Strýcová – Tsurenko 2:0 (kon.) | Alexandrovová – Siniaková 1:2 (kon.)
Wang – Martincová 2:0 (kon.) | Džabúrová – Kvitová 0:2 (kon.)
Tereza Martincová
Tereza Martincová (Q)
0
2 5
cz Utorok 02.07.2019, 14:21 • Kurt č. 7, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny tenisové milovníky! V úterý pokračuje druhým dnem slavný Wimbledon. Premiéru v hlavní soutěži travnatého Grandslamu si odbude i česká kvalifikantka Tereza Martincová, která se v úvodním kole střetne s Číňankou Ja-fan Wang. Ta je dle žebříčkového postavení favoritkou, ale pětadvacetiletá Češka není v případě dobrého výkonu bez šance. Obě tenistky se utkají poprvé.

Tereza Martincová:
    138. hráčka žebříčku WTA se v hlavní soutěži ve Wimbledonu představí vůbec poprvé. Účast si zajistila v kvalifikaci, v níž musela vyhrát tři zápasy. V jejím finále zvládla třísetovou bitvu s Ruskou Blinkovovou. Martincová se na grandslamovém turnaji představí podruhé v kariéře. V roce 2017 si zahrála 1. kolo na US Open. V letošní sezóně si česká tenistka zahrála osmifinále turnaje WTA v Petrohradu, na nižším okruhu ITF pak zvítězila německém Essenu.

Letošní zápasová bilance – 28:15

Ja-fan Wang:
    O půlroku starší Číňanka je 57 hráčkou světa. Hlavní wimbledonskou soutěž si zahraje už podruhé, loni vypadla v 1. kole. Jejím grandslamovým maximem je druhé kolo, kam se probojovala dvakrát na US Open a letos v Austrálii. V kariéře vyhrála jeden turnaj WTA. V březnu uspěla v mexickém Acapulcu.

Letošní zápasová bilance – 16:12

Utkání se hraje na kurtu číslo 7 jako druhé v pořadí. Následovat bude po zápasu mužského singlu mezi Američanem Johnsonem a Španělem Ramosem-Vinolasem.

Brit Johnson zvítězil nad svým španělským soupeřem ve třech setech a sedmička se tak poměrně rychle uvolnila pro potřeby Terezy Martincové a její soupeřky Ja-fan Wang.

Utkání zahájí na servisu Tereza Martincová.

0:0

0-15
    Tereza začala dobře. Po servisu okamžitě zatlačila svou soupeřku, dostala se na síť a výměnu ukončila smečí.

0-30
    Wang se nyní dostala do výměny, měla ji i dobře rozehranou, ale finální forhend zahrála do autu.

0-40
    Martincová zase mohla po servisu útočit a opět soupeřku udolala přechodem na síť.

0:1
    Martincová zaservírovala ven z dvorce, přešla k síti a hrála do odkryté poloviny kurtu.

0-15
    Ja-fan Wang zahrála do autu. Zatím ještě neuhrála fiftýn.

15-15
    Ja-fan Wang vyšel přechod na síť.

30-15
    Další míček pro čínskou hráčku.

40-15
    Wang se také dostává do hry a má dva gemboly.

40-30
    Dvojchyba Číňanky. Gem ještě pokračuje.

1:1
    Teď už si to Wang uhrála a srovnává tak skóre.

0-15
    Viděli jsme zatím nejdelší výměnu zápasu. Hrálo se od základní čáry a bylo to čekání na chybu. Nakonec ji udělala Wang, která zahrála do autu.
    Závěr nejdelší výměny dosavadního průběhu zápasu.

0-30
    Přímý bod ze servisu Martincové.

0-40
    Martincová zatím hraje na servisu velmi dobře. Opět jasný gem.

1:2
    Martincová přešla na síť, kde výměnu i gem zakončila bekhendovým volejem.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Ja-fan Wang.

15-0
    Ja-fan Wang trefila krásný úder do rohu. Tohle Martincová nemohla doběhnout.

30-0
    Opět útočná hra Číňanky po returnu soupeřky.

30-15
    Martincová se dostala do výměny a inside out forhendem vymetla roh dvorce.

40-15
    Ja-fan Wang nyní výtečně volila údery. Dvěma velmi dobrými forhendy Martincovou rozběhala a volejem pak ukončila výměnu.

40-30
    Martincová ještě zůstává ve hře o tento gem.

2:2
    Return Martincové se nevešel do kurtu. Hru tedy získává Ja-fan Wang.

15-0
    Martincová na bekhendu dostala Wang pod tlak. Škoda závěrečného dropshotu, kdy míč dopadl na síť.

15-15
    Tlak Martincové teď přinesl odměnu. Číňanka zahrála z pokleku do sítě.

15-30
    Martincová od základní čáry udolala soupeřku. Forhend Wang zamířil opět jen do sítě.

30-30
    Síť nyní zastavila také snahu Terezy.

30-40
    Martincová vyvedla čopy soupeřku z rytmu a Wang zahrála z forhendu rovněž do sítě.

40-40
    Půjde se přes shodu. Wang trochu povodila Martincovou po kurtu a Tereza už v plném běhu neudržela míček ve hře.

A-40
    Nyní zahrála Martincová moc dlouhý úder a Ja-fan Wang má první brejkbol v zápase!

3:2
    Wang zahrála nepříjemný return na druhý servis Martincové. Ta se tak ocitla v těžké situaci a nakonec zahrála až za základní čáru. Ja-fan Wang tedy bere své soupeřce servis!
    Ja-fan Wang sebrala Tereze Martincové servis.

3:2

3:2

15-0
    Wang se rozehrála. Výměnu ukončila forhendem po laně.

30-0
    Martincová to rovněž zkusila po lajně. Z bekhendu ale zahrála do autu.

40-0
    Podání Wang mířilo na servis lajnu a Martincová nedokázala returnovat do kurtu.

40-15
    Čistá hra to nebude. Wang musela hrát po returnu Martincové na tělo v pádu a nedostala míček přes síť.

40-30
    Martincová si doběhla k téčku a přesným forhendem se ještě drží ve hře o tento gem!

4:2
    Ja-fan Wang už větší drama nedopustila. Forhendem do rohu dvorce ho ukončila. Martincová se ani nepohnula.

15-0
    Wang teď jasně diktuje tempo. Martincová se vyhodila z kurtu.

30-0
    Martincová se snažila přitvrdit, ale Wang se dobře bránila a tak přišla chyba Češky.

30-15
    Return Wang zamířil do deblového koridoru a Tereza tak snižuje stav gemu.

30-30
    Wang zahrála moc dlouhý bekhend a je to tedy třicet obě!

30-40
    Martincová otáčí průběh gemu a má k dispozici gembol.

40-40
    Wang nejprve vracela míček zpět takovou otočkou a poté zahrála přesný forhend po lajně. Martincová už míček nedoběhla a tak tu máme shodu.
    Ja-fan Wang se forhendovým winnerem dostala na shodu.

A-40
    Martincová udělala svou první dvojchybu a daruje soupeřce brejkbol.

5:2
    Wang získává čtvrtý gem v řadě a směřuje k vítězství v prvním setu.

5:2

5:2

0-15
    Wang servíruje na zisk setu. Začala ale dvojchybou.

15-15
    Bekhend Martincové zastavila páska.

30-15
    Ja-fan Wang si všimla, že jde Martincová na síť a zahrála nádherný křížný prohoz!

30-30
    Martincová se prezentovala pěkným forhendem po lajně a je na stavu třicet obě.

40-30
    Ve výměně od základní čáry byla trpělivější hráčkou Wang. Ta má k dispozici setbol!

6:2
    Martincová je na Wimbledonu poprvé a tak nebude nechávat nic zadarmo ani za nepříznivého stavu. Ve výměně tedy bojovala, běhala, ale Wang nakonec zahrála přesně trefený křížný forhend a to už Tereza neměla šanci. První set tedy končí.
    1:0; 6:2 - Ja-fan Wang

0:0
    A už nám začíná druhý set. Doufejme, že Martincová zápas dokáže zdramatizovat.

0-15
    Začala přímým bodem ze servisu.

0-30
    Martincová zabodovala forhendovým winnerem.

15-30
    Míček získává Wang.

15-40
    Výměna od základní čáry, ze které se vyhodila Wang.

0:1
    Martincová tenhle gem získala bez větších problémů. Takový vstup do druhé sady potřebovala.
    1:0; 0:1 - Tereza Martincová

15-0
    Přímý bod Wang ze servisu.

15-15
    Nyní přišla chyba Číňanky a fiftýn tak získala Martincová.

30-15
    Do autu zahrála Martincová. Jednalo se o nevynucenou chybu pod tlakem soupeřky.

40-15
    Wang přešla k síti a má dva gemboly.

1:1
    A esem Wang zakončila tento gem!

0-15
    Ve výměně od základní čáry byla Martincová přesná a Wang nakonec udolala.

0-30
    Navíc dobrý servis Terezy.

15-30
    Teď to Martincové na forhend nesedlo a míček zamířil daleko do autu.

15-40
    Martincová si servisem odkryla kurt a jeho volnu část pak trefila.

30-40
    Wang se udržela ve hře o gem výborným stopbolem, za kterým se Martincová ani nerozběhla.
    Výtečný stopbol Wang.

1:2
    Martincová ale problémy nepřipustila a tenhle gem si na servisu podržela.

1:2

1:2

15-0
    Wang začala přímým bodem.

15-15
    Martincová teď soupeřku krásně prohodila.

30-15
    Ja-fan Wang si opět pomohla podáním.

40-15
    Ani teď nedokázala Martincová dobře returnovat.

2:2
    Teď Wang pomohla i páska, přes níž se míček překulil na druhou polovinu kurtu. Je srovnáno. Doufejme, že druhá sada nebude mít stejný vývoj, jako první.

15-0
    Wang začíná lépe i následující gem.

15-15
    Martincová dostala soupeřku k levé boční lajně ze svého pohledu a pak hrála bekhend na druhou stranu kurtu.
    1:0; 2:2; 15-15 - Tereza Martincová

30-15
    Teď bohužel přišla chybička Terezy.

40-15
    Nádherný return Wang. Ten zamířil po lajně mimo dosah Martincové. Číňanka má dva brejkboly!

40-30
    První brejkbol Martincová odvrací především bojovností. Na základní čáře si to vyběhala.

40-40
    Druhý agresivitou! Po přípravném forhendu mohla zamířit na síť, kde bekhendovým volejem výměnu končí.
    Martincová si připravila pozici na síti.

40-A
    Return Wang se do kurtu nevešel a rázem je tu výhoda Martincové!

40-40
    Hrát se však bude dál. Martincová zahrála z bekhendu pouze do sítě.

A-40
    Dvojchyba Martincové. Ta přišla v dost nevhodnou chvíli...

40-40
    Dalším servisem to Martincová napravuje a je opět na shodě.

A-40
    Wang zahrála přesný bekhend po lajně a má další brejkbol!

40-40
    Martincová si opět pomohla servisem.

A-40
    Další brejkbol Wang...

40-40
    Martincová se toho nebála, šla po servisu na síť a tam soupeřku udolala.

40-A
    Výborně! Forhend Martincové skončil přesně na boční lajně. Výhoda pro Terezu.

2:3
    Bekhend Wang dolétl jen do sítě. Velmi důležitý gem tak Martincová ubojovala!

2:3

2:3

0-15
    Martincová uhrála první fiftýn dalšího gemu.

0-30
    Výborně! Martincová se odhodlala k přechodu na síť a tam zahrála bezchybnou smeč.
    Martincová mohla jít na síť, kde zahrála nekompromisní smeč.

0-40
    Martincová má dokonce tři brejkboly!

15-40
    První Wang odvrací forhendem do rohu dvorce.

30-40
    Wang odvrací i druhý brejkbol. Martincová má ještě jeden.

40-40
    Martincová zahrála míček těsně za základní čáru a jsme na shodě. To je škoda...

A-40
    navíc dobrý servis Wang, která má výhodu.

3:3
    V tomhle gemu to vypadalo, že by Martincová mohla vzít soupeřce servis a překlopit vývoj setu na svou stranu. Wang ale tři brejkboly odvrátila a srovnala stav.

15-0
    Martincová měla napřaženo na forhend do protipohybu soupeřky, ale zahrála jen do sítě.

15-15
    Další forhend Terezy už byl naprosto přesný.

15-30
    Martincová na soupeřku zatlačila a získala další fiftýn.

15-40
    Wang pokazila dropshot, který zahrála do sítě.

3:4
    Celý gem zakončila Martincová na síti. Ve druhém setu je Tereza ve hře a to je dobře!

3:4

3:4

0-15
    Martincová se prezentovala returnem, se kterým si Wang neporadila.

0-30
    A opět. Že by Tereza zase útočila na servis soupeřky?

15-30
    Potřetí už dobrý return nepřišel.

30-30
    Trochu delší forhend Martincové znamená stav třicet obě.

30-40
    Přeci jen brejkbol! Wang byla na forhendu také dlouhá.

3:5
    Výborně! Martincová zahrála inside out forhend na boční lajnu a Wang už neměla šanci něco dělat. Martincová tak poprvé v utkání sebrala soupeřce podání.
    Důležitý brejk Martincové

0-15
    Martincová servíruje na zisk setu a začala úspěšným servisem.

15-15
    Velmi pěkná výměna! Wang se nakonec odhodlala ke stopvoleji, což bylo dobré rozhodnutí.

15-30
    Martincová si pomohla servisem.

30-30
    Opět dobrý servis, ale následný bekhend Martincové byl dlouhý.

30-40
    Servis ven z kurtu Wang nedokázala vrátit a Martincová má setbol!

40-40
    Tereza se vyhodila a tak tu máme shodu.

A-40
    To je škoda! Wang svůj forhend napálila do pásky, ale míček se přes ní překutálel a spadl na polovinu bezmocné Martincové. Velké štěstí pro Číňanku.

40-40
    Martincová ale bojuje a vrací se zase na shodu.

A-40
    Opět se ale jde přes brejkbol Wang.

40-40
    Pomoc přišla ze servisu. Další shoda.

40-A
    Další dobře trefený servis a Martincová má druhý setbol!

40-40
    Wang si po kratším úderu soupeřky popošla na síť a uklidila míč mimo její dosah.

A-40
    Bekhend Martincové se nevešel do části kurtu pro singl a Wang má brejkbol.

4:5
    Druhý set bude pokračovat! Martincová zahrála moc dlouhý úder a Wang se tak vrací zpět do hry.

4:5

4:5

15-0
    Dlouhá výměna od základní čáry. Martincová pak pokazila forhendový dropshot.

15-15
    Martincová zabodovala forhendem po lajně.

30-15
    Další forhend Martincové bohužel zamířil jen do deblového koridoru.

30-30
    Skvěle! Martincová si připravila pozici pro vítěznou smeč.

40-30
    Wang si forhendem do rohu vytvořila pozici pr náběh na síť, kterou dokonale využila.
    Wang a její úspěšný přechod na síť.

40-40
    Zajímavá výměna. Martincová se vymanila z tlaku obranným lobem k základní čáře a tak se pokračovalo. Nakonec to byla právě Tereza, která bekhendem po lajně prodlužuje tento gem.

40-A
    Martincová se dostává na servisu soupeřky dokonce k setbolu!

40-40
    Wang si ale pomohla dobrým podáním.

A-40
    A nyní je ve výhodě Ja-fan Wang.

5:5
    Tereza hodně chce a je to vidět. Opět bojovala, ale nakonec to nestačilo. Forhendovým úderem poslala míček do sítě a gem tak získává Wang.

15-0
    Wang začala další gem lépe, donutila Martincovou k chybě.

30-0
    Wang hrála na síti do protipohybu Martincové. To je nepříjemný úvod gemu.

30-15
    Teď ale Wang nedokázala z returnu trefit kurt.

40-15
    Martincová zahrála do autu a Wang má dva brejkboly!

6:5
    Bohužel, Wang v koncovce setu otáčí jeho vývoj a půjde servírovat na vítězství v utkání!

6:5

6:5

15-0
    Wang rozběhala Martincovou a finální forhend už hrála do míst, kam Češka nemohla doběhnout.

30-0
    Martincová returnovala do autu. Wang je dva míčky od postupu.

40-0
    Těsně za základní čáru zahrála Martincová. Ja-fan Wang má tři mečboly!

40-15
    Forhend po lajně z rakety Wang zastavila síť. Tereza ještě žije.

7:5
    Teď už Ja-fan Wang zápas zakončila forhendem z téčka, na který Martincová už nezareagovala.
    2:0; 7:5 - Ja-fan Wang

Konec zápasu

Premiéra Terezy Martincové v hlavní wimbledonské soutěži skončila porážkou proti Ja-fan Wang. V prvním setu sice česká hráčka vedla 2:1, ale pak už nebylo co řešit. To druhá sada může Martincovou mrzet. Češka v ní totiž sebrala Wang servis a za stavu 5:3 podávala na zisk setu. Bohužel nedokázala využít dva setboly a v další hře proti podání soupeřky pak nezužitkovala ani třetí. Koncovku už následně Wang zvládla lépe a raduje se tedy z postupu do 2. kola. (15:54:50)