Utorok 16.07.2019, 17:53ATP Båstad - Nordea Open (antuka)

To je už z toho prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (19:28:07)

Koniec zápasu

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Joao Sousa! Pri svojom podaní na víťazstvo sa Sousa k mečbalu nedostal, pri podaní súpera však áno a hneď ho aj využíva. Jozef Kovalík bojoval v druhom sete statočne, už to vyzeralo, že to bude jasná záležitosť, ale slovenský tenista zabojoval a takmer ešte ztoho zápasu mohol spraviť poriadnu drámu. Žiaľ, nestalo sa tak, Jozef Kovalík podľahol portugalskému tenistovi 0:2 na sety po hrách 6:7 (3) a 4:6 a tak ďalšieho kola postupuje Joao Sousa.

30-40
    Joao Sousa získava mečbal!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Ťažkú výmenu slovenský tenista zvládol, ale stále sa ešte z problémov nedostal.

0-30
    Loptu získava Sousa.

0-15
    Dôležité podanie nezačal slovenský tenista úspešne, fiftín pre súpera.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Jozef Kovalík brejkbal využíva a tak sa stále drží v tomto stretnutí! Zo svojho pohľadu znižuje na 4:5, musí však teraz zvládnuť svoj servis.

40-30
    Na sieti lepšie zahral slovenský tenista, ktorý teda získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!

30-30
    Aj toto bola veľmi náročná výmena, lepšie ju zvládol Portugalčan. Po 30 na oboch stranách, príde mečbal či brejkbal?

30-15
    Toto bola veľmi dlhá výmena, ktorá napokon končí v prospech nášho tenistu. Ešte tak Jozef Kovalík tento boj nevzdáva.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Esom vstúpil portugalský tenista do tohto gemu.

3:5
    Čistou hrou sa slovenský tenista udržal v tomto zápase, Joao Sousa však za stavu 5:3 bude podávať na svoj postup do ďalšieho kola na ATP turnaji vo švédskom Båstade.

40-0
    Je tu tretí fiftín v rade a tak tri gembaly.

30-0
    Priamy bod z podania, slovenský tenista vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Sousov úder zastavuje páska, dôležité podanie tak Kovalík zahájil úspešne.

2:5

2:5

2:5
    Priamym bodom ukončil Joao Sousa tento gem, po ktorom sa ujíma vedenia 5:2 v druhom sete a tak slovenský tenista Jozef Kovalík bude museiť podávať na udržanie sa v tomto stretnutí!

15-40
    Tesný aut z rakety Jozefa Kovalíka, takžu tu sú dva gembaly.

15-30
    Dlhý bekhend slovenského tenistu končí v aute, Joao Sousa opäť vyhráva na tomto svojom podaní o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Páska zastavila úder nášho tenistu.

2:4
    Slovenský tenista musel cez druhé podanie, čo však zvládol a znižuje teda na 2:4 z jeho pohľadu v druhom sete!

40-30
    Na sieti sa Kovalík prezentoval presným smečom a vybojoval si tak gembal.

30-30
    Eso slovenského tenistu, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Situácia sa opakuje, Joao Sousa tak získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Následne však posiela loptičku po výmene do autu, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Jozef Kovalík zahájil tento gem kvalitným servisom.

1:4

1:4

1:4
    Joao Sousa zahral presný krížny úder, ktorým využíva hneď prvý gembal a vyhráva tak v druhom sete 4:1! To je čoraz viac pre nášho tenistu náročná situácia.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Sousu.

15-15

15-0
    Slovenský tenista zahral ihneď presný ritern pri podaní súpera.

1:3
    Jozef Kovalík bol na druhý pokus úspešný a tak znižuje stav druhého setu na 1:3 z jeho pohľadu!

40-30

40-15
    Tretie eso slovenského tenistu, ktorým získava dva gembaly.

30-15
    Presný ritern od Portualčana, ktorý tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Výborne zvládnutá hra na sieti od slovenského tenistu.

15-0
    Loptu získava Kovalík.

0:3

0:3

0:3
    Joao Sousa brejk potvrdil, čím vyhráva v druhom sete 3:0 a to je už alarmujúci stav pre slovenského tenistu!

30-40
    Gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Od siete prichádza víťazný úder podávajúceho hráča, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Jozef Kovalík zvládol lepšie dlhšiu výmenu a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0

0:2
    A aj ho využíva! Portugalský tenista tak berie hneď prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 2:0!

30-40
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, brejkbal pre Sousu!

30-30
    Jozef Kovalík zvládol druhý servis, potom aj prechod na sieť a je to po 30 na oboch stranách.

15-30
    Výborný ritern od Portugalčana, ktorý tak získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Dvojchyba od slovenského tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-0

0:1
    Portugalčan to celé úspešne realizuje, ale mal veľké problémy hneď v úvode. Škoda, že slovenský tenista nevyužil ani jeden z dvoch brejkbalov.

40-A
    Joao Sousa zvládol druhé podanie a tak po dvoch odvrátených brejkbaloch získava gembal na 1:0 v druhom sete.

40-40
    Ritern slovenského tenistu nebol úspešný, takže aj druhý brejkbal je minulosťou.

40-30
    Sousa po servise zahral víťazný úder a tak odvrátil prvú hrozbu v podobe straty svojho podania.

40-15
    Toto je aut z rakety podávajúceho tenistu, Jozef Kovalík tak hneď v úvode druhého setu získava dva brejkbaly!

30-15
    Priamy bod pre portugalského tenistu.

30-0
    Aj túto výmenu zvládol lepšie Kovalík, ktorý tak vyhráva na podaní súpera o dva fiftíny.

15-0
    Prvý fiftín v druhom sete získava slovenský tenista, keď predviedol skvelý nábeh na sieť.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Joao Sousa.

0:0

6:7
    Na druhý pokus, teda už pri svojom podaní bol Joao Sousa úspešný, jasne ovládol skrátenú hru a tak sa dostáva do vedenia 1:0 na sety, po veľmi vyrovnanej úvodnej sade hry. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, aký bude mať priebeh.

3-6
    Slovenský tenista si pomáha kvalitným servisom a prvú hrozbu tak odvrátil.

2-6
    Na riter súpera reagoval Jozef Kovalík úderom do autu a tak Joao Sousa získava prvé setbaly!

2-5
    Joao Sousa umiestnil loptičku presne na čiaru a je blízko k setbalu.

2-4
    Minibrejk portugalský tenista potvrdil a vyhráva v skrátenej hre o dve loptičky.

2-3
    Prvý minibrejk získava Joao Sousa po úspešnej práci na sieti!

2-2
    Jozef Kovalík si pomáha esom, jeho druhým v tomto zápase a prvým v skrátenej hre.

1-2
    Portugalčan si udržal aj druhé podanie po dlhšej výmene.

1-1
    Následne bol slovenský tensita blízko k minibrejku, ale Sousa dokázal t ťažkej situácie vyťažiť maximum.

1-0
    Jozef Kovalík zvládol prvý servis v skrátenej hre.

6:6
    Joao Sousa gembal využíva, o osude prvého setu tak bude musieť rozhodnúť tajbrejk! Úvodné dejstvo je zatiaľ vyrovnané, možno sa to moc nečakalo, ale slovenského fanúšika to môže tešiť.

30-40
    Je tu gembal na udržanie sa v prvom sete, tento prechod na sieť sa Sousovi vydaril.

30-30
    Jozef Kovalík skvelo obhodil súpera a je to po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal?

15-30
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, Sousa získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Joao Sousa si však znova pomáha kvalitným servisom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dlhšiu výmenu zvládol teraz slovenský tenista, Portugalčan tak neodštartoval dôležité podanie úspešne.

6:5

6:5

6:5
    Jozef Kovalík získava druhú čistú hru v rade a vyhráva tak v prvom sete 6:5! Joao Sousa pôjde teda po druhýkrát podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

40-0
    Slovenský tenista znova zapojil kvalitné prvé podanie a získava tak tri gembaly.

30-0

15-0
    Priamy bod teraz aj na druhej strane, pre slovenského tenistu.

5:5
    Portugalčan ukončil tento dôležitý gem priamym bodom, čím vyrovnáva na 5:5 v prvom sete a úvodná sada hry sa nám tak ešte bude predlžovať!

30-40
    Winner z rakety slovenského tenistu, čím tak prvý gembal súpera odvrátil.

15-40
    Joao Sousa získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30
    Presný ritern slovenského tenistu, ktorým znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

0-15
    Sousa začína dôležité podanie kvalitným servisom.

5:4

5:4

5:4
    Čistá hra teraz aj na druhej strane, takže Jozef Kovalík vyhráva v prvom sete 5:4 a Joao Sousa bude musieť podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!

40-0
    Slovenský tenista úspešne zapracoval na sieti a získava tak rovnako tri gembaly.

30-0
    Nízky forhend portugalského tenistu zastavuje páska, náš reprezentant vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Jozef Kovalík odštartoval tento gem priamym bodom.

4:4
    Je tu prvá čistá hra pre portugalského tenistu v tomto zápase, čím vyrovnal stav v prvom sete na 4:4!

0-40
    Portugalčan získava po nepresnom údere nášho tenistu tri gembaly.

0-30

0-15
    Sousa dostal nášho tenistu pod tlak a ten tak posiela svoj úder len do pásky.

4:3

4:3

4:3
    Jozef Kovalík ako prvý v tomto zápase potvrdil brejk a ujíma sa tak vedenia 4:3 v prvom sete!

40-30

30-30
    Skvelý víťazný úder po čiare od portugalského tenistu, po 30 na oboch stranách.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách, myšlienka slovenského tenistu bola dobrá, realizácia však už nevyšla.

15-0
    Začína úspešne, kvalitným servisom, po ktorom získava fiftín.

3:3
    Aut z rakety portugalského tenistu, takže Jozef Kovalík si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete! Úvod prvého dejstva je teda veľmi zaujímavý, uvidíme, či teraz slovenský tenista brejk potvrdí.

40-30
    Parádny úder od slovenského tenistu, takže znova tu je brejkbal! Obaja tenisti tak majú teraz veľké problémy na svojich servisoch.

30-30
    Teraz tu však bol presný ritern od od slovenského tenistu, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Joao Sousa si pomáha kvalitným servisom a znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Jozef Kovalík skvelo obhodil súpera, po 15 na oboch stranách.

0-15

2:3

2:3

2:3
    Skvelý prechod na sieť od Sousu, ktorý si tak berie späť svoje stratené podanie a vyhráva v prvom sete 3:2!

40-A
    Presný bekhend od portugalského tenistu, je tu teda druhý brejkal v tejto hre!

40-40
    Nevyužíva to však, je tu prvýkrát v tomto stretnutí zhoda 40:40.

30-40
    Správne je tá druhá možnosť, Joao Sousa zahral víťazný úder a získava tak šancu vziať si späť stratené podanie!

30-30
    Túto výmenu zvládol lepšie slovenský tenista, po 30 na oboch stranách. Príde gembal, čo brejkbal?

15-30
    Slovenský tenista teraz nebol úspešný na sieti a tak jeho súper znova vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Dvojchybou odštartoval slovenský tenista potvrdenie brejku.

2:2
    Čo sa mu aj podarilo! Dlhý úder podávajúceho hráča končí v aute, slovenský tenista si tak berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

40-30
    Dvojchyba! Jozef Kovalík si tak môže vziať späť svoj stratený servis.

30-30
    Krížny forhend od Sousi končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Presný ritern od nášho tenistu z bekhendu, čím znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Portugalčan sa postaral o prvé eso tohto zápasu, dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájil Sousa úspešne, úder súpera zastavuje páska.

1:2

1:2

1:2
    Toto bol aut z rakety slovenského tenistu, takže tretí brejkbal sa už podarilo Sousovi využiť a ujíma sa tak vedenia 2:1 v prvom sete!

30-40
    Dlhý úder od Sousy končí v aute, takže aj druhý brejkbal je minulosťou.

15-40
    Forhend portugalského tenistu zastavuje páska, prvý brejkbal je tak minulosťou.

0-40
    Prvá dvojchyba v tomto zápase, Joao Sousa tak získava tri brejkbaly!

0-30
    Portugalský tenista vytiahol presný smeč na sieti a tak vyhráva o dva fiftíny pri podaní súpera.

0-15
    Svoj prvý fiftín pri podaní súpera získava už aj Sousa, keď sa slovenský tenista na sieti dopustil nevynútenej chyby.

1:1
    Joao Sousa predviedol druhý kvalitný servis a tým vyrovnal na 1:1 v prvom sete!

15-40
    Jozef Kovalík ako prvý získava fiftín pri podaní súpera, čím tak zabránil čistej hre a odvrátil prvý gembal súpera.

0-40
    Portugalčan predvádza rovnako skvelý servis a tak tu opäť máme tri gembaly.

0-30
    Aut z rakety slovenského tenistu, Sousa vyhráva na podaní o dva fiftíny.

0-15
    Joao Sousa musel rovnako na úvod podania cez druhý servis, potom však zahral presný úder do protipohybu a pripisuje si na svoje konto fiftín.

1:0
    Výborne! Jozef Kovalík hneď v úvode stretnutia zaznamenáva čistú hru a ujíma sa tak vedenia 1:0 v prvom sete!

40-0
    Slovenský tenista zahral víťazný úder a získava tak tri gembaly!

30-0
    Od siete zahral slovenský tenista presný úder a dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Jozef Kovalík musel cez druhý servis, ktorý bol však už kvalitný a tak získava prvý fiftín v tomto stretnutí.

0:0

Obaja tenisti sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Ako prvý začne na servise slovenský tenista Jozef Kovalík, prajem príjemný športový zážitok!

Ešte raz vítam všetkých priaznivcov tenisu, teraz však už prajem príjemný podvečer! Posledné stretnutie dnešného dňa na ATP turnaji vo švédskom Båstade bude medzi slovenským tenistom Jozefom Kovalíkom a portugalským tenistom Joaom Sousom. Favoritom tohto stretnutia je osmička turnaja a teda Sousa, ale my budeme držať palce nášmu tenistovi, aby podal čo najlepší výkon a favorita tohto stretnutia dokázal potrápiť. Čoskoro by sa už obaja tenisti mali objaviť na kurte, tesne pred začiatkom prvého setu sa znova prihlásime.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Veľký tenisový sviatok na All England Clube sa skončil, o slovo sa tak hlásia ATP turnaje. Jeden z nich sa odohrá v týchto dňoch aj vo Švédsku a bude to so slovenskou účasťou.

Jozef Kovalík sa vďaka chránenému rebríčku dostal priamo do hlavnej fázy turnaja, nemusel teda absolvovať kvalifikáciu. Momentálne sa nášmu 26-ročnému tenistovi darí tak striedavo, na domácom turnaji v Bratislave sa prebojoval do štvrťfinále, kde vypadol na rakete neskoršieho víťaza a krajana Norberta Gombosa. Chránený rebríček mu potom umožnil aj priamy štart na Wimbledone, kde však v prvom kole nestačil na favorita Haaseho z Holandska, ktorému podľahol 0:3 na sety. Potom na challengerovom turnaji v nemeckom Braunschweigu vybojoval znova štvrťfinále, uvidíme, ako mu to pôjde na kvalitne obsadenejšom turnaji vo Švédsku.

Joao Sousa je 30-ročný portugalský tenista, ktorého tenisová verejnosť pozná veľmi dobre. Momentálne mu v rebríčku ATP patrí 56. miesto a má za sebou v celku vydarený Wimbledon, kde sa dostal do osemfinále a podľahol Nadalovi 0:3 na sety. Bude to jeho prvý turnaj po Wimbledone a je nasadenou osmičkou, čiže ho môžme zarodiť medzi favoritov.

Favoritom tohto stretnutia bude práve portugalský tenista. Uvidíme, či ten slovenský dokáže prekvapiť. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:10.