Izrael
57:70 (20:15, 34:33, 46:52)
Česká republika
cz Nedeľa 07.07.2019, 18:30ME do 18 rokov - ženy • Skupina C

České reprezentantky do osmnácti let si po debaklu se Španělkami spravili chuť, když Izraelky porazily třínáctibodovým rozdílem. V první polovině zápasu Češky zlobila hlavně Slessová, jež házela jednu trojku za druhou. Avšak ve druhé polovině si na ni naše hrčky daly pozr a dokázaly obrátit vývoj utkání ve svůj prospěch. Skupinu Češky nejspíše zakončí na třetím místě, proti Francouzkám se očekává jasná dominance hráček ze země galského kohouta.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:19:47)

Konec zápasu. (57:70)

39:31
    Tak Češky nakonec dosáhly i sedmdesátibodové hranice zásluhou přesného koše za tři body v podání Zeithammerové. (57:70)

38:27
    Dlouho o sobě nedala vědět Daniela Karshová. Až nyní, přesným hodem stahuje náskok na deset bodů. (57:67)

38:00
    Lior Garzonová ještě trefuje trojku, na vítězství Češek už to ovšem nic nezmění. (55:67)

37:13
    Další faul, po němž následovaly rovněž dvě šestky. Eliška Hamzová si vedla lépe než spoluhráčka před malou chvílí, jelikož proměnila obě. (52:67)

36:42
    Po faulu izraelské hráčky zapsala Zeithammerová při trestných hodech padesátiprocentní úspěšnost. (52:65)

35:43
    Že by se ještě Izraelky postaraly o dramatizaci zápasu? Po útočném doskoku se ještě v letu trefila Simionovičová. (52:64)

34:43
    Zipelová snižuje rozdíl na čtrnáct bodů. (50:64)

33:05
    Češky jakoby si řekli, že už budou skórovat pouze za tři body. Další hod z této vzdálenosti trefila Burtová. (48:64)

32:18
    Eden Zipelová byla faulována při hodu za tři body, a tak dostala k dispozici hned tři šestky. Proměnila dvě. (48:61)

31:35
    Třetí trojka českých reprezentantek v řadě. Naše juniorky neohroženě míří za vítězstvím, náskok činí už patnáct bodů. (46:61)

31:06
    Další trojka v krátkém časovém sledu, tentokráte se prosazuje Adéla Burtová. (46:58)

30:20
    Anna Paťorková se trefuje za tři body, skvělý start do závěrečné čtvrtiny! (46:55)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (46:52)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (46:52)

29:59
    Vteřinu před koncem třetí čtvrtiny zvyšuje na rozdíl šesti bodů Eliška Hamzová. (46:52)

27:51
    I natálie Horsáková zaznamenává první bod. Avšak je pouze jeden, neboť druhá šestka zůstala nevyužita. (46:50)

27:37
    Šira Hagagová zaznamenává první body v zápase. (46:49)

27:12
    Skvělá Petra Malíková! Posledních osm bodů Češek jde za ní! (44:49)

26:42
    Opět se nám ukázala Petra Malíková, která proměnila oba nařízené trestné hody. (44:46)

26:11
    Přichází skvělá odpověď Petry Malíkové, jež se rovněž trefuje z prostoru za tři body. (44:44)

26:01
    Na chvíli si dala pauzu, ale nyní jí to znovu vyšlo. Další trojka Slessové. (44:41)

25:10
    Po faulu Halátkové proměnila jednu šestku Simionovičová. (41:41)

24:28
    Češky převrací vedení v utkání na svou stranu! Přesnou trefou se o to zasloužila Martina Pokorná! (40:41)

24:00
    Kateřina Zeithammerová mohla vyrovnat, avšak trefila jen jednu šestku. (40:39)

23:56
    Ebony Mary Simionovičová předvedla úspěšný útočný doskok a ještě ve výskoku dokázala zavěsit. (40:38)

22:28
    Skóre je srovnané poté, co Eliška Hamzová proměnila jeden trestný hod. (38:38)

21:26
    Po obranném doskoku Pokorné Češky založily rychlý útok na druhou stranu, přesně zakončovala Eliška Hamzová. (38:37)

20:53
    Zipelová tentokráte v roli nahrávající hráčky, z pod koše nezaváhala Lior Garzonová. (38:35)

20:31
    Po faulu Zipeové proměnila Tereza Halátková obě nařízené šestky. (36:35)

20:19
    Krátce po startu se po přihrávce Slessové poprvé v utkání trefuje Zipelová. (36:33)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (34:33)

Izraelské juniorky po polovině zápasu vedou nad těmi českými o jeden jediný bod. Výraznou postaví v kádru našich soupeřek je Gaya Slessová, jež trefila už pět trojek. Snad si Češky tuto hráčku v druhé polovině utkání lépe pohlídají utkání otočí ve svůj prospěch.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (34:33)

19:11
    Po faulu Paťorkové zapsala Karshová padesátiprocentní úspěšnost. (34:33)

18:47
    Petra Malíková předvedla dobrý obranný doskok, následně zasprintovala úspěšně zakončila. (33:33)

18:29
    Daniela Karshová vrací Izraelkám těsné vedení. (33:31)

18:02
    Burtová byla faulována při hodu. Šestku proměnila pouze jednu. (31:31)

17:36
    Velmi rychlá reakce českých reprezentantek. Po přihráce napříč celou palubovkou se prosadila Halátková. (31:30)

17:27
    Ebony Mary Simionovičová nejprve úspěšně doskočila, poté po přihrávce Karshové i úspěšně zakončila celou akci. (31:28)

16:48
    Po dobré přihrávce Halátkové zapisuje první body v utkání Petra Malíková. (29:28)

16:23
    Daniela Karshová vrací Izraelkám tříbodový náskok. (29:26)

16:08
    Adéla Burtová také trefuje šestku a drží odstup na rozdíl jediného bodu. (27:26)

14:55
    Trojka Izraelek. A hádejte, kdo je její autorkou? Samozřejmě, Gaya Slessová. (27:23)

14:34
    Halátková po obranném doskoku nahrála do brejku Zeithammerové, jež se nemýlila. (24:23)

14:04
    Trestné hody byly k viděné i na druhé straně. Šitancová proměnila rovněž jeden. (24:21)

13:06
    Po faulu Fučíkové házela Garzonová dvě šestky. Proměnila ale jen jednu. (24:20)

12:42
    To je neskutečné, Gaya Slessová se už počtvrté prosazuje střelou za tři body. (23:20)

11:19
    Výborně, Češky velmi rychle dokázaly stáhnout pětibodový náskok soupeřek. Anna Paťorková ukradla balón a sama zakončila brejk. (20:20)

10:20
    Po nahrávce Paťorkové se za tři body trefuje Zuzana Šitancová. SKvělý start do druhé desetiminutovky. (20:18)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:15)

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:15)

09:41
    Těsně před klaksonem oznamujícím konec první čtvrtiny zapisuje první body na turnaji Noa Shimshiová. (20:15)

09:23
    Anna Paťorková ukázala, že i Češky dokážou střílet za tři body. (18:15)

08:34
    Neskutečná Gaya Slessová trefuje třetí trojku během první čtvrtiny. Na tuto hráčku by si Češky měly začít dávat pořádný pozor. (18:12)

08:15
    Po faulu Karshové proměnila Monika Fučíkoví oba trestné hody. (15:12)

06:57
    Eisnerová ukradla balón a následně ho předala Karshové, jež úspěšně zakončila rychlý izraelský brejk. (15:10)

06:34
    Už třetí trojka Izraelek a druhá v podání Gayi Slessové. (13:10)

06:09
    Máme opět srovnáno. Za dva body se trefuje po pěkném uvolnění Eliška Hamzová. (10:10)

05:20
    Třetí trojka zápasu míří na stranu Izraelek po čistém hodu Gili Eisnerové. (10:8)

03:19
    Z pod koše ale z následujícího útoku okamžitě snižuje Garzonová. (7:8)

03:07
    Tereza halátková po nepovedené šestce spoluhráčky výborně doskočila, přihrála Zeithammerové a ta o obroučku zamířila přesně. (5:8)

02:57
    Eliška Hamzová byla faulována při hodu. Z nařízených trestných hodů proměnila jen jeden. (5:6)

02:51
    Jenže Izraelky odpovídají stejnou mincí. Znovu se prosazuje Karshová. (5:5)

02:09
    Halátková tentokráte v roli přihrávající hráčky, Adéla Burtová trefuje trojku! (2:5)

01:10
    Za Češky vstřelila premiérový koš na šampionátu Tereza Halátková. (2:2)

00:24
    První koš zápasu zaznamenává izraelská hráčkam Daniela Karshová. (2:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Naposledy se obě "osmnáctky" utkaly před třemi lety, a to rovněž na ME. Zápas o konečné 13. místo tehdy skončil po čtyřiceti minutách nerozhodně 75:75, po prodloužení se pak z vítězství 87:84 radovaly Češky.

Češky vstoupily do turnaje porážkou 48:80 s favorizovaným Španělskem. Izrael musel skousnout ještě větší debakl, když podlehl Francii 39:95. Karty jsou tak ve skupině C rozdány jasně – dnešní zápas rozhodne s největší pravděpodobností o tom, který z týmů skončí na třetím místě.

Příjemné nedělní odpoledne. České basketbalistky do 18 let dnes čeká na evropském šampionátu druhé skupinové vystoupení. Soupeřem bude naší reprezentaci Izrael.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.