1 (kon.)
KAA Gent
6:1 (4:0)
KAS Eupen
cz Nedeľa 04.08.2019, 14:30 • Ghelamco Arena, Gent • Belgická Jupiler Pro League • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Belgické ligy. V tomto zápase druhého kola proti sobě nastoupí KAA Gent a KAS Eupen.

KAA Gent ve svém úvodním vystoupení v rámci ligy na půdě soupeře remizoval 1:1. Gent poslal do vedení v 56. minutě Ngadeu-Ngadjui. Za domácí Charleroi vyrovnal v samotném závěru zápasu Bruno. Byla to branka z 89. minuty. Oba celky tak braly bod.

KAS Eupen chce co nejrychleji na svou ligovou premiéru v této sezóně zapomenout. Na své půdě nestačil na Antverpy 1:4. Mbokani poslal hosty dovedení, jedinou branku Eupenu vstřelil ve 43. minutě Jon B. O. Ve druhém poločase přidaly Antverpy tři branky, trefili se Mbokani, Rodrigues a Rafaelov.

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu, Asare – L. Verstraete, Owusu, David – Odjidja-Ofoe – Jaremčuk, Bezus.
    Náhradníci: Coosemans – Castro-Montes, Mohammadí, Dejaegere, Depoitre, Kubo, Derijck.

KAS Eupen: De Wolf – Molina, Koch, Blondelle, Gnaka – Laurent, S. Marreh, Ruiz, Embalo – Ciampichetti, Bautista.
    Náhradníci: Matthys – Beck, J. Cools, Tojokawa, Schouterden, Rocha Miramar, Amat..

1

2
    Gent právě vstřelil branku!
    K velké radosti domácích fanoušků se Gent dostává do vedení, prosazuje se po rohovém kopu obranou nepokrytý IGOR PLASTUN. Branka je jako vlastní a připsaná je Menno Kochovi.
    2. Menno KOCH - 1:0

5
    Vadis Odjidja-Ofoe se dostal po pěkné přihrávce spoluhráče do střelecké pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

5
    Domácí fotbalisté hrají aktivněji a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

6
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, soupeř se musí bránit. Eupen na svou šanci čeká.

8
    Českým fanouškům dobře známý MICHAEL NGADEU si naběhl na centr z rohového kopu, který vymyslel Vadis Odjidja-Ofoe. Zakončení hlavou končí přesně v brance, Gent vede o dva góly.
    8. Michael NGADEU - 2:0

10
    Úvodní část zápasu vyšla domácím fotbalistům výborně, vstřelil dvě branky, navíc se prosadila posila Michael Ngadeu.

13
    Gent rozehrává od své branky, pokouší se co nejrychleji o přechod do útočného pásma.

14
    Xavi Molina odehrál jen do autu, uvidíme tedy další rohový kop.

15
    Rychle rozehraný roh domácímu Gentu výraznější šanci nepřinesl.

17
    Nana Asare bude rozehrávat volný kop. Tak konec míč vypálil Roman Bezus. Jeho rána zblokovala obrana soupeře.

17
    Ortwin De Wolf rozehrává od své branky, přenechal míč obráncům.

19
    Domácí měli další velkou šanci, ale dobře si vyběhl brankář Ortwin De Wolf, který dokázal zasáhnout, a tak balon z branky vyrazil.

21
    Roman Jaremčuk si výborně naběhl do předbrankového prostoru do pokutového území. Po souboji s obráncem upadl, ale sudí nechává hru plynout.

24
    Roman Bezus vhazoval na útočné polovině, ale jeho tým o míč přišel, a tak může hrát Eupen.

25
    Mikael Lustig se dokázal velmi dobře vrátit, a tak překazil akci hostujícího mužstva.

26
    Vadis Odjidja-Ofoe rozehrává další rohový kop svého celku. Gent centroval před branku, ale následná hlavička končí nad.

28
    Eupen rozehrává od své branky, ale nemůže se přes střed hrací plochy prokombinovat do zakončení.

30
    Flavio Ciampichetti to zkoušel individuálně, ale jeho centr před brankou byl zblokovaný.

33
    Rychlá domácí akce, která končí třetí brankou. Trefuje se po skvělém Lustigově pasu ROMAN BEZUS. Jeho hlavička byla nechytatelná.
    33. Roman BEZUS - 3:0

35
    Nyní se zkoušel prosadit hostující celek, ale centr před branku nenašel svého adresáta, a tak budou domácí vhazovat na své polovině. Hostům tento pokus o akci nevyšel.

37
    Sledujeme klidnější pasáž hry, která je ovlivněná celou řadou nepřesností. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu.

38
    Jonathan David hledal Romana Jaremčuka, ale finální přihrávka nebyla přesná.

39
    Žlutou kartu dostává Siebe Blondelle (KAS Eupen).
    39. Žlutá karta

40
    Po hře rukou měli domácí k dispozici pokutový kop. Ortwin De Wolf sice vystihl stranu, na kterou poslal ROMAN JAREMČUK míč, ale jeho tvrdá rána se nedala chytat.
    40. Roman JAREMČUK - 4:0

43
    Jonathan David měl další velkou šanci Gentu, ale ve vyložené příležitosti jej vychytal brankář.

44
    Gent pokračuje v aktivní hře, míč dostal do pokutového území Roman Jaremčuk, ale jeho akci zblokoval jeden z beků.

45
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+0

Menno Koch (vlastní), Michael Ngadeu, Roman Bezus a Roman Jaremčuk. To jsou autoři branek z prvního poločasu, poločasu, ve kterém Gent naprosto dominoval a zaslouženě vede.

46

48
    V poklidném tempu pokračuje zápas druhým poločasem, zatím ani jeden celek neudělal změnu v sestavě.

50
    Jeden z hráčů Gentu si pomohl v souboji nedovoleně, rozehrávat tak bude brankář Eupenu od své braky.

50
    Jon Bautista se po zaváhání obránce Gentu a jeho podklouznutí se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo.

52
    Jon Bautista znovu vybojoval míč, dostal se do pokutového území a přihrával na osu hrací plochy. Ke střele se nikdo nedostal.

53
    Michael Ngadeu centroval před branku, ale tam byli jeho obsazení spoluhráči. Následně Roman Jaremčuk hledal spoluhráče, ale obrana byla připravená.

55
    Gent kombinuje na polovině hrací plochy a pokouší se vypracovat si výraznější střeleckou pozici. Zatím ale marně.

57
    Jonathan David a Roman Bezus si tak dlouho dávali přednost v zakončení, až toho byla jen zblokovaná střela na rohový kop.

58
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Alessio Castro-Montes.

58
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Mégan Laurent, přichází Jordi Amat.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí celek míří za jednoznačnou výhrou v tomto utkání.

60
    Žlutou kartu dostává Jordi Amat (KAS Eupen).

63
    Eupen právě vstřelil branku!
    Hostující celek dává gól, a tak snižuje svou ztátu na dobře hrajícího soupeře. Po skvěle kopnutém rohovém kopu se prosazuje SIEBE BLONDELLE.
    63. Siebe BLONDELLE - 4:1

63
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Vadis Odjidja-Ofoe, přichází Brecht Dejaegere.

66
    Thomas Kaminski výborně vyboxoval míč po rohovém kopu Eupenu. Domácí fotbalisté stále vedou o výrazně.

69
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Laurent Depoitre.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce tohoto zápasu, Gent hraje nyní aktivně, provedl již všechna střídání. Snaží se vstřelit další branku v zápase.

71
    Apna Carlos Embalo si nabíhal do volného prostoru, dostal přihrávku, ale balon zpracovat nedokázal. Vykopávat tak bude brankář domácích.

73
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Apna Carlos Embalo, přichází Leonardo Rocha Miramar.

75
    Jeden z hostujících hráčů se nyní dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje celkem snadno brankář Thomas Kaminski.

77
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Na šanci nyní čekáme marně.

80
    Sudí nyní přerušil hru, Louis Verstraete si počínal hodně důrazně. Sudí mu přišel vysvětlit, že příště uvidí kartu.

82
    Jon Bautista pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář. Thomas Kaminski v pohodě zasáhl.

84
    Eupen se nyní prorpacoval do střeleckých pozic a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Následně si však pomohl útočným faulem.

86
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Gent se sice musí bránit, ale zvládá to bez výraznějších potíží.

89
    Domácí celek se ubránit, a tak k velké radosti fanoušků nyní kombinuje na polovině hrací plochy a snaží se proniknout na území soupeře.

90
    Domácí to nyní sehráli skvěle a míč se dostal k ROMANU BEZUSOVI, který zakončoval velmi snadno. Pohledná akce.
    90. Roman BEZUS - 5:1

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90+2
    Demolice defenzivy Eupenu pokračuje dál. Tentokrát JONATHAN DAVID dostal míč před brankou, zpracoval, a pak přesně vypálil.

90+3

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2.

Gent naprosto jednoznačně vyhrává tento zápas, Eupenu na svém hřišti vstřelil šest branek. jednoznačná záležitost se stala z tohoto utkání. (16:21:56)

Jan Prošek

Góly: 2. Koch (vla.), 8. Ngadeu, 33. Bezus, 40. Jaremčuk (pen.), 90. Bezus, 90+2. David – 63. Blondelle

Karty:   39. Blondelle (EUP), 60. Amat (EUP)

KAA Gent: Kaminski – Lustig (58. Castro-Montes), Plastun, Ngadeu, Asare – L. Verstraete, Owusu, David – Odjidja-Ofoe (63. Dejaegere) – Jaremčuk (69. Depoitre), Bezus.

KAS Eupen: De Wolf – Molina, Koch, Blondelle, Gnaka – Laurent (58. Amat), S. Marreh, Ruiz, Embalo (73. Rocha Miramar) – Ciampichetti, Bautista.