New England – Vancouver 4:0 (kon.) | Atlanta United – Houston 5:0 (kon.) | Chicago Fire – Columbus 2:2 (kon.)
Toronto – New York RB 3:1 (kon.)
New England Revolution
4:0 (1:0)
Vancouver Whitecaps FC
cz Štvrtok 18.07.2019, 01:00 • Gillette Stadium • MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Nejlepší střelec
    Tabulce v rámci týmu vévodí F. Montero z Kolumbie, který má šest zásahů.

Vancouver má za sebou hodně špatnou sérii tří porážek – 0:1 se Seattlem Sounders, 1:6 s Los Angeles Galaxy a 0:3 se Sporting Kansas City. Hosté jsou zatím ve své konferenci poslední se ziskem 20 bodů. Stejný počet bodů má i Colorado Rapids, ale mají lepší skóre. A právě střílení branek dělá Vancouveru v posledních třech duelech velký problém, když se jen jednou dokázali prosadit a celkem desetkrát inkasovat!

S pěti brankami jím je Španěl C. Gil. Ten se prosadil i v posledním duelu, když navyšoval vedení svého celku na 2:0!

Domácím po dvaceti odehraných zápasech patří devátá nepostupová příčka. Avšak na sedmou, postupovou příčku, jim schází pouhé dva body. V minulém kole remizovali 2:2 s DC United, což je s druhým celkem Východní konference dobrý výsledek. New England si již delší dobu drží neporazitelnost v rámci MLS. Naposledy poznali hořkost porážky 9. května proti Chicago Fire. Od té doby mají na svém kontě čtyři výhry a čtyři remízové stavy.

New England Revolution: Turner – Farrell, Mlinar Delamea, Jones, Bye – Bou, Caicedo – Agudelo, Gil, Bunbury – J. F. Caicedo.
    Náhradníci: Knighton – Castillo, Anibaba, Fagundez, Caldwell, Penilla, Rennicks

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Cornelius, Sutter, Godoy – Beom, Rose, Teibert – Reyna, Bair, Venuto.
    Náhradníci: MacMath – Henry, Giro, Erice, Felipe, Lass, Montero

Rozhodčí: R. Sibiga.

1

2
    Bye se pokoušel centrovat míč z pravé strany, což se mu nakonec povedlo, ale obrana soupeře odpravila míč rychle do bezpečí.

3
    A další centr od Bye, jeho přízemní pobídku téměř využil Bunbury, ale chyběl mu půl krok, aby míč dorazil do branky. Nakonec menší teč a domácí budou mít možnost rohového kopu.

4
    Roh nepřinesl další šanci směrem na branku Vancouveru.

5
    Domácí začali hodně aktivně a velmi rychle se pohybují po hrací ploše. Jejich soupeř se zatím vůbec nemůže dostat do hry.

6
    Bunbury ihned po získání míče střílel. Jeho pokus byl sražen obráncem.

7
    Sutter bude vhazovat aut a může trochu uklidnit svůj celek.

8
    Bunbury je hodně aktivní a nyní se nebál jít do souboje a vybojoval pro svůj tým další rohový kop.

8
    Ten však opět nepřináší nic nebezpečného. Z rohových kopů nejsou domácí zatím nebezpeční.

9
    Vancouver se konečně mohl dostat k míči, ale nedaří se jim přejít přes půlící čáru. Zkoušeli to i dlouhým míčem, ale ani tudy nevedla cesta na polovinu soupeře.

10
    Bye dostal na pravou stranu hodně těžký míč. Přesto se mu podařilo odcentrovat, avšak míč se stočil do zázemí.

11
    New England nyní drží míč na polovině hrací plochy a snaží se proniknout do dalšího útoku.

12
    To, že je hostující celek na posledním místě, tak se nám ukazuje od úvodních minut zápasu. Vancouver se zatím pouze brání.

14
    Dobrá přihrávka do vápna mezi dva bránící hráče. Domácí hráč nakonec padá ve vápně, ale o pokutovém kopu nemůže být řeč.

15
    Bye ve velké šanci. Dlouhý míč si šikovně zpracoval na prsou a ihned střílel. Jeho křižná střela orazítkovala vzdálenou levou tyč! Crépeau pak stačil zlikvidovat dorážku. Další zakončení od domácích už šlo nad branku. Domácí celek nyní nebyl daleko od své první branky tohoto utkání!
    15. Bye trefil tyč!

16
    Úvodní patnáctiminutovka nám jasně ukázala, kdo bude dnes vládnout na hrací ploše.

18
    Crépeau musí být neustále v pozoru, neboť před jeho brankou přiletěl další centrovaný míč, který nakonec zůstal nevyužit.

19
    Hráči Vancouveru opravdu neví kudy dříve skočit a potřebovali by také udržet na delší dobu míč mimo svou vlastní polovinu. To se jim zatím hodně nedaří.

20
    Gil byl zezadu faulován, vše se odehrálo na půlící čáře.

22
    Bye za sprintoval po své pravé straně, ale tentokrát nestačil doběhnout příliš dlouhý míč.

23
    Hráči domácího celku útočí zejména po pravé straně. Skrze levou stranu se do útoku pouští hodně málo.

23
    Ale nyní bude Gil zahrávat z levé strany rohový kop...

24
    ...defenzíva bezpečně ubránila a vykopává míč až za polovinu hrací plochy.

25
    Střela z dálky, kterou vyslal Bou. Avšak už mu bylo v zárodku jasné, že s tímto zakončení nebude mít brankář soupeře žádné problémy.

26
    Už to vypadalo na první vážnější útok z pohledu hostí. Nakonec však zvolili špatnou přihrávku a domácí se velmi rychle dostávají k míči.

27
    Takový dloubáček, který vůbec nemohl ohrozit Crépeaua v jeho brance.

28
    Hosté nevěděli jak dál a volili zpětnou přihrávku na svého brankáře. Ten z první vykopl míč na půlku, kde si míč přebrali domácí.

29
    Bou si poradil s dvěma dotěrnými hráči. Avšak při následném postupu přece jen ztrácí míč.

30
    Domácí hráč si vytvářel ve vápně prostor k zakončení, ale soupeř se rychle zorientoval a zabránil potenciálně nebezpečnému zakončení.

31
    I po třiceti minutách hry, hostující celek spíše jen paběrkuje.

32
    Centr z levé strany neměl brankové parametry. Následuje odkop brankáře.

33
    Crépeau si zařval na nepřesnou přihrávku. Nakonec obránce odkopává míč.

34
    Jestli mě zrak nešálí, tak hostující hráči drží delší dobu míč a kombinují s ním na polovině hrací plochy.

35
    Dokonce prvního poločasu nám zbývá dobrých deset minut. Uvidíme, jestli se někdo dokáže prosadit.

36
    Útočník Vancouveru byl vyslán na zteč. Avšak vysoký míč propadl přesně mezi dva obránce.

38
    Domácí celek neutuchá ve svém aktivním snažení o vstřelení branky.

39
    Domácí kombinovali na hranici šestnáctky. Avšak při druhém pokusu přihrávky do vápna, se domácí celek nedostal k žádnému zakončení.

40
    Bou možná chtěl střílet na branku, ale míč mu moc nesedl a nabral boční směr. Nicméně J. F. Caicedo ve skluzu trefuje míč a posílá jej kousek nad horní tyč! Druhá větší šance z pohledu Vancouveru.
    40. Druhá větší šance z pohledu domácího celku.

42
    Blíží se nám závěr prvního poločasu. Po nepřesném útoku se odkopu od své branky chystá Crépeau.

43
    Nyní snaha New Englandu o průnik skrze levou stranu. Avšak po souboji se ozývá píšťalka hlavního sudí, který přiznává míč Vancouveru.

44
    Po ztrátě míče následoval rychlý protiútok. Přihrávka na levou stranu, hráč se pokoušel dostat míč centrem před branku, ale nyní byl velmi dobře a poctivě hlídán.

45+1
    Již nám běží nastavený čas.

45+1
    Tým New England právě vstřelil branku!
    A v něm jsme se dočkali první branky zápasu! New England zahrávali rohový kop. Gil poslal míč na hranici šestnáctky, kde si nabíhal GUSTAVO BOU a ten z první dává hezkou branku. Asistence: Gil.
    45+1. Gustavo BOU - 1:0

45+3
    Nyní se nehraje a hlavní sudí se nejspíše přes mikrofon ještě baví o vstřelen brance, ale osobně se domnívám, že není důvod, aby branka neplatila.

45+3

Branka je nakonec uznána! New England měli od úvodní minut drtivý tlak. Míč svému soupeři téměř nepůjčovali a brankář Turner si může ve své brance klidně číst denní tisk. Domácím však trvalo hodně dlouho, než rozvlnili síť za brankářem Vancouveru. To se jim nakonec podařilo v první minutě nastavení, když se hezky trefil Bou!

46

47
    Hostující hráči započali druhý poločas s míčem na svých kopačkách, uvidíme, jestli si něco o přestávce řekli a zlepší svou dosavadní hru.

48
    Nyní si vybojovali rohový kop...

49
    Reyna zahrával centr, který poslal na zadní tyč. Spoluhráč se snažil krkolomně poslat míč z první, ale minul míč.

49
    Žlutou kartu dostává Godoy (Vancouver Whitecaps FC).

50
    A už jsou tu opět domácí, kteří se však nyní nedokázali dostat do zakončení.

51
    Avšak jejich soupeř se dostal do slibné šance. Po přihrávce z pravé strany se dostal ve vápně k míči Bair a ten orazítkoval levou tyč!
    51. Tyč se rozezvučela i za brankářem Turnerem.

52
    Bou zahrával standardní situaci a pěknou střelou doprostřed branky nadělal problémy brankáři, který jedovatou střelu vyrazil.

53
    Hráči Vancouveru na začátku druhého poločasu přidali na tempu a daří se jim dostávat častěji k míči.

54
    Agudelo se unáhlil a po zisku míče jej nasměřoval vzduchem směrem dopředu. Nicméně do míst, kde nebyl vůbec nikdo.

56
    Caicedo fauluje poblíž poloviny hřiště a ač nerad, musí míč přepustit soupeři.

56
    Rohový kop pro Vancouver...dokáže z něj udeřit a vyrovnat stav zápasu? Hosté mají problémy v posledních zápasech střílet branky, tak uvidíme.

57
    Hráči nakonec zvolili rozehrávku na krátko. Dále se již k ničemu nedostali.

58
    A na světě je druhá žlutá karta zápasu. Bou vyhrál souboj s Corneliusem a ten to neunesl a stáhl jej za dres k zemi.

59
    Turner nezachytil přízemní přihrávku a míč proplul pod jeho tělem. Na chvíli se míč ocitl zcela před prázdnou brankou, ale další hostující hráč nedokázal dorazit míč do branky. Obránce stačil rychle míč odkopnout do bezpečí.

60
    Hosté rozhodně zlepšili svůj herní projev, na rozdíl od prvního poločasu.

61
    Navíc srdnatě bojují o každý míč a jde na nich vidět, že by dnes rádi přerušili sérii tří porážek.

62
    Střídání v týmu New England Revolution: ze hřiště odchází J. F. Caicedo, přichází Penilla.
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Teibert, přichází Lass.

64
    Domácí celek se nyní snaží navázat na svou hru z prvního poločasu a nyní se jim daří držet míč na půlce svého soka.

65
    Obránce New Englandu bez větších obtíží odhlavičkoval centr z levé strany.

66
    Pěkná střela domácích, míč končí na rohovém kopu.

66
    Z rohu přišel prudký centr na střed vápna. Hostující hráči vyskočili nejvýše a dokázali dostat míč z vlastního pokutového území.

67
    Lass s trochou štěstí prošel přes domácího hráče a nakonec vystřelil z větší dálky. Míč jde mimo branku.

68
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Bair, přichází Montero.

68
    Faul na samotné hranici šestnáctky a tohle bude hodně zajímavá standardní situace. Nutno říci, že hodně přísně odpískaný faul na Gila.

70
    Gil kroutil míč do pravého horního rohu branky. Crépeau přečetl jeho úmysl a skokem ke své levé tyčce zamezil případné druhé brance svého soka.

71
    Žlutou kartu dostává Caicedo (New England Revolution).

72
    Po útoku z pravé strany se Gil dostal ve vápně ke střele, ale nemířil nyní ideálně.

74
    Jones úspěšně zavezl míč až k šestnáctce soupeře a přihrál směrem do kombinace.

75
    Bou poslal patičkou míč do vápna na Bunburyho. Ten se pokoušel vystřelit, ale byl zde hodně zhuštěný prostor. Nakonec se míč opět ocitl u Bouye, který dokázal zakončit. Nicméně branka z toho není.

76
    Zápas nám vstupuje do závěrečné čtvrt hodinky. Pro hosty je to stále dostatek času k tomu, aby alespoň zápas dovedli k remíze.

77
    Žlutou kartu dostává Farrell (New England Revolution).

78
    Po faulu Farella zahrávali hosté standardní situaci ze střední vzdálenosti. Po centru se míč odráží na roh.

79
    Střídání v týmu New England Revolution: ze hřiště odchází Bou, přichází Fagundez.

79
    Po rohovém kopu ukrývá míč do své náruče Turner, který má rozhodně více práce ve své brance, než v prvním poločase.

80
    Závěrečných deset minut a Vancouver má nejvyšší čas k tomu, aby vstřelil vyrovnávací branku.

80
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Venuto, přichází Giro.

81
    Nyní se však museli bránit útočným choutkám soupeře. Jejich centr nakonec odrazili bez větších problémů.

82
    Tak tohle bylo dobře sehráno! Penilla výborným centrem z levé strany našel na pravé straně DIEGA FAGUNDEZE, který hlavičkou navyšuje vedení svého týmu a nejspíše rozhoduje tento duel. Asistence: Penilla.
    82. Diego FAGUNDEZ - 2:0

84
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná a spíše se hraje uprostřed hrací plochy. Domácí však nepřestávají mít snahu se rychle dostat před branku Vancouveru.

85
    Hosté si nejspíše připíší na své konto další porážku, která již bude čtvrtou v řadě za sebou.

86
    CARLES GIL dostal míč na hranici šestnáctky. Zde si jej navedl na střelu a ranou k levé tyčce dává třetí branku New Englandu. Asistence: Fagundez.
    86. Carles GIL - 3:0

88
    Střídání v týmu New England Revolution: ze hřiště odchází Caicedo, přichází Caldwell.

90
    TEAL BUNBURY dostal vzduchem přihrávku do vápna. Zády k brance si zpracoval míč, dokázal se obtočit a přes brankáře dostat míč do branky. New England si začíná dělat z tohoto zápasu exhibici, alespoň v posledních deseti minutách. Asistence: Penilla.
    90. Teal BUNBURY - 4:0

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty a již se bude jen dohrávat.

90+3

Hosté vstoupili do druhého poločasu lépe a již si dokázali vytvářet šance, dokonce trefili tyč! A to ještě za stavu 1:0 pro domácí. Nicméně New England se postupně opět vrátil ke své nátlakové hře a v posledních deseti minutách rozpoutali svůj gólostroj. Nejprve se prosadil střídající Fagundez, následovala branka v podání Gila (který navýšil konto svých branek na číslo šest) a v poslední minutě řádné hrací doby se prosadil Bunbury.

Vancouveŕ si připisuje čtvrtou porážku za sebou, zatímco jejich soupeř se stále veze na polo vítězné vlně! (výhry střídá s remízami). Navíc hosté nedali opět branku! (03:14:31)

Adam Dořák

Góly: 45+1. Bou (Gil), 82. Fagundez (Penilla), 86. Gil (Fagundez), 90. Bunbury (Penilla)

Karty:   71. Caicedo (NER), 77. Farrell (NER) – 49. Godoy (VWC), 58. Cornelius (VWC)

New England Revolution: Turner – Farrell, Mlinar Delamea, Jones, Bye – Bou (79. Fagundez), Caicedo (88. Caldwell) – Agudelo, Gil, Bunbury – J. F. Caicedo (62. Penilla).

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Cornelius, Sutter, Godoy – Beom, Rose, Teibert (62. Lass) – Reyna, Bair (68. Montero), Venuto (80. Giro).

Rozhodca: R. Sibiga