Forejtek – Taberner 0:2 (kon.) | Heller – Kopřiva 2:0 (kon.)
Vrbenský – Klein 1:2 (kon.) | Šátral – Nejedlý 2:1 (kon.)
Lamasine – Šafránek 0:2 (kon.) | de Schepper – Rosol 1:2 (kon.)
Vít Kopřiva
Vít Kopřiva (Q)
0
2 3
cz Utorok 23.07.2019, 10:09 • Kurt č. 4, Praha (CZE) • Challenger Praha 2 (antuka) • 1. kolo

6:3
    Heller pouští u sítě vysoký lob, který nakonec končí v autu a Heller vítězí v dnešním zápase!

5:3
    Heller zahrává do sítě a český hráč udržel podruhé v zápase svůj servis a snižuje na 3:5 z jeho pohledu. Navíc utekl z jednoho mečbolu. Heller má však k dobru ještě jeden brejk!

A-40
    Heller se dostává ke svému prvnímu mečbolu!

5:2
    Kopřiva nakonec proráží servis soupeře a prodlužuje si tak pobyt na kurtu číslo čtyři. Avšak nyní jej čeká servis. Nutno říci, že český hráč si během celého zápasu dokázal udržet servis pouze jednou!

5:1
    Kopřiva ztrácí své další podání a Heller nyní půjde podávat na vítězství v zápase! Aby tohle český tenista dokázal otočit, tak to by musel německý tenista naprosto selhat.

3:1
    Avšak ten třetí už český hráč nedokázal odvrátit. Bekhend končí za základní čarou. Nyní český hráč chtěl velmi rychle ukončit výměnu a to se mu stalo osudným.

2:1
    Heller zahrál další dobré podání, neudělal chybu u sítě a ujímá se vedení ve druhém setu. Nyní bude opět Kopřiva na servisu a uvidíme, jestli se mu podaří udržet i další jeho servis.

1:1
    Kopřiva nakonec boj o jeho servis zvládá a poprvé v zápase si dokázal udržet servis, avšak po hodně velkém boji!

30-30
    Hodně dlouhá výměna, ve kterém promluvila i páska, která zkrátila úder Kopřivy. Heller se dokázal sklouznout a vrátit míček zpět, avšak Kopřiva vytáhl dobrý prohoz po boční lajně a sám soupeř mu zatleskal tomuto skvělému úderu. Asi nejpěknější výměna zápasu!

6:2
    Kopřiva zahrává míček do autu a jeho sok proměňuje hned první setbol! Oba tenisté se trápili na servisu. Avšak Heller dokázal dvakrát udržet svůj servis, kdežto Kopřiva ani jednou a proto zvládá úvodní sadu poměrem 6:2!

5:2
    Míček končí v síti. Heller podruhé nedokázal potvrdit brejk. Kopřiva však nyní půjde servírovat a pokud bude pokračovat ve svém trendu, tak první set získá Němec. Kopřiva si zatím neudržel ještě ani jedno podání!

5:1
    Peter Heller je na returnu zatím téměř bezchybný a nyní půjde podávat na vítězství v prvním setu!

4:1
    Forhend Kopřivy končí za základní čarou a Heller na podruhé dokázal potvrdit svůj brejk!

3:1
    A proměňuje hned ten první! Heller se opět dostává do vedení, když Kopřiva neudržel ani své druhé podání.

2:1
    Heller nepotvrzuje brejk a přichází ve třetím gemu o své podání!

2:0
    Kopřiva zahrává míček za základní čáru a na rozdíl od Kopřivy dokázal využít hned druhý brejkbol a dostává se do vedení 2:0!