6 7
Jozef Kovalík
0
4 67
Streda 31.07.2019, 17:16 • Centrálny kurt, Kitzbühel (Rakúsko) • ATP Kitzbühel - Generali Open (antuka)

To je už z nášho prenosu všetko. Ďakujem vám za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (19:09:14)

Koniec zápasu

7:6
    GEM, SET, ZÁPAS Fernando Verdasco! Španiel napokon lepšie zvládol túto náročnú bitku v skrátenej hre, využil tak hneď svoj prvý mečbal a postupuje teda do tretieho kola na turnaji v Rakúsku. Jozef Kovalík hral od polovice druhého setu kvalitný tenis, ale Verdasco zvládol oba servisy na udržanie sa. O osude druhého dejstva tak musel rozhodnúť tajbrejk, kde to mal Jojo rozbehnuté výborne, k dispozícii mal aj setbaly, ale tie nevyužil a tak sa po prehre 0:2 lúči s turnajom v Rakúsku. Bojoval však statočne, ale má na čom popracovať.

8-7
    A je tu mečbal pre Španiela! Nízky úder od Kovalíka zastavuje páska.

7-7
    Fernando Verdasco zahral priamy bod, tajbrejk bude pokračovať ďalej.

6-7
    Presný servis od Kovalíka, Slovák má k dispozícii setbal číslo tri, je to pri podaní súpera!

6-6
    Druhý set ešte nekončí! Súboj na sieti lepšie zvládol Španiel, tajbrejk teda pokračuje.

5-6
    Prvý setbal Španiel odvrátil na svojom podaní, ten druhý má Kovalík k dispozícii na svojom servise.

4-6
    Nádherný ritern slovenského tenistu a sú tu dva setbaly!

4-5
    Páska zahrala proti Kovalíkovi, loptička od nej putuje do autu a Verdasco ešte môže tajbrejk a celý druhý set poriadne zdramatizovať.

3-5
    Verdascov úderz zastavuje páska, Jozef Kovalík je blízko k zisku druhého setu.

3-4
    Druhá loptička v rade pre Španiela, ktorý tak ešte dramatizuje skrátenú hru. Kovalík má však stále náskok jedného minibrejku.

2-4
    Loptu získava Verdasco.

1-4
    Jojo sa prezentuje priamym bodom, vyhráva 4:1 v skrátenej hre a je na najlepšej ceste vynútiť si tretí set.

1-3
    Ten Slovák potvrdil! Verdasco posiela svoj úder len do pásky a dostáva sa tak v skrátenej hre do nevýhodnej pozície.

1-2
    Loptička v aute, Verdasco si opäť podanie nepodržal. Minibrejk pre Kovalíka!

1-1
    Nie je však potvrdený! Dlhšiu výmenu Jojo zvládol výborne, 1:1.

1-0
    Slovenský tenista posiela loptičku von z kurtu, prvé podanie v skrátenej hre si teda neudržal a je tu minibrejk!

6:6
    Na druhý pokus je Španiel úspešný, vyrovnávna na 6:6 a o osude druhého setu bude musieť rozhodnúť tajbrejk. Pod tlakom je však Kovalík, ktorý prvý set prehral.