Zlaté Moravce – Petržalka 2:2 (kon.) | Uničov – Líšeň 1:1 (kon.) | Prostějov – Dubnica sk 3:4 (kon.)
Slovácko – Trenčín sk 1:1 (kon.) | Teplice – Vyšehrad 1:0 (kon.) | Dukla Praha – Varnsdorf 4:2 (kon.)
Hr. Králové – Sparta B 3:2 (kon.) | DVTK – Podbrezová sk 2:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Jablonec 2:1 (kon.)
Carl Zeiss Jena – Ústí n. L. 0:0 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Žižkov 3:0 (kon.)
Karviná – Pohronie sk 2:0 (kon.) | Brno – Nitra sk 4:0 (kon.) | Košice – Nyíregyháza sk 0:2 (kon.)
Příbram – Vlašim 2:2 (kon.) | Linz – Bohemians 2:1 (kon.) | Sereď – Budapešť sk 1:1 (kon.)
Zlín – Senica sk 3:0 (kon.)
DVTK
2:1 (0:1)
FK Železiarne Podbrezová
Sobota 06.07.2019, 12:00Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

DVTK: Antal – Polgár, Brković, Karan, M. Orosz – Shestakov, Ba. Tóth, Tajti, B. Szabó – Óvári, Prosser
    Náhradníci: Danilović, Ndzoumou, Juhar, Adukor, K. Szűcs, Márkvárt, Bo. Tóth, P. Ternován, Zsolnai, Hasani, Bacsa

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Chvátal, Dlugoš, Straňák, Mizerák, Vizanko, Pastorek, Špyrka, Marcin, Šulc, Leško
    Náhradníci: Ludha – Jenat, Ďatko, Galčík, Skiba, Pavúk.

1

1
    Domáci Miškolc začína stretnutie v bielych dresoch, hostia majú tradičné bordové. Hrá sa na hlavnom štadióne.

2
    Hostia sa pokúsili prejsť dopredu po pravom krídle, tam bola akcia zastavená. Podbrezová aj tak ostáva na lopte.

3
    Horehronský tím naďalej kombinuje na útočnej polovici ihriska. Zatiaľ sa do šestnástky nedostal.

4
    DVTK Miškolc sa snaží upokojiť hru, zatiaľ však má problém prejsť z vlastnej polovice na tú útočnú.

5
    Podbrezová výborne napáda rozohrávku domáceho celku. Lopta sa aj tak pohybuje na kopačkách futbalistov DVTK.

7
    Miškolc sa pokúsil prejsť dopredu po ľavom krídle, tam bol priestor prehustený, čiže sa to nepodarilo podľa predstáv.

8
    Macej predviedol výborný zákrok, prvú šancu stretnutia mali domáci. Pokus z hranice veľkého vápna smeroval k žrdi, no lopta neprešla.

9
    Rýchly prechod Podbrezovej dopredu neskončil úspechom, pretože kolmica za obranu DVTK si našla gólmana Antala.

10
    Desať minút za nami. Zatiaľ sledujeme aktívny presing oboch tímov, domáci už mali aj gólovú možnosť.

11
    Nepresný pokus z diaľky tentoraz bránku Maceja minul poriadnym oblúkom, gólman hostí preto môže rozohrávať.

12
    Mizerák nepustil center z krídla do šestnástky Podbrezovej. Prechod hostí skončil nepresnou prihrávkou v strede poľa.

13
    DVTK je usadený na útočnej polovici ihriska. Snaží sa kombinovať a nepúšťať súpera k lopte.

14
    Marcin vystrelil spred veľkého vápna. Lopte nedal smer ani razanciu a nasmeroval ju vedľa priestoru troch žrdí.

15
    Tempo stretnutia sa veľmi nezvyšuje. Verme však, že to bude v ďalšom priebehu lepšie.

16
    Nepresný pas do veľkého vápna DVTK skončil vedľa brány Antala, ten môže rozohrávať päťku.

17
    Podbrezová získala na krídle priamy kop. Centrovať do vápna súpera bude Dávid Leško.

18
    Leško nakoniec poslal veľmi nízky center, lopta vo vápne DVTK nenarobila žiadne problémy, pretože tam v podstate ani nedoletela.

19
    Podbrezová získala loptu na svojom ľavom krídle. Po prechode dopredu z toho opäť nebolo nič, nakoľko pas za obranu si našiel Antal.

20
    Miškolc sa z vlastnej polovice ihriska vôbec neponáhľa. Drží loptu vo svojej moci.

21
    Domáci nakoniec faulovali. Leško už poslal z priameho kopu lepší center, hlavička spred päťky nesmerovala medzi tri žrde.

22
    Podbrezová napáda rozohrávku súpera, k zisku lopty to nevedie. Na ihrisku máme veľké množstvo nepresností.

23
    Podbrezová dala gól!
    Slovenský tím ide do vedenia. Po akcii na ľavej strane sa dostala lopta do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval JAKUB ŠULC a otvára skóre.

24
    Po strelenom góle tu máme krátku pauzu. Oba tímy dostali šancu na osvieženie.

25
    Uvidíme, čo so stretnutím urobí gól. Každopádne, DVTK musí začať útočiť. Okrem tej šance z úvodu nemal prakticky nič.

26
    Podbrezová sa pokúsila uskutočniť ďalšiu akciu po ľavom krídle, to sa však nepodarilo podľa predstáv.

27
    Hostia po strelenom góle o niečo viac ožili a snažia sa kombinovať na útočnej polovici tak, aby z toho mohol byť aj ďalší presný zásah.

28
    Podbrezová znova na útočnej polovici ihriska. Nevedie to však k ničomu zaujímavejšiemu.

30
    Polhodina stretnutia za nami. Podbrezová je jasne lepším tímom a zaslúžene vedie. DVTK bol pred bránou súpera raz, no bola z toho šanca.

31
    Podbrezová znova na útočnej polovici ihriska. Opäť hľadá možnosti, ako by dostala loptu do vápna.

32
    Teraz prišla prihrávka za obranu, dobre na hranicu svojej šestnástky vyštartoval Antal a vystihol to.

33
    Miškolc vysunul presing, ale defenzíva Podbrezovej veľmi dobre ustála svoju rozohrávku. Hostia sa posúvajú dopredu.

34
    Ďalšiu snahu domácich zastavuje ofsajd, opäť sa môžu poľahky posunúť o niečo bližšie k Antalovi slovenskí hráči.

35
    Podbrezová získala rohový kop. Center na hranicu malého vápna však defenzíva Miškolca dostala do bezpečia.

36
    Domáci sa dokonca chceli pokúsiť o rýchly protiútok, skvelý návrat veľkej skupiny Podbrezovčanov všetko zastavil.

37
    Hneď dvojica futbalistov Podbrezovej sa rozbehla za loptou do otvoreného priestoru na ľavom krídle. Akcia nemohla pokračovať, mával sa ofsajd.

38
    Antal si dal pozor na center sprava, loptu skryl v rukaviciach a rýchlo rozohral na opačnú stranu šírky ihriska.

39
    Hráči DVTK teraz potiahli akciu po pravom krídle. Prihrávka do druhej vlny si našla v šestnástke len Chvátala, ktorý odkopol.

40
    Päť minút do konca riadneho hracieho času. Dočkáme sa do prestávky ešte nejakého gólu?

41
    Podbrezová vybojovala priamy kop. Opäť si loptu postavil Dávid Leško, ktorého center na zadnú žrď nebol presný a lopta skončila vedľa brány za čiarou.

42
    Kolmica do vápna Miškolca neprešla, defenzíva DVTK si dala pozor a loptu cez prehustený priestor nepustila.

43
    Šulc si nabehol pred malé vápno, prihrávka na neho neprešla. Dobre postavený Brkovič loptu zablokoval.

44
    Žltú kartu dostáva Dejan Karan (DVTK).

45
    Podbrezová získala priamy kop z pozície vhodnej na zakončenie. Leško vystrelil pod brvno, Antal potlačil loptu na rohový kop. Z toho už nebezpečenstvo neprišlo.

45+0

Slovenský tím FK Železiarne Podbrezová mal prvý polčas zväčša pod kontrolou, a tak zaslúžene vedie. O to sa po centri Dávida Leška postaral útočník Jakub Šulc.

46

46
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Polgár, prichádza Ternován.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Brkovič, prichádza Ndzoumou.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Karan, prichádza Kornél.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Marcell, prichádza Juhar.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Bence, prichádza Márkvárt.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Barnabás, prichádza Tóth.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Shestakov, prichádza Bacsa.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Óvari, prichádza Zsolnai.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Prosser, prichádza Hasani.
    Striedanie v tíme DVTK: z ihriska odchádza Šulc, prichádza Skiba.

47
    Miškolc vysunul presing poriadne vysoko, defenzíva Podbrezovej mala mierne problémy. Všetko vyriešil odkop brankára.

48
    DVTK sa snaží byť v druhom polčase aktívnejším tímom, zatiaľ drží loptu na útočnej polovici ihriska.

50
    Center zľava neprešiel pred bránu Maceja, bude to však rohový kop pre domáci celok.

51
    Z rohového kopu hráči maďarského tímu nevymysleli vôbec nič, Podbrezová loptu odkopla na útočnú polovici ihriska.

52
    Ďalšia dobrá krídelná akcia Miškolca, opäť zastavená. DVTk ale poriadne ožil, ako som už spomínal.

53
    Po pravej strane to maďarskému tímu nevyšlo. Navyše, ošetrenie potrebuje jeden z hosťujúcich hráčov.

54
    Macej poslal dlhý výkop na útočnú polovicu až k Antalovi, športovo tak vrátil zakopnutú loptu.

54
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Marcin, prichádza Ďatko.

55
    Desať minút druhého polčasu sa zatiaľ nesie v duchu ofenzívnej snahy DVTK.

56
    Miškolc získal rohový kop. Ešte pred jeho rozohrávkou prebehne ošetrovanie jedného z domácich futbalistov.

58
    Pre ošetrovanie sa nejaký čas nehralo. Až teraz prišiel center z rohového kopu. Lopta prepadla do malého vápna, odtiaľ ju hostia odkopli.

59
    DVTK drží loptu na vlastnej polovici ihriska, kde kombinuje. Podbrezová sa k nej nevie prepracovať.

60
    Center zľava neprešiel pred bránku Maceja. Pomohli mu obrancovia odkopli guľatý nezmysel do bezpečia.

61
    Prehustený priestor na pravom krídle nedovolil domácim dostať loptu do vápna. Vpred sa vybrala Podbrezová.

62
    Hosťom to zase nevyšlo po ľavom krídle, loptu poslali doprava, kde o ňu celkom rýchlo prišli.

63
    V posledných minútach sa lopta pohybuje v strede ihriska. Ani jeden tím sa aktuálne nevie dostať do náznaku šancu.

64
    Zakončenie spred šestnástky nebolo presné, tento pokus skončil ďaleko od brány Antala.

66
    Miškolc sa po ľavej strane síce dostal s loptou až do šestnástky protivníka, lenže center si našiel Macej.

67
    Ďalšie prerušenie, znova je potrebné ošetrenie na hosťujúcej strane barikády.

68
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Leško, prichádza Pavúk.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Pastorek, prichádza Galčík.

68
    Miškolc získal rohový kop, lenže po centri sa nebezpečenstvo nezrodilo.

69
    Hra je prerušená, oba tímy dostali šancu na občerstvenie.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dočkáme sa dovtedy ešte nejakého presného zásahu?

72
    Podbrezová sa snaží kontrolovať hru. Loptu má na kopačkách a drží ju v strede poľa.

73
    Po ľavej strane to slovenskému tímu nevyšlo. Po tom, ako loptu dostal k vápnu, tak o ňu aj pomerne rýchlo prišiel.

74
    Pekná akcia DVTK skončila prihrávkou do druhej vlny, strela z osi veľkého vápna smerovala mimo troch žrdí.

75
    Šanca na ohrozenie brány. Podbrezová totiž získala priamy kop tesne vedľa šestnástky DVTK. Je to pozícia na center.

76
    Nakoniec z toho bola priama strela, ktorú poslal ľavačkou Mizerák. Jeho pokus do stredu brány dokázal Antal vyraziť.

77
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Dlugoš, prichádza Jenát.

78
    Žltú kartu dostáva Joachim Adukor (DVTK).

79
    Posledné minúty patria o niečo viac Podbrezovej. Miškolc mal viac z hry od začiatku druhého dejstva, teraz ale ako keby "stratil niť".

80
    Desať minút do konca riadneho hracieho času. Uvidíme, či si to Podbrezová postráži, alebo sa DVTK dostane k vyrovnaniu.

81
    Akciu DVTK zastavil ofsajd, pokračuje teda Podbrezová. Dlhý nákop dopredu skončil ziskom priameho kopu vedľa šestnástky.

82
    Nebezpečenstvo po rohovom kope nevzniklo. Ofenzívny faul Podbrezovčanov ukončil celú akciu.

83
    Hostia sa zľava dostali až do streleckej pozície. Pokus cez dvojicu obrancov bol zrazený a skončil u Antala.

85
    DVTK sa nevie v posledných desiatich minútach dostal k blízkosti šestnástky Podbrezovej. Ak to takto pôjde ďalej, tak horehronský tím dnes vyhrá.

86
    Domáci nakopli loptu na útočnú polovicu, kde sa aj usadili. Zatiaľ sa nič viac nedeje.

87
    Podbrezová veľmi dobre vykrýva priestor pred svojim pokutovým územím, navyše registrujeme útočný faul od DTVK.

89
    Tím DVTK dal gól!
    Domáci dokázali vyrovnať aj napriek tomu, že na osi ihriska pred šestnástkou Podbrezovej bol poriadne prehustený priestor. FLORENT HASANI sa napriek tomu otočil a zamieril presne k žrdi. Macej bez šance.

90
    Aby toho pre slovenský tím nebolo málo, tak v rozmedzí minúty je tu otočka maďarského tímu. V úplnom závere riadneho hracieho času sa do streleckej listiny zapísal DÁVID MÁRKVÁRT.

90+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+2
    Center do šestnástky DVTK bol nepresný. Loptu ešte dobehol Chvátal, avšak nepodarilo sa mu ju vrátiť presne na spoluhráčov.

90+2
    Žltú kartu dostáva Florent Hasani (DVTK).

90+3

FK Železiarne Podbrezová stratila vyhraný zápas v úplnom závere, kedy z ničoho-nič inkasovala až dvakrát. Z výhry sa tak v prípravnom stretnutí ešte miškovecký DVTK. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (13:51:20)