Rybáriková – Larsson sk 0:2 (kon.) | Wang – Vondroušová 0:2 (kon.)
Kuznecovová – Kučová sk 0:2 (kon.) | Brengleová – Plíšková 0:2 (kon.)
4 2
Kristína Kučová
2
6 6
Nedeľa 26.05.2019, 14:24 • Paríž, Francúzsko • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 1. kolo

Kristína Kučová tak postupuje do druhého kola tohto podujatia, na meno svojej súperky si však ešte musí počkať. Bude to lepšia z dvojice Brengleová – Karolína Plíšková. Zajtra by sa mali do hry dostať aj ďalší slovenský zástupcovia.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem pekný zvyšok víkendu. Za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj. (15:36:51)

Koniec zápasu

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Kristína Kučová! Slovenská tenistka ukončila tento zápas priamym bodom a druhý set tak získava pomerom 6:2! Druhé dejstvo sa nieslo v podstate len v znamení slovenskej tenistky, ktorá určite prekvapila postupom do druhého kola, ale je to určite zaslúžené.

30-40
    Loptu získava Kuznecovová.

15-40
    Dva mečbaly pre slovenskú tenistku!

15-30
    Razantný úder ruskej tenistky putuje von z dvorca, Kristína Kučová tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Tento jej úder zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kristína Kučová odštartovala tento dôležitý servis víťazným úderom.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Čistou hrou si napokon ruská tenistka ešte predĺžila svoje účinkovanie v tomto zápase a znižuje na 2:5! Kristína Kučová však má teraz k dispozícii servis na víťazstvo v tomto stretnutí.

40-0
    Tri gembaly na udržanie sa v zápase.

30-0
    Presný úder do protipohybu od ruskej tenistky, ktorá tak vedie o dva fiftíny.

15-0
    Dôležité podanie odštartovala Kuznecovová priamym bodom.

1:5
    Kristína Kučová úspešne potvrdila brejk a vyhráva v druhom sete 5:1! Svetlana Kuznecovová tak bude podávať na udržanie sa v tomto zápase, s čím sa asi ani moc nerátalo.

30-40
    Je tu gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Teraz však na sieti dominovala podávajúca hráčka, ktorá sa tak vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Kuznecovová vytiahla presný return.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila slovenská tenistka úspešne, keď si pomohla priamym bodom.

1:4

1:4

1:4
    No a hneď ten prvý aj využíva, takže sa ujíma vedenia 4:1 v druhom sete a už len málo ju delí od postupu do druhého kola!

15-40
    Kristína Kučová úspešne prešla na sieť a získava dva brejkbaly!

15-30
    Presný return od slovenskej tenistky, získava tak druhý fiftín v rade a zároveň aj výhodnejšiu pozíciu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0

1:3
    Kristína Kučová však ukončila tento gem priamym bodom a tak úspešne potvrdila brejk, čím sa dostáva do vedenia 3:1 v druhom sete!

30-40
    Kuznecovová dobre returnovala a tak odvrátila prvý gembal našej tenistky.

15-40
    Presný forhend k čiare od našej tenistky, získava tak dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Po priamom bode aj eso slovenskej tenistky, ktorá tak otáča vývoj tohto gemu vo svoj prospech.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, stalo sa tak po priamom bode.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku nezačala slovenská tenistka úspešne, keď dlhšiu výmenu zahrala len do autu.

1:2

1:2

1:2
    Ale druhý pokus slovenskej tenistky je už úspešný, pretože Kristína Kučová zahrala presný return a tak berie prvýkrát servis svojej súperke v druhom sete, čím sa ujíma vedenia 2:1!

30-40
    Prvú hrozbu ruská tenistka odvrátila, keď si pomohla priamym bodom.

15-40
    Kristína Kučová úspešne prešla na sieť a získava tak dva brejkbaly!

15-30

0-30
    Nepresný forhend ruskej tenistky končí v aute, takže Kristína Kučová vyhráva pri podaní súperky o dva fiftíny.

0-15
    Kuznecovová nezačala podanie úspešne, pretože Kučová reagovala presným returnom na jej podanie.

1:1
    Priamym bodom ukončila slovenská tenistka tento gem a tak po dvoch odvrátených brejkbaloch vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

40-A
    Presný servis slovenskej tenistky, ktorá tak získava gembal.

40-40
    Ani druhý brejkbal ruská tenistka využiť nedokázala a tak pôjdeme cez zhodu!

40-30
    Prvú hrozbu slovenská tenistka odvrátila.

40-15
    Dva gembaly pre ruskú tenistku!

30-15
    Dvojchyba slovenskej tenistky, takže znova na svojom podaní prehráva o jeden fiftín.

15-15
    Odčinila to však následným priamym bodom.

15-0
    Kristína Kučová nezačala svoje prvé podanie v druhom sete úspešne, keď po výmene zahrala loptičku len do autu.

1:0
    Slovenská tenistka zahrala svoj úder len do autu a tak Svetlana Kuznecovová ide do vedenia 1:0 v druhom sete!

40-30
    Gembal pre ruskú tenistku.

30-30
    Výborný prechod slovenskej tenistky na sieť, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Podávajúca tenistka zahnala súperku do opačnej strany a do otvorenej časti dvorca získava fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách po úspešnom returne slovenskej tenistky.

15-0
    Svetlana Kuznecovová odštartovala prvé podanie v druhom sete úspešne.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Svetlana Kuznecovová.

0:0

4:6
    Kristína Kučová však už druhý setbal dokázala využiť a vyhráva prvý set pomerom 6:4! Veľmi dobre zvládnuté úvodné dejstvo od našej tenistky, ktorá získala podanie súperky a svoje potom už nestratila. Uvidíme, ako sa jej bude dariť v druhom sete, kde bude pod väčším tlakom ruská tenistka Svetlana Kuznecovová.

30-40
    Prvý pokus našej tenistky na ukončenie prvého setu nebol úspešný, Kuznecovová od siete zahrala presný volej a tak sa prvý set ešte predlžuje.

15-40
    Ukážkový dropšot od slovenskej tenistky, ktorá si tak vybojovala dva setbaly!

15-30
    Priamy bod z podania pre slovenskú tenistku, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Náročný úder slovenskej tenistke vyšiel výborne, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Dôležité podanie však slovenská tenistka nezačala úspešne, Kuznecovová vyťahuje presný return.

4:5

4:5

4:5
    Presným dropšotom ukončila Kuznecovová tento gem. Udržala sa tak v prvom sete a znížila jeho stav na 4:5 z je pohľadu. Kristína Kučová má však teraz k dispozícii servis na víťazstvo v prvom sete!

40-15
    Od siete prichádza skrátený úder ruskej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-15
    Bekhend podávajúcej hráčky zastavuje páska, Kristína Kučová tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Aut z rakety slovenskej tenistky, Kuznecovová tak získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Dôležité podanie zahájila priamym bodom.

3:5
    Kristína Kučová čistou hrou potvrdila brejk a vyhráva tak v prvom sete 5:3! To znamená, že Svetlana Kuznecovová bude musieť podávať na udržanie sa v prvom sete.

0-40
    Slovenská tenistka získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Po kvalitnom servise to je druhý fiftín v rade pre Kristínu Kučovú.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila slovenská tenistka úspešne, keď jej súperka zahrala loptičku len do autu.

3:4

3:4

3:4
    Sledovali sme zatiaľ najdlhšiu výmenu, ktorú lepšie zvládla slovenská tenistka a po chybe súperky si berie jej podanie a ujíma sa tak vedenia 4:3 v prvom sete!

30-40
    Prvú hrozbu Kuznecovová odvrátila, keď zahnala našu tenistku do opačnej strany a pohodlne potom zahrala svoj úder do odkrytej časti.

15-40
    Víťazný úder z rakety Kristíny Kučovej, ktorá sa tak dostáva k dvom brejkbalom!

15-30
    Je tu prvá dvojchyba tohto stretnutia a previnila sa ňou ruská tenistka.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenská tenistka sa prezentovala presným returnom.

15-0
    Kuznecovová zahájila toto podanie úspešne, keď dropšot slovenskej tenistky zastavuje páska.

3:3
    Na druhý pokus to už slovenskej tenistke vyšlo a tak vyrovnáva stav prvého setu na 3:3!

40-A
    Ale ďalší forhend od Kuznecovovej končí v aute a tak Kristína Kučová získava druhý gembal.

40-40
    Ruská tenistka to však teraz celé odčinila, keď zahrala presný forhend k čiare a tak pôjdeme cez zhodu.

30-40
    Úder ruskej tenistky putoval von z dvorca. Gembal pre Kristínu Kučovú.

30-30
    Forhend slovenskej tenistky putoval len do autu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Kuznecovová sa pokúsila zahrať dropšot, ale loptička končí takisto len na páske.

15-15
    Následnú výmenu však pokazila, keď zahrala úder do pásky. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kristína Kučová odštartovala tento servis priamym bodom.

3:2

3:2

3:2
    Svetlana Kuznecovová ukončila tento gem esom a tak sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!

40-15
    Dlhšia výmena v prospech podávajúcej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly.

30-15
    Teraz sme sledovali dlhý forhend slovenskej tenistky do autu, takže Kuznecovová znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenská tenistka reagovala na podanie súperky presným returnom.

15-0
    Kuznecovová zaznamenala úspešný štart tohto servisu po priamom bode.

2:2
    Pokus o dropšot ruskej tenistke nevyšiel a tak si Kristína Kučová s ťažkosťami predsa len svoj druhý servis udržala a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

40-A
    Po dvoch odvrátených brejkbaloch získava slovenská tenistka gembal.

40-40
    Aj ten však ostáva nevyužitý a tak tretí gem ešte pokračuje ďalej.

A-40
    Svetlana Kuznecovová poslal loptičku do protipohybu našej tenistky a tak získava druhý brejkbal!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, pretože slovenská tenistka zahrala loptičku presne k čiare a tak pôjdeme cez zhodu.

40-30
    Kuznecovová zahrala presný return po podaní našej tenistky a tak získava brejkbal!

30-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku, ktorá zahrala presný forhend a tak to je po 30 na oboch stranách.

30-15
    Loptu získava Kučová.

30-0
    Kučová stihla reagovať na skrátený úder súperky, ale následne zahrala loptičku len do autu a tak pri svojom podaní prehráva o dva fiftíny.

15-0
    Slovenská tenistka zahrala svoj úder len do pásky a tak nezačala úspešne toto svoje podanie.

2:1

2:1

2:1
    Hneď ten prvý po kvalitnom servise aj dokázala využiť, takže si udržala aj svoje druhé podanie a vyhráva v prvom sete 2:1!

40-15
    Dlhý úder do autu z rakety slovenskej tenistky, takže Kuznecovová získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Pokračuje priamym bodom a tak vedie o dve loptičky.

15-0
    Ruská tenistka zahájila toto podanie už úspešne a na svoje konto si tak pripisuje fiftín.

1:1
    Svetlana Kuznecovová napálila loptičku len do pásky a tak si napokon aj naša tenistka udržala svoje prvé podanie, čím vyrovnáva na 1:1!

40-A
    Výhoda Kučová.

40-40
    No a nepodarilo sa jej využiť ani ten druhý, pretože Kuznecovová vytiahla presný return a tak pôjdeme cez zhodu.

30-40
    Nepresný forhend z rakety slovenskej tenistky, ktorá tak stráca aj druhý gembal.

15-40
    Čistá hra slovenskej tenistky to napokon nebude, ale stále je Kristína Kučová v lepšej pozícii pri svojom podaní.

0-40
    Razantný forhend k čiare od Kristíny Kučovej, ktorá tak získava hneď tri gembaly pri svojom úvodnom podaní.

0-30
    Ďalší kvalitný servis slovenskej tenistky, ktorá sa tak dostáva do vedenia o dva fiftíny.

0-15
    Kristína Kučová zahájila svoje prvé podanie v tomto zápase priamym bodom.

1:0
    Dlhý úder slovenskej tenistky končí v aute, takže Svetlana Kuznecovová si napokon udržala svoje podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30
    Svetlana Kuznecovová pokračuje priamym bodom a tak získava gembal.

30-30
    Prvé eso v tomto zápase putuje na konto ruskej tenistky.

15-30
    Dlhý forhend podávajúcej hráčky končí v aute, Kristína Kučová sa tak opäť dostáva do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Následne to však odčinila priamym bodom z podania, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kuznecovová nezačala úvodné podanie v tomto zápase úspešne, musela cez druhé podanie a po ňom zahrala loptičku len do pásky.

0:0

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom. Ako prvá začne na servise ruská tenistka Svetlana Kuznecovová, prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu. Od dnes sa naplno rozbieha druhý grandslam sezóny, teda Roland Garros v Paríži. Pre slovenského fanúšika je dnes zaujímavá ženská časť turnaja, v ktorej svoju púť začínajú dve slovenské tenistky. Magdaléna Rybáriková sa žiaľ do druhého kola v dvojhre neprebojovala, keď nestačila v dvoch setoch na švédsku tenistku Larssonovú. Dnes sa ešte v dvojhre predstaví Kristína Kučová ako úspešná kvalifikantka. Na úvod ju však čaká hneď náročná prekážka v podobe ruskej tenistky Svetlany Kuznecovovej, ktorá pred 10 rokmi na tomto turnaji triumfovala, je to už teda ostrieľaná veteránka a bude to teda pre našu tenistku určite dobrá škola, ale určite nie je bez šance.

Začiatok stretnutia sa stále posúva, ako je to už v tenise zvykom. Opäť sa tak prihlásime, keď budú obe tenistky už prítomné na kurte.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Svetlana Kuznecovová a Kristína Kučová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 13:00.

V nedeľu sa rozbieha druhý grandslam tenisovej sezóny. Ten už patrí tradične Roland Garros v Paríži a v hre budú aj dve slovenské tenistky. Ako prvá sa o slovo prihlási Magdaléna Rybáriková na dvorci číslo šesť a jej súperkou bude švédska tenistka Larssonová. Potom na dvorci číslo 14 by sa mala ešte predstaviť Kristína Kučová proti Kuznecovovej.

Svetlana Kuznecovová:
    Tejto ruskej tenistke patrí v rebríčku WTA momentálne 102. miesto, ale je šampiónka z Paríža spred 10 rokov. Táto skúsená tenistka momentálne strieda lepšiu formu z horšou a tak sme zvedaví, ako sa jej bude dariť na tomto podujatí.

Kristína Kučová:
    Slovenská tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 189. mieste. Do hlavnej časti tohto turnaja sa musela prebojovať cez náročnú kvalifikáciu, ktorú však zvládla a tak sa môže tešiť na toto veľké podujatie.

Kuznecovová je teda jasnou favoritkou tohto stretnutia, ale určite nie je naša tenistka až tak bez šance. Verme, že budeme svedkami zaujímavého stretnutia a možno aj so šťastným koncom pre Kristínu Kučovú.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.