Benchetrit – Pavlásek 0:2 (kon.) | Forejtek – Ignatik 0:2 (kon.)
Šafránek – Moutet 2:1 (kon.) | Kližan – Gerch sk 2:0 (kon.)
Lucas Gerch
Lucas Gerch
0
4 5
Streda 19.06.2019, 18:09 • Bratislava (Slovensko) • Challenger Bratislava (antuka) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Lucas Gerch. Predbežný začiatok je naplánovaný na 16:15.

V týchto dňoch sa v hlavnom meste Slovenska koná tenisové podujatie Challenger a pochopiteľne sa na ňom predstavia aj slovenskí tenisti. Výnimku netvoria ani naši reprezentanti v Davis Cupe, nasadenou jednotkou tohto podujatia je teda Martin Kližan, ktorý mal v prvom kole voľno. V tom druhom narazí na nemeckého tenisu Lucasa Gercha. Jednoznačným favoritom tohto stretnutia je Martin Kližan, jeho dnešný súper sa v rebríčku nachádza až na 522. mieste. Mala by to teda byť jednoznačná zaležitosť nášho tenistu, musí to však potvrdiť na kurte.

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom tenisu! Challenger Bratislava pokračuje dnes ďalšími zápasmi, do hry už zasiahnu aj slovenskí reprezentanti v Davis Cupe. Nasadenou jednotkou tohto podujatia je Martin Kližan, ktorého ako prvá prekážka čaká nemecký tenista Lucas Gerch, ktorý nie je tenisovému svetu nijak známy a mala by to byť jasna zaležitosť nášho tenistu, musí to však potvrdiť na kurte. Začiatok zápasu sa stále posúva, znova sa tak ozveme, keď už budú obaja tenisti prítomní na kurte.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom. Prvý set sa tak čoskoro začne, prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!

Lucas Gerch z Nemecka začne na servise ako prvý.

0:0

0-15
    Lucas Gerch otvára toto stretnutie priamym bodom.

0-30
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, druhý fiftín v rade pre Gercha.

15-30
    Martin Kližan sa úspešne presunul na sieť a vybojoval si tak svoj prvý fiftín v tomto stretnutí.

15-40
    Ďalší priamy bod pre nemeckého tenistu, ktorý tak získava dva gembaly.

0:1
    Martin Kližan zahral loptičku do autu, takže si Lucas Gerch svoje úvodné podanie udržal a ujíma sa vedenia 1:0!

15-0
    Slovenský tenista podobne otvára svoj úvodný servis a to priamym bodom.

30-0
    Martin Kližan si na svoje konto pripisuje úvodné eso.

30-15
    Loptu získava Gerch.

40-15
    Dva gembaly pre slovenského tenistu.

1:1
    Martin Kližan sa úspešne presunul na sieť a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

15-0
    Lucas Gerch nezačal svoje druhé podanie úspešne, jednotka turnaja teraz dobre returnovala z forhendu.

30-0
    Presný bekhend od slovenského tenistu na čiaru, získava tak pri podaní súpera druhý fiftín v rade.

40-0
    Martin Kližan získava tri brejkbaly!

40-15

2:1
    Slovenský tenista už bol na druhý pokus úspešný a tak berie prvé podanie svojho súpera v tomto zápase, čím sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájil slovenský tenista priamym bodom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Martin Kližan si pomáha servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.

40-15
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

40-30

3:1
    Slovenský tenista úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak v prvom sete 3:1!

0-15
    Lucas Gerch odštartoval piaty gem prvého setu priamym bodom.

0-30
    Druhý priamy bod v rade pre nemeckého tenistu.

15-30
    Martin Kližan vytiahol presný return z forhendu a znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.

15-40
    Lucas Gerch si znova pomáha servisom a získava dva gembaly.

3:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!

3:2

3:2

15-0
    Slovenský tenista ukončil dlhšiu výmenu výborným slajsom a úspešne tak otvoril toto svoje podanie.

15-15
    Jeho nemecký súper teraz vytiahol úspešný return, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Martin Kližan si pomáha priamym bodom a znova tak vedie o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Slovenský tenista si pomohol kvalitným servisom a získava tak gembal.

4:2
    Lucas Gerch zahral dlhý úder len do autu, Martin Kližan vyhráva v prvom sete 4:2!

0-15
    Nemecký tenista musel cez druhé podanie, napokon však je z toho priamy bod.

0-30
    Tentoraz ihneď z prvého podania zaznamenáva priamy bod.

0-40
    Lucas Gerch od siete umiestnil loptičku presne na čiaru a ma tak šancu na čistú hru.

4:3
    Nemecký tenista ukončil tento gem esom a čistou hrou tak znižuje stav v prvom sete na 3:4 z jeho pohľadu!

4:3

4:3

15-0
    Slovenský tenista musel cez druhé podanie, čo však zvládol a tento svoj servis tak odštartoval úspešne.

15-15
    Dlhý forhend do autu z rakety slovenského tenistu, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Martin Kližan sa úspešne presunul na sieť a znova tak vedie o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Lucas Gerch vytiahol presný return.

40-30
    Po priamom bode získava slovenský tenista gembal.

5:3
    Ktorý dokázal premeniť po chybe súpera a tak vyhráva v prvom sete 5:3! Lucas Gerch tak bude musieť podávať na udržanie sa v prvom sete.

15-0
    Dôležité podanie nezahájil Nemec úspešne, Martin Kližan vytiahol správny return.

15-15

30-15
    Znova však dokázal slovenský tenista úspešne returnovať.

30-30
    Lucas Gerch si pomáha esom, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Gembal na udržanie sa v prvom sete pre nemeckého tenistu.

5:4
    Lucas Gerch úspešne zapracoval na sieti, gembal teda využíva a tak znižuje stav v prvom sete na 4:5 z jeho pohľadu! Martin Kližan bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:4

5:4

15-0
    Martin Kližan odštartoval toto podanie priamym bodom.

30-0
    Situácia sa zopakovala, slovenský tenista vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Toto bol dlhý úder do autu z rakety jednotky turnaja.

40-15
    Martin Kližan získava dva setbaly!

40-30
    Je tu prvá dvojchyba tohto stretnutia, slovenský tenista tak stráca prvý setbal.

6:4
    Druhý pokus je však už úspešný a tak Martin Kližan vyhráva prvý set pomerom 6:4! Zatiaľ nijak výrazne nie je vidieť ten obrovský rozdiel v rebríčku, Lucas Gerch úspešne vzdoruje, rozhodla len jedna strata podania. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Lucas Gerch.

0-15
    Nemecký tenista začína druhý set priamym bodom.

0-30
    Martin Kližan zahral forhend len do autu.

0-40
    Tretí fiftín v rade pre nemeckého tenistu, ktorý tak ma šancu na čistú hru.

15-40
    Dvojchyba od Gercha, takže čista hra to nebude.

30-40
    Loptu získava Kližan.

0:1
    Lucas Gerch mal napokon menšie problémy ku koncu tohto podania, ale napokon si ho udržal a vyhráva tak v druhom sete 1:0!

15-0
    Martin Kližan začal svoj prvý servis v druhom sete úspešnom slajsom.

15-15
    Slovenskému tenistovi nevyšlo druhé podanie, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dlhý úder do autu z rakety slovenského tenistu, jeho súper tak získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Martin Kližan napálil loptičku len do pásky, Lucas Gerch získava svoje prvé dva brejkbaly v tomto stretnutí!

0:2
    No a hneď ten prvý aj využíva, čím teda berie podanie nášmu tenistovi a ujíma sa vedenia 2:0 v druhom sete! Zrejme takýto úvod druhého setu čakal málokto.

15-0
    Gerch nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne, slovenský tenista správne returnoval.

15-15

15-30
    Lucas Gerch úspešne zapracoval na sieti a získava druhý fiftín v rade.

15-40

0:3
    Nemecký tenista bol aj v tomto prípade na sieti úspešný, potvrdil teda brejk a vyhráva v druhom sete 3:0! Martin Kližan ma tak pred sebou náročnú úlohu, ak sa chce vyhnúť prípadnému tretiemu setu.

0:3

0:3

0-15
    Martin Kližan nezačal toto podanie úspešne, súper úspešne returnoval.

15-15

15-30
    Presun na sieť teraz nebolo tým správnym rozhodnutím pre Kližana, znova na podaní prehráva o jeden fiftín a v druhom sete ma tak čoraz väčšie problémy.

30-30
    Teraz si pomáha servisom, po 30.

40-30
    Gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Martin Kližan napálil loptičku len do pásky, prvýkrát v tomto stretnutí tak pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Priamy bod pre slovenského tenistu.

1:3
    Tento gembal slovenský tenista premieňa a získava tak svoj prvý gem v druhom sete, čím znižuje na 1:3 z jeho pohľadu!

15-0
    Lucas Gerch nezačal toto podanie úspešne, jednotka turnaja správne returnovala.

30-0
    Dlhý úder nemeckého tenistu končí v aute, slovenský tenista tak získava druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

40-0

40-15

40-30
    Nemecký tenista si pomáha servisom a odvracia tak aj druhý brejkbal.

2:3
    Následne však Martin Kližan úspešne returnoval a tak si berie toto podanie svojho súpera. Znižuje teda stav druhého setu na 2:3 z jeho pohľadu!

2:3

2:3

15-0

30-0
    Následne zvládol lepšie aj dlhšiu výmenu a vedie tak o dva fiftíny.

40-0
    Gerchov úder zastavuje páska, Martin Kližan tak získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

40-15

3:3
    Čista hra to napokon nebola, ale predsa len slovenský tenista obhájil brejk a vyrovnáva tak stav v druhom sete 3:3, začíname odznova!

0-15
    Lucas Gerch odštartoval tento servis priamym bodom.

15-15
    Martin Kližan úspešne zahral na sieti, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Situácia sa zopakovala, ale vymenili sa úlohy.

30-30
    Nemecký tenista sa snažil obhodiť svojho súpera, čo mu však nevyšlo. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Víťazný forhend z rakety slovenského tenistu, ktorý tak získava brejkbal!

4:3
    Ponúknutú možnosť Martin Kližan využil a tak vedie v druhom sete 4:3! Je to štvrtý gem v rade pre slovenského tenistu, to ho môže priblížiť k celkovému víťazstvu v tomto stretnutí.

4:3

4:3

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačal slovenský tenista úspešne, zahral iba forhend do autu.

0-30
    Pokus o drošpot z rakety slovenského tenistu nevyšiel, prehráva na podaní o dva fiftíny.

0-40
    Lucas Gerch získava tri brejkbaly!

15-40
    Martin Kližan prvú hrozbu odvrátil priamym bodom.

30-40
    Gerchov úder končí na páske, nemecký tenista tak stráca aj druhý brejkbal.

4:4
    Kližanov dlhý forhend končí v aute, takže brejk sa mu potvrdiť nepodarilo a Lucas Gerch tak vyrovnal stav druhého setu na 4:4!

0-15

0-30
    Druhý fiftín v rade pre nemeckého tenistu, ktorý umiestnil loptičku presne na čiaru.

0-40
    Tri gemaly na potvrdenie brejku.

15-40
    Čista hra to v podaní nemeckého tenistu nebude, Kližan vytiahol úspešný return.

4:5
    Druhý pokus už nemecký tenista využíva, úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak 5:4 v druhom sete! Martin Kližan teda bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

4:5

4:5

15-0
    Dôležité podanie zahájil slovenský tenista úspešne.

30-0
    Toto bola veľmi pekná výmena z oboch strán, napokon ju Gerch zakončil úderom do autu.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Gerch vytiahol presný return.

40-30
    Teraz si Martin Kližan pomohol servisom a získava gembal na udržanie sa v druhom sete.

40-40
    Nepodarilo sa mu ho však využiť, preto pôjdeme cez zhodu.

A-40

5:5
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a tak sa druha sada hry ešte predĺži!

0-15

15-15
    Martin Kližan sa úspešne presunul na sieť, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu, ktorý si počkal na pohyb súpera a následne poslal loptičku do odkrytého dvorca.

40-15
    Martin Kližan získava dva brejkbaly!

40-30

6:5
    Druhý pokus jednotky turnaja už bol úspešný, Lucas Gerch tak stráca toto podanie a Martin Kližan vyhráva v druhom sete 6:5! Slovenský tenista bude teda podávať na víťazstvo v tomto zápase.

6:5

6:5

15-0
    Cestu za víťazstvom v tomto zápase zahájil Martin Kližan úspešne.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

40-0
    Martin Kližan získava tri mečbaly!

7:5
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Napokon sa slovenský tenista musel v druhom sete poriadne natrápiť, ale zrejme sa v rozhodujúcich momentoch ukázala jeho väčšia kvalita a podľa predpokladov postupuje do ďalšieho kola na domácom turnaji.