Kučová – Plíšková sk 0:2 (kon.) | Potapovová – Vondroušová 0:2 (kon.)
Hrunčáková – Bertensová sk 0:0; 3:1; 40-15 (skreč)

Kiki Bertensová
0
1
15

Streda 29.05.2019, 18:15 • Court Philippe-Chatrier, Francúzsko • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 2. kolo

Tak teraz vážne ťažko opísať, čo sa to vlastne stalo. Viktória Kužmová vyhrávala v prvom sete 3:1 a podávala na potvrdenie brejku. Za stavu 40:15 sa Kiki Bertensová išla posadiť na lavičku a už sa späť na kurt nevrátila. Bolo na nej vidno, že je celá roztrasená a niečo nie je v poriadku. Po krátkej porade radšej toto stretnutie skrečovala a tak sa Viktória Kužmová dostáva do tretieho kola! Stretnutie napokon trvalo len okolo 15 minút, ale aj takéto momenty prináša šport. Kiki Bertensovej samozrejme prajeme, aby bola v poriadku.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. (18:42:10)

40-15
    Kiki Bertensová odchádza do šatne a tak skrečovala toto stretnutie!

40-15
    Takto toto skôr vyzerá na nejaké vážnejšie problémy. Ťažko teraz predpovedať, či sa bude v zápase pokračovať, alebo nie.

40-15
    Pri holandskej tenistke je už aj lekárka. Kiki jej ukazuje, ako by bola celá roztrasená a nie je vôbec v poriadku. Dokonca na jej tvári vidíme aj slzy.

40-15
    Zápas je prerušený! Kiki Bertensová si musela sadnúť na lavičku, zrejme sú za tým nejaké zdravotné problémy.

40-15
    Forhend presne na čiaru a tak slovenská tenistka získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Víťazný úder z rakety Viktórii Kužmovej, ktorá sa tak dostáva do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenská tenistka si teraz pomohla svojim podaním.

0-15
    Neodštartovala ho však úspešne, keď po výmene zahrala svoj forhend len do pásky.

3:1
    Výborne! Viktória Kužmová čistou hrou berie podanie súperky a tak sa ujíma vedenia 3:1 v prvom sete. Teraz ju čaká servis na potvrdenie brejku.

40-0
    A to hneď dvoch! Tak tento servis Bertensovej nevychádza a slovenská tenistka je blízko k zisku prvého podania súperky.

30-0
    Na konto holandskej tenistky pripisujeme druhú dvojchybu! Viky tak vyhráva pri podaní súperky o dva fiftíny, žeby sme sa dočkali ďalšieho brejkbalu?

15-0
    Bertensová musela cez druhé podanie, po ktorom reagovala na forhend našej tenistky len úderom do pásky.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Kiki Bertensová.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Viktória Kužmová ukončila tento gem priamym bodom a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

40-15
    Na svoje konto si pripisuje úvodné eso stretnutia a získava tak dva gembaly.

30-15
    Pokus o víťazný forhend holandskej tenistke nevyšiel, slovenská tenistka tak vyhráva znova o jeden fiftín.