USA – Veľká Británia 12:1 (kon.) | Arménsko – Hongkong 1:2 (kon.) | Grécko – Taliansko 4:2 (kon.)
Švajčiarsko – Haiti 9:1 (kon.) | Česko – Fínsko 7:2 (kon.) | Bermudy – Libanon 3:1 (kon.)
Česko
7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Fínsko
cz Pondelok 17.06.2019, 19:15 • Steel Arena, Košice • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina A1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům hokejbalu. Mistrovství světa žen i mužů je v plném proudu a my se v tomto online přenosu zaměříme na duel mezi Českem a Finskem v rámci MS mužů.

Česko

Česko vstoupilo do šampionátu velmi dobře. V prvním duelu změřilo síly se Spojenými státy americkými, když zvítězilo 3:0. Češi hned druhý den smetli Velkou Británii poměrem 12:0 a bez ztráty kytičky i inkasovaného gólu jsou v tabulce na druhém místě se ziskem šesti bodů. První je Slovensko, které má o jeden zápas víc k dobru. Budou Češi úspěšní i dnes proti finskému týmu?

Finsko

Finové nejprve prohráli s domácím Slovenskem, když padli těsně 1:2. Poté změřili síly se zámořským celkem ze Spojených států amerických a nakonec se radovali z výhry 4:2 a zapsali tak první body do tabulky. Posunuli se tak na třetí příčku. Dnes to nebudou proti českému týmu mít jednoduché, pokusí se ale o zisk jakýchkoli bodů. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Česko: Šimara (Stárek) – Hrabár, Chyba, Pospíšil, Kudela (A), Filip, Havlík, Markytán – Fraňo, Kruček, Zvonek – Štěpáník, Šlehofer, Hnízdil (A) – Kubeš (C), Bílý, Král – Wróbel, Pala, Danko

Finsko: Kuusamo (Kuru) – Lindfors, Koivisto, Marjeta, Ahola, Viitanen L., Väänänen (C), Nieminen, Viitanen J. (A) – Mäenalanen, Viitanen A. (A), Sirkkala – Pohjola, Jeskanen, Kariniemi – Hukki, Hyvönen, Pukema – Lampo, Kangas, Pietsalo

Rozhodčí: Kralovič, Pavela.

00:01

00:14
    Fini jsou u míčku a jdou do první akce dnešního duelu.

00:30
    Arttu Viitanen se snažil nahodit balonek před českou branku, ale obrana českého týmu zakročila a otáčí hru na opačnou stranu.

01:02
    A hned z toho byl závar před finskou brankou. Češi ale nedokázali nadvakrát překonat finského brankáře Kuusama.

01:33
    Šlehofer byl dalším českým hráčem, jenž vyslal na Kuusama střelu, ta však znovu nekončí za jeho zády.

01:49
    Česko právě vstřelilo branku!
    Nyní už to vyšlo a Češi se ujímají velmi brzy vedení. Tomáš Kudela vystřelil z prostoru mezi kruhy, jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Míček však zůstal na brankovišti, kam ho poté dorazil za čáru DANIEL HNÍZDIL – 1:0. Asistence: Tomáš Kudela.
    01:49 Daniel HNÍZDIL - 1:0

02:43
    Finsko se hnalo do přečíslení, před Šimarou však nic nevymyslelo a do další akce se tak mohou vydat znovu čeští hokejbalisté.

02:56
    Petr Danko nabil Wróbelovi, jeho svižná rána ale za zády finského brankáře Kuusama nekončí.

04:15
    Fini se chvíli drželi v útočném pásmu, jejich souhra nepřinesla kýžené ovoce v podobě střely, která by mohla znamenat vyrovnání. Agilní český tým tak přechází rychle směrem dopředu.

05:07
    Češi zatím potvrzují roli favorita duelu a nyní po dalším pokusu orazítkovali tyč finské branky!

05:27
    Kudela se vysunul na levý kruh a jeho přízemní pokus zůstal u betonu Kuusama. Ten poté hned poslal balonek svým spoluhráčům a Finsko jde do útoku.

06:08
    Markytán sprintoval za míčkem k vlastní brance a pomalu tak zakládá odzadu další českou akci.

06:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Risto Lindfors – 2 min., držení protihráče).

07:06
    Hokejbalisté Česka mají k dispozici přesilovou hru a mohou tak navýšit své těsné vedení. Fini se ale hned ze začátku dostali na míček v obranném pásmu a vyhodili ho pryč.

07:46
    Jan Bílý dorážel pokus Danka a finský brankář znovu získal míček. Jeden z beků Finska ho hned na to poslal opět až před brankáře Šimaru.

08:31
    Početní výhoda je využita v jejím závěru a český celek si bere dvoubrankový náskok. Od modré čáry vyslal tvrdou ránu JAN BÍLÝ a jeho dělovka pak končí ve finské síti – 2:0. Kuusamo tak loví dnes už podruhé míček ze své branky. Asistence: Jiří Hrabár a Pavel Kubeš.
    08:31 Jan BÍLÝ - 2:0

10:00
    Dobrou střelu vyslal Toni Lampo a Jan Šimara musel zakročit. Sklapnutím svých betonů nepustil míček za svá záda a poté raději přerušil hru.

10:37
    Češi zatím dominují utkání, neustále se tlačí před finskou branku a Kuusamo se tak mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí.

11:17
    Kombinace českého týmu končí lehčím nahozením balonku na finskou branku, kde měl lapačku připravenou Villehart Kuusamo. Hra je pozastavena.

11:46
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Fini jsou prvním týmem na šampionátu, který se proti českému týmu prosazuje. ALEX HUKKI si naběhl až před Jana Šimaru, kterého pak z levé strany střelou jedno rukou překonal – 2:1. Finsko je tak svému soupeři na dostřel jediné branky. Asistence: Johannes Pukema.
    11:46 Alex HUKKI - 2:1

12:54
    Jan Šimara musel znovu zasáhnout proti další finské střele. Tvrdě střílel Sami Pietsalo, leč český gólman byl na místě.

13:12
    Další pěkná kombinace takřka do odkryté branky. Zakončující Pala ale nedokázal vyzrát na finského brankáře. Nicméně Češi stále drží útočnou třetinu.

14:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

14:33
    Matěj Fraňo pálil z prostoru mezi kruhy, avšak jeho snaha skončila jen na obraně finského národního týmu.

14:55
    Ještě jeden pokus českého týmu v pásmu Finů, ale nakonec míček končí pouze u zadního mantinelu.

15:00

První třetina je minulostí. Do ní se čeští reprezentanti doslova vrhli po hlavě, když si vypracovali brzy šance. A už ve druhé minutě šli do vedení. Daniel Hnízdil dorazil střelu spoluhráče a otevřel účet dnešního klání. Za necelých šest minut vedli Češi o dva góly zásluhou Jana Bílého. Fini ale měli poslední slovo v této části hry, když vůbec jako první tým skórovali proti hokejbalistům České republiky. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které začne přibližně v 19:48.

Střely na branku: 10 – 7

15:01

15:20
    Češi hned v úvodu druhé třetiny unikli do útočného pásma a Kuusamo se musel mít na pozoru. Nakonec střelu z levé strany pokryl.

15:41
    Vyloučení v týmu Finsko (Santtu Sirkkala – 2 min., nedovolené bránění).

15:50
    Z vrcholu levého kruhu vyslal projektil Petr Filip, míček se odrazil ještě ke Královi, jeho dorážka ale mezi třemi tyčemi nekončí.

16:18
    Fini získali míček v obranném pásmu a okamžitě ho poslali až před českou branku. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.

17:03
    Jan Pospíšil po pasu od Radima Štěpáníka vystřelil, Kuusamo si však znovu poradil a zneškodnil další pokus v přesilové hře Česka. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.

17:41
    Finský tým je v plném počtu.

18:01
    Zvonek přihrál Wróbelovi, tomu míček nesedl a jeho pokus tak neměl takovou razanci, aby jakkoli Kuusamovu branku ohrozil.

18:34
    Nyní si český tým neporozuměl v rozehrávce u modré čáry. Nakonec ale balonek udržel ve své moci a znovu tak mohou operovat před finskou klecí.

19:36
    Další pěkná souhra před finským brankářem a Češi mají znovu náskok o dva góly. Král poslal míček na levou stranu, kde se nemýlil JAN BÍLÝ a dává tak svou druhou branku v utkání – 3:1. Asistence: Zdeněk Král a Pavel Kubeš.
    19:36 Jan BÍLÝ - 3:1

20:05
    Fini hned po inkasované brance zatopili před brankou českého výběru, ale Šimara ve spolupráci s obranou vše zvládl a kontaktní gól tak Finům nedovolil.

21:31
    Zblízka dotíral jeden z českých hráčů a dostal míček za čáru. Ovšem sudí vše dobře viděl a rozpažil. Pro postavení útočícího hráče v brankovišti branka neplatí.

21:52
    Od modré čáry pálil PETR FILIP a jeho pumelice končí až za Kuusamovými zády – 4:1. Češi pokračují v dobrém výkonu a navyšují svůj náskok. Asistence: Daniel Hnízdil a Tomáš Kudela.
    21:52 Petr FILIP - 4:1

21:52
    Finsko si bere oddechový čas.

22:13
    Sirkkalova přihrávka před branku neprošla na spoluhráče a obrana českého týmu tak má míček pod kontrolou.

23:13
    Vyloučení v týmu Česko (Martin Pala – 2 min., hákování).

23:51
    Češi se dokázali osvobodit a poslali míček až před finskou branku. A dokonce mohli zaútočit, jenže došlo k faulu a síly na ledě se srovnají.

24:02
    Vyloučení v týmu Finsko (Lauri Viitanen – 2 min., sekání).

24:20
    Kuusamo dostal míček pod kontrolu po dorážce Kubeše a raději pak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

24:31
    Vyloučení v týmu Finsko (Jani Viitanen – 2 min., držení hole).

24:53
    Jan Bílý střílel z pravého kruhu, jeho prudkou ránu kryje Kuusamo a znovu nechává hru pozastavit.

25:13
    Česko je v plném počtu a začíná jeho přesilová hra pět na tři.

25:34
    Finský brankář chvíli nevěděl, kde je puk a nakonec ho našel někde u výstroje. Fini jsou pod tlakem, zatím ale dobře čelí.

26:02
    Finsko je ve čtyřech hráčích.

26:31
    A nyní už i v plném počtu.

26:36
    Fini se sice ubránili, ale v závěru početní nevýhody čelili velkému tlaku českého týmu, který tak ostřeloval Kuusama z každé pozice.

27:01
    Danko se pokusil zakončit, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Následně pak vytáhli míček do neutrální zóny zase finští hokejbalisté.

27:33
    Ofsajd českého týmu a hra je vykázána do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.

28:03
    Další závar před brankou Finska, český tým měl další šance, ale nedokázal je přetavit v další gól.

28:16
    Nyní už to ale vyšlo a v závěru druhé třetiny odskakují čeští hráči na rozdíl čtyř branek. ZDENĚK KRÁL dostal nabito od Bílého na levou stranu, odkud svižnou střelou vymetl ve finské síti pavučiny – 5:1. Asistence: Jan Bílý.
    28:16 Zdeněk KRÁL - 5:1

29:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

29:50
    Češi se ještě dostali do útočného pásma, ale před Kuusamou už nic nevymysleli. Také prostřední část hry plyne do svého konce.

30:00

Druhá třetina je také za námi a Češi se v ní prosadili celkem třikrát. Do třetí třetiny tak půjdou s vedením 5:1 v zádech a budou chtít tento náskok uhájit, ale také i o něco navýšit. Finští hráči nenavázali na svou trefu z první třetiny a musejí dotahovat čtyřbrankové manko. Třetí třetina začne přibližně ve 20:25.

Střely na branku: 20 – 10

30:01

30:25
    Fini se na úvod třetí třetiny dostali do útočného pásma, jejich pobyt však nepřinesl žádnou střelu a obrana Čechů tak zakládá další akci.

30:52
    Šlehoferovu střelu vyrazil finský brankář a zneškodnil tak další českou akci.

32:13
    Vyloučení v týmu Česko (Zdeněk Král – 2 min., držení protihráče).

32:49
    Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Chyba – 2 min., hrubost).

32:49
    Češi budou čelit přesilovce Finů pět na tři a ti tak mají šanci snížit nepříznivý stav.

32:58
    Přesilovku pět na tři Fini využívají a snižují na rozdíl tří gólů. Z vrcholu mezikruží napřáhl TONI JESKANEN a jeho tvrdý pokus se zastavil až za zády českého brankáře Šimary – 5:2. Asistence: Juuso Nieminen.
    32:58 Toni JESKANEN - 5:2

34:10
    Další pokusy Finů o další korekci skóre, avšak český tým se nyní velmi dobře brání. A poté vyhazují míček až před finskou branku.

34:13
    Česko je už v plném počtu.

34:48
    Vyloučení v týmu Finsko (Toni Lampo – 2 min., sekání).

35:15
    Tomáš Wróbel dostal přihrávku na levou stranu, ale jeho pokus skončil jen u Villeharta Kuusamy. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

35:33
    Další využitá přesilová hra. PETR FILIP napřáhl od modré čáry a jeho tvrdý projektil pak vymetl v síti Finů všechny pavučiny – 6:2. Asistence: Jan Bílý.
    35:33 Petr FILIP - 6:2

37:15
    Martin Pala z prostoru mez kruhy vystřelil a jeho pokus končí jen na obraně finského týmu.

38:05
    Fini se natlačili až před českou branku. Bekhendové zakončení Alexe Hukkiho však Jan Šimara pokryl. Poté hru přerušil a vhazuje se po jeho levé ruce.

38:46
    Vyloučení v týmu Česko (Petr Filip – 2 min., nedovolené bránění).

39:16
    Vyloučení v týmu Finsko (Mikko Hyvönen – 2 min., sekání).

39:16
    Síly na ledě se srovnaly a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

39:41
    Wróbel sice převzal přihrávku od spoluhráče, ale do zakončení před finskou brankou se nedostal.

40:46
    Čeští hráči jsou už v plném počtu a začíná jejich velmi zkrácená přesilová hra.

40:55
    Další přesilovka úspěšná. Češi šli dva na jednoho do přečíslení a Martin Kruček si všiml na levé straně lépe postaveného DALIMILA ZVONKA, který měl jednoduchou úlohu, a sice zamést puk do odkryté klece – 7:2. Asistence: Martin Kruček.
    40:55 Dalimil ZVONEK - 7:2

42:19
    Obrana českého týmu nepustila finský tým do žádné akce a hned otočila hru na opačnou stranu. Češi už jen dohrávají tento zápas a mohou pomalu odpočítávat poslední minuty.

43:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

43:38
    Svižná střela českého hráče zastavila obrana Finů a Kuusamo mohl být protentokrát v klidu.

43:47
    Vyloučení v týmu Finsko (Risto Lindfors – 2 min., krosček).

44:20
    Petr Filip z první pálil na finskou branku, ale Kuusamo si připsal další dobrý zákrok. Po něm hru přerušil a vhazuje se ještě po jeho pravé ruce.

44:50
    Čeští fanoušci už stojí na nohou a odpočítávají poslední sekundy duelu. Už je nad slunce jasné, že o tři body dnes rozhodně nepřijdou.

Je dobojováno. Češi deklasovali Finy 7:2 a bez ztráty jediného bodu tak jsou na prvním místě v tabulce ve skupině A1 s devíti body a zítra si to s domácím Slovenskem rozdají o prvenství. Máme se opět na co těšit. Duel se Slovenskem bude rozhodně hodně zajímavý a nabídne slušnou podívanou.

Střely na branku: 29 – 15

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokejbalu se budu těšit zase na shledanou. (20:56:34)

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 2. Hnízdil (Kudela), 9. Bílý (Hrabár, Kubeš), 20. Bílý (Král, Kubeš), 22. Filip (Hnízdil, Kudela), 29. Král (Bílý), 36. Filip (Bílý), 41. Zvonek (Kruček) – 12. Hukki (Pukema), 33. Jeskanen (Nieminen)

Fínsko: Kuusamo (Kuru) – Lindfors, Koivisto, Marjeta, Ahola, Viitanen L., Väänänen (C), Nieminen, Viitanen J. (A) – Mäenalanen, Viitanen A. (A), Sirkkala – Pohjola, Jeskanen, Kariniemi – Hukki, Hyvönen, Pukema – Lampo, Kangas, Pietsalo

Rozhodca: Kralovič, Pavela