Vondroušová – Suárezová-Navarrová 2:0 (kon.) | Martičová – Plíšková 2:0 (kon.)
6 6
Viktória Hrunčáková
0
2 1
Piatok 31.05.2019, 19:35 • Court Simonne-Mathieu, Paríž (Francúzsko) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Johanna Kontová a Viktória Kužmová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 16:30, ale štart stretnutia sa bude určite posúvať.

Druhý grandslam sezóny na francúzskej pôde pokračuje tretím kole. V ženskej dvojhre má Slovensko už len jedno zastúpenie, svoje kariérne maximum na French Open dosiahla Viktória Kužmová. Naša talentovaná tenistka si v prvom kole poradila s Cornetovou pohodlne 2:0 na sety. V druhom kole sa jej do cesty postavila svetová štvorka z Holandska Bertensová. Slovenská tenistka vyhrávala v prvom sete 3:1 a pri obhajobe brejku viedla v geme 40:15. Holandskej tenistke sa však vrátili zdravotné problémy a musela tak toto stretnutie veľmi skoro skrečovať.

Johanna Kontová z Veľkej Británie momentálne zažíva vydarené obdobie. Hlavne sa jej darí na antuke, keď to v Rabate a Ríme dotiahla až do finále. Momentálne jej v rebríčku WTA patrí 26. miesto a bude miernou favoritkou tohto stretnutia. My však verme, že Viky zabojuje a podarí sa jej postúpiť ďalej.

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom tenisu! French Open pokračuje ďalšími stretnutiami, dnes sú na programe zápasy tretieho kola ženskej dvojhry. Našou jedinou zástupkyňou v tejto časti turnaja je Viktória Kužmová, ktorej sa do cesty postaví Johanna Kontová. Britská tenistka by mala byť v tomto zápase favoritkou, ale zrejme môžme očakávať vyrovnané stretnutie a veľký boj o postup do osemfinále.

Čo sa ešte týka slovenských zástupcov na tomto podujatí, tak dnes sa podarilo v dohrávanom stretnutí postúpiť ďalej Martinovi Kližanovi, ktorý sa prebojoval do tretieho kola po ďalšom súboji na päť setov. Aktuálna slovenská mužská jednotka by mala dnes nastúpiť ešte aj vo štvorhre.

Stretnutie medzi Johannou Kontovou a Viktóriou Kužmovou sa zatiaľ posúva, znova sa vám prihlásime, keď už budú obe tenistky prítomné na kurte.

Obe tenistky sú už prítomné na kurte Simonneho-Mathieua a zaobstarajú tak dnes posledné stretnutie dnešného dňa v ženskej dvojhre. Po ich krátkej rozcvičke sa tak už môže začať prvý set, ako prvá začne na servise Kontová. Prajem vám teda príjemný športový zážitok!

0:0

0-15
    Kontaová nezahájila svoje prvé podanie úspešne, keď musela cez druhý servis a následne zahrala dlhý úder do autu.

15-15
    Aj v tomto prípade musela britská tenistka cez druhé podanie, ale teraz si už na svoje konto pripisuje úvodný fiftín.

15-30
    Tento forhend podávajúcej tenisky však končí v tesnom aute, slovenská hráčka tak znova vedie o jeden fiftín pri podaní súperky.

30-30
    Následne si však pomáha servisom, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Prvé eso v tomto zápase putuje na konto britskej tenistky, ktorá tak získava gembal.

1:0
    Kontová zakončila prvý gem priamym bodom a tak sa ujíma vedenia 1:0!

15-0
    Ani Kužmovej nevychádza úvod podania, keď súperka zahrala presný retunr z forhendu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, na tento presný serivs našej tenistky už jej súperka nemala nárok.

30-15
    Teraz trocha nervozita na strane Kužmovej, ktorá sa previnila úvodnou dvojchybou v tomto zápase.

40-15
    No a razom sú tu pre našu talentovanú tenistku problémy! Po dlhom údere do autu bude čeliť dvom brejkbalom súperky.

2:0
    Hneď prvý pokus vziať našej tenistke podanie Kontovej vyšiel a tak sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete. Čaká ju teda servis na potvrdenie brejku.

15-0
    Začala ho úspešne a to priamym bodom.

30-0
    Po priamom bode nasleduje aj eso a Kontová sa približuje k úspešnej obhajobe brejku.

30-15
    Krásny víťazný bekhend po čiare z rakety slovenskej tenistky, ktorá tak týmto spôsobom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

40-15
    Kontová si pomáha druhým esom v geme a získava tak dva gembaly na potvrdenie brejku.

3:0
    Britská tenistka musela na záver gemu cez druhé podanie, ale po nepresnom returne slovenskej tenistky úspešne brejk ubránila a vyhráva tak v prvom sete už 3:0!

3:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:0
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0-15
    Úspešný začiatok tohto servisu pre Kužmovú, jej súperka zahrala dlhý úder do autu.

0-30
    Nasleduje priamy bod a tak vedenie o dva fiftíny.

0-40
    Tretí fiftín v rade pre slovenskú tenistku, ktorá tak získava šancu na čistú hru.

15-40
    Stráca ju však po dvojchybe, ale stále má k dispozícii dva gembaly.

30-40
    Ale ostáva už jej len posledný, pretože súperka zahrala presný forhend po čiare.

3:1
    Viktória Kužmová napokon zakončila tento gem priamym bodom a získava svoju úvodnú hru v tomto zápase, čím znižuje stav prvého setu na 1:3 z jej pohľadu!

15-0
    Britská tenistka musela znova cez druhé podanie, čo sa jej zatiaľ v prvom sete stáva často. Po ňom však prišiel len dlhý úder Kužmovej a tak si Kontová pripisuje fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenská tenistka umiestnila svoj bekhend presne na čiaru.

15-30
    Tak toto bolo krásne zahraté zo strany slovenskej tenistky! Kontová zahrala dropšot, ktorý Kužmová stihla dobehnúť a následne poslal loptičku od siete do odkrytej časti.

30-30
    Kontová si pomohla servisom, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Viktória Kužmová vytiahla pri tomto podaní súperky presný return a získava tak svoj prvý brejkbal v zápase!

3:2
    Ktorý hneď premieňa na zisk gemu, vzala teda aj ona svojej súperke podanie a znižuje stav prvého setu na 3:2! Teraz stačí úspešne potvrdiť brejk a začíname v úvodnom sete odznova.

3:2

3:2

0-15
    Cestu za potvrdením brejku začala Kužmová úspešne.

15-15
    Po 15.

15-30
    Viktória Kužmová si pomohla priamym bodom a znova tak vedie o jeden fiftín.

30-30
    Stav tohto gemu je znova vyrovnaný, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Johanna Konta získava brejkbal a môže si tak vziať späť svoje stratené podanie!

40-40
    Viktória Kužmová si však pomohla servisom a prvýkrát tak pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Druhý brejkbal pre britskú tenistku, ktorá zahrala výborný úder od siete!

4:2
    Kontova už druhý brejkbal využíva a tak si berie späť svoje stratené podanie! Britská tenistka sa tak ujíma vedenia 4:2 v prvom sete.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájila úspešne.

30-0
    Kvalitný servis od poddávajúcej hračky, ktorá tak vedie o dva fiftíny.

40-0
    Kontova získva šancu na čistú hru.

40-15
    Loptu získava Kužmová.

5:2
    Čista hra to napokon nebola, ale Kontova úspešne potvrdila brejk a vyhráva v prvom sete 4:2!

5:2

5:2

15-0
    Viktória Kužmová podava na udržanie sa v prvom sete, ale dôležitý servis nezačala úspešne.

30-0
    Loptu získava Konta.

30-15
    Viktória Kužmová je už v problémoch, Kontova je na koni a približuje sa k zisku prvého setu.

40-15
    Dva setbly pre Kontovú!

6:2
    Hneď ten prvý Kontova využíva a zaslúžene tak vyhrava prvý set pomerom 6:2!

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Johanna Konta.

0-15
    Kontova nezačala prvé podanie v druhom sete úspešne, fiftín pre Kužmovú.

15-15
    Po 15, Kontova si pomohla esom.

30-15
    Presný forhend na čiaru od Kontovej, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Kužmová vyťahuje presný return a tak to je po 30 na oboch stranách.

40-30
    Dlhšia výmena v prospech Kontovej, ktorá tak získava gembal.

1:0
    Kužmová zahrala iba forhend do autu a tak Kontova ide do vedenia 1:0 v druhom sete!

15-0
    Slovenska nezačala takisto prvé podanie druhého setu úspešne, fiftín pre súperku.

30-0
    Presný return od súperky, Kužmová tak prehráva pri svojom prvom podaní v druhom sete o dva fiftíny.

40-0
    Johanna Kontova získava tri brejkbaly!

2:0
    No a hneď ten prvý aj využíva, čo len podčiarklo zlý vstup našej tenistky do druhého setu, jej súperka vedie v druhom sete 2:0!

15-0
    Na úvod tohto servisu si Britka pripisuje eso.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Britku.

40-0
    Kontova si pripisuje aj tretiu loptičku v rade a tak získava tri gembaly.

3:0
    Britka čistou hrou potvrdila brejk, čím sa ujíma vedenia 3:0 v druhom sete a pomaly sa približuje k postupu do ďalšieho kola!

3:0

3:0

0-15
    Slovenka odštartovala tento servis priamym bodom.

0-30
    Na jej dropšot reagovala súperka len úderom do siete, druhý fiftín v rade.

15-30

15-40
    Opäť priamy bod pre Slovenku, získava tak dva gembaly.

3:1
    Viktória Kužmová ukončila tento gem esom, čím znížila stav v druhom sete na 1:3 z jej pohľadu!

15-0
    Britka započala tento servis víťazným forhendom po čiare.

30-0
    Kužmovej úder zastavuje sieť, druhý fiftín v rade pre Kontovú.

40-0
    Ktorá sa v zapätí dostava k trom gembalom.

4:1
    Esom ukončila Britka tento gem, vedie v druhom sete 4:1 a všetko už nasvedčuje tomu, že aj postúpi do ďalšieho kola na French Open!

4:1

4:1

0-15
    Kužmová začína servis priamym bodom.

15-15
    Toto bol už ale dlhý úder našej tenistky, po 15.

15-30
    Skvelý forhend do protipohybu, Viky tak znova vedie o jeden fiftín.

30-30
    Kontova umiestnila loptičku presne na čiaru, po 30.

40-30
    Britka získava brejkbal, ktorý môže už pomaly o všetkom rozhodnúť!

5:1
    Johanna Kontova brejkbal využíva a ujíma sa vedenia 5:1 v druhom sete! Bude tak podávať na víťazstvo v tomto zápase.

0-15

15-15
    Po 15, Britka si pomohla kvalitným servisom.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre Britku, ktorá predviedla presný úder od siete.

40-15
    Dva mečbaly pre Britku!

6:1
    Johanna Kontova hneď prvý mečbal využíva a tak zvíťazila v druhom sete pomerom 6:2 a raduje sa z postupu do ďalšieho kola na French Open!

Koniec zápasu

Britka nedala našej talentovanej tenistke žiadnu šancu v tomto stretnutí a pohodlne tak postupuje ďalej. Viktória Kužmová si však určite zaslúži veľkú pochvalu za účinkovanie na tohtoročnom French Open, kde do dotiahla až do tretieho kola.

Čo sa týka singlu, tak v ňom už bude bojovať len Martin Kližan, v treťom kole tejto časti turnaja sa stretne s Rusom Karenom Chačanovom. S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte príjemný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:43:44)