Slovensko – USA sk 1:2 (po pr.) | Veľká Británia – Česko 0:9 (kon.)
Slovensko
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
USA
Štvrtok 20.06.2019, 14:30Majstrovstvá sveta žien

Veľká radosť na strane Američaniek! Po prehratom zápase s Kanadou v predĺžení zvíťazili nad našimi dievčatami a získavajú veľmi dôležité dva body. My sme získali jeden a tak je postupová matematika jednoznačná. Zajtra musia naše dievčatá vyhrať nad Kanadou či už v riadnom hracom čase, alebo po predĺžení respektíve samostatných nájazdoch. Ak sa tak nestane, budeme hrať o tretie miesto.

Všetko tak ešte máme vo svojich rukách, rozhodne sa o tom zajtra. Súboj Kanady a Slovenska sa začína o 14:45 a aj z neho vám ponúkneme náš online textový prenos. V tejto chvíli vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! Pripomínam, že od 17:00 budú hrať naši muži štvrťfinále proti Taliansku, aj z neho nájdete náš prenos. (16:16:53)

45:52
    USA dali gól!
    Predĺženie napokon nemalo dlhého trvania! Nedokázali sme bezpečne dostať loptičku z nášho pásma, súperky sa tak rýchlo presunuli späť pred našu bránku, KAREN LEVINOVÁ mala dostatok priestoru a výbornou strelou prekonáva bezmocnú Tabačkovú – 1:2pp!
    Asistencie: Sarah Hughsonová.
    Karen Levinová (USA) - 1:2

45:36
    Zatiaľ to je opatrné z oboch strán. Pri loptičke je momentálne USA.

45:10
    Začalo sa päťminútové predĺženie pri formáte 4 na 4.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

Našim dievčatám sa podarilo v tretej tretine vyrovnať počas presilovky! Viacej gólov už potom nepadlo a tak o osude tohto stretnutia bude teraz rozhodovať predĺženie, prípadne samostatné nájazdy. Hra sa o veľa, dráma v Košiciach pokračuje ďalej.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

44:43
    Je tu už samotný zaver tretej tretiny. Teraz je dôležité nespraviť žiadnu chybu.

43:39
    Súper nás teraz poriadne zavrel vo vlastnom pasme, ale náročnú situáciu sme zvládli a dostávame loptičku do bezpečia.

43:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

42:31
    Stále je to ešte otvorene na oboch stranách. Už to však skôr vyzerá na spomínané predĺženie.

41:28
    Dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli, bojuje sa tvrdo na oboch stranách.

40:19
    Približne päť minút ostáva do konca tretej tretiny. Poputuje toto stretnutie až do predĺženia?

39:28
    USA pri loptičke, ale naše dievčatá výborne brania stredne pásmo.

38:42
    Leskovjanská nahadzovala puk pred bránku súpera, ale nikto z jej spoluhráčok na to nedokázal správne reagovať.

37:49
    Rýchle útoky sa teraz striedajú na oboch stranách, ale dobre pracujú defenzívy oboch celkov.

36:46
    Tabačková v našej bránke s veľmi dôležitým zákrokom! Stewartovej sa otvoril veľký priestor, ale našu brankárku sa jej prekonať nepodarilo!

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 34. Paľová (Suráková, Žitňanská) – 2. Dobsonová (Stewartová, Germainová), 46. Levinová (Hughsonová)

Slovensko: Tabačková (Zuziakova) – Gáborčíková, Pravlíková, Turscányová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská – Staroňová, Veličková Rašková, Kolcunová – Vršková, Hájniková, Záňová – Dobošová, Suráková, Pacová – Nemčeková, Šimnová, Leskovjanská – Gauríková.
    USA: Bekkering (Glista) – Dixon, Dobson (A), Caban, Hughson, Levin (A), Murphy, Stewart, Nichols, Siarnacki, Bronson (C), Lanston, Meslar, Steadman, Bilger, Helling, St. Germain, Sprunk, Strohmier, Bitler, McMillian. Trenér: Gwen Lemieux