Slovensko
6:0 (2:0)
Arménsko
Štvrtok 06.06.2019, 18:00 • Žiar nad Hronom • Reprezentácia U21

Slovensko úplne bez problémov poráža v príprave Arménsko. Miestami zápas pripomínal exhibíciu, nakoniec do brány hostí padlo šesť lôpt. Dvakrát sa trafili Sluka a Strelec, po jednom raze Tupta a vlastný gól si strelil kapitán Nazarajn. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:57:52)

90+1

90+1
    Po rohu získal ešte priamy kop na krídle znova Kvocera. Center pred bránu Arménska bol nízky a neujal sa.

90
    Po nepresnom centri z priameho kopu hostí prešiel dopredu Kvocera. Zrazeným centrom získal rohový kop.

89
    Arméni ešte získali priamy kop. Je to pozícia na niečo medzi strelou a centrom, takže uvidíme.

88
    Po centri zľava sa Strelec neodhodlal do zakončenia, prepustil loptu za seba, kde sa k strele nedostal Herc.

87
    Arménsko získalo rohový kop. Center na hranicu šestnástky zakončený nebol, môžeme ísť dopredu.

86
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marián Chobot, prichádza Milan Kvocera.

85
    Adrián Guľa bude ešte striedať. Každopádne, dobrý pocit z dnešného stretnutia to už neovplyvní.

84
    Po prvom rohovom kope prišiel krátko na to aj druhý. Martin Adamec našiel iba futbalistov Arménska v červených dresoch.

83
    Jeden z arménskych hráčov mal zdravotné problémy, chvíľu sa preto nehralo. Teraz už pokračujeme v aktivite my a získavame roh.

82
    Dnešné stretnutie sleduje 1729 divákov.

81
    Matej Oravec bol pri rozohrávke faulovaný, Arménsko sa preto nemohlo dostať do rýchleho brejku, ako chcelo.

80
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Branislav Sluka, prichádza Matúš Vojtko.

79
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Peter Pokorný, prichádza Martin Gamboš.

79
    Slovensko získalo rohový kop. Baumgartner centroval do malého vápna, Peter Pokorný loptu netrafil.

78
    Stretnutie sa niekoľko minút už iba dohráva. Arménsko je bezmocné smerom dopredu, naši sa už nikam nehrnú.

76
    Sluka zahral výborne sklzom na ľavom krídle vedľa svojej šestnástky, prerušil akciu Arménska.

75
    Po pravej strane nám to tentoraz nejde ideálne, cez prehustený priestor sa lopta do šestnástky nevie dostať.

74
    Branislav Sluka prečítal prihrávku na jeho stranu, Slovensko rozvíja akciu od svojich obrancov.

73
    Tentoraz to hostia skúsili po pravej strane, znova sa na lopte dlho neudržali. Fantasticky zasiahol Peter Pokorný.

72
    Arméni získali priamy kop vhodný na center. Lopta pred bránu Valacha aj prišla, okamžite ju poslal do bezpečia Bednár.

71
    Arménsko sa chcelo dostať dopredu po ľavej strane, tam ale akcia hostí skončila prakticky okamžite.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Otázne ostáva už len to, aké dnes bude konečné skóre.

69
    Slovensko sa drží na lopte v strede ihriska. Nehráme už na sto percent. Je vidieť, že nejdeme za každú cenu za gólmi.

68
    Kristián Vallo centroval sprava do malého vápna, Marián Chobot ju vo veľkej šanci nasmeroval nad priestor troch žrdí.

67
    Martin Adamec z priameho kopu neuspel, jeho pokus smeroval iba do múru z hráčov Arménska.

66
    Slovensko znova pokračuje v útočení, získalo spred veľkého vápna hostí priamy kop na priame zakončenie.

65
    Martin Adamec poslal z rohového kopu prudký center do päťky, kde sa ocitol Martin Bednár a tesne ju minul. Ak by sa mu podarilo zakončiť, tak by to bol gól.

64
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Peter Kolesár, prichádza Denis Baumgartner.

64
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Martin Šulek, prichádza Matej Oravec.

63
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Jozef Špyrka, prichádza Martin Adamec.

62
    Kristián Vallo sa sprava dostal až pred šestnástku, tam loptu na Strelca neposunul. Arménsko sa ubránilo len odkopom.

61
    Slovensko drží loptu v strede ihriska, kde kombinuje a smerom dopredu sa nejako prehnane neponáhľa.

60
    Hodina zápasu za nami a my vedieme jednoznačne 6:0. Hlavne v druhom polčase je to poriadna exhibícia.
    59. Hovhannes Nazarjan (SVK) - 6:0

59
    Slovensko dalo gól!
    Branislav Sluka poslal z rohového kopu dobrý center na hranicu malého vápna, kde Martin Šulek nehlavičkoval na bránu, ale HOVHANNES NAZARJAN si loptu zrazil do vlastnej brány.

57
    Valach si postrážil pas za jeho obranu. Dopredu prešiel Chobot, získal len rohový kop. Arménsko strieda štyroch hráčov.
    56. Dávid Strelec (SVK) - 5:0

56
    DÁVID STRELEC strieľa svoj druhý presný zásah a to je na ihrisku len jedenásť minút. Na niekoľkokrát naši loptu nedostali na bránu, avšak odrazenú loptu zakončil hráč Slovana krásne pod brvno.

55
    Po desiatich minútach druhého polčasu vedieme už o štyri góly. Teraz sme proste jasne dominantným tímom.
    53. Dávid Strelec (SVK) - 4:0

53
    Branislav Sluka pridáva aj asistenciu, pretože tentoraz poslal krásnu prihrávku do šestnástky a útočník DÁVID STRELEC poslal loptu spred päťky povedľa brankára do siete.

53
    Marián Chobot na krídle získal loptu po zlej rozohrávke, jeho center z hranice vápna smeroval nad priestor troch žrdí.
    52. Branislav Sluka (SVK) - 3:0

52
    Naši získali priamy kop tesne pred šestnástkou súpera. BRANISLAV SLUKA poslal krásnu strelu ponad múr k bližšej žrdi a strieľa svoj druhý presný zásah v tomto stretnutí.

51
    Martin Bednár centroval na ľavú stranu ihriska, tam sa obranca Branislav Sluka ocitol v postavení mimo hry.

50
    Peter Kolesár centroval sprava do šestnástky, kde bol Christián Herc. Jeho hlavička nebola dosť prudká, a tak si s ňou brankár Arménska poradil.

49
    Vallo a Kolesár zakombinovali na pravej strane. Najskôr sa zdalo, že po jednom zo súbojov to bude roh, nakoniec sa píska len odkop od brány.

48
    Branislav Sluka dostal loptu k šestnástke súpera, kde spravil kľučku, po ktorej už nedokázal centrovať.

47
    Arménsko získalo priamy kop, avšak center sa do našej šestnástky ani nedostal a môžeme ísť dopredu.

46
    Cez polčas prišlo k niekoľkým zmenám na slovenskej strane. Do hry prišli brankár Valach a do poľa potom Strelec a Oravec.

46

V prvom polčase malo Slovensko zápas jasne pod kontrolou a Arménsko sa nedostalo prakticky k ničomu. Sluka a Tupta navyše strelili dva góly, takže vedieme 2:0.

45+0

45
    Peter Pokorný strieľal spoza šestnástky, toto zakončenie však smerovalo nepresne mimo bránu súpera.

44
    Arménsko získalo priamy kop, avšak Nadirjan centroval nízko a defenzíva Slovenska loptu poslala do bezpečia.

43
    Vallo si pomohol prihrávkou na Vantrubu. Poslal mu dosť prudkú loptu, gólman, ktorý jarnú časť strávil v Podbrezovej, všetko zvládol.

42
    Spokojné tribúny v Žiari nad Hronom môžu byť ešte spokojnejšie. Prvý polčas sa končí v dobrej atmosfére.
    41. Ľubomír Tupta (SVK) - 2:0

41
    ĽUBOMÍR TUPTA trestá obrovskú chybu Aslanjana, ktorý pri rozohrávke nakopol Špyrku a hrotový útočník Slovenska ju dorazil do prázdnej brány.

39
    Pokus Arménska o rýchlu kontru v trojici skončila pre našich súperov veľmi zle, Movsisyan si loptu odkopol od nohy a prišiel o ňu.

38
    Movsisyan neudržal pas na ľavé krídlo, lopta skončila za čiarou, takže vhadzovať mohol náš obranca Vallo.

37
    Arméni zakombinovali pekne pri našej šestnástke, prihrávku do vápna odkopol Martin Bednár. Navyše je z toho náš aut.

36
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých desať minút. Dokážeme ešte pred prestávkou navýšiť svoj vedenie?

35
    Chobot vymyslel veľmi peknú prihrávku z krídla na os šestnástky. Kolesárovi chýbalo veľmi málo, aby si loptu spracoval a poslal ju na bránu hostí.

34
    Priamy kop sme rozohrali kolmicou na pravé krídlo, Herc centrom nenašiel nikoho. Po odrazenej lopte fauloval Vallo.

33
    Herc končí na trávniku, v strede ihriska ho nepríjemne trafil jeden z futbalistov hostí. Náš kapitán ale bude v poriadku.

32
    Arménsko sa pokúsilo prejsť do rýchleho protiútoku, avšak skvele sa vrátil Špyrka a všetko vyriešil bez najmenších problémov.

31
    Faul pred šestnástkou hostí znamená priamy kop pre slovenský tím. Loptu rozohral Herc kolmicou do vápna, Slukov center do malého vápna sa neujal.

30
    Christián Herc najskôr vyriešil situáciu v našej šestnástky, potom zle prihral a do šance takmer prešiel Petrosjan. Loptu mu naši hneď zobrali.

29
    Petrosjan sa rozbehol na loptu za našu obranu. Šulek síce trochu prepadol, no skvele sa vrátil Peter Pokorný a všetko vyriešil.

27
    Tupta v ďalšom ofsajde, píska sa už jeho štvrté postavenie mimo hry v tomto zápase a to nemáme za sebou ani polhodinu.

26
    Marián Chobot potiahol loptu po ľavej strane a poslal krásny pas na zadnú žrď, kde sa ocitol úplne voľný Kristián Vallo. Ten v sklze loptu minul, inak by to bol gól.

25
    Lopta sa drží v strede ihriska. Je vidieť, že Arménsko si vstúpilo do svedomia a zlepšilo hru.

24
    Arménsko sa v posledných minútach dostalo do ofenzívy, takže teraz sa držíme v strede poľa a snažíme sa vrátiť k tej našej hre.

23
    Martin Bednár odstránil loptu na prvý roh pre Arménsko. Center na zadnú žrď síce hlavičkoval Nazarjan, lenže slabý pokus do stredu brány zachytil Vantruba.

22
    Až teraz sa lopta prvýkrát dostala do našej šestnástky. Branislav Sluka ju hneď odkopol pred hráčom súpera do autu.

21
    Nákop na hrot našej ofenzívy si Tuptu nenašiel, obrancovia Arménska sa ubránili len odkopom za postrannú čiaru.

20
    Marián Chobot zrazeným centrom získal rohový kop. Špyrkov pas do malého vápna takmer našiel hlavu Pokorného, Arménsko nakoniec dostalo loptu preč.

19
    Herc zakončoval z hranice šestnástky do hráčov pred sebou. Dorážka Jozefa Špyrku išla z výbornej pozície tesne vedľa troch žrdí.

18
    Kolesár nenašiel centrom z rohového kopu Pokorného, ten proti vyšším súperom v šestnástke neuspel.

17
    Martin Šulek sa ako obranca dostal na hrot útoku, kde si narazil si spoluhráčom a zakončoval spred päťky. Arménsky obranca loptu zrazil na roh.

16
    Chobot získal loptu na ľavom krídle. Dopredu nemal kadiaľ prejsť, a tak sme sa usadili v strede poľa.

15
    Arménsko sa po inkasovanom góle držia s loptou na útočnej polovici, od brány Vantrubu je to však veľmi ďaleko.
    14. Branislav Sluka (SVK) - 1:0

14
    Domáci sa dostali po pravej strane až do šestnástky, kde Herc posunul ešte loptu na BRANISLAVA SLUKU a ten z pozície krajného obrancu vystrelil krásne ponad brankára pod brvno až do siete.

13
    Práve Sluka sa dostal k lopte po rozohrávke rohu. Naši to spravili netradične, po zemi. Obranca domácich ešte prihrával, mohol skôr strieľať.

12
    Peter Kolesár centroval z rohového kopu na prednú žrď, spoluhráčov nenašiel. Branislav Sluka vzápätí vybojoval štvrtý roh Slovákov.

11
    Peter Pokorný poslal krásny pas do šestnástky, kde ale lopta odskočila Chobotovi, takže to mal na center. Ten bol zrazený na rohový kop.

10
    Desať minút stretnutia je za nami. Slovensko je aktívne, drží loptu a Arménsko sa stále nedostalo cez poliacu čiaru.

9
    Martin Šulek v strede poľa zastavil prihrávku na hrot ofenzívy súpera, následný pas dopredu si našiel Tuptu v ofsajde. Už jeho treťom v dnešnom zápase.

8
    Slováci to dobre vymysleli po pravej strane, avšak táto akcia rýchlo aj skončila, pretože Vallo necentroval presne.

7
    Herc sa nepresadil na ľavom krídle, lopta mu ušla za postrannú čiaru. Arménsko sa ale zatiaľ nedostalo na našu polovicu prakticky vôbec.

6
    Nabiehajúci Tupta s Chobotom sa dostali za obranu súpera tak, že sa im mával a následne aj pískal ofsajd.

5
    Kristián Vallo si nabehol na pravú stranu, lenže náročný pas nespracoval na hracej ploche. Vhadzujú hostia.

4
    Peter Pokorný sa sprava do šestnástky síce dostal, lenže okamžite bol zastavený. Arménsko sa dostalo späť k lopte.

3
    Slováci získali rohový kop. Po rozohrávke na krátko prišiel nízky center, Arméni loptu z prvej žrde dostali do bezpečia bez problémov.

2
    Ľubomír Tupta sa ocitol v postavení mimo hry. Ofenzívna akcia Slovenska skončila a rozohrávať môže brankár Aslanjan.

1
    Slovensko malo rozohrávku, začíname kombináciou na vlastnej polovici ihriska. Prvá akcia po ľavej strane ale nevyšla.

1

Slovensko: Vantruba – Vallo, Šulek, Bednár, Sluka – Špyrka, Pokorný, Herc (C) – Kolesár, Tupta, Chobot
    Náhradníci: Špiriak, Petro – Vojtko, Gamboš, Adamec, Petráš, Oravec, Kvocera, Strelec, Valach, Baumgartner

Arménsko: Aslanjan – Nazarjan (C), Čačumjan, Melkonjan, Petrosjan, Nadirjan, Asiljan, A. Azizjan, E. Azizjan, R. Mkrtčjan, Movsisyan, A. Mkrtčjan.

Na kvalifikačný boj sa samozrejme chystá tiež reprezentácia Arménska, ktorá sa ešte nikdy nedostala na záverečný šampionát hráčov do 21 rokov. V nominácii na prípravné zápasy so Slovenskom a Moldavskom sú iba traja legionári. Dvaja z nich paradoxne hrávajú na Slovensku za Michalovce.